Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Feketevolgy (MAGUS modul) (Aserminio de Mueria)

• Válasz írásához lépj be
83 hozzászólás érkezett eddig

Lord

Lord

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 45 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.17, 12:58

gratula, basszus, nagyon megfogtad..

_roland91 (NPC/NJK)

_roland91 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.03.18, 11:07

szeritem nagyon ott van

_animus (NPC/NJK)

_animus (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.03.01, 11:18

Ja hogy 100 at nem lehet adni.

_animus (NPC/NJK)

_animus (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.03.01, 11:18

Erről van itt szó kérem ez nem csak egy modul ez munka. Hiába van egy jó ötleted ha nincs szorgalmad. Nagyon jó hogy ilyen részletes. Nem kell ezt bántani, az ofisöl cuccok is részletesek mégsem piszkálják őket.

_morgian (NPC/NJK)

_morgian (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.11.30, 17:21

Heh! Fantasztikus modul! Feelinges valóban... kir! Le is fogom mesélni a pyar boszorkány, élőhalott-vadász patymnak! Tényleg nagyon jó!

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.11.29, 15:12

Nekem tetszik a kaland alap feelingje!
Nagyon el lett talalva a helyszin! Meg a jol kitalalt  aprosagok is nagyot dobnak rajta.
Foleg a hinarpalastos polgarmester, csuklyas polgaror dolog. En  akar siman 1. szintre meselnem miutan kicsit az en szamizemre irtam es kijavitottam az altalam nem  favorizalt dolgokat. A alomkristaly-szektarol kevesen tudnanak. De ezt meg at kell majd gondolni.

Gratula, mostanaban ez volt az altalam olvasott legjobb modul. Nekem az  irasmod is tetszett. Nem teketoriazni kibokni, jokat derultem mikozben olvastam. Popec lett.

<b><small><font color=brown>Javítva: 2006-11-29 15:14:33 - Kilhalm által</font></small></b>

_frigabus (NPC/NJK)

_frigabus (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.11.07, 15:17

Én is a modult méltatókhoz szeretnék csatlakozni. Az Elveszettek nagyon el lettek találva, a többi a fegyverszállítmányokkal meg minden szerintem csak körítés, teljesen átírható, lényegtelen, csak a völgybe kerülés céljából fontosak.
Egy helyen szeretném csak alátámasztatni a történetet: a Völgyben él több tízezer ember, aki mind tudja a "titkot", valamint jópár idegen, aki akár már évtizedek óta is ott él, mégsem ismeri a rejtélyt. Ez hogy lehet? Miért nem szedték ki az infót valamelyik -2. szintű helybelitől? Leitatás, kínzás, bizalomba férkőzés, vagy ha más nem hát egyszerű gondolatolvasás...

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.02, 10:02

Apám...
Ezt a "jellemfejlődést"! A vérszomjas hadúrból lett Jézus és John Lennon egy személyben. Meglehetősen klisészerű és élettelen karaktert sikerült alkotni.

Cawin

Cawin

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 36 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.31, 22:38

Üdv!

Így az esti órákban kellemes időtöltés volt olvasni a modult, helyleírást. Néhol tényleg sántítanak a dolgok, de azért nem egetrengetőek.
Sok "bakira" lehet magyarázatot találni. pl:
- álomkristály készítés Kelmarnak -szerintem egy sokezer éves crantai boszorkányúr össze tud hozni egy ilyet:) (meg aztán csak egyet csinált)
-lehet, hogy azért helyezte el délen a saját kövét Ichtios, mert nem akarta, hogy ráleljenek :D

persze nem muszály megmagyarázni, felhasználáskor módosíthatóak is, ha akarjuk.

Mindenesetre a Völgy, mégha kissé túlzsúfolt is a 70ezer lakójával, egész "aranyosra" sikeredett. Az Illiquidok és az Orkok is színesítik, bár az utóbbinál vannak gyenge pontok. Az Elveszettek viszont nagyon megfogtak, nagyon jól eltaláltad a fonalat. A Meseapó remek karakter, az őrültekre felhozott példák is jók.

A fingi-lingi, meg hasonlókon én nem akadok fönn, mert ugyebár ez egy laza kis modul, aminek elsődleges célja az ötletadás. :D

Csak így tovább, viszont kissé több következetességgel és realitással!

