Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Motor (Mantis)

• Válasz írásához lépj be
34 hozzászólás érkezett eddig

_jandler (NPC/NJK)

_jandler (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.02.27, 11:05

Gratula Mantis-nak! Szép munka! Nekem nagyon tetszett!

Üdv.
Jandler

Mantis

Mantis

Ápolt

• Fórumita
  • 502 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.08, 13:24

Köszönöm mindenkinek, hogy szántatok időt az olvasásra, értékelésre.

Üdv.: Mantis

Failure

Failure

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 42 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.04, 21:45

Bocsánat a képzettársításért, nekem Gibson-tól a Párharc jutott erről eszembe... Aztán elővettem, elolvastam, és rájöttem, hogy tulajdonképpen nem nagyon van közös vonás. Ellenben tetszett. Mind a kettő. :)

Ochak

Ochak

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 43 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.01, 22:22

Szerintem ezt nem kell kommnetálni.

tapsi

tapsi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 288 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.31, 16:50

Szokás szerint nagyon jó, Mantis, csak sokáig tartott, amíg az én részint női, részint bölcsész lelkem ráhangolódott :)

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.31, 15:45

Jó ez, na!

Woody_Sheriff

Woody_Sheriff

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1497 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.31, 13:40

Au. Remélem Mantis, hogy még sok írást olvashatok tőled, később esetleg regény formában is. Bár ha lenne Mantis-regény, akkor félek, hogy egész életemben nem tudnék elszakadni tőle...

Vincent

Vincent

Árnyfalkatag

• Fórumita
  • 1040 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.31, 09:31

Tegnap ezt láttam: http://www.videa.hu/main.php?page=play&...8L674mJPk5Sgd3o
ma meg ezt olvasom.
Imádom a Hondámat, s számomra a vezetés élménye szinte mindenen túltesz. Számomra a legjobb orvosság bármilyen bajra. Tudom, hogy hogyan vezetek-mit megcsinálok néha, a novellában részben magamra ismertem, s számomra teljesen átélhető volt a karakter, sőt, kevés az ami le lett írva, bár a legtöbb dologra tényleg nincsenek szavak. Akit nem kapott el egyszer sem a gépszíj, úgysem tudja.
Mantis, ez nagyon remek írás volt, a lektorálási hibák ellenére.
Igen, az elmúlt pár évben SR-ben szinte csak riggerem volt.
S hogy miért ne tudna ilyen gyors lenni? Nézzünk csak vissza pár évet az F1-ben. 2002-től 2004-ig az F1-ben a két piros autót lehetett mindig az elején látni és olyan előnnyel, amit azóta sem és szerintem ezután sem fog senki produkálni.

subaggut

subaggut

Elégedetlen

• Archívum
  • 2320 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.29, 23:38

Megint egy jó kis novella. gratula!

Most pedig mégegyszer elolvasom a Pörölyt. Lassan már heti szokásommá válik!

_Xilath (NPC/NJK)

_Xilath (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.01.29, 16:38

Matuzsaalem

Most olyat írtál, amin én simán átsiklottam. Számomra az volt a tökéletes befejezés, hogy a főhős meghalt. Úgyértem a fények a verseny végén... azok már másféle fények. Erre igazán csak az alkotó tudna válaszolni, mert tény, hogy nincs egyértelműen leírva a végkifejlet. Ezt én nem érzem hibának... legalább dolgozhat kicsit az olvasó fantáziája is. :) Én elég dark vagyok ahhoz, hogy meghalasszam szegény fickót. :)=

Ami a versenybeli dolgokat (túlzásokat) illeti... Írja, hogy duplás értékeken pörgeti a beépítéseit, mint az átlag. Ezalapján ne egy versenyszabályzatban lekorlátozott mezőnyt vegyél... A főhős eléggé őrült ahhoz, hogy az egészségét nem féltve már túlhúzza magát. Ilyen oldalról nézve nem olyan erős az, hogy mindenkit maga mögött hagy. Mintha a ferrari nyomulna mondjuk... egy olyan gyenge csapattal, akik közül egyiknek se jut eszembe még a neve se. :)

szvsz

Matuzsaalem

Matuzsaalem

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 217 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.01.29, 12:18

