Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Felelmetes tortenetek - Call of Cthulhu kalandotletek #2 (Aserminio de Mueria)

• Válasz írásához lépj be
19 hozzászólás érkezett eddig

Aserminio_de_Mueria

Aserminio_de_Mueria

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 459 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.29, 09:53

Mindenkinek köszönöm a dícséretet és a biztatásokat. Ha tényleg tetszenek az ötleteim, a következő adagba majd kicsit több saját alternatív megoldást teszek.

A mikorra nem nagyon tudok válaszolni, itt a szerepjáték - író verseny, de mivel egy fordítás viszonylag hamar megvan, forrás pedig bőven akad (Van még pár száz hasonló ötlet.), tervezek a közeljövőben fordítani.

Nocturna:
http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=4778
http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=4770

T10

T10

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.26, 21:24

Nekem kimondottan tetszik az az "idegen vadászok feljavítják a vadat" ötlet. Nem kimondottan Mitosz, még cak nem is CoC környezetbe/hangulatba való, de azt hiszem, építeni fogok rá egy pár mesét:)

Aapep

Aapep

Ancient Bone

• Fórumita
  • 834 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.04.26, 10:04

Az előző ömlesztés tényleg jobb volt, de ahány ötletgazda, annyi ötlet. Tessenek válogatni. Itt az elsőben és a harmadikban látok fantáziát. A második olyan marveles.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3337 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.25, 19:44

Hello!
Ismet koszi a forditasokat. Tervezel meg hasonlo manovereket? Ugyanis megmondom, hogy forditok eleget muszajbol, igy a francnak van kedve, meg az rpg-t is angolul olvasni :D
Az elso pakliban en is tobb erdekesebb alapkoncepciot talaltam. Itt is csak egy resz verte ki a biztositekot, nevezetesen a "spanyol natha" megoldas :D
Egyebkent, T. fordito, a Te otleteid sokszor jobbak, mint az alant vazolt forditasok - nem gondoltal meg arra, hogy felteszel valami sajat szerzemenyt, egy komolyabban kifejtett modul formajaban? :D
Udv!

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1074 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.25, 17:42

Az antik történetek kicsit olyanok, mint a népmesék: jelképes tartalmúak, és aháyn város, annyiféleképp ismerik. Szal, lehetséges, hogy a Medusa történetből lett átalakítva.

Amúgy a sztorik érdekesek, bár néhol elég elborult - az első csokor jobban bejött. Viszont így is örülök annak, hogy midnezt ékes magyar nyelven olvashatom - köszönöm.

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2469 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.24, 14:40

A kalandötletek pofásak, bár némelyik valóban fura kicsit... valahogy hiányzik belőle a hangulat. De a többségük nagyon jó.

H.A.:
"Hát, Barátnőm most fordított ó-görögből egy Pausanias szöveget, amiben arról volt szó, hogy egy nőt megöltek, s olyan szép volt, hogy Perseus levágta a fejét, s magával vitte, hogy a barátai is megcsodálhassák..."

Medusa fejét is ő vágta le nem? :D Medusa is szép volt az átok előtt... Lehet, hogy ezt a legendát csavarta ki a szöveg szerzője?

Aserminio_de_Mueria

Aserminio_de_Mueria

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 459 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.24, 12:20

H.A.: Félreértés ne essék, nem vitatkozni akartam veled, csak kicsit kibontottam az ötletet. Csak arra akartam utalni, hogy a fordító esetleg nincs is igazán tisztában azzal, mit fordít, amíg szembe nem találkozik vele.
Pl: Ha a rendőrség elfog egy gyilkost, akinek a szobájában ott áll formalinban egy kislány feje, a polcon pedig ott a Pausanias történetet tartalmazó szöveggyűjtemény rongyosra olvasott változata...
Talán a legütősebb kalandokban nem is a Mítosz áll a középpontban, hanem maga a nymozó...

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.24, 12:11

Hmh, az előzőek jobbak voltak. Bár az írógépből érdekes dolgokat lehet kihozni (nem, nem csak neked jutott eszedbe a Meztelen ebéd, Recky :D ); de a Cthonian-tojásokkal is lehet mókázni, ha az ember átirkál pár dolgot.

_H. A. (NPC/NJK)

_H. A. (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.04.24, 11:31

Hát, Barátnőm most fordított ó-görögből egy Pausanias szöveget, amiben arról volt szó, hogy egy nőt megöltek, s olyan szép volt, hogy Perseus levágta a fejét, s magával vitte, hogy a barátai is megcsodálhassák... Hmm, ezt így visszaolvasva elgondolkodtam némileg a Mítosz valóságtartalmán... :D
Egyébként ha bármi ilyesmi a kezembe kerülne, s úgy gondolnám, hogy a Kedvesem veszélybe kerülhet miatta, hagynám a fenébe. Csak megragadott a hangulat (még nem játszottam olyan rpg-t, ami a mi valóságunkra hajazott volna).

