Ugrás tartalomhoz

Nosztalgia (avagy a közelmúlt 80-90)

• Válasz írásához lépj be
573 hozzászólás érkezett eddig

mache

mache

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.08.27, 12:58

...fixen vízszintes csíkos röhögő nyúl, akit egy matrózcsíkos harcsabajszú atlétatrikós kövér fickó kergetett, és végén minden szereplő röhögött mint állat, de úgy, hogy a végén te is bepisáltál a röhögéstől (sztem olasz volt)

Szia _Iron.

Pont ezt a rajzfilmet keresem évek hosszú sora óta!

Tudod esetleg, mi lehet a címe, vagy bármi infót, amin elindulhatnék?

Esetleg másvalaki tudna segíteni?

Köszi és üdv:
Ervin

njan

njan

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.04.03, 11:39

Sziasztok!
A 80-as évek egyik animációs mesesorozatát keresem, aminek a címe: Luciferke a jóságos kisördög, ha jól emlékszem.
Talán a Csehszlovákiában készült, de nem biztos.
A tartalomból: Az öreg ördög fia, Luciferke feljön a pokolból és végrehajt 1 jócselekedetet minden egyes alkalommal. Erről szól a sorozat.
Képek is érdekelnek a mesefigurával kapcsolatosan, kerestem a neten de nem találom sehol sem.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Jani :gerjedek:
njan37@freemail.hu az email címem, ide is küldhettek anyagot.

Módosította njan: 2012.04.03, 11:40

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4541 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.11, 20:30

hadzsnii
http://www.google.hu/search?q=zafír+és+boldi++merengo
1. talalat...

a cime: Boldi, bolygónk fia
http://www.dailymotion.com/video/xiw9c_bleu-lenfant-de-la-terre

hadzsnii

hadzsnii

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.02.11, 19:06

Sziasztok!
Én egy rajzfilmsorozatot keresek, úgy 95 körül volt, valószínű francia, csak pár dologra emlékszem:
- két név: zafír és boldi (azt hiszem boldi volt a főszereplő)
- Merengő volt egy öreg neve, aki irányította minden meg volt neki sakktáblán és úgy történtek a dolgok, ahogy a sakktáblán
- volt valami égis lovas, és az egész valami idővel kapcsolatos volt.
- a fiú valami szörfdeszkán röpködött a lány meg valami állaton térdelve röpült... elég homályos...

Csak ennyit tudok róla... nagyon örülnék, ha tudná valaki a címét és, hogy esetleg honnan lehetne megszerezni magyarul vagy legalább felirattal. Emlékszem, hogy magyarul ment nővérem kedvenc meséje volt annak idején... :S

Előre is köszönöm!!

Tantris

Tantris

Lovag

• Fórumita
  • 729 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.29, 15:06

Üdv mindenkinek!

A következő filmrészlet eredetére volnék kíváncsi, mert rémlik, hogy valahol láttam, de nem ugrik be, hogy hol. Lehet, hogy film, de lehet, hogy sorozat... Csak azt tudom, hogy elég régi.

Adott egy férfi, vállán egy dudorral, vagy szemölccsel, amiből egy idő után kinő egy új fej, ami pont olyan mint a másik, csak rosszindulatú. Elvileg amputálni akarják a gonosz fejet, de ehelyett az igazit vágják le; a film végén a fickó egy hegyen áll, és gonoszul kacag.

Nekem kissé Twiligh Zone-feelingje van, de az összes epizód átnyálazása után nem rájöttem, hogy nem onnan van. Akkor honnan?
Plíz help!

Köszi előre is!

gnora

gnora

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.09.10, 16:37

Sziasztok!

Én is filmet keresek, régen 80-as években láttam meg pár éve valamelyik csatornán. A film elején egy kis srác játszik egy villanyvasúttal a szobája padlóján, majd el alszik és a mozdonyában találja magát egy masinisztával. Vonatozik az ágya alatt, és el indulnak meseországba
el jutnak valami hóviharban egy palotába azt hiszem a hókirálynőhöz...valami ilyen a tartalma. Egy kis fiu a főszereplő...de már annyira régen láttam hogy nem emlékszem sokra...Hahó Öcsi jellegű film.
Köszönettel: Csabi

Ohó erre a filmre én is emlékszem !
Ebben hangzik el a népies rigmus amit azóta is ismételgetek:
Alma néni konyhájában sül a pite egymagában..
Pite, pite almás pite.... (és ezt énekelték)

Sajnos a címét sosem tudtam...

