Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Dugald A. Steer es a Sarkanytan (Diane)

• Válasz írásához lépj be
14 hozzászólás érkezett eddig

Larissa

Larissa

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 54 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.14, 17:20

Nos, Szabolcs fiam esetében pont ez a Sárkányos volt az első könyv, amit kiolvasott. Szereti a rajzfilmeket, így valamivel el kellett kápráztatni, hogy rákapjon az olvasásra. A mai gyerekeket rengeteg vizuális inger éri - jóval több, mint minket anno, így az olvasást is efféle csalikkal kell megszerettetni. Hogy mennyire sikerült? Pár év múlva szívesen beszámolok. (Természetesen gyermeke válogatja, Rékának pl. Tony DiTerlizzi féle Spiderwick sorozat volt az első. Remélem egyszer ő is eljön dedikálni!) Nem tagadhatják le a szerepjátékos (exSárkányfészkes) szülőket, ugyebár :D. Mindenképpen nagyszerű, hogy ilyen igényes könyveket adhatunk gyermekeink kezébe, és csak drukkolni tudok a kiadónak! A regények pedig ígéretesen hangzanak, kíváncsian várjuk őket.

Sonko

Sonko

Távgyógyító

• Fórumita
  • 3270 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.13, 22:22

"- Más szerepjátékokat is kipróbáltál?
- Igen, játszottunk a Metamorphosis Alphával," - hehe, azt hittem, rajtunk kívül senki :D

borisz

borisz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 161 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.13, 15:55

volt nálunk a büroban a napokban ez könyv, meg az egyiptomos is, és gyerekek, én kölyökkoromban bekuláztam volna, ha egy ilyet kapok! emléxem már a kihajtogatható szovjet űrutazós mesekönyvtől és széthaltunk, hát ha még egy ilyen akadt volna kezünkbe!
ja, asszem 3000-4000 ft között volt, szal nem is drága (két regény ára)

Kadmon

Kadmon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.13, 13:47

Nekem nagyon bejött a könyv (pedig már elmúltam 18 éves :D) Ráadásul az ára sem túl magas, ha valaki szereti az ilyesmiket. Tetszett az egyiptomos is, de a varázslós még nem volt a kezemben. A magam részéről várom a folytatásokat.
Szerintem bármilyen fantasy kedvelőnek érdekes, szerepjátékosoknak pedig hasznos segédlet lehet.

Kadmon

celsior

celsior

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 703 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.13, 12:10

...hallo,

Ez tényleg nagyon eltalált könyv lett a vacsoránál (is) lázasan olvasott HP-regények idején. Látva, hogy az iskolások egymás kezéből kapkodják ki és "tudományosan" vitatkoznak a sárkányokról, fejből idézve fejezeteket... szóval akkor már nem bántam, hogy a legdrágább könyvünk volt abban az évben.
Az is igaz, hogy valamelyest újraértelmezte a könyv fogalmát.
Ami az előjelzéseket illeti, tehetséges lehet az üzletfejlesztési menedzserük.

cels.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6204 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.13, 09:53

Korreket az interjú, a könyv is pofásnak látszik, még a végén beruházok rá. :D

nadire

nadire

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 225 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.13, 08:25

Én megkaptam ajándékba a könyvet, még 2004 karácsonyára. Gyönyörű, igényes és én nagyon örültem neki. Tény, hogy igazoltan infantilis vagyok, és igen, valóban gyerekes a könyv is, de szerintem ettől még élvezhető.

Az interjú szerintem korrekt. E nélkül sose tudtam volna meg, hogy ez egy sorozat :D

nadire

bad_angel

bad_angel

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.13, 08:23

Ez a trilógia melyik kiadó kiadás, és mikori kiadású? Jonathan Stroud:Bartimaeus trilógia.