Eye

Eye

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 966 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.10.30, 08:52

Ja, adok szazalekot is, he. :D

Eye

Eye

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 966 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.10.30, 08:48

Haho!

A felsorolt bakik tobbsegevel egyetertek, ugyhogy nem is reszleteznem sokadszorra, de egyebkent otletes, hasznalhato anyagnak tartom.

Grat! es Koszi!

Glen_Rovan_Asgaard

Glen_Rovan_Asgaard

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 274 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.27, 18:55

Na, ha már ennyien, akkor én is.

1.Aserminio: Gratuláció és hátbaveregetés. Volt fantáziád elrugaszkodni a nagy Zöldtől. Saját kis flórát és faunát hoztál létre... Feketevölgy a maga komoly-komolytalan módján szín(máj???) foltja lett Ynev öreg testének.(=))
A "modulod" nekem tetszik, s némi ollózás és fércelés után kellemes kis kalandokat lehet vele alkotni.
Várom tőled a következőket.

2.Fikázók:Oke-oke, a hangneme fals, de nekem tetszett. Ha tényleg olyan nagy KM-JK(szigorúan nagybetűvel) vagy akkor használj saját ötletet.

3.Hímboszik: Szerintem - s lehet, hogy megint tévúton vagyok - majd' minden km-jk csoportnak vannak un. Háziszabályai. Ha megalkotják a kasztot, ez belefér.
Az alapok benne vannak a M*-ban, az alapján szinte bármien kasztot össze lehet dobni némi fantáziával.

U.i.: A cratani téma első olvasatra nekem fel sem tűnt.(=)))))

DReaMSCaPe

DReaMSCaPe

Tutor Majoris

• Fórumita
  • 170 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.10.25, 23:44

Aserminio: Gratula !! Sok időt öltél bele biztosan, s sztem a már említett világnézeti szempontból    nem koherens dolgok kivételével abszolút király modul.

S ha egy író is megdicsért ill.  bíztatott   itt a fórumon, akkor ez sztem számodra is elég önbizalmat ad, hogy ne hagyd abba a  modulok írását   :D
Hajrá !!

Boszorkányok téma: Aki akar férfi boszorkányt, csináljon kedvére.  Azt azért tegyük hozzá, hogy a bárd direkt ezt a szerepetkört látná el, amit te egy  hímboszorkánynak képzelsz el. A  nagy boszorkányrendek akkor már inkább bárd-testvériségekkel  veszik fel a kapcsolatot, hogy  kölcsönösen képezzék tagjaikat a másik nem "támadásai"  elhárításának módjairól  :D

Javítva: 2006-10-26 00:45:12 - DReaMSCaPe által

Javítva: 2006-10-26 00:45:24 - DReaMSCaPe által

<b><small><font color=brown>Javítva: 2006-10-26 00:46:06 - DReaMSCaPe által</font></small></b>

_Erland (NPC/NJK)

_Erland (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.10.25, 21:06

Hali Mindenkinek!

Hát...Hmmm...
Szóval van ugye a kultúrált kritika (építő nincs:)), meg a böszmeség. Mindenkinek a magáét üzenném.
Aserminio! Addig nincs baj míg meg tudod hallgatni a véleményeket. Minden modullal jobb leszel.
Saját véleményem szerint inkább ötleteket kellene megosztani a többiekkel és nem kidolgozott modult,
1, mert modult kidolgozni minden részletében felesleges (ez vélemény nem okoskodás) hisz lehet hogy a Pc-k nem csinálnak semmit ami a modulhoz kapcsolodik.
2, Akkor nem lehet cseszegetni a másikat.
3, Ez az írás nagyon sok jó ötletet tartalmaz.
4, A hibákat már írták.
Lex!
Az Anyja tanította varázsolni a pici fiát, mert a bosszú eszközét látta benne.
1, A boszorkánymágia maga uniszex, mégha a kasztot nem is annak szánták. Egy férfi is lehet csábító, tud csókolózni és a nőknek is van asztrálteste.
Opcionálisan igenis megengedhető a férfi boszorkány.
Üdvölet mindenkinek

Aserminio_de_Mueria

Aserminio_de_Mueria

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 459 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.10.25, 15:56

Hellguard666:
Ha jól tévedek, egy db alidari nő pár ezer aranyba kerül. Nyilvánvalóan, minden második ynevi férfinek alidari felesége van. Amúgy rémlik valami, csak most nincs előttem semmilyen könyv, hogy az abasziszi hercegkapitány felesége is alidari gyártmányú, és hajókat is vezet a férje nélkül, mivel Antoh kegyeltje. Ez azért nem a hímsovinizmus mintapéldája.

