Ugrás tartalomhoz

Nosztalgia (avagy a közelmúlt 80-90)

• Válasz írásához lépj be
573 hozzászólás érkezett eddig

sanyil

sanyil

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.03.08, 08:50

A kérdés a Koldus és királyfi c. filmmel kapcsolatban az lenne, hogy melyik lehet az a verzió amelyben az alább leírt jelenet benne van. Három filmről tudok, ezzel kapcsolatban, egy 1937-es (Errol Flynn), egy 1978-as, és egy 2000-ben készült angol film. Ez az utóbbi kettő egyébként meg is jelent DVD lemezen. De ezek nem azok amit gyerekkoromban láttam a valamikori Szünidei matiné műsorán belül. Legalább is a gyerekszereplők teljesen mások. Idősebbek is voltak abban a filmben mint ezekben a változatokban.. A neten viszont nincs is ezzel kapcsolatban semmi több , csak ez a három film. Azt szerettem volna még megtudni hogy emlékezik e valaki vagy erre a jelenetre, és az akkor melyik verzióban volt, vagy a másik kérdés, hogy tud e valaki olyan más időpontban készített filmről ami még lapul esetleg valamelyik archívum alján , vagy valahol valakinél megvan még ha VHS is.
Elnézést egyébként még nem ismertem ki teljesen az oldalt és előfordul hogy sajnos rossz gombra kattintok.

sanyil

sanyil

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.03.08, 08:33

Szevasztok. Segítsetek légyszives.

Még a hetvenes évek közepén láttam egy filmet amelynek a címe: Koldus és királyfi volt.
Azóta sok verzió készült belőle, megjelent egy-kettő DVD-n is, de ezek nem azok amelyet én akkor gyerekkoromban láttam. Arra emlékszem az akkori filmből, hogy amikor a királyfi találkozott először valahogyan a koldussal a palotában, akkor a királyfi odaszólt a koldusnak hogy a királyi pecsétet ő diótörésre szokta használni, és meg is tört vele egy diót egy nagy nehéz ezüstszínű valamivel, aminek az alja volt pecsétnek kialakítva miközben beszélgettek..
Előre is köszönöm

Mi a kérdés? Vagy miben tudunk segíteni pontosan?

Még a hetvenes évek közepén láttam egy filmet amelynek a címe: Koldus és királyfi volt.
Azóta sok verzió készült belőle, megjelent egy-kettő DVD-n is, de ezek nem azok amelyet én akkor gyerekkoromban láttam. Arra emlékszem az akkori filmből, hogy amikor a királyfi találkozott először valahogyan a koldussal a palotában, akkor a királyfi odaszólt a koldusnak hogy a királyi pecsétet ő diótörésre szokta használni, és meg is tört vele egy diót egy nagy nehéz ezüstszínű valamivel, aminek az alja volt pecsétnek kialakítva miközben beszélgettek..
Előre is köszönöm

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.07, 13:00

Előre is köszönöm

sanyil

sanyil

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.03.07, 12:26

Előre is köszönöm

gregmaui

gregmaui

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.12.12, 08:44

:) Jogos!

Az eredeti címét szeretném tudni,bármit ami alapján meg tudnám találni

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.11, 20:57

Sziasztok!

Láttam hogy régi filmek kapcsán néhányan kaptak segítséget :) nos van egy film..
A címe "Végtelen mint az ég", interneten nem találok róla semmit,még a magyar
televízió sugározta pff,kb 18 évvel ezelőtt,annyit tudok róla még hogy valamely
északi ország produktuma ez a film,esetleg valakinek van valami infója,infó morzsája?

előre is köszönöm :)

most végülis mi a kérdés?

gregmaui

gregmaui

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.12.11, 18:26

Sziasztok!

Láttam hogy régi filmek kapcsán néhányan kaptak segítséget :) nos van egy film..
A címe "Végtelen mint az ég", interneten nem találok róla semmit,még a magyar
televízió sugározta pff,kb 18 évvel ezelőtt,annyit tudok róla még hogy valamely
északi ország produktuma ez a film,esetleg valakinek van valami infója,infó morzsája?

előre is köszönöm :)

Betty22

Betty22

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.10.29, 14:42

Ha 80-90-es évek akkor szerintem a legjobb film a Die Hard , én nagyon szeretem! Amellett, hogy korszakalkotó igazi akciófilm, Bruce Willis egyik legnagyobb alakítása, de szeretem a második részét is, igaz a harmadik az szerintem a legzseniálisabb, de az elsőnek mag van az az előnye, hogy előtte hasonló jellegű film nem volt. Na meg Bruce Willis! :sir:

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4541 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.18, 12:21

Figyelem, a siteon a warezolas tiltott, elso korben 30 napos, utana vegleges eltav terhe mellett.

Judea

Judea

Rendszeres fórumozó

• Banned
  • 254 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.09.11, 14:15

Judea!
A sorozat címe: A hetedik út titka!

