Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Felelmetes tortenetek - Call of Cthulhu kalandotletek #3 (Aserminio de Mueria)

• Válasz írásához lépj be
24 hozzászólás érkezett eddig

Aserminio_de_Mueria

Aserminio_de_Mueria

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.30, 12:28

Arra gondoltam, hogy esetleg segíthetnétek. Akinek van hasonló kalandötlete, az küldje el nekem hasonló formátumban (Ötlet + 3 megoldás), én nagyon szívesen beveszem a következő adagba. Határidő az 5. csomaghoz (Ez még biztosan lesz, de lassan kezd elfogyni a fordítanivaló) mondjuk július 10.
Szóval akinek van hasonló ötlete, az ne habozzon, ossza meg a törpiekkel is!

Ja, a levélcím: latvanypekseg@gmail.com

Aserminio_de_Mueria

Aserminio_de_Mueria

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.08, 09:53

kabal: Ebbe így speciel nem gondoltam bele, bár igazad lehet.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.08, 09:06

Ez a különbség a bibliofil és a bibliomán között. A világ tele van olyan betegekkel,akik eredeti, bontatlan csomagolású bakelitlemezeket/STAR WARS figurákat/videojátékokat stb. gyűjtenek, aztán felteszik a polcra,és örülnek neki,hogy ez is megvan, hála istennek!

Aserminio_de_Mueria

Aserminio_de_Mueria

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.08, 06:42

donsam: Speciel ezt én sem értettem. Minek gyűjtesz olyasmit, amit nem olvasol el? Akkor ennyi erővel gyűjthetne cigisdobozokat is. Inkább azt mondanám, hogy valami könyv-fétise van, de így is nyilván elolvassa a műveket, maximum nem próbálja ki a leírt rítusokat. Esetleg azokat nem ismeri behatóbban, amelyek olyan nyelven íródtak, amin nem ért.

Bár ugye akkor +1 kalandötlet, amikor a nyomozókat kéri fel, hogy fordítsák le az egyik könyvét, vagy keressenek lyan szakértőt aki képes lefordítani. Bár enek a veszélyeiről már értekeztem az egyik előző kalandötlet alatti hozzászólásomban.

A legtöbb iyen ötlet felkínál egy nem-természetfeletti megoldást is. Ha esetleg szivatni akarnád a nyomozóidat...

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-06-08 07:44:01 - Aserminio de Mueria által</font></small></b>

donsam

donsam

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.07, 20:54

Azon gondolkoztam, hogy ha a bibliofilben a fickó csak gyűjti a könyveket a birtoklásvágy miatt, de el nem olvassa, akkor honnan van a fent említett hatalmas tudása? Ahelyett, hogy elolvassa a Necronomicont beszerzi a helyi szektától a DVD változatot? A Tűzhalálban a spontán szenesedés jó ötlet, de nagyon jámbor játékosok kellenek ahhoz, hogy amikor összeáll a kép, hogy nem történt semmi különös csak a nagyi kapott lángra, ne küldjék el a mesélőt melegebb helyekre.:(

Tilleo

Tilleo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.07, 09:25

Legacy of the Ancients.. hümm ez nagyon jó.. bár a magyarázatok egyike sem tetszett igazán de maga az alapötlet nagyon jó!

Tilleo

Aserminio_de_Mueria

Aserminio_de_Mueria

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.07, 05:35

kabal: Én az én változatomat pont hogy a MMben vettem, White Label software, vagy valami hasonló márkanéven árulták.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.06, 17:33

Nekem van egy dedikált díszdobozos változat is a Tormentből, de az mellé még beszereztem egy használós verziót is. Szomorú, hogy amíg az Icewind Dale vagy a Baldur's Gate összes részét meg lehet venni bármelyik MM-ben,addig a Tormentet még sehol sem láttam. Mert szép meg jó az Oblivion, de jó lenne, ha az ifjak is tudnák, hol kezdődik a számítógépes RPG!

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1095 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.06, 17:32

Hű, ez kell nekem, ez jó :( A Tűzhalál és a Lehetőségek 4. verziói mindent ütnek, gratula érte

Rothskin

Rothskin

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 66 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.06, 13:54

Én nem felejtem el.

Aserminio_de_Mueria

Aserminio_de_Mueria

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.06, 12:32

Vlaszov: No igen, vájtfülűek párhuzamot fedezhetnek fel LotA játék sorsa és az IRL Planescape:Torment című játék között. A P:T SZVSZ mindmáig a legjobb számítógépes játék, ennek ellenére alig adtak el belőle, és réges - rég elfelejtették. Azonban a hasonlóság itt véget is ér. :-)

Vlaszov

Vlaszov

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 318 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.06, 12:29

A könyvgyűjtő csávóban magamra ismertem (bár én nem a bőrkötésű cuccokra bukok). Ez nagyon nagy  baj??
Aserminio: a Legacyt valami IRL számítógépes játék ihlette ??

