Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Magus reloaded: ujabb konyv, ujabb per (Alyr)

• Válasz írásához lépj be
336 hozzászólás érkezett eddig

_De Neverre (NPC/NJK)

_De Neverre (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.10.08, 12:49

Sziasztok!

Csak a tájékoztatás végett:
Jelenleg egyetlen jogosan szerepjátékot a M.A.G.U.S  világára kiadó cég létezik a Tuan Kiadó. A perek nem erről a tényről szólnak.
A kiadó, mivel alig  egy éve szállt be a M* fejlesztésébe ezért, még csak most Húsvétkor kezdi meg az alapkönyv illetve  az egyéb játékhoz kapcsolódó kiadványok kiadását. Az alapos és kimeritő tesztelés időt  igényel.

De Neverre

<b><small><font color=brown>Javítva: 2006-10-08 13:50:02 - De Neverre által</font></small></b>

Andrash

Andrash

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 30 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.07, 16:47

Nekem tökmindegy ki hozza létre/adja ki a MAGUS kiegészítőket, regényeket, novellákat stb-t. De szerintem a magyar piac kicsi ahhoz hogy több MAGUS-t kiadó cég legyen rajta jelen. Ami most folyik az nagyon gáz: van kb 3 féle kidolgozatlan/elavult rendszer és egyiket sem fejlesztik, nem adnak ki semmit. Sokan sokféle irányba szeretnék hivatalosan továbbfejleszteni de egyikük sem tud lépni a jogviták miatt. Mi egyszerű játékosok meg csak várunk és szívunk. Az utóbbi 3(vagy akár 6) évben kiadott könyvek közül nekem talán 2-3 tetszett, 5-6 olyan volt amit bántam hogy elolvastam (a kevés szabadidőm elpocsékolása dühít) a többi elment. Sok könyv van amit nagyon várok de azokról semmi hír vagy ha mégis megjelennek színvonaltalanra sikerülnek. Nagyon félek, hogy az általam várt MAGUS világ (Summarium és Pokol által megkezdett vonulat) soha nem jön létre hivatalos kiadványokon.

_[KM]Lord S.Vampire (NPC/NJK)

_[KM]Lord S.Vampire (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.09.28, 13:03

Ez az egész.... na ez a MAGUS halála. Egyébként én személy szerint nem tudom, mi lesz, de várom szeretettel az ujabb és ujabb MAGUS dolgokat, ha valami csoda folytán megmenekül a MAGUS.

Herbie

Herbie

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.24, 21:48

Darkspell: Egy lehetséges alternatíva talán, hogy miUTÁN az AK zajosan beleállt a földbe, lehet, hogy nem akartak hozzányúlni? Vagy kaptak egy abszurd ajánlatot, amit hülyék lettek volna elfogadni...?

Celsior és még akit érint: Ennek a homályos "tudom amit tudok" célozgatásnak tényleg nem látom sok értelmét, ellenben nagyon fárasztó. Ha nem lehet róla beszélni, akkor ne beszéljünk róla.
<b><small><font color=brown>Javítva: 2006-09-24 22:51:03 - Herbie által</font></small></b>

Darkspell

Darkspell

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 769 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.24, 15:26

cels

Annyira azért nem érdekel a dolog.. :)
Azon a ponton már réges-rég túljutottam, csak gondoltam egy kérdést megér.

Ettől függetlenül köszi a választ, :sör: érte!

Tisztelettel: d.s.
<b><small><font color=brown>Javítva: 2006-09-24 16:27:06 - Darkspell által</font></small></b>

mg-b

mg-b

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 716 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.24, 14:17

"Igen, Mg-b, valami lentemlített megjegyezhetetlen nevűnek mintha ebből kerekedn most baja. Ugyanmár."

Most elég sokat gondolkodtam azon, hogy mire célzol, de még mindig nem értem. Én ugye arról beszéltem, hogy nem szerencsés tényeket kiragadni az összefüggéseikből, mert torzul a kép. Te mire gondolsz?

celsior

celsior

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 703 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.24, 13:25

...hello Darkspell,

Vsz. jobban jársz, ha közvetlenül náluk érdeklődsz, aztán vagy külső használatra készült választ kapsz, vagy belső használatra készültet.
Igen, Mg-b, valami lentemlített megjegyezhetetlen nevűnek mintha ebből kerekedn most baja. Ugyanmár.

cels.

PS: Alyr, bocs a névelírásért; ha nem nézem utána rögtön a választ, később nem javíthatok az elütésen.

Darkspell

Darkspell

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 769 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.23, 19:48

cels

"Két éve kaptak ilyen ajánlatot, Bogdántól."

És hogyhogy nem lett belőle semmi? Nem fogadták el? Milyen indokkal?

celsior

celsior

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 703 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.22, 16:09

...A.yr,

ennek éppen a logomizériához volt köze, amit egyesek rendezni próbáltak. Mellékszál, de lényeges, hogy Miklós akkora elég sokat / régóta hallott a két csapat kompetenciaszintjéről. Tőled is, tőlem is stb.
Az esély megvolt, nem kellett, talán valami motiváció miatt.

cels.

