Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Magus reloaded: ujabb konyv, ujabb per (Alyr)

• Válasz írásához lépj be
336 hozzászólás érkezett eddig

Mosomedve

Mosomedve

Orbitron Megaharcos

• Fórumita
  • 1648 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.16, 23:49

celsior:
az Aquir gyűrűről tudsz valamit?
kijött?kijön?mikor?

mg-b

mg-b

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 716 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.16, 23:29

"mivel egyetértünk abban, hogy érdemes minél jobban, szerkesztők mellett végre korrektor is volt, pénzért."

Az a korrektor az Abbitkirálynőn kívül, amelyet két korrektor is látott őelőtte, a Tuan valamennyi M*-kiadványában olyan hibákat hagyott, hogy azóta is flameben lángolnak a fórumok. Az Esőhozóban oldalanként három-négy vesszőhiba a minimum, a KSZ2-ben hemzsegnek az elütések és a következetlen írásmódok, és még a Ranagol áldásával is csak biceg ilyen szempontból, holott azt is látta egy korábbi korrektor, bérmentve.

Persze sohasem lehet tökéleteset alkotni, de van rá példa, hogy csak három-négy hiba legyen egy kötetben. Szóval előre a lenini úton, hajrá...

mg-b

mg-b

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 716 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.16, 23:19

Érdekes az a kronológia. Általában pontosnak tűnik (bár a Shajaran pl. július-augusztusban jelent meg, ami azért nem tavasz), az okokat és indokokat azonban sehol egyik félnél sem tartalmazza, és így csak még több homályt visz a derengő hajnalfénybe. Szvsz. ezt így, ebben a formájában értelmetlen volt: belső használatra, amire januárban írni kezdted, arra jó volt.

celsior

celsior

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 703 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.16, 20:40

...:sohaj:,

Attila:
"Mint például a Cranta-projekt, Anyrok Alkonya, Lobogók Hajnala,  Hadak   árja kötetek?    "

itt:
http://www.rpgportal.hu/egyeb/egyeb_irasok..._tortenet_3.sfp

megtalálod a felsorolásban a kiadó neve alatt (a "Hadak árja" a LE9). Minden egyes  kötethez nem rendeltem megjelenési   időpontot, már a Valhalla ideje óta.
Cranta projekt ugyanúgy  nem jelent meg, mint a  "Koponya  és tőr" vagy a "Testvérviszály". Sajnálom,  mert nekem is sok órám van  benne.  Ráadásul sokan megérdemelték volna.

Amon:
Novák és Gáspár  viszályát nem tudtam időponthoz   kötni, de ugyanezzel az erővel hatalmi háromszögek helyett  pentagrammákat meg egyéb izéket is   részletezhettem volna - igyekeztem, hogy az összefoglaló  lépésekről és ellenlépésekről szóljon,   melldüllesztések vagy hisztik helyett.
Ha nem értesz  egyet, részletezheted amit részletezni  akarsz.  Meglehet, tanulok belőle.
Olyan részek is  kimaradtak a cuccból, melyek itteni Nagy  Nevekre, vagy  Kedvelt Arcokra is kínosak lennének, mert  nem tartoznak a történésekhez. Nem a  viszályokról írtam -  azt dokumentálják és kommentálják itt,  meg másutt,  eleget.

cels.

Javítva: 2006-09-16 21:41:00 - celsior  által

Javítva: 2006-09-16 21:41:38 - celsior által

<b><small><font color=brown>Javítva: 2006-09-16 21:41:54 - celsior által</font></small></b>

_Amon (NPC/NJK)

_Amon (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.09.16, 20:09

celsior:

Hm. Nos NCS-nek én is dolgoztam Jardain-on keresztül, és nem voltam sem Szürkecsuklyás, sem pedig Fekete Torony munkatárs. "Enyhe" csúsztatást érzek ki néhány helyen az irományodban. Ráadásul valahogy azok a részek maradtak ki a cuccból, amelyek pl. Novákra, vagy GA-ra nézve kínosak lennének. :)
Gratulálok, remélem a következő választásokon indulsz, mint reménybeli képvislő. :fintor:
Eddig téged másképpen ismertelek. :naiv:

