Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Szerepjatek TOP 10 eredmenye - az RPG.HU-n zajlo kozvelemeny kutatas alapjan (Hulla77)

• Válasz írásához lépj be
78 hozzászólás érkezett eddig

_pugnax (NPC/NJK)

_pugnax (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.08.16, 13:42

Warhammer RPG rulezz!!!

Xanta

Xanta

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 443 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.22, 22:59

Én csak az ED-t sajnálom a 13. helyen. Kár hogy színvonala ellenére nem sikerült elérnie még a TOP10et sem. :D

Hulla77

Hulla77

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 298 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.05.18, 07:39

Hát azért ez így ebben a formában nem igaz! Ugyanis sok olyan szavazó volt, aki ezt a három "dolgot" egyszerrre szerepeltette a tizes listáján. Márpedig egy játék egy embertől csak egy szavazatot kaphatott.
Ha összevontam volna ezeket a szavazatokat, akkor ez az "elegy" olyan 45-50%-ot kapott volna, hozzávetőleg.

Amadeus

Amadeus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.05.18, 05:38

Az adnd-dnd-planescape szétválasztás nekem fura, hiszen csak a rendszer lett újragondolva, a világokat is folyton tatarozgatta a kiadó - és ha egy kalap, akkor 61,5%-kal(!) a második...

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-05-18 06:44:02 - Amadeus. által</font></small></b>

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6469 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.05.18, 05:38

Szerepjáték TOP 10 eredménye - az RPG.HU-n zajló közvélemény kutatás alapján (Hulla77)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=4924

_Xilath (NPC/NJK)

_Xilath (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.05.09, 18:27

Szeretnék gratulálni a felmérés kiagyalójának és megvalósítójának! Gratulálok! :D

Szerintem sok információt le lehet vonni a kapott eredményekből. Magam is érdeklődve olvastam a cikket. Azt hiszem, hogy a magyar nyelvű / fejlesztésű szerepjátékoknak van egy jelentős "fajsúly" előnyük a külföldiekkel szemben, de ezt szerintem mindenki helyén tudja kezelni. A verziókon belüli eredmények pedig külön érdekesek voltak.

SZVSZ:
Régen a játékokat (mint annyi mást is) úgy alkották meg, hogy időtállóak és igazán jók legyenek. Manapság vagy pancserságból, vagy szándékos piaci érdekből nem készülnek ilyenek. Nem kedvelem túlzottan a halomra kiadásozott és kiegészítőkkel cifrázott játékokat (bár ezek között is vannak kivételek / jók). A M.A.G.U.S. első törvénykönyv ugyan megközelítően sem tökéletes (najó... egyáltalán nem az), de izgalmas, kerek egész játékot biztosít. Háziszabályokkal és összeszokott csapattal nagyon hangulatos tud lenni.
Nomeg gondolom a magyarországi elérhetősége (időben és térben) okán is erősebb a tábora és az ismertsége...

A Call of Chtulhu kicsit meglepett. Azt hittem, hogy inkább csak egy szűkebb (szerencsésebb) réteg játsza. De az örvendetes és megnyugtató, hogy ezen a téren alábecsültem a szerepjátékos társadalmat. :D

suszi

suszi

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 8 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.05.04, 14:52

Hali!
Én sem lepődtem meg nagyon a végeredményen, noha tudom, hogy nem teljesen pontos (amit szerintem nem is lehetne elérni).
Én még mindig szeretem a M*-t, noha nagyon régen játszottam (tulajdon képpen azóta nem, mióta kiadták a d20-as rendszert). Még én is bizakodó vagyok a jövőjével kapcsolatban, noha sokan lemondtak róla.
Köszi ezt a felmérést, tanulságos volt. Egy év múlva ismételjétek meg :D

LACA7

LACA7

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 9 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.05.02, 21:14

Hali!

Én szvsz a dnd s az adnd szavazatokat nem vettem volna enyire külön. a két tábor  között  elég nagy az átfedés. így a 3. helyet elérhetnék.

M.Ó. K. U. S. helyezése engem  nem lepett meg.  Magyarországon a játékosok 80%-nak ez volt a belépő a szerepjátékok  világába. A maradék  valószínűleg Adnd-vel kezdett. A szerepjátékosok a szvsz között nincs is olyan  aki ne játszott  volna.

Egyébként tök jó volt a kezdeményezés és hajrá, így tovább.

