Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Szerepjatek fejleszto verseny (BePe)

• Válasz írásához lépj be
310 hozzászólás érkezett eddig

Aserminio_de_Mueria

Aserminio_de_Mueria

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.16, 08:23

SZVSZ valószínűleg nem dobják vissza ha esetleg 35 oldalasra sikerül az a bizonyos játék. Valamint saját tapasztalataimból tudom, hogy nem is olyan könnyű megtölteni azt a 32 oldalt, ha kihagyom a "Mi is az a szerepjáték" szerű részeket, és azokat a ballaszt jellegű fejezeteket, amelyek az 500 oldalas könyvek felét teszik ki. (Részletes leírás az Erő tulajdonság értékeiről 3 -tól 21 -ig)
Engem inkább az érdekelne, hogy egy személy hány játékkal pályázhat? Lehet esetleg kettővel is?

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-04-16 09:26:32 - Aserminio de Mueria által</font></small></b>

Reprobus

Reprobus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 126 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.16, 08:11

32 oldal rulz! mégis a rendelkezésre álló 1 hónap alatt nem akartok 500 oldalas szabálykönyvet gyártani?

Cthulhu

Cthulhu

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.16, 07:55

Szvsz egy igazán jó, egyedi és ötletes világleírás önmagában kitesz 32 oldalt. Úgy vélem, hogy ez valami olyan lenne, amiben van legalább 3-4 példatörténet (novellák pl) és legalább 8-10 hangulatos grafika. Ennyi szerintem a minimum, hogy átjöjjön egy új és egyedi világ "íze".
Megy enélkül is, de akkor lesz szerintem a dolognak olyan "érzete", hogy: "Tudod, olyan mint a Dragonlance/Cyberpunk/Star Wars (vagy akármelyik ismertebb), csak itt az orkoknak kék a bőrük és az elfek mind kopaszok."
Szóval nem lesz önnálló világ, hanem "klón-érzete" lesz.

Sonko

Sonko

Távgyógyító

• Fórumita
  • 3270 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.04.16, 07:34

A lényeg szerintem belefér 32 oldalba, vagy ha nem, hát tekintsd ezt is kihívásnak. Nekem van egy-két ötletem, talán ha lesz időm, nekiugrok.

massza

massza

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 385 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.04.16, 07:24

Én személy szerint keveslem a 32 oldalt...:D

A szabályok önmagukba kitesznek ennyit (legalábbis nálunk szabály-béláknál) és a világ leírás sem elég nekem 10-20 oldalban.

(Kivéve persze ha mikro világról van szó, ahol van a "jó" meg a "gonosz", akik 6.758.435.111 billió éve utálják egymást oszt kész...:))

Cthulhu

Cthulhu

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.16, 07:23

Volna egy észrevételem:
Egy baráti társasággal "írtunk" már "saját" rpg-t. 32 oldal véleményem - és tapasztalataim - szerint egyszerűen túlságosan kevés. Még ha nem is számolom a címplapot és a hátlapot, nem rakok bele tartalomjegyzéket, tárgymutatót és teljes mértékben mellőzöm az illusztrációkat, akkor sem hinném, hogy 32 A4-es oldalra kiférne egy használható világleírás, egy kvázi teljes értékű szabályrendszer (érthetően, akák kezdők számára is felfoghatóan megfogalmazva) és még egy épkézláb mintakaland is. Nekem kissé szűkösnek tűnik ez a keret ehhez.

Szabtom

Szabtom

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 794 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.16, 06:54

Klassz, jó munkát minden résztvevőnek!

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.16, 06:45

Mivel semmilyen módon nem lehet ellenőrizni, valóban hányan csinálták a cuccot, illetve abszolút nem akarom, hogy az itthon hemzsegő, jól összeszokott rpg-fejlesztőcsapatok hátrányt szenvedjenek, tőlem akár ezren is írhatják...

Reprobus

Reprobus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 126 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.16, 06:08

a játékot egyetlen személy kell készitse/fejlessze, vagy lehet közös szellemi termék is?

Reprobus

Reprobus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 126 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.16, 05:52

Hajrá! A Game Chef kapcsán úgyis annyiszor felmerült, egy magyar verseny szükségessége, hogy most tucatszámra kell a pályaműveknek érkezniük! :D

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6618 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.16, 05:52

Szerepjáték fejlesztő verseny (BePe)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=4919

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]