TREX

TREX

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 102 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.16, 20:04

Hm. Ranagol áldásával 10. az Alexandrás top100-on?
:örül:
:szemeforgat:
:isziksokat:

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.16, 19:58

"Teljes aligha lehet, mert egyrészt kihagytam az időbeliség szempontjából lényegtelen mellékszálakat"

Mint például a Cranta-projekt, Anyrok Alkonya, Lobogók Hajnala, Hadak árja kötetek?

:)

celsior

celsior

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 703 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.16, 19:34

...hallo urak,

Kicsit elmaradtam ettől a végtelenített hullámveréstől, próbálom röviden.

Körmi:
újfent sikerült meglepned.
A Torony pedig fekete ugyan, de a csuklya szürke - fehér legutoljára a nyolclábú ló volt.

Wyquin:
"nem hoz jó eredményt, ha a végén a szerkesztő megegyezik az íróval."
- ha arra gondolsz, hogy a regényt az író szerkesztette volna, nos, nem.
- mivel egyetértünk abban, hogy érdemes minél jobban, szerkesztők mellett végre korrektor is volt, pénzért. Némelyiket ismer(t)ed is.

"Ha valaki nem tud tisztességes módon könyvet kiadni úgy, hogy haszna legyen belőle, menjen, és csináljon valami mást."

Ez a célkereszted most éppen másvalakin pihen. Szerintem ne húzd meg a ravaszt.
:vallatvon:

Mosomedve:
Hogy az ott leközölt összefoglaló mennyire korrekt, azt bizonyára vitatja, akinek nem tetszik. Teljes aligha lehet, mert egyrészt kihagytam az időbeliség szempontjából lényegtelen mellékszálakat, felesleges veszekedéseket pedig volt sok, Bíborholdtól Cherubionon át, Codexig szinte mindenkivel, sajnos.
Ezekből kimaradtam, mivel kb. '99-től keveredtem az egészbe. A korábbi dolgok hiányosak, és mások emlékein alapulnak.

Azért most és ott, mert tőlük kaptem egy kérdést, hol publikálnék a jövőben.
Megmondtam, magyarázkodás helyett elküldve a kronológiát, amit akkor kezdtem írni, mikor számolatlanul jöttek levelek, melyek az egész hátterét firtatták.
Próbáltam csak a megtörténtekre koncentrálni, vélemény nélkül.

Azért nem itt, mert vsz. errefelé amúgy is sokat lengetik vagy égetik a Zászlót, fórumon, chaten és címlapon, - öregszem már én is mindehhez.
Itt egy újabb ilyen közlés kimerítette volna az exhumált gumicsont fogalmát. Akit meg érdekel, elballag oda, oszt' vitatkozik ott kedvére, egymás közt.
Annyi jobb dolgot lehet ennél csinálni.

cels.

Mosomedve

Mosomedve

Orbitron Megaharcos

• Fórumita
  • 1648 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.16, 18:54

az rpgportal-on egy korrekt teljes összefoglaló van a MAGUS történetéről.
celsior itt miért nem közöltétek le?:)

Mosomedve

Mosomedve

Orbitron Megaharcos

• Fórumita
  • 1648 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.16, 12:41

50 milla a MAGUS-ért?
:)
hol él ez az ember?

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.16, 10:02

"Meg mondott valami olyasmit is, hogy a Tuan a vételárként megjelölt 50 millából nem fizetett ki csak 500 eFt-t, és hogy ezért be fogja perelni őket,"

És mondja valaki, hogy ez az egész nem egy pattogatottkukorica-konszern ötletes üzleti kampánya... :)

nadire

nadire

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 225 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.16, 09:55

mg-b: köszi, közben rájöttem :)

Elnézést, a dezinformáció nem volt szándékos (valószínűleg agyamra ment a láz)

mg-b

mg-b

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 716 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.16, 09:09

nadire: Az ott nem a Pokol, hanem a Ranagol áldásával. :)

nadire

nadire

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 225 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.16, 08:38

Diocletianus: Alexandrában van. Főleg, hogy az on-line szerint a top 100-on a tizedik...

nadire

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.16, 08:04

Diocletianus: "a Cameloton kívül lehet kapni valahol az új Pokolt? (...) Megnéztem három nagy belvárosi könyvesboltban és egyikben sem találtam."

