Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Ki fia a Maffia, avagy hogy nez ki egy bunszervezeti csalad 2020-ban (Dave)

• Válasz írásához lépj be
13 hozzászólás érkezett eddig

Sics

Sics

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1739 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.24, 03:48

1.
Szerintem nem túl jól sikerült cikk. Hogy pontos legyek: ez tán az első olyan cikk amibe belefutok, ahol megkérdőjelezem a rpg.hu szerkesztőgárdájának józan eszét... hogy ezt az irományt felrakták a cikk-szekcióba.

2.
Maffiatörténetről elég jó kis összefoglaló van Wikipédiában. (Az angolban.)

3.
Nagyon felbosszantott ez az iromány... zagyvaságok és marhaságok fájdalmas kavalkádja, nem több és nem más.

bye
Sics aki most igen morcos

Pennywise

Pennywise

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 44 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.18, 03:54

Ha a cikkben sok is a hiba,és mondjuk én is máshogy képzelném el, mindenképpen riszpekt a belefektetett munkáért és amúgy is - szerepjátszunk nem? Azt hiszem az irrealitásnak tökéletes helye van jelen esetben, ne akadjunk fent felesleges dolgokon.

Darkelvis

Darkelvis

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 35 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.07, 16:13

Gratulálok Dave,sztem nagyon faintos kis cikk lett.

Gratulálok mindenki másnak is aki beírta,h semmi köze az igazsághoz és Dave nem ért hozzá,azóta elolvastam a könyveiket a témáról és nehéz szívvel,de igazat kell adnom,hogy kutatómunkájuk és építőjellegű kritikájuk nélkül sehol sem lenne a srác.

Nem értem,h hogyan akadhatnak fenn emberek ilyen dolgokon,ha el tudják képzelni,h emberek telerakva kibercuccokkal multinacionális cégek vezetésével halomralövik egymást metál aláfestőzenével.

Sok szakértő egy helyen...pff

Sonko

Sonko

Távgyógyító

• Fórumita
  • 3270 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.06, 22:54

Igényes munka, csak épp nem arról szól, amiről kéne. Pár alapfilmet legalább megnézhetett volna a T. alkotó.

Sorjában:
- az eredetről én sem hallottam még ezt, és ahogy Orastes is említette, a 13. sz-ban nem volt még olyan, hogy Olaszország.

- A

Javaslom megnézni: (természetesen) a Keresztapát, meg persze utánaolvasni sokat. Valamint - bár nem erről szól, tanulságos - Kitano Takeshitől a Fivért, valamint szintén tőle a Tűzvirágokat.Ezek a yakuzáról szólnak, de a szervezett bűnözés mélységeiről elég jó képet adnak.

- Azt elég hihetetlennek tartom, hogy a suttyóbandák (nem vagyok otthon CP-ben, de a boosterbanda ilyen tizenéves, vad, alig szervezett bandákra utal, elnézést ha tévedek) átvegyék az uralmat az utca felett. A maffiának jobbak az erőforrásai, képzettebbek a katonái. Megtehetik, hogy két vagonnyi gépfegyveres katonát ráküldenek egy tucat pisztolyos suhancra.

- Azzal sem értek egyet, hogy úgy élik túl a modern kort, hogy "lazulnak". Meglátásom szerint épp a renddel, a fegyelemmel lehet túlélni az anarchikus viszonyokat.

- Ez a pénzért bekerülés dolog elég könnyű beszivárgást biztosítana, így egy tégla könnyen beépülhet.

- "A cégek lenyomták őket" rész is eléggé sántít, már részletezett okok miatt. Maga a maffia is ugyanolyan mocskos eszközökkel játszik, mint a cégek, ugyanakkora erőforrásai vannak, a különbség csupán annyi, hogy ők tényleg semmitől nem riadnak vissza (egy cég azért vigyáz a jó hírére általában), valamint évszázados tapasztalat áll a hátuk mögött. A cégeknek ez szintén nincs.

