Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Szerepjatek fejleszto verseny nevezes: Hosok es hatalmasok (Attila)

• Válasz írásához lépj be
70 hozzászólás érkezett eddig

Herrlich

Herrlich

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 20 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.07.10, 13:43

:sor:

MurciMarci

MurciMarci

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 130 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.07.07, 15:43

Hello!

Nem igazan mukszik nekem ez a belso levelezes, szal itt is leirom, hogy sajna nem igazan tuduk tovabb fejleszteni a jatekot, foleg idohiany miatt, de ahogy olvasom a kiegeszito szabalyokat, tokeletesen beleillenek, es hasznosak szerintem.

Marci

Herrlich

Herrlich

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 20 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.07.07, 15:00

Megint én. :) Ha idetéved még vki, ajánlom neki ezt: http://www.papen.eoldal.hu/cikkek/szerepjatek Eljutottam néhány barátommal addig, h kipróbáljuk :D, és néhány javaslatot képernyőre vetettem, azokkal a problémákkal kapcsolatban, melyek nálunk felmerültek.

Herrlich

Herrlich

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 20 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.26, 09:21

Ebből a játékból hiányzik egy állandó mesélő, különben az ötlet jó. Legközelebb mutasd meg egy kívülállónak. Mondjuk a térképhiány biztos feltűnt volna neki!

MurciMarci

MurciMarci

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 130 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.20, 08:57

Nem volt cél, hogy kiadjuk, egy cél volt, hogy részt vegyünk a versenyen :sor: Ha vannak jó ötleteitek, hogy érdemes finomítani, szabad a pálya. Mivel nekünk nincs időnk játszani, tovabbfejleszteni sem tudjuk. Majd talán egyszer.

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1455 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.20, 08:46

Hát... Szerintem nem kevés utómunkára lenne még szükség. Sőt!

Jester

Jester

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1380 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.06.19, 22:21

Szvsz még egy kis utómunka és ez simán kiadható lenne. Bár ahogy elnézem talán eleve ez volt a cél. Szervezzetek egy pléjtesztet, meg egy jó angol fordítót és mehet a piacra.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.15, 09:23

Mikor a Népszabadságnak új logót terveztek (persze az "átkosban" még nem logónak hívták), kimaradt egy A betű, és egy egész ország nem vette észre hónapokig, hogy "Népszabdság"-ot olvas...:-)

Giltintur

Giltintur

Nolda

• Fórumita
  • 257 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.15, 08:21

Eleinte nagyon zavart a Hit Pont, mert Hit Pointnak olvastam amikor először gyorsan csak a címeket átpörgettem, és nem tetszett az angol kifejezés.
Aztán elolvastam, és rájöttem, kicsit félrenéztem.

Ötletes, és nagyon, nagyon szép.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.15, 06:30

Remek, remek! SZép az élet ismét!

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.14, 19:38

Glowface: Terveim szerint a héten minimum lesz még egy, hétvégén meg az eddig készülőben levő 3-4 darabot fejezem be.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3318 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.14, 12:04

Hell!
Csak atfutottam a cuccot, de a grafikak k*rvasul bejonnek, gratz erte! A fedolap es az utolso illusztracio kulonoskeppen. Ez alapjan siman elmenne boltokban is.
Udv

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1155 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.14, 11:56

Mindez nagyon szép, csak egy baj van vele. Az, hogy a folyamat, amit "szerepjáték fejlesztésnek" hívunk, ott kezdődik, ahol ennek a füzetnek a készítői abbahagyták a munkát.

A már sokak által felemlegetett beavatkozás, lebukás, stb. kezelésére bizony nagyon pontosan leírt és kötött PROTOKOLLra van szükség.
Nem elsősorban azt kell szabályozni, hogy a karakterek mit csinálhassanak és mit ne - arra elég annyi szerintem, ami már le van írva -, hanem azt, hogy a játékosok hogyan kommunikáljanak egymással.

Egy olyan játékban, ahol fontos az egymás előtt való titoktartás, nagyon oda kell figyelni az ilyesmire.

Amúgy ötletnek kitűnő, már csak el kell készíteni a JÁTÉKot. Mert ez nem játék, ez csak egy ötlet.

Guildenstern: Azért nem látod mert nincsenek neki. Az, amit mondasz, hogy a saját malmára hajtja a vizet, maga a beavatkozás.

Guildenstern

Guildenstern

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 322 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.14, 08:38

Én ott ragadtam le, hogy nem látom a mesélő korlátait. Miért kéne a mesélőnek a hatalmasával beavatkoznia, mikor amúgy is ő mondja meg mi hogy van? Egy kis fantáziával és jó adag pofátlansággal olyan végeredményt hoz ki amilyet akar.
Egyébként az ötlet jó.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.14, 07:08

BePe, Attila! Csak tisztelettel szeretném megkérdezni, mikorra várható a következő kritika?

Avangion

Avangion

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 356 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.13, 19:28

Hááát... nekem ez a játék tipikusan a "nem mind arany, ami fénylik" esete. A kivitelezése okés (egészen, amíg meg nem nézzük a részleteket, az eltérő formátumú címekkel, stb.), de egyébként vannak kételyeim.

