Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Jan van den Boomen: Kyr historiak (kritika) (Wyquin)

• Válasz írásához lépj be
191 hozzászólás érkezett eddig

blahol

blahol

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.03.09, 21:53

Sziasztok
Szerintem nagyon jó volt ez a könyv, amellett, hogy nem vagyok Boomen rajongó.

Kb. fél éve olvastam a könyvet de nekem semmi sem tünt fel a fenti kritikából.
Az első novella vagyis a csatapáncél ötlete szerintem nagyszerű. Ebbe mikor olvastam teljesen belefeledkeztem, ugyhogy meglepődtem azon mikor ilyen könyvre ennyire elmarasztaló kritikát ir valaki.

Vannak sokkal roszabb könyvek a mágus berkein belül, ez elég jo volt.
Persze csak nekem mielőtt valaki vitatkozni kezdene he-he.

_tibén (NPC/NJK)

_tibén (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.04.12, 03:09

Sziasztok!
Vessünk véget a vitának s irjunk inkább a műről :)

Van alapja a kritikának - s talán nem kevés- szekesztőtől függetlenűl :D
Ha nem is ilyen élesen, de bennem is hasonló gondolatok fogalmazódtak meg - sajnos.

A novellák lehettek volna kerekebbek - túl sok lehetőség maradt az olvasó előtt, hogy rá bízva fejeződjenek be, így ahelyett, hogy konkrét információhoz jutna a Kyrekről, döntse el maga, hogy milyenk is voltak...- az új novellákat illetően.

Az - Éjre vált a nap - kapcsán, mit már korábban olvashattam (talán nem csak egy műben) engem is zavart az újítás. Nem csak az új szavak, de úgy éreztem néhány rész kimaradt, vagy másképp jelenik meg.

Remélem, ki most olvassa előszőr, élvezi úgy, mint annó én. Ám most nem sikerült.

ElfQT

ElfQT

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 272 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.01, 03:38

Hát ez elképesztő. Asszem a végén mégis fogok egy két magyar kiadványt venni... ha az kell az ilyen színvonalú beszélgetések fenntartásához...

_Gephart (NPC/NJK)

_Gephart (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.03.28, 20:22

Herbie: valamikor a forumozást is meg kell tanulni :D sajna nem sok időm van rá... de remélem jó mesterem leszel... viszont a   kérdésemre nem kaptam még válszt tőled...

Javítva: 2007-03-28 21:23:02  - Gephart által

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-03-28 21:24:58 - Gephart által</font></small></b>

Herbie

Herbie

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.28, 20:20

Gephart: Örülök, hogy belátod, hogy a moderált hozzászólásod színvonaltalan volt (vö: gálvölgyi show). A formanyomtatván felfogása és feldolgozása látom nem ment, viszont kiszámítható ütemben ontod a lúzerfordulatokat, amik újabb ikszek a kérdőívben. Addig is javaslom az elmélyülést a fórumozás rejtelmeiben és a hivatkozott lexikonban.

_Gephart (NPC/NJK)

_Gephart (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.03.28, 19:59

ZsigaBacsi: annál is inkább mivel ha annyira az én szegénységi bizonyítványom lett volna fennhagyták volna had röhögjenek rajtam... de hát sajnos nem ez a helyzet :D

_Gephart (NPC/NJK)

_Gephart (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.03.28, 19:47

ZsigaBacsi: persze... azért szedték le mert elég gálvölgyi shows stílusban írtam ahhoz hogy Wyquin   elszégyelhesse magát... ő egy szerkesztő... órdít is az írásáról.... csak arról szól hogy ő milyen  kiválló szerkesztője lett volna a könyvnek ellentétben a Tuannal... ez nem  a mű kritikája... ez egyszerű fikázása a szerkesztőségnek... semmi más...