Xik_uz

Xik_uz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 217 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.06, 16:55

Tényleg hangulatos és jó a cikk.
Tanult kollégáim már említettek egy hibát, nekem egy másik szúrt szemet: egyrészt "Olyanok is előfordulnak, akik egy megbízható emberüket ültették a misztikus „keresztapa” székbe", másrészt pedig "A Don címet nemigen használják". Hogy is van ez?
(Csak zárójelben jegyzem meg, hogy egy-két apró hiba azért eléggé szíven ütött, pl. "orvgazda". Nem ártana átnézni még egyszer... :D )

Különben teljesen okés, gratula.

Dave

Dave

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 15 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.06, 16:06

Köszönöm a kritikákat. Elismerem, az eredetével kapcsolatban tényleg vétettem egy-két hibát (remélem elnézitek nekem),(meg a nevek kitalálására is "gyúrnom" kell) amit majd igyekszem korrigálni.
Köszönöm, hogy kijavítottatok.
Ettől függetlenül remélem adtam egy-két ötletet a mesélőknek, és játékosoknak egyaránt.

Cruzifix

Cruzifix

Nagymester

• Fórumita
  • 812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.06, 13:07

A cikk írójának fogalma sincs a mafiáról. Kár volt a "történelmi" eredetre vonatkozó sorokat beleírni.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6207 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.06, 12:07

"Szicíliában kell keresni az eredetét, a 13. században. Olaszországban ekkoriban létrehoztak egy társaságot"

Olaszország? Mint olyan, Olaszország nem volt a XIX.század közepéig.. asszem az általánosban hetedikes, a gimnáziumban harmadikos tananyag. :D

Ettől eltekintve a cikk hangulatos lett.

Dirky

Dirky

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 17 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.06, 11:15

Hangulatos kis cikk, egészen valószínű továbbvitele a régi jó erkölcsök eltűnésének :sóhaj:
A mafia szó "Morte Alla Francia Italia Annella" rövidítésből való levezetése tényleg az egyik legkevésbé elfogadott elmélet, lévén a szó első ismert előfordulási helye egy 1860 körüli színdarab emlékeim szerint. - De ez a cikk szempontjából eléggé periferikus kérdés.

Mammon

Mammon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 131 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.06, 10:50

ugh!
spagetti maffia.
ajánlott zenei aláfestésnek ennio morriconétól bármi... :D

Narmiraen

Narmiraen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 467 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.06, 10:44

Szia!

Ez a francia megszállók elleni harc ellen létrejött Mafia nekem új (érdekes lenne, ha M.A.F.F.I.A. lenne a rövidítés, tekintve, hogy csak magyarban használjuk két f-fel, az olaszok eggyel írják). A manapság elfogadott álláspont szerint (idézet az olasz minisztérium honlapjáról): "A Mafia története az olasz függetlenségi háború (1859.) idejére vezethető vissza. Az északi (szárd-piemonti) politikusokkal szemben, a déliek radikálisabb úton kívánták megvalósítani az ország egyesítését és elszakadását Ausztriától. A Szicíliából induló Garibaldi mellett számos olyan kisebb-nagyobb csoport küzdött az olasz függetlenségért, amely forradalmi eszméket tűzött a zászlajára. Ők voltak az első Családok, gyűjtőnevükön Maffia (magyarosan két „f”-fel írjuk). Olaszország megszületése (1860.) után, tovább működtek; egy ideig még a szegénység ellen harcoltak, de az évtizedek során megváltoztak". Én éltem Szicílián elég sokáig, de az általad említett verziót még sosem hallottam!

Narmiraen

Proximo

Proximo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 202 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.06, 09:46

Clive Owen szerepel a Sopranos-ban? Nahát! Szvsz hiányzik a beépített FBI/DEA ügynök és hiányzik az is, hogy ki akar a Tutti Capo helyébe lépni. A fórumon nem volt egy "ki fia a maffia" topic?
Amúgy jó írás.

blaisec

blaisec

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.06, 00:25

Hmm, elolvastam a szabadúszó riporter nevén megakadtam, Nem fel, s kicsit mulatságosnak tartom nem olyan gyakori azért a Clive keresztnév meg még Owen is, ha-ha

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6425 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.06, 00:25

Ki fia a Maffia, avagy hogy néz ki egy bűnszervezeti család 2020-ban (Dave)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=4785

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]