_Xilath (NPC/NJK)

_Xilath (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.09.13, 07:39

Nos... én is találkoztam ezzel a könnyvel. Az érdekességek gyűjtői mellett én úgy gondolom, hogy 8-13 éves korosztály talán nem is a legjobb célmeghatározás. Lehet, hogy őket is szórakoztatja és leköti, de én mondjuk a 3-8 éveseknek ajánlanám inkább. Együttlapozós, -tapogatós célokra. De ez szigorúan és szűken vett szvsz.
Az interaktivitás terén... az nem feltétlenül azt jelenti, hogy szagolni és ízlelni is lehet, HALÓ! Inkább azt, hogy a könyvben el vannak rejtve olyan dolgok, amelyek az írott anyagon túlmutatva vonják be az olvasót, nézőt, használót a tartalom átélésébe. Ebben ott van az írás, a grafika, a tapintható felületek, a 3D utánérzésű részletek, a könyvből kivehető izgalmas "mellékletek".

Meg nem mondom, hogy mennyi is ez a könyv. De szerintem nem kéne bántani. Az ötlet és a kivitelezés ugyanis jó! Hogy milyen egy sárkány pikkelye? Hmmmmm... persze lehet, hogy ennek megítélését rá kéne bízni mindenki személyes fantáziájára, de bennem nem okozott törést a "halpikkely"-szerűség. Gyanítható, hogy nem fognak egy kb méterszer-méteres vaskos szarupikkelyt beletenni. :)
Ajándéknak ötletes, igényes és szép... meg szerintem drága is. De legalább jó.

Potter-t meg olvashat minden korosztály... aki már tud olvasni.

A cikk és az interjú szerintem jó volt. Biztos sok dologról lehetett volna még faggatni, de gondolom nem úgy lett betervezve, hogy részletes, hosszan tartó beszélgetés keretein belül faggatják ki az illetőt.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6411 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.13, 07:39

Dugald A. Steer és a Sárkánytan (Diane)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=4729

Herbie

Herbie

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.13, 07:33

Mohan: megsúgnám, hogy a 8-13 éves korosztálynak nagyon bejött a könyv, tehát az eredmény "az lett", bármit is jelentsen ez. Az adott korosztály pedig ne olvasson Pottert, ha nem akar, vagy ha túl fiatal hozzá, vagy ha érdeklik a sárkányok, meg úgy általában, :) .

<b><small><font color=brown>Javítva: 2006-09-13 08:34:13 - Herbie által</font></small></b>

Mohan

Mohan

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 304 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.13, 00:42

Thaur, bocs, ezt tényleg elszúrtam... A könyv, pontosabban annak emlékeim szerinti milyensége annyira elrontotta a hangulatom...

Objektívebben szemlélve egy interjú ritkán hálás feladat, túl sok múlik az alanyon. Így ránéztiből, és az alany személyiségének ismerete nélkül azt mondom ,amit lehett, kihozott belőlle, az átlagos kereteken belül. Legyen akkor 60%.

Amúgy lehet, hogy a cél a 8-13 éves korosztály, de az eredmény nem ez lett. Ezt fenntartom... Olvassanak Harry Pottert! Inkább való nekik az...

Thaur

Thaur

Csúf zöld szörny

• Fórumita
  • 1816 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.13, 00:14

Mi a gond az interjúval? A könyv persze olyan-amilyen, ahogy a többi is - de az istenekre, maga a szerzo jelenti ki tobbszor, hogy a 8-13 eves korosztalyt celoztak meg vele.

Mohan

Mohan

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 304 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.12, 23:22

Volt szerencsém találkozni ezzel a könyvvel egy könyvesboltban. Hát... Ajándéknak még talán elmegy, de nem véletlen, hogy nem vettem meg, és eszembe se jutott, hogy ezt kérjem. Interaktívnak mondja, de nem az, az valami egészen más, amit itt ez alatt értenek, az csak annyi, hogy a látás mellett a tapintás is használható a könyvhöz. Amit nem mellékesen jó alaposan elszúrtak, teljesen olyanok, mintha halpikkelyek lennének, csak nem olyan nedvesek.

A könyv szigorúan csak a sárkány-fanoknak való, mindenki másá számára ez kidobott pénz! A % nam a könyvre, hanem az interjúra vonatkozik. A könyvre még rosszabb...

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6411 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.12, 23:22

Dugald A. Steer és a Sárkánytan (Diane)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=4729

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]