Nem, amiről te írsz, az a Virgács c. irodalmi gyerekműsorban volt, itt találsz róla infót, és kicsit lejjebb görgetve a pite dalt is:

http://retromeseklub.hu/2011/07/virgacs-1979/

gnora

gnora

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.09.10, 16:33

Sziasztok!

Én is filmet keresek, régen 80-as években láttam meg pár éve valamelyik csatornán. A film elején egy kis srác játszik egy villanyvasúttal a szobája padlóján, majd el alszik és a mozdonyában találja magát egy masinisztával. Vonatozik az ágya alatt, és el indulnak meseországba
el jutnak valami hóviharban egy palotába azt hiszem a hókirálynőhöz...valami ilyen a tartalma. Egy kis fiu a főszereplő...de már annyira régen láttam hogy nem emlékszem sokra...Hahó Öcsi jellegű film.

A film címe: Utazás Hóperenciába

Itt megnézheted:

balazssb

balazssb

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.06.26, 00:10

Megvan. Egy másik hasonló fórumon már rájöttek:
http://forum.index.h...go=66715118&p=1

A film címe: Skazka Stranstvij
Orosz vagy szovjet film.

Itt a záró jelentben szereplő sárkányrepülős rész:

Üdv.
Balázs

Sziasztok!

Szuper ez a fórum! Ezért fordulnék hozzátok egy kérdéssel.
A 80-as évek közepén láttam egy filmet a moziban, és alig emlékszem valamire. Ami megmaradt, az is azért, mert rettentően be voltam ... tőle.
A következőre emlékszem.
Kb. valami fantasy jellegű középkorban játszódhat. Van egy öreg csávó (talán vmi feltalálóféle), aki egy fiatal sráccal beszorul valami hegyi barlangba, és ott mindenféle csontokból építenek egy sárkányrepülőt. Van hozzá vmi tervrajz is, amit az öreg csinál. De csak egyiküket bírja el a szerkezet és a srác lerepül vele a hegyről. A másik emlékképem ugyaninnen valami ronda banya, nagy, göndör ősz hajjal, aki leprás. Asszem egy koldus az utcán, de van vmi komolyab szerepe is.

Másra nem emlékszem. Ha valaki tud segíteni, előre is THX!

Card

balazssb

balazssb

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.06.26, 00:02

Na megvan. Egy másik hasonló fórumon már rájöttek:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9101355&go=66715118&p=1

A film címe: Skazka Stranstvij
Orosz vagy szovjet film.

És itt a záró jelentben szereplő sárkányos rész:

Üdv.
Balázs

Én is ezt a filmet keresem már 15 éve, de sajnos eddig még senki nem hallott róla! Ha esetleg megtaláltad, akkor légyszi írd meg a címét, vagy akármit róla!!!

Én arra emlékszem, hogy volt benne valami kőből készült kandalló is, amin keresztül bemászott vagy beesett valaki a házba, és talán ez a télapó volt? Meg arra is emlékszem, hogy a pestis járvány miatt valakinek leesett a keze. És még egy emlékem van, hogy két embert zárnak be egy magas toronyba, aminek az ajtaját nem tudják belülről kinyitni, de mindenféle köveken és gerendákon fel tudnak mászni a torony tetjére belül. És készítenek egy sárkányrepülőt, amivel az egyikük elrepül és sokáig mutatják, ahogy repül a tájak felett, és szerintem ez a film vége. Na szerintem ugyanazt a filmet keressük.

Balázs
balazs.sb@gmail.com

Sziasztok!

Szuper ez a fórum! Ezért fordulnék hozzátok egy kérdéssel.
A 80-as évek közepén láttam egy filmet a moziban, és alig emlékszem valamire. Ami megmaradt, az is azért, mert rettentően be voltam ... tőle.
A következőre emlékszem.
Kb. valami fantasy jellegű középkorban játszódhat. Van egy öreg csávó (talán vmi feltalálóféle), aki egy fiatal sráccal beszorul valami hegyi barlangba, és ott mindenféle csontokból építenek egy sárkányrepülőt. Van hozzá vmi tervrajz is, amit az öreg csinál. De csak egyiküket bírja el a szerkezet és a srác lerepül vele a hegyről. A másik emlékképem ugyaninnen valami ronda banya, nagy, göndör ősz hajjal, aki leprás. Asszem egy koldus az utcán, de van vmi komolyab szerepe is.

Másra nem emlékszem. Ha valaki tud segíteni, előre is THX!

Card

SemiAuto

SemiAuto

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.05.18, 20:00

Üdvb mindenkinek.
Bár nem vagyok túl aktív a fórumon, így nem igazán tudok/tam segíteni másokon, de mégis lenne egy óriási szívesség amit kérnék a jelenlevőktől. Valamikor ment egy sorozat a Parker Lewis sohasem veszít. Három évadja volt összesen, akik itt vannak azok számára szerintem biztos ismerős a cím. Ha valaki tudja honnan lehet megszerezni a teljes sorozatot angolul, vagy magyarul annak nagyon tudnék örülni. Előre is köszönöm, a jó szándékot és a seítséget...

