Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Universalis RPG (QuippeR)

• Válasz írásához lépj be
46 hozzászólás érkezett eddig

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.27, 00:32

neon swallow:
"Ya és SYNNABARR RLZ!!!"

Nem,a Synnibarr nem RLZ, hanem egy rakás gőzölgő f*s, amit a készítője HALÁLOSAN komolyan gondolt, aztán az olvasók hülyére röhögték magukat, elmesélték a haverjaiknak, akik úgy gondolták,hogy "vazzeg, ez kell nekem is"- a készítő meg látta,hogy negyedszer kell újranyomni a kötetet,tehát ő valamit nagyon eltalált. És a szekér még máig szalad! Egyetértek az alábbi rpgnet-es kritikával:
"Ez a szerepjátékok Antikrisztusa. Ne vásárold meg viccből. Ne vásárold meg a hírneve miatt. Semmiképp ne vásárold meg,mert ezzel csak támogatod egy mélységesen tehetségtelen ember munkáját."
Van még egy pár dolog,amire szintén lehetne alkalmazni a fenti tanácsot...:-(

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2392 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.23, 08:45

Kösz, Yoda, végre látom a fényt. Télleg tök felesleges _bármiféle_ játékról vitatkozni, a végén még szembejössz pár új nézőponttal, az meg megbontja a csít. :)

Ramien

Ramien

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 99 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.22, 19:36

Ennyit csámcsogni... Akinek tetszik, az próbálja ki, akinek meg nem, az ne foglalkozzon vele, játssza azt, amit szeret! Ez ennyire egyszerű. :) Én speciel irgalmatlan nagy baromságnak tartom ezt a rendszert. Mégsem szállok vitába, mert nincs értelme. Játszom azzal, amit szeretek.

Na mindenkinek jó szórakozást, olyan módon, ahogy neki megfelel! :D

Fishblood

Fishblood

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 388 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.19, 20:02

Hali!

edem:

Részemről nem ragoznám tovább, de ebben a játékban, ha jól értettem, igenis mesélőnek kell lenned ahhoz, hogy elfusson a karid, mert egyvalaki viszi a sztorit. Ha ő úgy akarja és te nem lépsz közbe a karid még a végén beledől saját szteppcipője tűhegyes orrába :) ( csak, hogy klasszikust idézzek ).

Szép napot!

Fb.

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.19, 17:22

One-shotnak jó lenne, de engem nem győzött meg a játék.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6370 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.19, 17:22

Universalis RPG (QuippeR)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=5019

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.19, 12:09

Szerintem van benne fantázia; egyszer mindenképpen érdemes kipróbálni.

Vivax

Vivax

Gloria Határvidék

• Fórumita
  • 368 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.07.19, 08:56

Nekem tetszetős ez a kreálmány...majd, ha idő engedi kipróbálom!
További kellemes lekvárkaszálást! Látom újfent sikerült... :S

QuippeR

QuippeR

Story Gamer

• Fórumita
  • 967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
  2                      

Kelt 2007.07.19, 07:59

edem:
Őszintén nem értem a motívációs problémakört. A játék nem a főnököd, hogy motívációs tréningeket tartson, hanem egy eszköz. Ha nem akarod használni, akkor nem használod, és kész.
A tényleges játék nyolcvan százalékban abból áll, amiről te beszélsz: valaki mesél, és a többieknek tetszik amit mond, ezért nem veszik át a mesélést. Aztán amikor belső motívációt éreznek rá (nem külsőt, a játék irányából érkezőt), akkor átveszik a mesélést.

edem

edem

Ízirájder

• Fórumita
  • 1900 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.18, 23:36

Fishblood: rossz példa, nem kell mesélőnek lennem ahhoz, hogy a karakterem gyáván elfusson, vagy hogy a többiek előtt lerohamozza az ellenséget. :D
neon swallow: a kérdés az, hogy ha én nem vagyok motiválva, hogy beleszóljak, akkor ez a játék mivel motivál - és ha meg motiválva vagyok, akkor miért kell nekem ez a játék? :) Kicsit olyan érzésem van, mintha lenne egy "gyalogolj a járdán" rpg. Ha menni akarsz, egyszerűbb nélküle, ha meg nem akarsz, akkor meg minek?

QuippeR

QuippeR

Story Gamer

• Fórumita
  • 967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
  2                      

Kelt 2007.07.18, 18:41

Marvin:
Szerintem nem kell senkinek hanyattdobnia magát a rendszer láttán. Mint az összegzésben is írtam, mindenképpen lehet jobb játékot is találni, ha már van valamilyen elképzelés arról, hogy milyen stílusban folyna a mese, és valaki készül is. Ha azonban nem készült egy KM sem, és senkinek nincs kedve egymagában improvizálni, akkor nagyon jól el lehet vele szórakozni. Aztán hogy egy csapatnak ez freestyle-ban vagy Universalis-ban megy-e jobban, az gondolom változó, de szerintem ebben utóbbi nyerne.

THE Eye:
Ahogy az ismertetőben is írtam, nem túl lényeges, hogy szerepjáték-e, amíg elszórakoztatja az embereket.

