Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Tuan Novellapalyazatok (Tuan)

• Válasz írásához lépj be
22 hozzászólás érkezett eddig

MOC

MOC

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 60 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.03.31, 10:51

nos remélem tényleg jó a másik cím 31. van parapara

csukatomi

csukatomi

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 27 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.03.03, 14:53

a jó e-mail cim novella@akonyvesbolt.com

csukatomi

csukatomi

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 27 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.19, 16:08

rosz az e-mail(novella@akonyvesbolt.hu) nem tudtok másikat?

_-FAMOR- (NPC/NJK)

_-FAMOR- (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.02.17, 16:10

Kösz a választ...hirtelen nem is tudom hova mentsem el, van-e hely a gépemen.

_-FAMOR- (NPC/NJK)

_-FAMOR- (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.01.27, 14:52

Engem a jogi oldal nem érdekel(egyenlőre). Az viszont igen, hogy miért csak az elnyomottak oldalát lehet figyelembe venni(kik azok pontosan egyáltalán?).Ugyan bizonyára akad néhány regény amit nem olvastam, de nem jut most eszembe olyan ahol Toron (a NAGY és ERŐS)nyert volna (és itt nem aszisz concordiára gondolok)egyáltalán.Gondoljatok már bele!Ha folyton csak kikap az ország(akár kicsiben akár nagyban), mindig csak szív ugyan mi a jó bánatért lenne joga létezni?Miért nem foglalná el észak?(lehet rossz példa, de lásd náci németország...)
Miért nem lehet toroni oldalról írni?Személy szerint már nem nagyon érdkelenek a nagy északi hősökről(vagy épp áruló toroniakról) szóló történetek.Persze ezzel bizonyára csak én vagyok így.Nem kötekedésnek szánom a hozzászólást, pusztán valóban informálódni szeretnék.
Lehetne pályázni esetleg Toron pártiak főszereplésével?

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-01-27 14:57:43 - -FAMOR- által</font></small></b>

Siffad

Siffad

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 70 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.20, 15:06

Ha már a képletes beszédnél járunk: az elpusztult Ófa gyökereiből élő aquirok közül lesz-e olyan aki felemelkedik vagy mind halálra van ítélve, hiába áldoznak fel bármit /bárkit v csinálnak akciókat?
Maga az ötletet jónak találom, bár én csak olvasó leszek. Az viszont fontos kérdés, h a minőségnél ki és hol húzza meg a határt.

Angelyr

Angelyr

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 209 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.19, 10:19

Merldion:
Természetesen tisztában vagyok vele, hogy a Crantai Örökség Inomi kezdeményezés volt!

Pusztán arra világítottam rá, hogy ez a mézesmadzag már el lett húzva - és nem is olyan régen - az írópalánták óra előtt! De persze a "jelenlévők/aktuális MAGUS kiadók" mindig kivételek, mint tudjuk!

Oszt' majd meglátjuk! (Vagy ezt sem...) :)

Tisztelettel:
-=A=-

THE_Eye

THE_Eye

Csillagvadász

• Fórumita
  • 1256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.18, 18:33

Diocletianus: Igen, erre voltam kiváncsi. "Sajnos" nem vagyok otthon a MAGUS avagy Kalandozások a Jogi Útvesztőben -világában.

lenienn

lenienn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1780 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.18, 18:11

hm.
"A beküldött anyagokat a TUAN Kiadó nem őrzi meg, de esetleges későbbi felhasználásukkor a szerzővel egyeztet."
ez csak számomra tűnik lehetetlenségnek ésvagy átverésnek, vagy ez egy gyakorlat?

valamint jó lenne ismerni a zsűrit és a zsűrizési szempontokat.

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1376 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.18, 17:46

THE Eye: provokációnak szánod, vagy tényleg nem érted?

Utóbbi esetben segítek: használt autó = a MAGUS; előző tulajdonos = az Inomi, vevő = a Tuan, gyorshajtás = Crantai Örökség pályázat, rendőrségi értesítő = a Crantai örökség számonkérése (ld. Angelyr hozzászólását).

És természetesen, mint minden hasonlat, ez is sántít.

THE_Eye

THE_Eye

Csillagvadász

• Fórumita
  • 1256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.18, 17:32

Merldion: Fejtsd ki kérlek mi az értelme a kérdésednek, lehet, hogy nem csak én vagyok, olyan síkagyú, hogy nem értem, mi a fenéhez szóltál általa hozzá.
<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-01-18 17:33:34 - THE Eye által</font></small></b>

Merldion

Merldion

Anarch Baron

• Archívum
  • 703 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.01.18, 15:28

A Tuan kiadó fennállása óta nem írt ki pályázatot az említett témában. A kérdéses pályázatot az  Inomi kiadó írta ki, ennek megfelelően a Crantai örökség novellapályázattal kapcsolatos események  megvitatása szerény véleményem szerint nem tartozk ezen hírhez.