Oké, a kiadott regényeket nem tartod irányadónak Ynev kapcsán. A Nagy Ződet nem tartod irányadónak. Földi párhuzamokat sem tartasz irányadónak. Akkor mit? Milyen forrás szól az átlagos, elnyomott Ynevi nők helyzetéről? Milyen anyagot elolvasva hatoltál a boszorkánylét mélyére, aminek alapján kategorikusan kijelentheted, hogy férfi beavatottak márpedig nincsenek?

A Maida Saluquas lehet, hogy kizárólag női rend. Elfogadom. Elk#rt@m. Te sokkal jobban ismered Ynevet. Leborulok nagyságod előtt. Természetesen aki később uram bocsá felhasználja a modult, nem alakíthatja át névtelen renddé, hiszen az a modult a feje tetejére állítaná.

Hellguard666

Hellguard666

The Fallen One

• Fórumita
  • 2313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.10.25, 14:49

Aserminio de Mueria:

"Oké, hogy Yneven közel sincs teljes egyenjogúság, a Vörös Hadurak túlnyomó többsége férfi, és az emberek egy alapvetően középkori társadalomban élnek, de egyszer érdemes lenne összeszámolni, hány nőalak bukkant fel eddig a MAGUS regényekben, és ezek közül hányat ígértek oda a szülei születésekor a jövendőbelijének, hányat adtak férjhez 14 - 15 évesen, hogy egész életében ura és parancsolója mellett robotoljon, mellette szüljön neki vagy tíz gyereket. Akárhogy is nézzük, a földi középkorhoz képest az Ynevi nők gyakorlatilag egyenjogúak a férfiakkal."

1. Alidari nők. Gyakorlatilag kitenyésztett rabszolgák, jobb esetben rendelésre gyártott feleségek.

Kapásból egy érv ellene annak a nyamvadt egyenjogúságnak. És szerintem nem jó érv, hogy a Mókus szerzői bizonyos okokból a "bőrbikinis-szexi-feminista" nőalakok ábrázolása mellett döntöttek, akik persze egyenlőek a férfiakkal...ez szerintem hiba, és nem érdem. Mágia ide, vagy oda, az átlagos egyszerű nő igenis középkori módszerekkel van nevelve, és olyan körülmények között él. A "kalandozó" nők egészen más tészta, még ha a "kalandozó" koncepttől magam hányok is... márpedig a regények a "kalandozókról" szólnak. Akik ugye minoritás az ynevi lakosságon belül.

A Wicca valóban egyfajta termékenységvallás volt(van?) a kelta-szász kultúrkörben. De ennek vajmi kevés köze van a Mókus boszorkányához. Mondhatni nevükben hasonlítanak, felfogásban, mágiaelméletben egyáltalán nem. Mellesleg akármennyire volt a történelmi Wicca-köröknek férfi beavatottjuk, "boszorkány" csak a női beavatott volt. :D
Egyébként ha már ennyire férfi boszorkányt akarsz rakni egy modulba, jobb ha azt nem egy híres-hírhedt boszorkányrend tagjaként teszed meg, amiről tudott, hogy csak NŐ lehet a tagja. Mert a Maida Saluquas-ról ezt lehet tudni. Így lett megalkotva.

Aserminio_de_Mueria

Aserminio_de_Mueria

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 459 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.10.25, 13:55

hex7c0: Köszönöm a biztatást! Amúgy a bárd tényleg jó kaszt, csak a mágiája nem tetszik. Nevezz önzőnek, de nekem a boszorkánymágia roppantmód tetszik, viszont nem hiszem, hogy hitelesen tudnék női karaktert vinni. Marad az egyedüli logikus megoldás: Férfi boszorkány. Ami speciel nagyon jól jött ki egy játékban, mivel volt a csapatban egy amazon is, akire a kaland ötödik percében sikeresen Szerelemvarázst mondtam. Igazi bizarr páros lettünk, máig emlegetjük az illető hölggyel.

