Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Hunter (ZeKosza)

• Válasz írásához lépj be
19 hozzászólás érkezett eddig

telihas

telihas

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 286 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.05.22, 09:11

Nem vagyok egy nagy irodalmár, így csak az alapján tudok véleményt alkotni egy írásról hogy jól szórakoztam-e rajta avagy sem. Így a véleményem: Nekem nagyon tetszett, kellemesen kitöltött egy unalmas fél órámat. Garatula.

paradia

paradia

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 10 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.27, 05:07

a koromdarabos zacsit hol vitte magaval? :)
ez azert eleg nagy logikai baki, vagy eppen figyelemtlenseg. ebbol az alaphelyzetbol tobbet ki lehetett volna hozni. mintha elfogyott volna a lendulet az elso talalkozas megformalasa utan es csak irta volna, ami az eszebe jutott.
azert sikerult annyira, hogy vegigolvassam :)

_Large (NPC/NJK)

_Large (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.02.19, 05:33

Érdekes...
TETSZETT, hogy ez a történet milyen könnyen olvastatja magát, és hogy felkeltette és végig fenntartotta érdeklődésemet. "Klisés" vagy nem klisés, jól szórakoztam rajta, egészen addig, amíg be nem fejeződött. Az úgynevezett befejezés vagy nagyon rosszul sikerült, vagy szándékosan elmaradt, így aztán igen ellentmondásos érzésekkel kellett belenyugodnom, hogy...
"Ezen ugyan hiába filózom tovább, jobb, ha elfelejtem az egészet."
Kár...
És mivel úgy gondoltam, "kár", belenéztem a szerző korábbi munkáiba is. Az volt az érzésem, az illető vagy - nagyon tehetséges, csak még nem tudja, "merre hány óra", vagy - nem nagyon tehetséges.
Ezt az egészet azért kellett most ideírnom hajnali akárhány órakor, mert benne van a pakliban a "nagyon tehetséges" lehetősége is, és ha már fél éjszakám ráment Zékószára, úgy gondoltam, megérdemli, hogy ezt ideírjam.
/...Vagy én érdemlem meg, na mindegy.../
(Százalékos értékelést nem küldök.)

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-02-19 05:46:33 - Large által</font></small></b>

Armand

Armand

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 434 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.17, 11:38

Zé, öregem,

Becsuktam az első pár mondat után: egészen pontosan, amikor Peter Waken nyomozó beletúrt a hajába. Sorry. Jóval többet tudsz te ennél.

tapsi

tapsi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 288 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.12, 14:20

őszintén, Zé, nehezemre esik ilyet írni... de ez alulról sem súrolja a harmatgyengét... :) történetében, megfogalmazásában, szereplőiben egyaránt fájdalmasan és szánalmasan klisés, a stílushoz képest is fölöslegesen trágár (legalábbis az eseti durva kiszólások nem illeszkednek a szöveg többi részébe). egy lelkes kamasztól talán ígéretes első próbálkozás volna, de... szóval ezekhez a szereplőkhöz legfeljebb a "sötét és viharos éjszaka volt" kezdés illene, és befejezésképp a kuka. ennél azért még a sztereotípiákba is illik több eredetiséget vinni, történetre dettó ugyanez, a szövegbe pedig több stiláris egységet, ffs :)

Narem

Narem

Árnymester

• Fórumita
  • 3923 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.07, 13:17

a mű eleje kissé olvashatatlan, majd javulni kezd. Szerintem nincs vele nagyobb baj.