Kérdés: Ha veszel egy használt  autót, majd pár hét múlva kapsz egy értsítést a rendőrségtől, hogy az autó (és valószínüleg a  tulajdonosa) az adásvétel előtti időpontban gyorshajtás vétkével megsértette a kresz szabályait, te  kifizeted a birságot?

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-01-18 15:29:29 - Merldion által</font></small></b>

Angelyr

Angelyr

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 209 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.18, 09:32

Nekem csak egy kérdésem van:
Ez a kötet a Crantai Örökség novellapályázat győztes írásai előtt vagy után fog megjelenni? :)

Ulrich

Ulrich

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 77 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.01.18, 02:00

Hali!

A kiírásban a következő szerepel:
"[...] amelyben a háború túlélői felveszik a kesztyűt elnyomóik és a Kitaszított ellen."

Ezek szerint a novella csa kaz orkokról szólhat, a Kard testvérisége, vagy Gro-ugonban tevékenykedő szövetségi oldalról nem?

twillight: "A többi írást további juttatás és beleszólási lehetőség nélkül lényegében ellopják...
Így azért már korántsem annyira tetszetős a pályázat."

Lehet, hogy csak én nem tudok olvasni, de:

"A nem győztes, de ígéretes művek alkotói pedig a kiadó által megjelentetett regényekben kapnak lehetőséget tehetségük kibontakoztatására."

és

"A beküldött anyagokat a TUAN Kiadó nem őrzi meg, de esetleges későbbi felhasználásukkor a szerzővel egyeztet. Emellett, a kiadó fenntartja a jogot, hogy a műveket csak szerkesztés után jelentesse meg."

Ugyan tessék már elolvasni, mielőtt nagyon okosakat írunk be...

U.
<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-01-18 02:01:55 - Ulrich által</font></small></b>

_twillight (NPC/NJK)

_twillight (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.01.17, 19:57

A második pályázat nyerhetősége annyira levajazottnak tűnik... 3 regényre szerződés. Csak az első hely nyer. A többi írást további juttatás és beleszólási lehetőség nélkül lényegében ellopják...
Így azért már korántsem annyira tetszetős a pályázat.

THE_Eye

THE_Eye

Csillagvadász

• Fórumita
  • 1256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.17, 18:50

Végre egy normális pályázat! És a II. pályázatra be is nevezek majd, pont egy ilyenen dolgozok! Jól kezdődik ez az év :)

_Blue_highway_ACE (NPC/NJK)

_Blue_highway_ACE (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.01.17, 17:14

Hmm.. Kornya Zsolt novelláskötetében, a Setét Álmokban van asszem A hercegnő és az ork c. írás.. nem dedikáltan MAGUS novella, de elolvasva nyilvánvaló, hogy Ynev-en játtszódik és igen jó Ork lélekrajz van benne. : )

Lathan

Lathan

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 15 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.01.17, 14:35

Sziasztok!

Köszönjük Mg-b-nek a listát, teljesen korrekt és teljes, illetve tatalának a Geofrámia felvetését.

A határidővel kapcsolatban pedig, a március 31. két és fél hónap időt feltételez a kedves alkotóknak. Reméljük az idő alatt sok kivételes pályaművet lesz lehetőségünk majd olvasni.

Lathan

mg-b

mg-b

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 716 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.01.17, 12:41

Orkokkal, Gro-Ugonnal, és a Zászlóháborúval kapcsolatos művek, amelyekre építeni érdemes:

14. ZH:
- Észak Lángjai
- Karnevál (a második kötet elején egy hosszabb rész a Vinali csatáról)
- Morgena Könnyei (van benne egy nagyon jó csataleírás valahol)
- Megkövült napvilág (Legendák és Enigmák 7.) (goblinokhoz is jó!)

Orkok és/vagy Gro-Ugon:
- Summarium
- Észak Lángjai
- Csillagvető
- A halál hét arca (az ugoni Kard-lovagrendes novella)
- Prófécia (Legendák és Enigmák 6.)
- Hőseposz

Egyéb ork-ábrázolások:
- Sötét térítő
- A vas ideje
- Hollóidők

És természetesen van egy rakás infó szétszórva mindenütt, csak győzze az ember megtalálni, de a fentiek ismerete kb. kötelező.

tatala

tatala

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 930 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.17, 12:03

Üdv!

Jó lenne egy novellácskát penderiteni a pályázatra, de nekem egy vershez is egy hét kell, mit csináljak 1,5 hónap alatt:)?

Ursa Major: talán Geofrámia?

tatala

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]