Üdv!
Itt mintha lenne valami utalás. Talán ők tudnak több infót.
http://www.fluorfiligran.hu/wanted-parker-lewis

Módosította SemiAuto: 2011.05.18, 20:00

Copfi

Copfi

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 11 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.05.15, 13:38

Üdvb mindenkinek.
Bár nem vagyok túl aktív a fórumon, így nem igazán tudok/tam segíteni másokon, de mégis lenne egy óriási szívesség amit kérnék a jelenlevőktől. Valamikor ment egy sorozat a Parker Lewis sohasem veszít. Három évadja volt összesen, akik itt vannak azok számára szerintem biztos ismerős a cím. Ha valaki tudja honnan lehet megszerezni a teljes sorozatot angolul, vagy magyarul annak nagyon tudnék örülni. Előre is köszönöm, a jó szándékot és a seítséget...

SemiAuto

SemiAuto

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.05.15, 01:13

Üdv mindenkinek!
Ismét egy érdekes filmet keresek: Alapvetően Stan és Pan film, de valahogy úgy kezdődik, hogy egy moziban megy a film, aztán egy jelenetnél (tipikus burleszk jelenet, amikor hajtánnyal bemennek az alagútba, aztán marha gyorsan vissza, mert szembe meg jön a vonat) lejönnek a vászonról a való világba. Innentől kezdve itt boldogítják az embereket 4-5 sztorin keresztül. Az elsőben egy esküvőn állítják a feje tetejére a dolgokat, aztán csoda porszívóval házaló ügynökök, strandolnak, meg egyszer valami maffiózó alteregóik használnák fel őket csaliként. Végül visszamennek a vászonra, de nem sokáig. Valamikor a '90-es évek közepe felé láttam, egy havertól kölcsönzött videókazin, és azóta sincs semmi hír róla. (mmint a filmről)
Na ennek a filmnek keresném a címét.
Előre is köszi.

soloka

soloka

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 39 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.27, 13:48

Ehhh...akkor lehet, hogy tévedtem... Nem úgy tűnik mintha ez lenne.

Pedig emlékszem a kisfiús-vonatos-ágy alatt-mesevilág filmre, emlékeszem amikor a vonatvezető meg a kisfiú lehúzza a fejét a kilógó ágyrugó miatt. Sosem értettem egy zárt dízelmozdonyban miért kell lehúzni a fejünket? Akkor alacsonyabb lesz a mozdony is, és nem akad be az ágyrugóba ?
Hát ilyen találós kérdéseket adtak az akkori "szoci" mesék :) De azért EZ volt az ifjúságunk, hüpp..hüpp elérzékenyültem, elnézést, nem folytatom mert elfolynak a szemem előtt a gépelt betűk..

Bogoj

Bogoj

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.04.27, 12:37

Sziasztok!

Amennyiben soloka jól írja, itt nézz körül, hátha valamelyik hozzászólásban megemlítik (ez az almáspite dal):

annak idején én is láttam, erre a dalra is emlékszem, de a mese címét akkor se tudnám felidézni, ha agyonütnének...
(na, ezt jól beágyazták, de megpróbálom úgy, hogy rátalálj: www.youtube.com/watch?v=KeDxAaTK9JU)
elvileg 'naplopó és lókötő' volt a címe...

Módosította Bogoj: 2011.04.27, 12:43

soloka

soloka

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 39 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.26, 16:21

Sziasztok!

Ohó erre a filmre én is emlékszem !
Ebben hangzik el a népies rigmus amit azóta is ismételgetek:
Alma néni konyhájában sül a pite egymagában..
Pite, pite almás pite.... (és ezt énekelték)

Sajnos a címét sosem tudtam...