Nekem is tetszett, csak egy picit túl elszállt. Úgy értem, hogy jól írsz, de én szeretem a valóságszerű történeteket. Kicsit túl sokkal jobb volt a főszereplő a többinél ahhoz, hogy igaz legyen. Ha mondjuk veszít és úgy sül ki az agya, az valahogy hihetőbb lett volna.
Így nekem egy kicsit vérpistikés. Ha megnézed, manapság motoGP-ben már nicsenek túl nagy különbségek. Rossi sem tud mindig nyerni, mégis legenda. Persze mondhatjátok rám, hogy kukacoskodó vagyok, de ez egy értékelés.
Szóval jó, csak a kevesebb több lett volna.

eldar

eldar

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 101 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.01.29, 08:54

Mantis, a novellad kapcsan megint eszembe jutott: nem gondoltal meg ra, hogy egyet-kettot lefordits angolra, es bekuldd valamelyik nagyobb magazinnak (pl. Asimov's)? Szerintem nagyon jok, amiket irsz.

Ramien

Ramien

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 99 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.28, 23:08

Se autós, se motoros nem vagyok, és a CP is távol áll tőlem, de lekötött az írás. A hibák ellenére is. Egy-egy mondat kimondottan betalált, visszaadott egyfajta érzést.

_Xilath (NPC/NJK)

_Xilath (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.01.28, 11:10

Ranagol60, Sparrow:

Akkor azért mindannyiunk véleménye csiszolódott valamelyest. :) Az alkotóknak erősen javallott, hogy legalább két emberrel olvastassák át az írásaikat (a hibák miatt)! Nem kell lektornak lenni, csak figyelmesnek. Akkor a hibák nagyját ki lehet szűrni.
A tabulátoros bekezdések tényleg zavaróak (ezt előzőleg nem is írtam). De én viszonylag könnyen átzökkentem rajta. A szövegtestet viszont sokkal szebbé, esztétikusabbá teszi, ha nem cibálják így szét. :)
Újra- olvastam és gondoltam a kettős mondatos részeket. Talán csak figyelmetlenség, vagy következetlenség. Hiszen van, ahol a mondatot szabályos módon egészíti ki a karakter gondolataival. Szóval fejet hajtok... azok ott hibák.
Aztán van még a külső, belső probléma. Talán néhányan nem járatosak annyira a CP-ben, ezért nem értik igazán. Vagy csak máshogy képzelnek el dolgokat, mint az író. Attól ez még egy jól megválasztott módszer... ehhez a témához. Valaki említett egy szóképet: "a jármű fekszik előttem; az én édes szerelmem, úgy várja, hogy mellé bújjak." Kicsit szőrszálhasogatásnak tűnik ebbe belekötni, tekintve hogy ez csak egy érzékeltető hasonlat. A "belé bújjak" kifejezés egészen más hatást érne el. :) Nekem ezzel nem volt gondom. Csak fel kell ismerni a párhuzamot. Valahol máshol le is van írva, hogy a főszereplő számára az autó már átvette a nők helyét.

Akkor ez részemről rendben. :) Sok sikert az írónak, a továbbiakban is.
<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-01-28 11:13:38 - Xilath által</font></small></b>

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.28, 01:16

Biztos ismered a Wipeout című játékot. Antigravitációs járgányok,eszelős sebesség,ellenfelek szívatása. De az egész stílus a Nintendo F-Zero című játékával kezdődött még Super Nintendon,ezt klónozták aztán a cégek különböző formákban. Készült belőle anime rajzfilmsorozat is,valamelyik magyar TV-n hétvégén hajnalban csekkolható.