Javítva: 2007-03-28 20:49:41 - Gephart  által

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-03-28 20:53:03 - Gephart által</font></small></b>

_ZsigaBacsi (NPC/NJK)

_ZsigaBacsi (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.03.28, 19:29

Szerintem kár a gőzért... ebből már úgysem fogsz jól kijönni... ez van. :D Amúgy meg felesleges is  az egész, mert ez még egy aránylag visszafogott kritika a többihez képest. :)
Egyébként a kérdéses  háeszt asszem, én is láttam... kicsit lehet, hogy "toporzékolós" volt, viszont a  kimoderálását én sem értem, mivel voltak már itt ennél sokkal-de sokkal durvább háeszek is, lásd pl.  az Inamoratis-vitát (bocs, h mindig ezt hozom fel, de az naon megmaradt bennem D)... na ott  össze-vissza anyázott boldog-boldogtalan, de moderálásnak/moderátornak híre-hamva sem volt...
A  lista amúgy jó, remekül összeszedtétek a szokásos sablon-dolgokat és kifejezéseket...
<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-03-28 20:31:23 - ZsigaBacsi által</font></small></b>

_Gephart (NPC/NJK)

_Gephart (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.03.28, 19:02

NoiseEHC:
pontosítsunk egy kicsit...

Én a hozzászólásaimban:

(x) a kritika ojjektivitását   hiányolom
(x) a kritikus rosszindulatát tételezem a SZERKESZTŐVEL szemben
(x) a kritika hangnemét   kifogásolom
(x) távkiértékelem a kritikust

Hozzászólasaim alapvető problémája, hogy:

(x) a   kritika szubjektív műfaj, ha objektív, azt műelemzésnek hívjuk
(x) a kritika célja nem a szerző   pátyolgatása
(x) a kritikus joga, hogy saját véleménye legyen
(x) nélkülözök minden, nem   tekintélyelvű, érvelést
(x) alpári paraszt a hangnem, a kiritika paródiájának hangulatfokozása   érdekében
(x) EGY MŰ KAPHAT JÓ KRITIKÁT ÉS EGY KRITIKA LEHET POCSÉK!!!!

Gondolatm problémája,  hogy:

(x)  ha a műben vannak értékes részek, jobban elhiszik, ha felsorolom (lentebb történt már  ilyen csak el  kébe olvasni)

Emiatt javaslom, hogy:

(x) ne feltételezzd, hogy rosszindulatú  vagyok
(x)  próbálj arra is gondolni, hogy nem minden (x) talált,sülyedt
(x) hozzászólásaiban  próbálj  tényekkel érvelni, ne pontokba szedve....

Javítva:  2007-03-28 20:04:18 - Gephart által

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-03-28 20:04:50 - Gephart által</font></small></b>

_Gephart (NPC/NJK)

_Gephart (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.03.28, 18:49

Herbie: következő kérdésem pedíg az... hogy ha írok egy másik paródiát a kirtikárol, melyik   e-mailcímre kell küldenem, kivel kell konzultálnom hogy átmehessen az rpg.hu cenzúrán és  megjelenhessen a fórumon?

Javítva: 2007-03-28 19:51:34 - Gephart  által

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-03-28 19:51:50 - Gephart által</font></small></b>

_Gephart (NPC/NJK)

_Gephart (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.03.28, 18:46

Herbie: nem érzem hisztis toporzékolásnak amit írtam... hangvétele azért volt olyan amilyen hogy  érzékeltesse a kritikát amit parodizálni próbáltam vele... e helyett azt látom lecséréltétek egy pontokba  szedett véleményszedettel... valóban benne van ami a véleményem... bár kicsit túlzó is néha ésmeszir megy... de  mind1...
bocsi hogy összeesküvést feltételeztem... én csak annyit látok hohy Wquin kritizál Herbie  leszedeget a fórumról NoiseECh pedíg pontokbapróbálja szedni a véleménymet... bocsi de azért szerintem enyi minden után nem  nehéz összeesküvést feltételezni...

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-03-28 19:48:23 - Gephart által</font></small></b>

Herbie

Herbie

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.28, 17:52

Gephart: Először is célszerű szétválasztanod az én hozzászólásomat NoiseEHC-től, két különböző személy vagyunk. Sőt, Wyquin sem dolgozik nekem, ő meg egy harmadik személy. Vigyázat, ez itt nem egy összeesküvés!