SemiAuto

SemiAuto

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.03.22, 23:12

Ismét üdv!
Közben megtaláltam. A címe The vindicator. Most már csak meg kéne találnom valahol :-)

SemiAuto

SemiAuto

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.03.22, 00:18

Üdv mindenkinek!
Hát én hamvas ifjúságom idején, valamikor a 80-as évek közepén láttam egy filmet, amiről érdekelne pár infó.
Nos hát műfaját tekintve scifi-akció. A régi jó robotos filmek közül való.
A sztorija kb az, hogy egy fegyver gyártó vállalatnál valami gikszert fedez fel az egyik dolgozó (őt Karl-nak vagy Carl-nak hívják) Valami olyasmire jön rá, hogy egy speckó anyag szarabb minőségű, mint kellene. Emiatt bezárják az üzembe, ami aztán felrobban.( Emlékeim szerint itt egy olyan jelenet van, hogy valami kohószerűségben ég a tűz és abban van valami fém cucc,amit az ürge védőszemüvegben valami fogóval próbál kiszedni, de aztán berobban az egész) De igazán itt kezdődik a sztori, mivel emberünkből halála után kiborgot csinálnak az agya és a szemei(épen maradtak, gondolom a szemüveg miatt) felhasználásával. Kb úgy néz ki, mintha egy ember lenne sárga szkafanderben. Természetesen megszökik, méghozzá a szemétégető alagúton keresztül, itt leég a szkafander és már látszik, hogy robot. Sajna van egy bibi, úgy van programozva, hogy aki megérinti, azt meg kell ölnie. Belefut valami motoros bandába, akik nekimennek, aztán kiöli őket, közben keresik a gyártói és kezdenek visszajönni az emlékei.nnentől kezdve csak pár jelenetre emékszem:
-van egy jelenet, ahol a régi barátja segítségével próbálják elkapni, valami templomban, ahol ledob neki egy levelet, ami elvileg a feleségétől van, de amikor felvenné beszakad alatta a padló és valami gyanta- szerű anyagba kerül, amit teherautóval visznek vissza, de útközben belülről szétfeszegeti vagy mi
-egy másikban ugyanez a "barátja" a feleségét próbálja elkapni, aki ráadásul terhes, aztán, amikor Karl odaér, a karjaiba löki, ő de mégsem nyírja ki, mert közben átírta a programot vagy mi
-és a végén, amikor egy másik kiborggal verekszik(talán a volt főnöke, de nem biztos), akin még rajta van a sárga szkafander, és elég röhejes, amikor egymás oldalát csépelik, mert ott van valamiféle üzemanyagszelep, és a végén már mindkettőé lóg, és folyik belőle a nafta, de akkor Karl a sajátját bedugja a főnőkéébe (na!!! nem úgy!!!! az valami másik film lehet :-))))) aztán mindenki meghal, a többi megsebesül.
Hát kicsit hosszúra sikerült, de ennek a filmnek a címe, esetleg az elérhetősége kellene.
Előre is köszi.

mirarita

mirarita

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.03.18, 21:09

Szia!
Ha még nem találtad volna meg, a mese amit keresel:
Kis Némó álomországban:)

Bogoj

Bogoj

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.03.17, 16:17

sziasztok
én is a segítségeteket szeretném kérni.
két filmet keresek már nagyon régóta.
1, idős házaspár leánya festő akar lenni, de a szülők ellenzik. a film végén a leánynak kiállítása nyílik (vagy lehet, hogy csak kiteszik a képét egy galériában), és a megnyitóra nem akarja, hogy a szülei is menjenek, el is titkolja az egészet, de ők mégis odamennek, és jön a nagy kibékülés. a kép, amit festett, a szüleit ábrázolja. úgy emlékszem, az apát a már idős gregory peck játszotta, de az ő filmjei között nem találtam ilyet, így lehet, hogy tévedek. a filmet még régebben láttam tv-ben.
2, egy westernfilm, ahol a főszereplő megvakul, és a barátja így tanítja lőni, a végén kiáll a főgonosz ellen, és a barátja a szokásos óraállással mondja neki, hogy merre kell lőnie...
mindkettőnek a címét szeretném, hogy egyáltalán tudjam, mit keresek :-)

illetve volt még (szintén régebben) egy sorozat a tv-ben, azt hiszem, fekete felhők címmel. ez egy kalandfilmsorozat volt, két szakállas muki játszott benne, de erről sem tudok többet. bármi érdekel ezzel kapcsolatban, eredeti cím, nemzetiség, szereplők, készítési év, stb.

előre is köszönök minden segítséget, hogy a fenti filmeket be tudjam azonosítani.

Bridgewalker

Bridgewalker

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.03.11, 19:16

Sziasztok!
Egy elég régi filmet keresek, hátha emlékszik valaki.
Egy matematikus vagy csillagász volt benne, aki elment egy szigetre.
Ott számításokat akart végezni, de a szigeten mindenki furcsa volt.
Később kiderült, hogy megvilágosodottak, vagy valami ilyesmi.
Csomó olyan dolog történt Vele, ami kiakasztotta. A végén szétszórták a papírjait.
és akkor elengedte a hétköznapi dolgait. Egy nő segített Neki végig.
Na? :) nem túl sok, még senki se emlékezett.
köszi

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]