Javítva: 2007-05-02 22:16:42 - LACA7 által

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-05-02 22:17:50 - LACA7 által</font></small></b>

G46

G46

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2690 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.25, 07:19

Üdv!
A csapatom átlagéletkora 25-26 év. M*-t játszunk... Cikinek tartom? Ha az lenne, nem mesélnék. Úgyhogy ezt hagyjuk. Én roppant kíváncsi vagyok az új M* alapkönyvre. Ami ET-alapú, szal még reménykedem.
Úgy látom, eddig mindenkinek elkerülte az a tény a figyelmét, hogy a d20 rendszer teljes vereséget szenvedett. Szerintem az Ad&d-hez képest jobb lett, de a M*-t teljesen el...
Számomra még meglepő a Káosz szerepjáték ekkora ismeretlensége/nemkedveltsége.
Örülök ennek a szavazásnak. Lehet, h. nem pontos, nem teljesen reprezentatív, de a fő vonalakat sikeresen belőtte.

_arunson (NPC/NJK)

_arunson (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.04.24, 20:58

Érdekes hogy a Kult ilyen jó helyen végzett!
Az én csapatom is Kult mániás.
Szerintem a szerepjáték "magasiskolája"!
1szerüen gyönyörű játék.Ezügyben jó volt a szavazás de elszomorító hogy még ennyien játszanak mókust.pfffffhhh...gáz.

Tapszivacs

Tapszivacs

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 242 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.04.24, 16:52

Szegény Amber. :D Nekem is szavznom kellett volna.

_Egy Vándor (NPC/NJK)

_Egy Vándor (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.04.23, 06:45

Dio: igazat adok, de azért is vetettem fel a gondolatot. Nem mondtam, hogy így van de a fejemben ez  fordult meg. Nem gondoltam teljesen végig.
Thorin:Nem biztos, hogy  az első és egyetlen. Hülyeséget írtam, nem így akartam kifejezni magam. A többit hagyjuk, ebben a formában így nem jó a gondolat menet de nem akarom máshogy kifejezni, aki akarja megérti mire célzok.

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-04-23 07:46:06 - Egy Vándor által</font></small></b>

Thorin

Thorin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.22, 18:59

Ez a mondat tényleg tetszett:

"450 szavazónak csak a 70%-ánk első a MAGUS akkor tényleg nem érdemes fejleszteni semmit már hozzá hiszen egy új MAGUS kiegészítő így nem kelne el több mint 380 darabszámban?"

Honnan vetted, hogy azoknak, akik a Mágust (is) jelölték, azoknak ez az első és egyetlen RPG?

Miből gondolod, hogyha bármit is kiadnának a mágushoz, akkor ez a 380 ember megvenné?

Ha egy nem túl reprezentatív felmérésben 70%-os valaminek a népszerűsége, akkor az nálad miért lesz kiadásra érdemtelen???

(70%-os népszerűsége a Coca-colának nincs a kólák közt)

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.22, 16:44

Egy Vándor: ne haragudj, de butaságot beszélsz. Az, hogy 400+ szavazat érkezett, gyakorlatilag  semmilyen következtetés levonására nem alkalmas arra vonatkozóan, hogy Magyarországon mennyien  játszanak szerepjátékot (és azon belül pl. MAGUS-t).
a) Valószínű, hogy számos szerepjátékosnak  nincs internethozzáférése.
b) Az internethozzáféréssel rendelkezők közül sem mindenki  ismeri/látogatja az rpg.hu-t.
c) Az rpg-hu-t ismerők nem mindegyike regisztrált, tehát nem  szavazhatott.
d) A regisztrált felhasználók közül sem mindenki vette a fáradtságot, hogy válaszoljon a feltett kérdésre.
Ezért sem reprezentatív a felmérés, mint azt már többen  megállapították.

Azt, hogy kb. hányan foglalkoznak MAGUS-sal, legfeljebb a regények fogyásából  lehet megsaccolni, de hogy ezek közül hányan játszanak a szerepjátékkal, illetve mennyien vannak azok, akik csak játszanak, de nem olvasnak MAGUS-regényeket, azt még megbecsülni is nehéz.
Egy hozzávetőleges becslést az tenne lehetővé, ha lenne adat pl. három egymást követő  MAGUS-szerepjáték-kiegészítő fogyásáról. De ehhez kiegészítő is kéne...

(Én sacc/kb. - minden megbízható információ nélkül - úgy tippelem, hogy a MAGUS rajongótábora pár ezres nagyságrendű lehet.)