Pestaa

Pestaa

Operálandusz

• Fórumita
  • 279 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.28, 01:16

Szédítő novella, köszönjük Mantis! :)

stargazer

stargazer

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 775 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.01.27, 23:51

az nem tudom mi :)

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.27, 22:59

Stargazer: mint az F-Zero,mi? :)

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.27, 21:39

Xilath:

Sparrownak igaza van a hibákat illetően. Szerzőként tudom, hogy nagyon hálás tudok lenni a kritikusaimnak, amikor kiszűrik az ilyen hibákat is, ugyanis ez nem kukacoskodás, hanem komoly segítség. Jól tudom, hogy amikor saját szöveget olvasok, akkor nem azt látom, ami oda van írva, hanem amit oda szerettem volna írni. Egy olvasónak viszont feltűnik az ilyesmi is, és tud érte szólni, az író meg tud rajta javítani. Ez jó. :)

A párbeszédek-dologban megint igaza van Sparrownak. Nekem egyszer így magyarázta el egy kritikusom:
"Gondolatjellel bevezetett és lezárt idézetek esetén az idézett mondat végére csak akkor kerül írásjel, ha az nem egyezik a tényleges mondat végén lévővel.
Tehát konkrét példákon:
– Apa, az a helyzet, hogy véletlenül lenyeltem a rotációs kapát – nyögte ki Matyi.
– Büdös kölök! Megmondtam, hogy csak szopogasd! – dühöngött az apa.
Az is lehet persze, hogy a második gondolatjel után új mondatot akarsz kezdeni, ekkor természetesen kell az írásjel. Pl.:
– Jó, jó, de az anyu közben hátbavágott a baltával. – Hangja meglágyította az öreg szívét."
Itt a harmadik eset áll az idézett példákra, szóval az írásjel jogos követelés.

A külső szemlélő esetében nem tudom, mennyire hozná vissza azt az érzést, amit a cyberpunk "rigója" átél. Egy külső szemlélő nem látja annyira át azt a már szinte intim viszonyt, ami így elég jól átjön.

A Verdák-dologban viszont ellenkeznék Sparrowval:
"a kvázi önmagukat vezető versenyautókról jutott eszembe a film"
Szerintem éppenhogy az a hangsúlyos elem a novellában, hogy az autók nem önmagukat vezetik... pont hogy a versenyzők versenyeznek szinte autók nélkül. Valahogy úgy, mintha az autó valamiféle kiterjesztése lenne a testüknek.

Amúgy pofás a novella. :)

Sparrow

Sparrow

Írófióka

• Fórumita
  • 706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.27, 20:39

Xilath:

1. Igen, a gépelési hibákat lehetne lektorálni, de nem feltétlenül kellene ezt külső lektorra bízni. Hibák általában maradnak, mert az író nem a betűket látja, amikor az írását olvassa, hanem a "filmet", amit mutatni akar, de azért az ilyen durva tabulátorhibákat észre lehet venni. Ez persze nem főbenjáró bűn, csak válaszolok rá, ha már te is felvetetted a témát.

2. A párbeszédek:
"egy kimondott, és egy kimondatlan mondat" -- az tehát két mondat. :) A köztük lévő kapcsolatot lehet gondolatjellel jelezni, de akkor is ponttal végződik az első és nagybetűvel kezdődik a második.

3. Igaz, a külső szemlélő nem látná a szépséget, főleg egy aggódó szerelmes nem. De idegeskedés közben felidézhet magában egy párbeszédet, amikor a pasi a száguldás szépségeiről áradozott neki. Ő nem érti meg, de mi is halljuk a fickót, és érezzük, amit érez. Azután látjuk, ahogy a halálba vezeti magát, és tudjuk, mi játszódott le benne, anélkül, hogy ott lennénk vele. Szerintem. Mondom, ez csak saját vélemény, én így írnám, de lehet, hogy a végén mégse lenne jó ez a módszer.

4. Nem a Verdák történetéhez vagy stílusához hasonlítottam a Motort, hanem csak az alapötletről, a kvázi önmagukat vezető versenyautókról jutott eszembe a film.

Üdv.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]