Boltban nem láttam. Aluljáróban több helyen is.
:cinizmustól mentes ténymegállapitás:

mg-b

mg-b

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 716 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.16, 07:53

Abbitkirálynő - Köszönetnyilvánítás - idézem:

"A legtöbbet azonban Vértessy Tamásnak (Wyquin) köszönhetek, aki az első pillanattól az utolsóig ott állt mellettem, és az én érdekeim helyett a szöveget tartotta szem előtt. A legsötétebb pokolban is kiváló Vergiliusnak bizonyult, és többször is megtartotta a követ, mikor már Sziszifusznak hittem magam. A Hőseposzt is ő mentette meg a bukástól, az Abbitkirálynőbe viszont életet lehelt."

Az idézet minden szava vérkomoly.

wyquin

wyquin

Rendszeres fórumozó

• Admin
  • 288 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.16, 04:43

Üdv Mindenkinek!

Hmm, fura ez a világ...
Konkrétan a KSZ3-mal biztosan sok munka volt/van, de gyanítom a kettőre gondoltál. Esetleg a Tuannál elgondolkodhatnának a korrektorcserén, vagy a normális munkaidő biztosításán, nem tudom, melyik okozta a sok hibát.
Az Abbitkirálynőről nem mondok semmit, mert óriási pofátlanság volna. A Ranagol áldásával-t még nem olvastam, tehát arról nem nyilatkozom.
A Csillagvető említése pedig tán azért nem szerencsés, mert konkrétan ne menjünk bele a szerkesztő személye körüli korai érdekességekbe, abba meg főleg ne, hogy legtöbbször nem hoz jó eredményt, ha a végén a szerkesztő megegyezik az íróval.
Érdekes kérdés lenne viszont, hogy ki mellett akarsz érvelni Celsior? :-).

Nos tehát, nem állítom, hogy én magam tökéletes munkát végzek, vagy végeztem. Rengeteg helyen lehetne rámutatni, hogy mit és hogyan csesztem el korábban, vagy akár most is. Sok esetben rajtam kívülálló okok is közrejátszottak az erősen vitatható végeredményben, még többször én voltam a hibás.
De vérlázítónak tartom azt a hozzáállást, amit egyes kiadók és személyek tanusítanak ez ügyben. Az olvasó némely esetben nem hülye! És zokon veszi, ha annak nézik. Sokan látják, ha egy könyv tele van hibával, akkor is, ha harmincegynéhány M* regény után megveszik a következőt is. (csak hogy példánál maradjunk)
Ezzel pofátlan módon visszaélni, szerkesztetlenül, korrketúrázatlanul hagyni, szart kiadni, mondván, hogy a világ meg a logó úgyis eladja, egyszerűen aljasság.
És erre nem mentség, hogy nincs elég pénz, meg a piac, meg a jogi hercehurca. Erre nem érv, "de akkor nem jönne ki semmi, és az milyen rossz lenne".
Ha valaki nem tud tisztességes módon könyvet kiadni úgy, hogy haszna legyen belőle, menjen, és csináljon valami mást. Így is sokkal több kiadó van az országban, mint amennyi egészséges esetben kellene. És a M*-nak szvsz többet árt egy erősen vitatható kiadvány, mint ha nem jelenne meg hozzá.

