Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Boldog nőnapot!

• Válasz írásához lépj be
80 hozzászólás érkezett eddig

Abdul

Abdul

Jetipásztor

• Fórumita
  • 395 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.09, 21:18

Még csak az egyharmada készült el a válasznak, de már most nagyon durva. Stay tuned!

3 év múlva reagálok, addig kitalálom a választ.

• Garaboncias kedvelte ezt

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 615 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.09, 11:49

OFF

... 
Munkáltatóként nem értem a munkáltatói problémádat: egy munkanap szombatot adnak érte cserébe.
...

Nyilván nem.
A munkaszüneti napokat sosem dolgozzuk le.
Csak a munkaszüneti nap és hétvége közé beékelődő napokat.
Pl. idén március 15. csütörtökre esik, kiadják a pénteket, hogy legyen egy hosszú hétvége.
És csak a pénteket dolgozod le egy szombaton, a március 15-t nem.
DE
A "megcserélt" szombaton (hasonlóan a december 24-hez - aminek viszont RÉGEN munkaszüneti napnak kéne lennie...) végzett munkában, tapasztalataim szerint, sok köszönet nincsen, jellemzően több/nagyobb hibával megy a munka, nemritkán összességében több kárt okoz, mint hasznot hajt. (Ezért én a "megcserélt" szombatot is kiadom.)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2218 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.08, 10:40

Ma nőnap van, ne mosogass! Majd elmosogatsz holnap.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2861 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.08, 10:34

Szép ez a magyar népmesés főnixvirág.
Boldogat!

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5498 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.08, 10:20

Boldog Nőnapot minden jelenlegi, egykori, jövőbeli szerepjátékos nőnek... meg a többi hölgynek is :)  .

VIC

VIC

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 382 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.08, 08:36

Attól, hogy szubjektíve nem tetszik, nem lesz objektíve álünnep.

- Attól valóban nem. Hanem attól lesz álünnep, hogy nincs objektív tartalma. Senki nem érdemel semmilyen elismerést, köszöntést azért, mert XX kromoszómakészlettel született. Ettől még senki és semmi. (Ha jól tudom, mindenféle deklarációk és törvények, meg egyezmények születtek korábban a születési kiváltságok (nemesség, bőrszín, rabszolgaság) eltörléséről. Hát, ez sem különb azoknál.

Régebben valóban volt tartalma, de mára teljesen feleslegessé, meghaladottá (sőt, sértővé) vált a világ civilizált felében ez a fajta ünneplés.

Én pl. hányigert kapok a március 15-i ünnepségektől, felvonulástól, beszédektől, leginkább a teljesen értelmetlen és unalmas iskolai igazgatói beszédek miatt, amiket órákon keresztül kellett anno hallgatni.

Eszembe sincs hivatalosan ünnepelni, kokárdát felteszem, oszt' irányi kirándulni.

- Ez egy jelentős történelmi eseményre való megemlékezés. Ez a tartalma. A többi szubjektív.

A nőnap pedig szintén történelmi esemény, konkrétan egy főként női tüntetéshez kapcsolódik: ezen a napon, 1917-ben, tehát már a világháború vége felé nők tüntettek kenyérért és békéért Oroszországban. De ezért nem jár virág (legfeljebb koszorú formájában megemlékezéseken), pláne nem minden nőnek, valamiféle hamis, ,,A Nőiség" nevű bálványnak áldozatul.

Ahogy a nagypéntekben is csak annyit látok mint munkáltató, hogy egy teljesen indokolatlan munkaszüneti napot vezettek be, egy olyan párt nyomására, akiknek a támogatottsága marginális.

- Ez egy vallási ünnep. A keresztény vallások szerinti igen jelentős eseményre emlékezés. Európa szerte sok országban munkaszüneti nap. Munkáltatóként nem értem a munkáltatói problémádat: egy munkanap szombatot adnak érte cserébe.

És mégsem mondom, hogy álünnepek, mert a lakosság egy jelentős részének egyik, másik, mindkettő fontos.

S azon, hogy egyesek szál virággal vagy csokival meglepik nő ismerőseiket/kollégáikat, másoknak mi fáj, meg nem tudom érteni.

- Az, amit fent leírtam. Elismerés a semmiért. Ennyi erővel lehetne férfinap is, talán még indokolt is lenne, hiszen a nők nagy ,,elnyomása" ide vagy oda, mégiscsak a férfiak halnak igen hamar. Lehetne, de mégsincs. Szerintem ne is legyen, éppen akkora hülyeség lenne, mint a nőnap. De a nőnapot is a helyén kellene kezelni végre.

A Valentin-napot a kontinentális Európában nyilván a virágárusok erőltetik, mert ennek se hagyománya, se értelme nincsen, de aki ünnepli, tegye.

- Tény, hogy nincs hagyománya, viszont tartalma attól még lehet: fel lehet köszönteni valakit azért, mert remek társ. Azután anyák napján azért, mert nagyszerű anya. De csak azért, mert nőnek született, semmiképpen, szóval itt ki is fogytak azok az ünnepek, amelyekhez speciálisan nőiség szükségeltetik..

