Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Nemsokara a boltok polcain a Varjak lakomaja (Alyr Arkhon)

• Válasz írásához lépj be
29 hozzászólás érkezett eddig

morbiczer

morbiczer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.05.04, 21:02

A könyvekből kiderül persze, hogy miért jég és tűz dala, illetve hogy mi a jég és tűz dala.

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.05.04, 10:17

Sher-Gil: elég valószínűtlen egy puha kötéses kiadás, legalábbis a közeljövőben. Ennyire nem nagy a magyar fantasy piac.

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-05-04 11:17:56 - Alyr Arkhon által</font></small></b>

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 801 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.05.04, 09:48

Azért, azért tehettek volna valamit, hogy legaláb egységes legyen a könyvek design-je. De, ahogy hallom, ez nem a kiadón múlt.

Az pedig szerencse, hogy nem csinálták meg azt, amit a Beholder, hogy a Feais könyvek eddig mind egy dizájnban jelentek meg, most meg benyomtak egy kemény kötetest... Elég gafyin mutat a sorban.
Tényleg, nem tudja valaki, puha kötetesben is kadják? :D (mármint, a Beholderes könyvet) :D

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.05.04, 09:24

Ami rétestészta,az az Idő Kereke sorozat. Soha nem fogom végigolvasni. Ellentétben a fenti sorozattal.

Scorba

Scorba

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3442 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.05.03, 20:22

valójában a dal a tűzé is, mert a helyes zárójelezés nem (tűz) és (jég dala), hanem (tűz és jég) dala... :D
de inkább nem tetézem :D

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.05.03, 15:12

OFF

Félreértettetek. Nem a műről szóltam - nem mondok róla ítéletet, hiszen még nem olvastam (majd nyártól) -, hanem a címről, ami szvsz a jég és a tűz dalaként sokkal szerencsétlenebb volna. Tűz dala, már csak a csók és a gyöngy kellene a giccshatárhoz. Jég és dal egymás után következése viszont szerencsésebb, mert szokatlanabb. Címekben nem utolsó szempont.

ON

Scorba

Scorba

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3442 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.05.03, 12:07

Nocturna: igazából szerintem látszik, hogy Martin tudja, honnan hova akar kilyukadni, úgyhogy nem kell attól tartani, hogy csak azért nyújtja, mert nincs ötlete a konkrét folytatásra. Úgyhogy ha az első tetszett, feltétlen olvasd el a másodikat és harmadikat is, aztán majd meglásd, azt kívánod, bár 28 kötetes lenne :D

Radivoj: ejj, ha van a fantasyn belül ciki és nem ciki kategória, akkor ez a sorozat mindenképp az utóbbiba tartozik, ezt elhiheted :D

subaggut

subaggut

Elégedetlen

• Archívum
  • 2320 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.05.03, 10:19

Nem az a kérdés. hogy mi el tudjuk-e olvasni a sorozatot az életünkben, hanem hogy a a Mesternek elég hosszú élet adatik-e, hogy befejezze remekművét. Reméljük a legjobbkat!

morbiczer

morbiczer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.05.03, 05:32

Eddig angolul 4 kötet jelent meg. Jelenleg a szerző 7 kötetesre tervezi a sorozatot.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3337 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.05.02, 23:13

OFF:
Ooo, Vincu, anyam... A sorrend a lenyeg,nem a ket egyjelentesu szo... Comprende?
ON:
Nah, igy vegre van szamomra feny az alagut vegen, es mar el is hiszem, hogy meg az eletemben megjelentetik magyarul a teljes sorozatot.
Egyebkent osszesen hany kotetnel jar az eredeti sorozat, es mennyi van meg tervben a _teljes_ lezarasaig? Ugyanis megmondom oszinten, bar az elso kotet nagyon-nagyon tetszett, es mar a masodik is megvan, az agybaj kerulget attol, ha egy szerzo sok-sokezer oldal utan sem tud lezarni egy tortenetet. Bar ugy sejtem, ezzel a velemennyemmel abszolute kisebbsegben vagyok :D
Udv

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.05.02, 22:33

Ceriak: annak idején elrontották még az első résznél emlékeim szerint, mára meg így maradt, miután így lett bevezetve a piacra. Ez legyen a legnagyobb gond a könyvvel. A borító meg az eredeti remake-je, szóval sokat nem tehetünk az ügyben.

Vincu

Vincu

Huligán

• Fórumita
  • 3181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.05.02, 22:13

"Én csak azt nem értem, miért lesz az Ice and Fire a magyar keresztségben Tűz és Jég."

ööö... Ice=Jég, Fire=Tűz esetleg ez lehetett egy ok?

"Vagy másképp nem lehetett már kiélni a kreativitást?"
Hát igen, piszok nagy kreativitás kellett két egyjelentésű szó lefordításához. 8))

Justin

Justin

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 497 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.05.02, 21:58

"Szvsz a tűz és a dal egymás melletti szereplése könyvcímben átlépi a cikihatárt."

??

Narem

Narem

Árnymester

• Fórumita
  • 3923 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.05.02, 21:01

Igen igen igen...

A borító nem tetszik...viszont...

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.05.02, 19:55

Szvsz a tűz és a dal egymás melletti szereplése könyvcímben átlépi a cikihatárt.

_Ceriak&#39; (NPC/NJK)

_Ceriak&#39; (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.05.02, 18:07

Én csak azt nem értem, miért lesz az Ice and Fire a magyar keresztségben Tűz és Jég. Vagy másképp nem lehetett már kiélni a kreativitást?

morbiczer

morbiczer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.05.02, 15:28

A Vincu által belinkelt borító volt az eredeti terv, de még 1-2 évvel a 4. kötet megjelenése előtt eldöntötték, hogy új dizájn lesz.

A másik borító nem jelent meg soha sehol, csak előzetes reklámokban meg ilyen helyeken lehetett egy ideig látni.

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.05.02, 14:56

OFF

***végül is ez egy szerepjátékos honlap***
A Green Ronin Publishing kiadja a Tűz és jég dala szerepjátékot. A könyv nem a Guardians of Order által kiadott A Game Of Thrones folytatása vagy kiegészítése, hanem egy teljesen új játék, nem d20-as (nem is true 20-as), direkt e világ szükségleteire fejlesztett motorral.

Vincu

Vincu

Huligán

• Fórumita
  • 3181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.05.02, 13:12

Én találtam egy másik borítót, de nem tudom, hogy ez megjelent-e ilyen formában, vagy csak egy rajongó kreálta:

http://trashotron.com/agony/images/2004/04...t_for_crows.jpg

Scorba

Scorba

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3442 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.05.02, 12:55

A Dance with Dragons majd az 5. kötet címe lesz, ez még csak a 4. ...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]