Egyébként, ha metafizikai oldalról közelítjük meg a dolgot, a boszorkányok egyfajta termékenységvallást űznek (Legalábbis a Wicca az, a történelmi boszorkányokról pedig nem maradt túl sok forrásanyag.). No most ők egyáltalán nem a szűznemzés pártján állnak, akárhogyan is nézzük, a gyülekezeteknek mindig is voltak férfi tagjai. Az, hogy anyajogú -e egy közösség, illetve a vezetői kizárólag nők lehetnek -e, már más kérdés, de attól még létezhetnek férfi beavatottak is.

Oké, hogy Yneven közel sincs teljes egyenjogúság, a Vörös Hadurak túlnyomó többsége férfi, és az emberek egy alapvetően középkori társadalomban élnek, de egyszer érdemes lenne összeszámolni, hány nőalak bukkant fel eddig a MAGUS regényekben, és ezek közül hányat ígértek oda a szülei születésekor a jövendőbelijének, hányat adtak férjhez 14 - 15 évesen, hogy egész életében ura és parancsolója mellett robotoljon, mellette szüljön neki vagy tíz gyereket. Akárhogy is nézzük, a földi középkorhoz képest az Ynevi nők gyakorlatilag egyenjogúak a férfiakkal.

_hex7c0 (NPC/NJK)

_hex7c0 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.10.25, 13:35

Hogy én is beszáljak ebbe az érdekfeszítő vitába a férfi boszorkányokról illetve a nagyobb hatalmú nők befolyásolásáról: A nagyobb hatalom számomra nem egyenlő Rosanna-val és a többiekkel, simán lehet nagyobb hatalma illetve befolyása egy "egyszerű várúr" lányának is. Úgy érzem itt ismét a megalomán gondolkodás köszönt vissza. PEACE. A másik: szerintem elfogadható a férfi boszorkány. DE. Tudom, sokan utálják, azonban szerintem a bárd egy tökéletesen alkalmas kaszt a nők befolyásolására. Vagy tévednék?
Más: Aserminio, ne törje kedved az építő kritika. A többivel meg ne foglalkozz ;D

<b><small><font color=brown>Javítva: 2006-10-25 14:36:39 - hex7c0 által</font></small></b>

Gulandro

Gulandro

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 825 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.10.25, 11:12

Ahoy,

"harr-harr, csülökre"

Nekem a Shadoni krónika még akkor került az  olvasmányaim közé amikor még sok szerepjátékkal játszottam párhuzamosan (tudjátok, azok a fiatal  idők). Akkor elolvasva érdekesnek találtam, hozzáteszem nem kerestem benne a hibákat mint manapság  szokás. Akkor még nem volt semmi, de semmi, de semmi leírva és kőbe vésve Shadonról. Nekem tetszett  akkor is a hangulata, egydélutános epizódja egy hosszabb történetnek.
Az hogy a  "születése" nem felelt meg a modern idők szolgáltató ipara által támasztott nyugati  szabványoknak..."nagyon sajnálom". Ma is megvenném, ha kijönne belőle egy bővített vagy  átírt verzió.

<b><small><font color=brown>Javítva: 2006-10-25 12:14:41 - Gulandro által</font></small></b>

celsior

celsior

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 703 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.25, 08:25

...hallo,

A "Shadoni krónika" vsz. nem(csak) a minősége miatt alkalmatlan MAGUS-forrásnak, hanem a kialakulása miatt is, ami valahogy így zajlott Valhalla urbanlegend szerint:
"Most nagyon megy a MAGUS, írjá' valamit"
"Nem értek hozzá, de egy nyers sztorit leadok, aztán nyomdába adás előtt szerkessze és nézze meg vki, nevek, Ynevre passzintás, ilyesmi".
Nem nézte meg.

cels.

PS: Cranta tényleg nincs délen, de mint annyi efféle, felhasználáskor úgyis testreszabható.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]