Kis ízelítőt találsz itt: A hetedik út titka

thx, ez érdekes lesz :)

Nincs esetleg meg valakinek. Próbáltam neten megkeresni, de csak hollandul van meg. Se felirat se szinkron, de még angolul sem. ;)

marshallplast

marshallplast

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.09.10, 19:00

Sziasztok!

Én is filmet keresek, régen 80-as években láttam meg pár éve valamelyik csatornán. A film elején egy kis srác játszik egy villanyvasúttal a szobája padlóján, majd el alszik és a mozdonyában találja magát egy masinisztával. Vonatozik az ágya alatt, és el indulnak meseországba
el jutnak valami hóviharban egy palotába azt hiszem a hókirálynőhöz...valami ilyen a tartalma. Egy kis fiu a főszereplő...de már annyira régen láttam hogy nem emlékszem sokra...Hahó Öcsi jellegű film.
Köszönettel: Csabi

amesius

amesius

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.09.09, 10:42

Üdv!
Láttam, hogy a fórumon sok régebbi film címre fény derül. Nos, én is keresek egyet, aminek csak az elejére emlékszem, és nem tudtam befejezni. Azzal kezdődik, hogy egy magánrepülőn testőrök védenek egy fickót, az egyikükön tornacipő van, meg is szólják érte. Közben egy messzi ház tetején egy fickó egy jó nagy flintát rak össze, és amikor a gép leszáll, kapásból kilövi vele azt, akit a repülőn védtek. Erre a tornacipős fazon elkezd sprintelni keresztül a városon, mert kiszúrja a fazont a toronyház tetején. De mire odaér, az már ráérősen összepakolt, és elballagott.
Nagyon megköszönném, ha valaki ráismerne ez alapján a filmre.
amesius

Judea

Judea

Rendszeres fórumozó

• Banned
  • 254 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.09.03, 22:52

Judea!

thx, ez érdekes lesz :)

Tantris

Tantris

Lovag

• Fórumita
  • 729 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.08.18, 14:29

Nagyon köszönöm! Évek problémáját oldottad most meg!!! :lol:
Örök hála!!! :D :) :D

A művész urat Bozai Józsefnek hívják, és egészen pontosan felolvasó.
Pár hangminta, és információk itt:
Bozai József

Veon

Veon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 391 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.08.17, 19:49

A művész urat Bozai Józsefnek hívják, és egészen pontosan felolvasó.
Pár hangminta, és információk itt:
Bozai József

Tantris

Tantris

Lovag

• Fórumita
  • 729 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.08.17, 10:46

Nem. Ő nem szinkronszínész, hanem narrátor. Filmbemutatók alatt is sokszor hallani a hangját. Ma már elég idős lehet, mert már régóta a szakmában van. De a nevét nem tudom!

A Sinkó tényleg beszél ebben a főcímben, de engem az a hang érdekel, aki a címet bemondja ("Elsüllyedt Világok").

Módosította Tantris: 2010.08.17, 10:47

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1327 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.08.17, 09:49

Üdv!

Nem tudom, hogy jó helyen vagyok-e ezzel a kérdéssel - de reménykedem!
Meg tudná valaki mondani annak a narrátornak a nevét, aki pl. ebben a bejátszásban is beszél (egyébként a mese, aminek a címét bemondja, az régen nagy kedvencem volt!):

Nagyon kéne a név, már évek óta próbálom kideríteni, hogy ki ő!

Köszi!

Ő véletlenül nem Anthony Hopkins szinkronhangja, vagyis Sinkó László?

gnora

gnora

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.08.17, 06:05

Judea!

Tantris

Tantris

Lovag

• Fórumita
  • 729 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.08.16, 22:25

Üdv!

Nem tudom, hogy jó helyen vagyok-e ezzel a kérdéssel - de reménykedem!
Meg tudná valaki mondani annak a narrátornak a nevét, aki pl. ebben a bejátszásban is beszél (egyébként a mese, aminek a címét bemondja, az régen nagy kedvencem volt!):

Nagyon kéne a név, már évek óta próbálom kideríteni, hogy ki ő!

Köszi!

Judea

Judea

Rendszeres fórumozó

• Banned
  • 254 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.08.15, 22:01

Üdv,

Nekem is lenne egy érdekes sorozat amit régóta keresek. Címre nem emlékszem. Volt benne egy felnőtt aki a sorozat folyamán zöld hajúvá vált, amivel egy jóslatot teljesített be. Ezenkívűl volt egy kereszteződés ahol 7 út találkozott, ez is kultikus része volt a filmnek. Volt benne még egy kastély amely egy tó partján feküdt. Sok rejtély merült fel a történetben, amit egy osztálynyi gyerek oldott meg. Az egyik srác rocker volt és halálfejes cigivel mászkált. Francia vagy angol alkotásról van szó szerintem.

Előre is köszi, ha valaki tudja a címet, sajnos még ez sem ugrik be.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]