Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Cat RPG (Attila)

• Válasz írásához lépj be
80 hozzászólás érkezett eddig

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.23, 16:07

Kedves Gyerekek!

Ez egy macskás szerepjátékról szóló ismertető itt fent.

Macskás. Szerepjáték. Macskás.

Mi lesz itt, ha valami durvább témájú cuccról írok?

ElekTron

ElekTron

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 116 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.23, 16:05

hantarex, értelmes embernek írod le magad, mégis ordas érveléstechnikai hibákat vétesz.
Az, hogy nem tudod, mit érez, lát, hall egy macska, elég rossz indoklása miértnek, a hullámos hasonlat pedig egyenesen nevetséges.
Azt esetleg tudod mit lát egy varázsló amikor a jövőbe bámul, netán van fogalmad arról milyen érzés megőrülni egy csepp vérért, neadjisten el tudod egyáltalán képzelni milyen érzésévezredekig élni, esetleg ősi istenek nyomaira bukkanni, vagy kibernetikus végtagokkal elkapni a golyót?
Nem.
Azthiszem kijelenteni valamiről, hogy fostalicska, csak azért mert nem tudod mi értelme van, vagy nem látod, hogy miként okozhatna örömöt, eléggé korlátolt világlátásra vall.
Ez a játék éppúgy a szórakozást szolgálja, mint az összes többi, viszont felvonultat pár olyan ötletet ami igazán egyedivé teszi, ráadásul mindezt olyan tálalásban, ami tökéletesen passzol a témához.
Mindamellett nem adtál túl sok támpontot azon túl, hogy nem tudod milyen egy macska élete, arra, hogy miért fostalicska egy amúgy kreatív ember szellemi terméke.
Én nem akarlak minősíteni, de a név kötelez.:)

hantarex

hantarex

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 107 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.23, 15:42

Úgy látom magyar ember személyeskedés, vagy sértegetés nélkül eszmét cserélni már nem tud... talán ha korepetáltatod magad Orastes. ("A kijátszása, úgy ért."--> szép kerek mondat.)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6021 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.23, 15:34

szerintem semmi különbség.. egy fiktív személy, egy fiktív világban, és? Nem mindegy hogy macska, vagy akármi?

Jahogy ez neked nem megy? A kijátszása, úgy ért.
Kérj meg valakit, hogy korrepetáljon -a nyelvtan mellett ebből is.

hantarex

hantarex

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 107 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.23, 15:30

Orestes végre megfogta a mondanivalóm lényegét, végre valaki aki kiállt az én igazam melett is. Le a kultur sznobokkal!

Hogyan tudnál egy vámpírt/elfet/orkot/vérfarkast/MACSKÁT alakítani, amikor nem is tudod milyen az?

Persze a szerepjátékok lényege pontosan az, hogy olyan környezetben, személyesíthessünk meg olyan alakokat, amik/akik soha nem lehetünk. Ez még el is megy, ha emberi helyzeteket, kapcsolatokat tudunk teremteni, emberi érzelmeket tudunk szimulálni. Hiszen ez a cél. Megoldható egy elf/ork/vámpír esetében... de egy macskáéban?

kalandvadasz

kalandvadasz

jómunkásember

• Fórumita
  • 1433 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.23, 15:26

hantarex: összesküvés-elméletekre van egy topic, próbáld meg oda esetleg. vagy a kockásfüzetbe, a fióknak. A "formájú" pedig pontos j, te tankönyvíró, te.

mergenc

mergenc

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 78 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.23, 15:22

<OFF>
ma (is) erős vagyok OFF-ban.
azt vágod, hogy a bonsai kitten egy ún. hoax?
</OFF>

hantarex

hantarex

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 107 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.23, 15:20

Szerintem az egész játék a bonsai kitten kitalálóinak az ötlete... először rávesznek, hogy legyen egy képzeletbeli macska karaktered, aztán megkedveled, és felajánlják, hogy küldenek egyet neked amit kis üvegbe zárva kocka formályúra nevelgethetsz...

mergenc

mergenc

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 78 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.23, 15:14

hantarex: ez erősen hajaz a kváliavitára (Ld: What Is It Like To Be A Bat - illetve: Reflections). azt honnan tudod, milyen elfnek, neaggyisten, windlingnek lenni?

Javítva: 2007-01-23 15:16:59 - mergenc által

ps: Orastes is ugyanazt mondja kábé. akkor, hogy legyen valami magva is:
http://www.clarku.edu/students/philosophyclub/docs/nagel.pdf
<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-01-23 15:18:47 - mergenc által</font></small></b>

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6021 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.23, 15:13

hantarex,

Nem érzem úgy, hogy átéléssel tudnék alakítani egy macskát, nem tudom mit lát, mit érez, mit szagol, hogyan tapasztal, így nem is tudom beleélni magam a bőrébe.

mer az elf/ork/vánpír/kiberzsoldos izékbe annyira bele tudsz lényegülni, merazmindmijensokszorvoltál... ugye? Ne add a kultúrsznobot, mer unalmas...

hantarex

hantarex

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 107 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.23, 15:08

ElekTron:
1. Igen adtam már ki sok mindent. Ha érdekel tankönyvet is írtam, szerepjátékot is amit baráti körben játszottunk.
2. Pótoltam a hiányoságot. Szerintem akkor is fostalicska.