Üdv: Wyquin

Kormi

Kormi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 323 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.16, 00:36

Hát, akkor folytassuk a ki-emlékszik-jobban-a-végén c. ősmagyar játékot... :P

" "Körmi épp azért zaklatta Bogdánt, hogy legyenek mindenre kiterjedő szerződések"

Utána Miklós beszámolt olyan előkészített szerződésekről, melyek minden Ynevre publikáló számára önálló és átruházható jogokat biztosítanának. Kiadói szemszögből csapdaszagot érzett és nem lépett bele. Abba.
"

Valóban tettem olyan javaslatot Miklósnak, hogy rakja rendbe a szerződéseket, ha jót akar (mint ahogy a kezdet kezdetén azt is javasoltam neki, hogy ne fizessen védjegyekért díjat annak, aki a közhiteles védjegylajstrom szerint nem tulajdonos). Ezt akkor igazán nem vették komolyan az illetékesek, aztán - ahogy az már lenni szokott - késő lett.

A Celsior által említett különleges szerződésre nem emlékszem - olyanra viszont igen, ami elég erősen körbebástyázta a kiadó felhasználási jogait, és amit (múló részegség vagy kezdődő elmebaj okán) még én magam is aláírtam. És mivel ifjú voltam és bohó, és még hittem a Magasba Emelt Zászlajú Főpropagandistának, még kiskaput sem raktam bele, úgyhogy sajnos igencsak erőlködnöm kéne, ha ki akarnék belőle farolni. Jó minőségű saját csapda. :D

Az más kérdés, hogy amikor az INOMI fizetésképtelenné vált, már olyan galád dolgokat is képes voltam monitorra vetni, mint pl. ügyvezetői mögöttes felelősség meg készfizető kezesség - és az ezeket tartalmazó kontraktusok aláírását a kiadó nyilvánvalóan nem erőltette. Persze azért volt, amit aláírt, és én reméltem, hogy aki - talán ennek is köszönhetően - pénzéhez jutott, nem feledkezik meg róla... dehát gyarló az ember. Legalább ott és akkor kaptam egy köszönömöt a segítségemért - ez is valami. :)

Miklós igazmondása kapcsán pedig annyit, hogy ma találkoztunk, és meglepően pontosan és korrekten foglalta össze a múlt eseményeit, úgy, hogy amit mondott, az döntően igaz volt (vagy ő annak hitte :D) Meg mondott valami olyasmit is, hogy a Tuan a vételárként megjelölt 50 millából nem fizetett ki csak 500 eFt-t, és hogy ezért be fogja perelni őket, de én már túl öreg és szkeptikus vagyok ahhoz, hogy ebben higgyek. :D

k

u.i.: remélem, nem zavartam össze a lelkes sipákolókat, akiknek megnyugtatásául elárulom, hogy bármi is legyen a látszat, a világ fekete és fehér, és a fekete torony - nevéből is következően - az előbbi részhez tartozik.

<b><small><font color=brown>Javítva: 2006-09-16 01:36:53 - Körmi által</font></small></b>

Angelyr

Angelyr

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 209 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.15, 10:58

Celsior: Nagyon off megyjegyzem - ha már erre kanyarodott a téma -, hogy én elhiszem, hogy volt vele munka, meg minden, de a Keleti Szél kapcsán azért eszembe jut Bes'nyő Pistabá tanácsa a kőolajfinomítóról, mégpedig, hogy "én elhiszem, hogy finomodik, finomodik, de ami a végén kijön, az még mindig nagyon rossz!"

Amúgy nekem kifejezetten tetszik a KSz :kőzápor:, de amennyi hiba abban bennemaradt...
És ez tényleg csak az igényesség kérdését veti fel a kiadó részéről! (Az már külön téma, hogyha ez a javított, inkább nem akarom elképzelni, hogy milyen volt az eredeti...)

Tisztelettel:

-=A=-

Raon

Raon

Révész

• Fórumita
  • 721 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.15, 08:58

Imre:
Valószínűleg az Esőhozó lesz az, Gazsi jegyezte ezt meg róla az itteni kritika alatt (egyébként roppant szimpatikus hozzászólás volt, az összes sértődő/hisztiző szerző példát vehetne róla).

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]