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-06-06 13:32:54 - Vlaszov által</font></small></b>

Aserminio_de_Mueria

Aserminio_de_Mueria

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.06, 12:00

Recky: Viszont egyedül a 3. magyarázat kapcsolódik a Mítoszhoz. Súlyt helyezek rá, hogyha már 3 lehetőséget adnak egy ötlethez, legalább az egyik kapcsolódjon H.P. lovecraft munkásságához, vagy a Mítoszhoz, ha már CoC modulötletként harangoztam be.

"Uraim, önöknek igaza van. Verdunnél tényleg negyedmillió halott és félmillió sebesült volt a mérleg. Valamint összesen 10 hónapig tartott maga a csata. Így jár, aki fejből akar történelmi tényekkel villogni..."

Rothskin

Rothskin

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 66 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.06, 11:31

Viszont a tűzhalál 1-2-3 megoldása szerintem nagyon gagyi. Az uccsó jópofa.

Recky

Recky

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.06, 10:29

Na, bár a két korábbi részt valamivel régebben olvashattuk, emlékeim szerint ebben voltak az eddigi legjobb ötletek. :( A Tűzhalálban és a Pusztában kimondottan a 4-es verzió tetszett legjobban, szóval ezekhez grat (most nem akarom tovább színesíteni a vélemények palettáját, de ha az   emlékezetem nem csal, Verdunnél csak néhány hónapig tartott a vérszivattyú 1916-ban, és mintha egymillió áldozata lett volna... :gondterhelt: ). A bibliofil valami fantasztikusan jó karaktert ír   le, akit számtalan módon be tud építeni az ember a történeteibe, a Gyerekjáték pedig pont olyan ötlet, amiknek a kedvéért szeritem érdemes jelenkori Cthulhut játszani (mondjuk az 1-es és 2-es   magyarázat szerintem jobb, mint a 3-as).

Egyszóval, köszönet értük! :)

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-06-06 11:31:47 - Recky által</font></small></b>

GYG

GYG

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1568 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.06.06, 10:18

Üdv!

Aserminio de Mueria: Nem rossz ötlet.És már el is jutottunk a minden európai és steppei nép legendáiban megtalálható "Sziklasírban alvó király és harcosai várják a feltámadásukat" mondakörhöz.:(

Aserminio_de_Mueria

Aserminio_de_Mueria

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.06, 07:55

GYG: Érdekes ötlet, de mint mondtam, etikai okokból nem szeretem Hitlert démonizálni. Gondolj bele, még a Vampire játékban is siettek leszögezni, hogy Hitler ember volt...

Bár ha feltesszük, hogy ismerte ezt a rtuálét, miért nem alkalmazta saját magán? Vagy esetleg jó kis kaland lehetne, ha smerte, és még most is valami sziklasírban várja, hogy megtalálják a Parkinson - kór gyógymódját...

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-06-06 08:55:33 - Aserminio de Mueria által</font></small></b>

GYG

GYG

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1568 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.06.06, 07:46

Üdv!

Aserminio de Mueria:Schicklgruber káplárt nem gondoltam komolyan. Tudomásom szerint nem is harcolt Verdunnél. Amúgy nem Florian Dunkler szerepét szántam neki, hanem a "Démoni tanácsadóét" azaz a szicíliaiét. Ugye Hitler okkultista érdeklődése nem újdonság.

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-06-06 08:47:09 - GYG által</font></small></b>

Aserminio_de_Mueria

Aserminio_de_Mueria

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.06, 07:20

GYG: Schicklgruber káplár démonizálását nem igazán helyeslem, mivel ezzel későbbi tevékenységét bagatellizáljuk el. Jómagam A Bukás című film ábrázolásmódját tekintem irányadónak. Ja, és nyilván nehezen ragadhatta volna magához a hatalmat Németországban, ha egy francia falu temetőjében feküdt éppen, egy egyszerű fakereszt alatt.

Mindkét oldalon harcoltak önkéntesek, felteszem senkit sem utasítottak el, aki magától ment volna a darálóba. Azonkívül nem igazán gondolom, hogy Nyarlathotep (ugyanis őrá akartam utalni ezzel a kitétellel) különösebben foglalkozna ilyen apróságokkal. A fronton harcolóknak meg olyan mindegy. Mire megszoknak valakit, rendszerint már meg is halt...

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-06-06 08:22:05 - Aserminio de Mueria által</font></small></b>

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6584 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.06, 07:20

Félelmetes történetek - Call of Cthulhu kalandötletek #3 (Aserminio de Mueria)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=4971

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]