Azokkal ellentétben akik nyiltan lehülyéztek, én a saját véleményemet fejeztem ki, ami a játékra vonatkozott, senkit nem minősítettem.

Engem nem hoz lázba az ötlet. Nem érzem úgy, hogy átéléssel tudnék alakítani egy macskát, nem tudom mit lát, mit érez, mit szagol, hogyan tapasztal, így nem is tudom beleélni magam a bőrébe. Fantázia minden szerepjátékhoz kell, de ez már sok. Ennyi erővel játszhatnánk olyan játékot is ahol mindenki egy hullámot alakit. Megszületsz a tengerben és rohansz a halálodat jelentő szárazföld felé... milyen művészi, milyen egyedi... milyen hülyeség... persze hülyéskedni is jó dolog, de hosszútávon már fárasztó lehet.

mergenc

mergenc

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 78 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.23, 14:23

<OFF>
A Subba Blogon is idézőjelben van a dolog.
Lévén egy régi Albert Einstein Bizottság szám.
</OFF>

Amúgy szerintem is érdekes. Formailag amúgy sincs sok különbség egy macska meg egy - mittomén - racklalovas között. :)

ElekTron

ElekTron

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 116 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.23, 13:40

kalandvadász én is szívesen kipróbálnám, szóval count me in.
Hantarex, nem a véleményeddel van baj, bár ez nem mutat túl a fostalicska látatlanban elböfizett kifejezésén, hanem azzal, hogy a saját véleményedet ilyen ocsmány formában, burkoltan az ellentétes véleményüek lefitymálásával tálaltad. Két kérdésem lenne, bár az előzőekre sem válaszoltál:
1. Te adtál már ki valamit a kezeid közül, ami más épülésére, vagy szórakoztatására szolgált?
2. Mégis mi alapján mondod azt, hogy fostalicska, vetted a fáradtságot, hogy ellátogass a kiadó weblapjára?

És most jön az amiért a vérpistikék kést ragadnak, és vérben forgó szemekkel a beleimet követelik majd, de szerintem ez a játék simán elmenne a Fehér Farkas repertoárjába a csingiling mellé.
Ide szúrjatok.

Alfdam

Alfdam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 908 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.23, 13:25

k.vadász:

"Don Quijote: a subba legalább vicces. De amit itt egyesek művelnek pro és kontra, az sokszor... hm... Nade reménykedjünk, hogy ezúttal nem fajul el."

Miért Vadász?
Én ezen is jó röhögtem... :)
"A botrány, a botrány az egészséges."

Aapep

Aapep

Ancient Bone

• Fórumita
  • 834 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.01.23, 13:09

Ezt meg fogom szerezni. Aki ismer, tudja:)

hentarex, valóban nincs fantáziád. és hogy mire jöhetsz lázba?... hmm... maya gold?

kalandvadasz

kalandvadasz

jómunkásember

• Fórumita
  • 1433 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.23, 13:00

A leírásból asszem kimaradt, de most olvasom a könyvben, hogy a macskáknak 9 életük van, és hasonló módon költhetik el őket, mint az akaraterő pontot a WoD-ban: vagy automatiksan teljesül egy próba, vagy ki lehet térni egy becsúszott, sebzést okozó találat elöl. És ha elfogy, akkor szarban vagy :) Pofás. Mosmár tuti, hogy kipróbáljuk. Már csak egy csavaros, macskaeledel-konzerves összeesküvést kell kitalálnom... Akar valaki játszani? :D

Don Quijote: a subba legalább vicces. De amit itt egyesek művelnek pro és kontra, az sokszor... hm... Nade reménykedjünk, hogy ezúttal nem fajul el.

Brutalis

Brutalis

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 372 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.23, 12:49

Aha, az, hantarex hogy azokat is minősíti, akiknek a dolog tetszik, az illő és üdvös. Amúgy a macskák pénzelnek, azért vagyok destruktív.

Don_Quijote

Don_Quijote

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 689 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.23, 12:49

>>
kalandvadász; 2007-01-23 12:16:05
...Csihadjatok, gyerekek, ízlésről vitázni értelmetlen...
<<

Hehe, erről eszembe jut valami:
"A jó ízlés, drágám, nevetséges. A botrány, a botrány az egészséges."
subba.blog.hu - Mindennapi mocsok.
Érdemes csipegetni, ha elmegy a kedved az élettől. Rögtön értékelni fogja mindenki még a lyukat is az alfelén.

Maga a játék érdekesnek tűnik. LEhet, hogy én vagyok a láma, de nekem nem tűnik elcsépelt ötletnek. Sőt, egy-egy sikátoros-kukás-halfejes helyzeten bizots röhögnénk hajnalig :)

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2868 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.23, 12:30

Van itt valaki, aki olvasta R. E. Howard "The Beast from the Abyss" című esszéjét? Ajánlom macskakedvelők figyelmébe:
http://en.wikisource.org/wiki/The_Beast_from_the_Abyss

hantarex

hantarex

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 107 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.23, 12:20

Kérek engedéjt meghunyászkodni, hogy el mertem mondani a véleményemet... Az ilyen elvakult fanatikusok mint te Brutális mennek át a szomszédba és lövik le szomszéd gyereket amiért a számítógépes játékban lelőtték őket... javaslom nyugodj meg egy kicsit.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]