Ugrás tartalomhoz

Nosztalgia (avagy a közelmúlt 80-90)

• Válasz írásához lépj be
574 hozzászólás érkezett eddig

Baalzebub

Baalzebub

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.19, 12:24

Ez az!
Rémlett is hogy Szinbád, de valahogy hülyeségnek tűnt.
Megismételték? :,-(
Azért köszi

_GyikOszkar (NPC/NJK)

_GyikOszkar (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.19, 01:15

Sajna a 4. filmre emlékszem a leghomályosabban. Ez egy magyar (?) sorozat volt, ami komoly trükkökkel operált (hatkarú meg sokszemű emberek - dzsinnek???). Voltak benne nagy csatajlenetek is a pusztaságban, meg turbános kardos katonák. Nem az Egri csillagokra gondolok  :lol:
Na aki ebből megmondja, az megérdemli a  :lol: -t

Ez a "Szinbád nyolcadik utazása" című 12 részes opusz, 1987-ből. A sorozatot az MTV2 éjjeli műsora ismételte meg 2002 szeptember 23-tól.

_Wordsworth (NPC/NJK)

_Wordsworth (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.18, 16:39

Sajnos nem, shtoopid(o). :lol:

Videotékák nem jelenthetnek megoldást a kérdésedre?

Baalzebub

Baalzebub

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.18, 11:50

Sziasztok!
A topikot végigolvasva 4-ből 3 kérdésre választ kaptam (A hegy gyomrában, A mesemondó és Narnia krónikája), ezer köszönet :lol:
Sajna a 4. filmre emlékszem a leghomályosabban. Ez egy magyar (?) sorozat volt, ami komoly trükkökkel operált (hatkarú meg sokszemű emberek - dzsinnek???). Voltak benne nagy csatajlenetek is a pusztaságban, meg turbános kardos katonák. Nem az Egri csillagokra gondolok :sor:
Na aki ebből megmondja, az megérdemli a :lol: -t

Az Army of Darkness pedig semmi a Troll 2-höz képest!

_GyikOszkar (NPC/NJK)

_GyikOszkar (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.17, 15:00

Emlékeztek még a Dzsémi és a csodalámpára?

[Javítva: 2003.01.17 írta: GyikOszkar]

_shtoopid (NPC/NJK)

_shtoopid (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.17, 14:29

És neked, dear Wordsworth, beugrik így a név? Nekem még most se.

_Wordsworth (NPC/NJK)

_Wordsworth (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.17, 14:13

Hát igen... a Nyakigláb már népmesébe foglalt. :lol:

Egyébként az eredeti angol elnevezéseket nézve, akad egy olyan fordítás (leszámítva Jamie-t :lol:), amely nagyjából szöveghű: Officer Gotcha - Megvagy Hadnagy.

_shtoopid (NPC/NJK)

_shtoopid (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.16, 13:45

Egyes források szerint ( http://forum.netmania.hu/topicmuta.xyz?top...opicid=3846&p=1 ) Füligláb. Hihető, de hiányzik a katarzis. Még kétkedek egy kicsit.

_shtoopid (NPC/NJK)

_shtoopid (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.16, 13:23

A 4. és 5. pontokért hálás köszönet. :) De marad továbbra is a fő kérdés, hogy hívták a nyulat? :)

_Wordsworth (NPC/NJK)

_Wordsworth (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.16, 12:41

Sziasztok!

Jamie ügyben érdeklődöm én is. Sajnos nem nagyon jutnak eszembe a nevek, de néhánnyal azért szolgálhatok.

1. A Superbus utasa Szám Bácsi volt.

2. Az örökké a gumibotját evő rendőr Megvagy Hadnagy.

3. Ha valaki segítségért fohászkodott, akkor a földből hirtelen előbújt Segíts Elek.

4. Volt egy macska, aki mindent fordítva csinált (pl. elköszönt, amikor megérkezett). Ő Fonák Tamás.

5. És egy furcsa karakter, trombita formájú orral, aki Rezes Bandi névre hallgatott.

Sajnos nem jut eszembe, hog hívták a nyúlat és a kislányt. És ti? :)

GorNaToth

GorNaToth

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 96 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.09, 21:35

A hegy gyomrában: Igen, a trutyivá változó Willbeforcék voltak benne, meg a 2 iker a színes kövekkel. De tényleg senki nem tud eredeti címet vagy gyártót vagy ilyesmit?

James és a csodalámpa: nem nagyon emlékszem, de a zenéje valahogy tetszett, ez (mármint a tény, nem a zene) érdekes módon megmaradt lyukas kobakomban.

_shtoopid (NPC/NJK)

_shtoopid (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.09, 15:39

Az ismétlésig (pár éve volt) én is azt hittem, hogy a Barba család jó. :szent:

A kőfogdosás most beugrott.
A Jamie-ben a kislányra én sem emlékszem igazán, de egy 'VegyétekmegaKultrajzfilmeketfiatalok' reklámoldalon volt egy kiscsaj is a karakterek közt.

Bala

Bala

Programmer of FELDB

• Moderátor
  • 3760 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.09, 15:06

Emlekszik valaki arra a tobb reszes ufo-invazios filmre, egy nagy piros V volt a cime (Victory?).
Idegenek jottek a foldre ember kepeben, leigaztak a foledieket, mert az emberekkel taplalkoztak, a vegen valami bacival - piros por - kiuldoztek oket?

Volt vagy hat resze... azota se lattam, szivesen megneznem ujra. az emlekeimben ugy el, hogy tok izgi meg jo, meg minden. :-) de ez egy tizenegynehany eves ficko emlekei, szoval nem tudom most hogyan viszonyulnek hozza

Neozalan

Neozalan

Rendszeres fórumozó

• Inactive
  • 402 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.09, 11:43

UDV'!

@Shtoopid

A hegyben valami ősféreg volt vájatokban és oda mentek le a sárkupacok. Az ikrek viszont két gyerek volt, akiket egy biz. Mr. Jones szervezett be: sűrűn fogdostak két kavicsot meg fényt okádtak a kezükből. (? ez az ?)

A Jamie-ből csak a helikopterszerű "Superbus"-ra emlékszem... Inkább kutya volt benne, mint lány.

_shtoopid (NPC/NJK)

_shtoopid (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.09, 08:29

Klafa ez a hely, vén szivarok. :szent:

A 'Hegy gyomrában' talán új-zélandi volt. Azok a mozgó sárkupacok meg az ikrek, nem? Forrás: :passz:

De én is kérdeznék vmit. A 'Jamie és a csodalámpá'-ban mi volt a gonosz nyúl neve? És úgy általában, milyen nevek voltak benne? Sajó, Szám bácsi, Megvagy hadnagy, ... Volt olyan, hogy Turbó Teknős és Segít Elek? Vagy csak eltévedtem? Volt benne egy kislány is?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]