TimeRobber

TimeRobber

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 191 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.07, 12:25

Hátööö... hagyjuk. Klisé találkozik klisével, és klisélnek egy kicsit a klisében. Az egyetlen érdemi beszólás is mellékszereplőé, az is csak a kontraszt miatt emelkedik ki.

lenienn

lenienn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1780 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.06, 21:12

"Az eső még mindig szemerkélt, amikor Peter Waken nyomozó megérkezett a gyilkosság helyszínére. Kiszállt a kocsijából. Bakancsa szétfröccsentette egy pocsolya zavaros vizét. Peter beletúrt a hajába, és idegesen körbenézett, miközben cigarettára gyújtott." - eddig jutottam. én megpróbáltam.
<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-02-06 21:13:40 - lenienn által</font></small></b>

_Xilath (NPC/NJK)

_Xilath (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.02.06, 20:36

Hát nem is tudom. Elolvastam, szóval van lendülete a történetnek. De tény, hogy én is teljes sebességgel kenődtem fel a filmszakadáson, mint egy kőfalra.

Csak szubjektíven tudom értékelni... mivel olvastam már nagyon hangulatos detektív regényeket (régieket, modernebbeket is). A megfelelő hangulat megteremtéséhez hozzátartozik egyfajta profán szóhasználat. De azért vigyázni kell, hogy ne legyen élből trágár. Nameg a hangulati elemeknek is passzolniuk kell. Mintha egy különös szemüvegen át láttatnák az olvasóval azt a világot, amit amúgy ismer... csak nem így.

Azért remélem lesz folytatás. :)

masvalaki

masvalaki

Pápai kalóz

• Archívum
  • 2539 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.06, 18:32

kicsit olyan, mintha egy karakter és egy Ally, vagy ilyesmi sztorija lenne, amit a játékos szépen kinyomtatva odaad a mesélőnek, az meg összehugyozza magát a gyönyörűségtől. Ebből a szempontból nézve baromi jó, a nyomozós részt meg nyílván majd lejátsszátok, úgy izgalmas igazán.
Ha nem, akkor nem.

Mizantrof

Mizantrof

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 41 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.06, 18:28

Életszagú, már amennyire egy WoD történet az lehet. remélem csak lemaradt a "Folytatása következik!"

legjobbakat.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3337 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.06, 18:26

Hella!
Hat engem rohadtul meglepett, hogy egyszercsak vege lett, se szo, se beszed :S
Az egesz cucc masodik feleben, a kozepetol kezdve gyakorlatilag egyaltalan nem lettem semmivel sem okosabb, semmi ujdonsag nem derul ki. Szoval most akkor mi van?
Udv!

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.06, 13:41

Na ne... Ez egy "hogyan ne írjunk" jellegű állatorvosi ló, és a tördelésnek ehhez semmi köze.

Az író komikusan ízlelgeti saját, frappáns(nak szánt) szóvirágait.
A másik
meg
Angyal
ROTFLOL, vazze!

A monológ próbálna valami Raymond Chandleres stílust megütni, de nem sikerül, és a végeredmény buta és disszonáns.

Úgy összességében ez egy totál átlagos rpg-fanfic, ami, hát nem dícséret.

Siffad

Siffad

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 70 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.06, 13:39

Tetszett, de befejezettlen, szerintem hiányzik a megoldás. Ha ez az első rész, akkor OK, de így magában kevésnek érzem.

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4622 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.06, 11:09

sorry.. en rontottam el a kozeprezarast..
javitva..

Fantasmic

Fantasmic

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 68 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.06, 10:56

Azt a néhány zavaró központozási hibát leszámítva tetszett a történet. A hangulata kellemes. A hosszával sincs semmi baj, nem éreztem túlírtnak. Ha a formázás szándékos, röhejes, ha csak véletlen, valóban javításra szorul.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.06, 10:44

Az írás nagyon jó -kedvelem a werewolf világát. A tördelés nem volt valami jó -vagy ez a hatás miatt lett ilyen?

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 972 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.06, 10:03

Rég olvastam végig ilyen hosszú novellát, de ez jó volt. Jó hosszú. :-)

A formázást javítsátok ki, légyszíves!

Crane

Crane

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 53 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.06, 09:42

Ha a tördelés művészileg sikerült így, akkor megbarártkozom vele, de ha technikai hiba, akkor fájdítja a szemem.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6371 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.06, 09:42

Hunter (ZéKósza)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=4866

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]