Másodszor is az a kiszedett hisztis toporzékolás még nagyon messze volt a véleménytől minden tekintetben. Minőségétől függetlenül már semmi köze nem volt a témához, az ilyen durcizásokat ha nagyon muszáj, a Flame fórumban lehet intézni.

Harmadszor, megpróbálhatnád értelmezi és feldolgozni a kérdőív üzenetét, hátha...

_Gephart (NPC/NJK)

_Gephart (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.03.28, 17:29

Herbie: légyszives **** gozd ki a csúnya szavakat belőle -ha voltak egyáltalán - és tedd visza!!!!!!!!!!! ez egy szabad fórum és nincs feltüntetve sehol hogy általatok uninteligensnek ítélt emberek nem írhatnak bele... az én véleményem is vélemény... még ha a végletekig cinikus is és lenéző a kritikussal szemben...

_Gephart (NPC/NJK)

_Gephart (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.03.28, 17:24

Herbie:neeeeeeeeeee máááááááááár... ezt ti sem gondoljátok komolyan... ez duma hogy védjétek a kritikusotokat... szomorú... pedíg szerintem sokaknak tetszett volna... atól pedíg nemlesztek inteligensebbek hogy (x) -getve pontokba szdve aláásátok amit modok...

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6439 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.28, 17:24

Jan van den Boomen: Kyr históriák (kritika) (Wyquin)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=4898

wyquin

wyquin

Rendszeres fórumozó

• Admin
  • 288 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.27, 21:11

Üdv Mindenkinek!

A lassan elfajuló vita folytatásához egyelőre a M* regények fórumot  választottam.

http://forum.rpg.hu/index.php?s=&showt...&p=1221183 

Reményeim szerint itt megáll a dolog, és nem kell a flém fórumot is igénybe venni :-).

Üdv:  Wyquin

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-03-27 22:11:56 - Wyquin által</font></small></b>

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 676 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.27, 20:22

Tisztelt Gephart!

Ön a hozzászólásában:

(x) a kritika ojjektivitását hiányolja
(x) a kritikus rosszindulatát tételezi fel a szerzővel szemben
(x) a kritika hangnemét kifogásolja
(x) távkiértékeli a kritikust
( ) távkiértékeli az rpg.hu olvasóit
( ) nehezményezi, hogy a kritikus nem elismert író
( ) nehezményezi, hogy az rpg.hu olvasói falkában támadnak önre
( ) nehezményezi, hogy az rpg.hu olvasói falkában támadnak a szerzőre
( ) beszólt egy moderátornak

Hozzászólásából következik még, hogy:

( ) ön az rpg.hu minden olvasójánál felsőbbrendűbb
( ) az rpg.hu olvasóinak nem lehet saját véleménye
( ) az rpg.hu olvasói direkt összeesküdtek ön ellen
( ) az rpg.hu közönsége nem érdemli meg önt

Hozzászólásának alapvető problémája, hogy:

(x) a kritika szubjektív műfaj, ha objektív, azt műelemzésnek hívjuk
(x) a kritika célja nem a szerző pátyolgatása
( ) nem a kritikusnak kell megtanítania az írót írni
( ) a kritikusnak nem kell tudnia könyvet írni, kritikát írni kell tudnia
(x) a kritikus joga, hogy saját véleménye legyen
(x) nélkülöz minden, nem tekintélyelvű, érvelést
(x) alpári paraszt a hangnem

Gondolatmenetének problémája, hogy:

( ) nem kell tudni tojást tojni ahhoz, hogy megmondjuk, záp-e
(x) ha a műben vannak értékes részek, jobban elhiszik, ha felsorolja
( ) az rpg.hu olvasóit valószínűleg nem érdekli ön annyira, hogy összesküvést szőjenek
( ) lehetséges, hogy az rpg.hu olvasóinak van igazuk
( ) az rpg.hu olvasói lehetnek egyéniségek
( ) az rpg.hu olvasói eltérő véleményük miatt egymással is szoktak vitatkozni
( ) a hozzászólások érzelmi töltetét nem lehet biztosan meghatározni
( ) ha nem tetszik az rpg.hu, a legegyszerűbb, ha nem használja