THE_Eye

THE_Eye

Csillagvadász

• Fórumita
  • 1255 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.18, 17:58

Jó az ismertető, a játékra nincs szükségem. Miután a nagyon régóta létező, egymás történeteit továbbfűző mesemondást feltalálták és átnevezték szerepjátékra, lassan valaki feltalálhatja a többezer éve létező színjátszást is, és kiadhat egy fantasztikusan újító "szerepjátékot". Ojjé. Asszem' megyek és feltalálom a játékos-, mesélő-, rendszer- és világfüggetlen szerepjátékot. Plüssállatoknak.
Persze mindenki azt és úgy játszik, ahogy akar, de szerintem nem vagyok egyedül azzal a gondolattal, hogy ez már messze nem az, amit anno szerepjáték néven megismertünk. (A noisecore is zene, az emberek 99,99%-ának mégis más lesz a véleménye...)

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-07-18 19:00:16 - THE Eye által</font></small></b>

Fishblood

Fishblood

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 388 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.18, 16:07

Üdv mindenkinek!

Asszem nekem is tetszene a játék. Ti még nem éreztétek úgy, hogy mesélt a dm/km/gm és egy részénél úgy gondoltátok, hogy ennek nemígy kéne történnie, hanem inkább másképp? Szerintem ez a játék azoknak kedvez inkább, akik játékosként is dédelgetnek mesélői ambíciókat.

"Eye ez eddig rendben van, de ha mindenkinek tetszik a rablótámadás, akkor megint csak mi értelme dobálni?
Félre ne érts, én nem kritizálni akarom, hogy mekkora baromság, egyszerűen nem értem, hogy hol a motiváció arra, hogy beleszóljak a másik sztorijába."

Engedd meg, hogy felvegyem a fonalat. Én nem hiszem, hogy ha összeül négy öt ember és elkezdenek egy történetet kitalálni akkor az mindenkinek tetszeni fog. Előbb- utóbb lesz olyan konfliktus ami neked se tetszene és itt konfliktus alatt én se az egymás legyakását értem.

Maradva a példánál: Oké, jön a rablótámadás és mondjuk a mesélő úgy dönt, hogy a karaván egységesen veszi fel a harcot. Te viszont hős akarsz lenni és egyedűl állnál ki ellenük, vagy inkább elmenekülnél, gyáva módon. Máris kész a konfliktus és megpróbálhatod átvenni a mesét. De ha ebben is egyetértesz vele akkor későbbre halasztod a beavatkozást.

( A zsákmányon úgy is összevesztek :) )

Maradok tisztelettel:

Fb.

Thorin

Thorin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.18, 14:23

whoisnot:

"Csak nekem volt fura érzésem?

Once Upon A Time (1993)"

Nem, én is pont erre a játékra akartam utalni...

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2392 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.18, 12:57

Alapvetően én is, de ezzel együtt nem értem, mitől olyan észveszejtően jó, ha a plájerek zsetonokat tologatnak és arra dobnak, a Jenő mesélheti-e le a fal színét vagy a rablótámadást, vagy mégis inkább a Béla. Ez önmagában garantálná a színvonalas történetet?

Legemlékezetesebb játékaim nekem mind jó előre kidolgozott, sok szálon futó és részletgazdag mesékből származtak, persze lehet, hogy csak azért, mert nem találkoztam azokkal a lappangó improvizatőr félistenekkel, akik kisujjból különbet ráznak ki.

_neon swallow (NPC/NJK)

_neon swallow (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.07.18, 12:42

Ya és SYNNABARR RLZ!!!

_neon swallow (NPC/NJK)

_neon swallow (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.07.18, 12:40

Lehet, hogy buta vagyok, de nem értem a motiváció hiányával kapcsolatos kérdéseket. A -nem csak rpgs- barátaimmal sokszor játszottam már ezt a klasszikus "mesélem-a-rémtörténetet-majd-a-hawer-folytattja" játékot és nagyon élvezzük. Egy erdő mellett lakom és éjszakánként főleg ebben a dögmelegben tökéletes szórakozás (A megyeri temető sincs túl messze:D).
Én nem erőltetem a véleményem senkire, de ez több mint játszható, én (mi) biztos kipróbálom, alapvetően sztoriközpontú vagyok, ha szerepjátékról van szó. Még valaki?

QuippeR

QuippeR

Story Gamer

• Fórumita
  • 967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
  2                      

Kelt 2007.07.18, 12:35

Szerintem egyesek kicsit félreértették a cikkben azt a megjegyzésemet, hogy a konfliktus-mechanizmus a rendszer motorja. Ez nem azt jelenti, hogy majd folyton keresztbetesznek egymásnak a játékosok, merthogy "jajj, ez a motor". DnD-ben sem megy non-stop a harc, hanem van történet meg karakterfejlődés stb, pedig ott a harcrendszer a motor.

neon:
Indie Press Revolution-ről rendelhető a cucc.

edem

edem

Ízirájder

• Fórumita
  • 1900 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.18, 11:59

Eye: igen, maradt pár. :D

Marvin: á, szerintem a Synibarrt azért hozták létre, hogy bosszút álljanak az emberiségen a szerzőket ért gyermekkori atrocitások miatt, de ettől függetlenül valóban nem érv. :)

Eye

Eye

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 966 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.18, 11:46

Edem:
Úgy éreztem, hogy az ismertető alapján maradt némi félreértés a játék koncepcióját illetően, és ezt próbáltam kicsit jobban megvilágítani.

A játékot egyébként én sem próbáltam, tehát nem tudom mennyire szórakoztató, vagy működőképes.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]