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.22, 14:45

cels: Nocsak, csak nem az AK bukása után, amihez azért kellett a kiadó bámulatos inkompetenciája is? Hogy mik vannak...

celsior

celsior

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 703 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.22, 13:34

...hello,

"Miért nem lehetne azt megcsinálni, hogy ők fejlesztik a játékrendszert (ha már mindenképpen fejleszteni akarják), adják ki a kieg-eket stb.. "

Két éve kaptak ilyen ajánlatot, Bogdántól.

cels.

Darkspell

Darkspell

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 769 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.22, 11:24

huhh... végig akartam olvasni, aztán abbahagytam. túl sok :P

Nah, ééééééénis növelni akarom a hsz-számot: szóval a saját kis szvsz-em:

1. HAHAHA-HEHEHE-HIHIHIHIHI :D mennyi viccös embör él Mo-n.. :D :D
2. Megvan a válasz az FT kiadás - Tuan pereskedésre: túl sok per zárult le az elmúlt időben (csak tippölök), és kellett valami ami miatt lehet egy újat kezdeni :D
3. VAlahol lent olvastam egy jó (és szerintem konstruktív) ötletet: a jogok megosztása. Nem is olyan hülyeség. Bárki bármit mond, azért a Szürke Csuklyások a M* hátterének fejlesztésében nagyon ott vannak a szeren. Miért nem lehetne azt megcsinálni, hogy ők fejlesztik a játékrendszert (ha már mindenképpen fejleszteni akarják), adják ki a kieg-eket stb.. A regényeknek meg ottvan Tuan bácsi, aki amúgy is könyvkiadó :)

Csak egy szépséghibája van az egésznek: "Ne egymás nyakát fogjuk, hanem egymás kezét" /Hofi

ENNYI. (de azért jó kis hír volt ez, szét röhögtem magam rajta) :D

Javítva: 2006-09-22 12:25:47 - Darkspell által

<b><small><font color=brown>Javítva: 2006-09-22 12:26:42 - Darkspell által</font></small></b>

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.22, 09:33

Kabal: szerintem legalább ekkora baj, hogy felsőbb szinteken sem profik tevékenykednek...

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1271 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.21, 18:01

Ja,bocs,elfelejtettem idézőjelbe tenni. :-) Mindenesetre ők annak hiszik magukat. Emléxem,nagy felfortyanás volt,mikor Attila megjegyezte,hogy Mo.-n nincs profi szerepjátékfejlesztő.

Sonko

Sonko

Távgyógyító

• Fórumita
  • 3270 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.21, 15:53

Miért, profik irányítják ? :)

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1271 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.21, 13:01

A M*-nak megvolt az esélye,hogy a "magyar nemzeti szerepjáték" legyen (mint pl. Némethonban a Das Schwarze Auge),de az illetékes elvtársak el(:fütty:)ták. Jobban örültem volna egy csomó félamatőr, kockásfüzetből konvertált kiegészítőnek,mint az évente 1 db "profi" szabálykönyvnek meg a kazalnyi kétes irodalmi értékű regénynek. Nemrég megismerkedtem egy francia társasággal,akik huszonegynéhány éve játszanak kizárólag RuneQuestet,és ez idő alatt több,mint nyolcezer(!) oldalnyi háttéranyagot hoztak össze a saját örömükre. Uramisten,már hol tarthatnánk,ha nem a profik irányítanák ezt az üzletet!

Ian

Ian

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 64 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.20, 12:38

Én is úgy vélem. :P
:)

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.20, 08:07

Amon: úgy vélem, Ian ironizált...

_Amon (NPC/NJK)

_Amon (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.09.20, 08:03

Ian: Magasröptű vita a M*-sal kapcsolatban? ROTFL. Jó reggelt, hol töltötted az elmúlt 12 évet? :) Semmi sem változik. Mindig lesz egy lúzer kiadó, aki hisz még GA-ban, mindig lesz még író, aki M*-t akar írni, mindig lesz kiadó, aki kiadja. Kalap. Egy dolog biztos, hogy GA és sleppje alatt mindig változik a kiadó. :P
De persze természetesen csakis a fórumokon kiabálók tehetnek róla, hogy váltani kényszerül, meg persze mindig is az új szövetségese volt az igazzy, a régebbi meg meg se történt, blablabla...
Hányszor láttuk már ezt... Én speciel nagyon kezdem unni. Mi lenne, ha mondjuk GA írna is valamit? Úgy értem most. Nem hat évvel ezelőtt összefércelt értelmetlen mondatokkal tűzdelt izét adatna ki? Kíváncsian várom.

Ian

Ian

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 64 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.19, 14:47

Magasröptű a vita, örül a szívem, hogy olvashatom. Így tovább! Legalább ma nem kell vennem Sztori magazint. Dundika mellplasztikája helyett itt a Magus! Igen, most már értem mi a cél: bővíteni az olvasótábort. Minő fortély, minő ravasz gondolat!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]