Aserminio_de_Mueria

Aserminio_de_Mueria

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 459 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.24, 10:46

H.A.: Ha a barátnőd rájönne, hogy az éppen fordított szöveg az antikrisztus megjelenését hivatott  előrehozni, amihez száz szűzlányt kell feláldozni, vajon befejezné a fordítást?
Akkor is ha egy  sötét, sátánista kapcsolatokkal gyanúsított kisegyház feje hozná fordításra?
Akkor sem fordulna a  hatóságokhoz, ha a fordítás elkészülte után egy hónappal ismeretlenek elkezdenének iskoláslányokat  rabolni a fővárosban, akiket később kitépett szívvel találnának meg egy közeli erdőben?
Akkor mit  tenne, ha a lányok körül a nemrég elvégzett fordítás kulcsmondatait vésték volna ismeretlenek  ólomtáblákra?
A rendőrség mennyire mozdulna rá a témára? Sima tömeghisztériaként könyvelnék el,  vagy inkább rámennének a vadra? Elhinnék a sztorit? Milyen bizonyíték maradt egyáltalán? (A  fordítászt tartalmazó .rtf file nem száámít bizonyítéknak.)
Akkor is, ha a nevezett kisegyház feje  sűrűn mutatkozik prominens politikusok társaságában? Esetleg ha a kormányfő személyi tanácsadója? 
Ha esetleg minden egyes gyilkosságnak meglenne az "elkövetője" is, aki természetesen  feltáró jellegű beismerő vallomást tett? (Lány pasija, tanára, unokatestvére, szomszédja, apja,  riválisa, rosszakarója, magányos sorozatgyilkos, stb.)

+1 kalandötlet olyan nyomozóknak, akik jól  tudnak latinul, és az okkult titkokban is járatosak...

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-04-24 11:47:42 - Aserminio de Mueria által</font></small></b>

_H. A. (NPC/NJK)

_H. A. (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.04.24, 10:24

Hmm... Bár még sosem játszottam Call of Cthulhu-t, ezek után megjött hozzá a kedvem...:D Igazából érdekes lenne a PTE épületeiben lefolytatott nyomozás, olyan tanárok ellen, akiket személyesen ismerek... Az első kalandötlet kifejezetten tetszett, főleg a magyar professzor miatt. Mellesleg én tudnám, kivel fordíttassak le egy rejtélyes latin szöveget... (A Barátnőm latin szakos. :D)

Lloth

Lloth

a Pókkirálynő

• Archívum
  • 1109 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.04.24, 10:15

Nekem a 2. történet azon magyarázatánál kerekedett a szemem, hogy csak azért adnak neki ilyen képességeket, hogy aztán levadásszák...én kissé nevetségesnek találom.
De az írógépesből tényleg lehetne jókat kihozni.

Recky

Recky

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.24, 09:36

Szerintem az írógépes ötlet kimondottan kellemes... (Csak nekem jutott eszembe róla a Meztelen ebéd című film? :D)

A másik három mondjuk... hát, szerintem méreten aluliak szegények.

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.24, 09:22

Mármint a negyedik, az írógépes ötletes, de erőltetett.

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.24, 09:21

Hát, elég gyenge felhozatal.
Az első úgy kezdődik, mint egy igazi Lovecraft novella, úgyhogy azzal talán lehet valamit kezdeni.
A harmadik ötletes, de nekem erőltetettnek tűnik. A második röhejes, a harmadik pedig ötlettelen.

Codric

Codric

Dergán Farkas

• Fórumita
  • 518 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.04.24, 06:52

Nos... Érdekesek. :D
Olvasgattam énis a forrás-honlapot, vannak rajta nagyon jó ötletek.
Azis nagyon tetszik, h alapból felajánlja a teljesen hétköznapi megoldást. :D
És kösz a fordításokat.

Aserminio_de_Mueria

Aserminio_de_Mueria

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 459 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.24, 06:45

LadyCrow: Itt meg is lehet bonyolítani a kalandot kicsit: Én speciel rég megtanultam, hogy csak szakmabelivel célszerű bármit is fordíttatni, ugyanis a kívülállók rendszerint minden szakszövegből oltári baromságokat hoznak ki. Nyugodtan leadhatják egy fordítóirodának, akik visszaadnak száz gépelt oldalnyi egetverő marhaságot, aminek semmi köze a Mítoszhoz, és amiből a nyomozók egy kukkot sem értenek. (Mint ahogy az egy haverommal történt, aki molekuláris biológia tárgyú cikkeket fordíttatott méregdrágán.)

Ugye ilyenkor felmerül a kérdés, hogy hol találnak okkult - szakértőt? Vagy Mítosz - szakértőt? És mi garantálja, hogy nem lép le a könyvvel? Vagy nem égeti el a harmadik oldal elolvasása után?
Azonkívül nem biztos, hogy bölcs dolog szó szerint az életedet bízni vakon egy szaki fordítására, mert egy elírásba könnyen belehalhatsz. (Cthulhu idézése/béklyózása varázslat, csak véletlenül elrontotta a béklyózás részt...)

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.24, 02:21

Ha a nyomozók egy latin könyvhöz jutnak, és nagyon tudni akarják, mi van benne, nem egyszerűbb/gyorsabb lefordíttatni valakivel? Tuti, hogy az összes karakter ezt tenné inkább. :D

(Persze tudom, akármilyen tanuló/hallgató karakterrel el lehet játszani a dolgot, csak szőrszálhasogatok.)

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.23, 23:57

Az első három szörnyű,de az utolsóban határozottan van fantázia.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6369 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.23, 23:57

Félelmetes történetek - Call of Cthulhu kalandötletek #2 (Aserminio de Mueria)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=4928

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]