További, hasonló hozzászólások esetén:

( ) esélyes lesz az Arany Csörgősipka Díjra
( ) azbesztruha kell majd, elviselni a további önégetést
( ) muszáj lesz még háromszor ténylegutoljára ideírni

Emiatt javaslom, hogy:

(x) ne feltételezze, hogy mindenki rosszindulatú
(x) próbáljon arra is gondolni, hogy esetleg nem önnek van igaza
(x) hozzászólásaiban próbáljon tényekkel érvelni
( ) olvassa el a hozzászólásokat, amikre válaszol
( ) próbáljon a feltett kérdésekre válaszolni
( ) próbáljon informálódni az írás szabályairól (pl Irodalmi Boncasztal)
( ) olvassa el a kritika tárgyát, mielőtt a kritika tényszerűségét kritizálná
(x) tanulmányozza a Lúzerfordulatok lexikonát
( ) próbáljon csak egy nicket használni

Hát épphogy csak megüti a mércét, sajna a kimoderáltról lemaradtam... :D

Herbie

Herbie

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.27, 20:07

Gephart: Már a 71750-es hozzászólás is alulról nyaldossa az intelligens minimumot, de az utána következő már annyira színvonaltalan volt, hogy megszabadítottam tőle a hozzászólásokat. Hasonló toporzékolásokat legközelebb a Flame fórumba, legyél szíves, vagy inkább egy txt fájlba a gépeden, amit aztán nem mutatsz meg senkinek.

Köszönettel,
Herbie

_ZsigaBacsi (NPC/NJK)

_ZsigaBacsi (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.03.27, 19:31

Khm... egy újabb öngyilkos. :D
Amúgy:
"de még ha nagyon rosszul is sikerül egy könyv akkor is  úgy gondolom inkább építő kritikát érdemel valamint legalább néhány jó szót is megpóbálhatna  elmondani róla vaklaki aki minősíti -ha másért ne legalább azért hogy objektívnek  tűnjön..."
Lehet, de akkor közel sem lenne olyan szórakoztató a kritika, mint így. :)  És mint tudjuk, ez itt egyáltalán nem mellékes dolog. :) Amúgy az ilyesmik hangoztatásért  feszítettek már keresztre az RPG.HU-n hozzád hasonló embereket, szóval készülj fel, hogy veled sem  fognak kesztyűs kézzel bánni. :P
<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-03-27 20:33:38 - ZsigaBacsi által</font></small></b>

_Gephart (NPC/NJK)

_Gephart (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.03.27, 18:14

Wyquin: kedves kritinán aluli kritikus! Ugyan még mindíg nem válszoltál arra amit legutóbb neked szántam de  azért itt mégis közbeszólnék...
sajnos valóban jogod van mindenhez... de igazából ha érdekel, szerintem elég  nagy baj, hogy TE írogathatsz itt minden kígyót békát egy könyvről ország világelőtt, úgy hogy látszik  meg sem próbálsz pozitív dolgot elmesélni róla... órdít a "munkádról" hogy elfogult,  szimpla fikázás és sértegetés az egsész... nem igényes, megfontolt, objektív kritika... a legjobb lenne ha elgondolkoznál ezen egy  kicsit ésújraírnád az egészet... elvégre az rpg.HU (ismétlem HU) oldalon firkálgatsz, a magyar szerepjátékosok oldalán, ahol leginkább elvárná az ember a hazai alkotások népszerűsítését... de még ha nagyon rosszul is sikerül egy könyv akkor is úgy gondolom inkább építő kritikát érdemel valamint legalább néhány jó szót is megpóbálhatna elmondani róla vaklaki aki minősíti -ha másért ne legalább azért hogy objektívnek tűnjön...
az elmondottak alapján tanácsolom neked egy rövid kis cikk megjelntetését "Ami Jan van den Boomen: Kyr históriák című művének kritikájából kimaradt (avagy a  könyv pozitív tulajdonságai)" megnevezéssel....

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-03-27 19:46:44 - Gephart által</font></small></b>

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]