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-04-22 17:46:19 - Diocletianus által</font></small></b>

_Egy Vándor (NPC/NJK)

_Egy Vándor (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.04.22, 14:41

A MAGUS "győzelme" elgondolkodtató azért. A Kb. 400-450 szavazó szerintem pedig kevés. Ennyire lenne népszerű a szerepjáték nálunk és persze az rpg.hu látogatottsága? Vagy csak a téma iránti érdeklődés ilyen kicsi? Magyarországon a WoW-al többen játszanak mint hagyományos szerepjátékkal? Ez azért akárhogy nézzük nem túl jó hír. Persze ezeknek a gondolatoknak semmi köze úgy a cikkhez csak megemlítettem. De maga a kiértékelés és az egész tetszetős, reméljük rávilágít olyan dolgokra is egy egy ilyen elemzés egyes személyek számára akik ezt befolyásolják és alakítják a piacot még itt Magyarország berkein belül is. Ha belegondolok, hogy a kb. 450 szavazónak csak a 70%-ánk első a MAGUS akkor tényleg nem érdemes fejleszteni semmit már hozzá hiszen egy új MAGUS kiegészítő így nem kelne el több mint 380 darabszámban? Lehet buta gondolat menetem van de azért lehet bene valami még ha többszörösét (mondjuk 2X) adnák el sem érné meg kiadni. Ha tévedek vétozzatok :D De a MAGUS legalább "győzőtt" és ez vígasztal.

Tyr

Tyr

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 207 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.22, 12:13

Én nem lepődtem meg a CoC-n, habár Lovecraft népszerűsége többet nyomott itt a latba, mint az, hogy mennyien játszhatják ténylegesen. Véleményem szerint.
Egy leendő x-elgetős változat listájához jó kiindulási pontot jelentenének az itt szereplő rendszerek.
Egyébként köszönet a felmérésért, kb az lett az eredmény amit vártam.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2438 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.21, 23:44

Tika: Megvilágítanád, milyen az a "magyar" terepjátékos gondolkodásmód? Nekem úgy tűnik, sok helyen ez kb. a beszűkültséget, fantáziátlanságot és az ok nélküli melldöngetést jelenti.

"Másrészt sokan nem a motorjáért szeretik, hanem a világért, ami megint elég sajátos (nagyon emberközpontú, civilizált, stb.)."

Szerintem meg bazi nagy, pózer közhelygyűjtemény, ötletek helyett jó sok pistikés lihegéssel. Ha vki életében először lát ilyet, nagy hatással lehet rá; akinek volt már szerencséje pár világhoz egzotikusnak szánt idétlen országnevekkel, orgyilkosokkal meg májer fejvadászokkal, arra kevésbé.

kalandvadász: CoC-hoz is kijött egy egész kiegészítő, a Nyomozók kézikönyve.

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-04-22 00:45:29 - Marvin által</font></small></b>

_exer (NPC/NJK)

_exer (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.04.21, 19:56

Én seggreültem, hogy a Kult és a Call of Cthulhu ilyen táp helyen végzett. Kicsi reklám: 5 fős Kult/CoC csapatunk van, ebből 3/2 mesél. Szeretnénk többekkel is megismerkedni/játszani! A felmérés szerint vannak...:D

Viszont sajnos-sajnos itt ez a csúnya mágus. Hajajj... mikor lesz vége ennek az obskuráns hegemóniának...

Hulla: szép munka. Véleményem szerint nagyjából fedi a piac ízlését.

kalandvadasz

kalandvadasz

jómunkásember

• Fórumita
  • 1433 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.21, 15:00

Utánanéztem.
Vámpír: 12 kieg. (alapkönyv not included)
Ugyanez DnD-hez: 13 kieg (3 szigorúan vett alapkönyvet nem számoltam bele)
Gyűrűk ura: 4 kiegészítő.
Shadowrun: 4 kieg a 3rd edhez, 4 a 2ndhoz.

Ha fogynának, valszeg kiadnának többet is. (Megjegyzés: Lenygelország népessége 38,5 millió fő.)

Egyébként nem tom, ki hogy van vele, de engem erősen érdekelnének a könyveladási adatok, már ha publikusak. Régen valamelyik rúnában a DV tett közzé egy fogyási statisztikát, igen-igen hálás voltam érte, most is jöhetne egy, akár a saját oldalukon is... Meg a Beholdertől, meg a Cherubiontól, meg a Tuantól, meg...

Pett-moondevil

Pett-moondevil

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.21, 13:02

Tartom a véleményemet, hogy ebből nem derül ki semmi (új/furcsa/fontos/pontos/érdekes). Egy jó kérdőív talán megoldás lenne.

Mindenesetre a szavazatfeldolgozásra szánt idő és munka dícséretes, még ha kevéssé szakértői is.

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-04-21 14:04:34 - Pett-moondevil által</font></small></b>

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]