Néhány ezekből:
- Ez szvsz inkább társasjáték, mint rpg. Persze itt lehet vitatkozni azon, hogy mitől is lesz valami szerepjáték, nekem ez már nem esik az rpg kategóriába.
- Társasjátéknak igaziból nem túl jó, mert a szabályok képlékenyek.
- Rendszer igaziból nincs, szinte teljesen freestyle (tényleg a Kötöttségek Nélküli RPG jutott eszembe :sor: ), ami viszont szerintem itt nem szerencsés, mivel a mesélő/játékosok egymás ellen játszanak. (Persze érettség, összeszokottság, blabla, de valamilyen kereteket akkor is kellene adni. Jó példa a Munchkin, ami szintén poén, meg szabad, meg stb., de mégis ott vannak a szabályok hozzá.)
- Jó dolog, hogy nem koptatjuk feleslegesen a billentyűzetet, és nem is kell feltétlenül kitölteni a 32 oldalt, de azért a pdf-be az a nyamvadt példajáték, meg az említett térkép nagyon elkelt volna. Nem értem miért maradtak ki, no offense, de nem hiszem, hogy a rendszer finomhangolása vitte el az időt.
- Szintén szigorúan szvsz, de ebben a formában a 9 oldal is tök felesleges. Úgyis minden a csapatokra van bízva, lehet elég lett volna az alapötletet leírni, aztán mindenki megoldja magának.

Összegezve nekem nem jött be, és ebben a formájában nem is hasonlítanám össze a többi pályázattal.A hozzászólásokat olvasva a véleményemmel majdnem egyedül vagyok, szóval a hiba biztos az én készülékemben van. :)

Mohan

Mohan

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 304 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.13, 16:37

Plusz lenne egy hülye kérdésem: azt írjátok, hogy ha egy Hatalmas be akar avatkozni, de már  elhasználta az adott mezőn az összes hatalompontját, akkor dobnia kell, hogy lebukik-e, vagy sem.  Hogyan lehet azt megoldani, hogy ilyenkor önmagában a dobás puszta ténye ne okozzon automatikus  buktát?

Az én egyetlen ötletem az, hogy akkorra halasztani a dobást (és ezzel a tényleges  beavatkozás megvalósulását), amikor valamelyik Hős miatt már amúgy is dobni kell, és ilyenkor  mindenki dob. De még ennek is van hátulütője, nem is egy... Vagy állandóan dobatni, akkor is, mikor  nem kéne, vagy mikor már többen is adtak be (esetleg üres) papírlapot.

Valahogy az az érzésem,  hogy azért nincs példajáték, mert nem volt példa játékra. Elkezdtem gondolkodni azon, hogy jó lenne  játszani egyet, al is kezdtem tervezgetni azt. Amire gondoltam: 3 birodalom egymás ellen, a mesélő  (mármint én) egy istent személyesít meg. A mesélőnek így persze nincs birodalma. Van kedve valakinek ebben részt venni?

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-06-13 17:39:35 - Mohan által</font></small></b>

keoma

keoma

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 660 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.06.13, 15:57

Mondjuk Attila igazat mondott, ezt a játékot, ha kinyomtatom, valóban odarakhatom a polcon egy profi rpg mellé. Milyen igaz! :sor:
Vagy ugyanabba a mappába is bemásolhatom, bár ezt nem mondta.

Mohan

Mohan

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 304 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.13, 14:54

A "nyerni akarás" igenis valós probléma ebben a játékban: a játékosok nem üthetik ki magukból minden szinten ezt a hozzáállást, mert ez azzal járna, hogy az általuk megformált Hatalmas sem akar nyerni. Személyes tapasztalat, amit csoportjátékban szereztünk: ugyan nem a győzelem, hanem a részvétel a fontos, de ha úgy játszol, hogy "nem akarok nyerni", akkor valójában nem is játszol. Akkor meg felesleges elővenni a Hősök és hatalmasokat, (és nem tudom, mennyi, de elsőre igen jelentős mennyiségű időt ráfordítani a játék előkészítésére,) elég szimplán csak egy pár csomag csipsz mellett ülni, és beszélgetni bármiről!

Eye

Eye

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 966 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.13, 13:17

"olyan játékforma, melynek célja nem a
győzelem, hanem a szórakozás"

Ha nincs konfliktus, nincs feszültség, nincs mit megoldani, leküzdeni, akkor nincs sikerélmény sem. Márpedig a szabályjátékok lényege a sikerélmény.

A fantáziálás is hasonló élményt nyújt, de ahogy az ember cseperedik, egyre nagyobb szüksége van valós sikerre. A puszta fantáziálás unalmassá válik. Szvsz éppen azért képes az rpg az idősebb korosztályokat is szórakoztatni, mert a szabályokon keresztül megvalósul, hogy a fantázia valós sikerrel párosul.

Az össznépi fantáziálás számomra ettől valami lényegesen egyszerűbb dolog, de azt nem is kell feltalálni újra meg újra. Meg ahhoz valszeg tényleg nem kell több egy csomag mogyinál.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]