Ha ezen a napon megemlékeznénk a harmadik világban élő nőkről, akiket ma is elnyomnak, rabszolgasorban tartanak, körülmetélnek, elzárják az oktatástól, meg úgy általában a világtól, egy szavam se lenne. Illetve lenne, de csakis elismerő. Viszont ettől a gyakorlattól, amikor virággal (virágárusok összeesküvése!:) ), meg édességgel, meg szirupos versikékkel köszöntik ,,A Nőt", mint valami óriási istencsudáját, hát ettől felfordul a gyomrom.

Lehet, túl liberális vagyok, sőt, "je suis Soros György"...

-Ki tudja, ki tudja...?  :)

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.10, 15:07

Nekem körülbelül 10 percembe került az, hogy nem csak nőrokonaimat és közeli hozzátartozóimat, de szoros női munkatársaimat, hölgyismerőseimet is felköszöntsem egy-egy (némileg személyes) Facebook üzenetben. A többségnek egyértelműen jól esett. Azt gondolom, megérte... attól függetlenül, hogy a vh után elvették a dédszüleim földjeit :D

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 615 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.09, 10:37

Attól, hogy szubjektíve nem tetszik, nem lesz objektíve álünnep.

Én pl. hányigert kapok a március 15-i ünnepségektől, felvonulástól, beszédektől, leginkább a teljesen értelmetlen és unalmas iskolai igazgatói beszédek miatt, amiket órákon keresztül kellett anno hallgatni.

Eszembe sincs hivatalosan ünnepelni, kokárdát felteszem, oszt' irányi kirándulni.

Ahogy a nagypéntekben is csak annyit látok mint munkáltató, hogy egy teljesen indokolatlan munkaszüneti napot vezettek be, egy olyan párt nyomására, akiknek a támogatottsága marginális.

És mégsem mondom, hogy álünnepek, mert a lakosság egy jelentős részének egyik, másik, mindkettő fontos.

S azon, hogy egyesek szál virággal vagy csokival meglepik nő ismerőseiket/kollégáikat, másoknak mi fáj, meg nem tudom érteni.

A Valentin-napot a kontinentális Európában nyilván a virágárusok erőltetik, mert ennek se hagyománya, se értelme nincsen, de aki ünnepli, tegye.

Lehet, túl liberális vagyok, sőt, "je suis Soros György"...

• Csontrago és aluminiumtrioxid kedveli ezt.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11152 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.09, 09:54

Én, mondjuk, kíváncsi lennék, hogy mitől lesz egy ünnep "álünnep"?

Az én családom eleget "ünnepelte" rákosi és kádár alatt, úgyhogy köszönik szépen, de hagyják őket békén vele. Hát így.

Aki másképp érzi, azok hölgyeknek minden szépet és jót...

...és főképp azon Zoltánoknak (és némileg megkésve Bálintoknak) akiknek elrontotta a névnapját :)

• darkspace kedvelte ezt

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 656 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.09, 08:49

Vigyázz! A 3 éves hsz esetében még hivatkozhatsz arra, hogy "fiatal voltam, meggondolatlan", de 3 év múlva már senki nem fogja ezt bevenni. :reggel:

Megkésve, de boldog Nőnapot kívánok minden RPG-s nősténynek! :flower: 

Narmi

Narmi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.08, 23:28

Az ilyen elkapkodott válaszokat szokás később megbánni.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.08, 22:13

Legalább van élet a fórumon. :gonosz:

Abdul

Abdul

Jetipásztor

• Fórumita
  • 395 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.08, 21:56

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4233 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.08, 21:53

VIC, ezt most tényleg muszáj volt? :nemertem:

Igen. Az üzenetek közötti három éves időkülönbséggel ez az LFG leghosszabb flémháborúja.  :hedbeng2:

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 615 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.08, 21:28

Én, mondjuk, kíváncsi lennék, hogy mitől lesz egy ünnep "álünnep"?

Csak azért, mert baloldali eredetű?

Mert akkor:

az ateisták szerint a húsvét, a karácsony,

a monarchisták szerint március 15.

az avarok és gepidák szerint augusztus 20.

is álünnep.

Egyébként, pedig, éljenek a NŐK, az év minden napján!

Módosította scaurus: 2017.03.08, 21:29

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.08, 20:26

VIC, ezt most tényleg muszáj volt? :nemertem:

VIC

VIC

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 382 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.08, 20:10

VIC:

Ön hülye.

Ön idióta. fejsimi.gif

Csontrago

Csontrago

New Promethean

• Fórumita
  • 447 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.08, 19:13

Nem hiszem, hogy nők is olvassák a szerepjátékos oldalakat.

Biztosan olvassák csak szégyenlősek írni :) 

Boldog nőnapot  :virag:

Cundior

Cundior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 451 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.08, 18:19

Kedves gesztus, de értelmetlen. Nem hiszem, hogy nők is olvassák a szerepjátékos oldalakat. :)

Azért a biztonság kedvéért boldog nőnapot! És köszönöm Orastes!
  • Orastes kedvelte ezt

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2861 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.08, 18:18

évről évre ezért az lfg-s bejegyzésért váromn a március 8-at.... :D
  • Orastes kedvelte ezt

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]