Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

A poszthackett dontes (Szabo Sandor)

• Válasz írásához lépj be
24 hozzászólás érkezett eddig

szs

szs

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.03, 21:23

Jester, így kezdődik a cikk:

"szubjektív és elfogult pályakép az új Hackett regény megjelenésének apropóján"

Átfogalmaztad a fenti állítást, s úgy adtad elő, mintha felfedeztél (sőt, lelepleztél) volna valami csúnyaságot. Szerintem már az elején letisztátam, mit kínálok, nem vertem át senkit. A mosóporon is kiakadsz, hogy ruhatisztításra használják? Tényleg nem értem, mi a gond.

paradia

paradia

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 10 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.07.30, 22:27

eddigi konyvek bejottek, errol meg majd meglassuk... legalabb tudok rola ;)
szazalek a stilus miatt a cikknek.

Onsai

Onsai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 155 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.07.30, 17:43

Hát én meg szivesen olvasok arról, miért ír valaki és miért pont olyasmit, amit ír. Persze, hogy reklám, de szvsz tök jó ez a személyesség. A többi író barátait is szivesen látnám, lehet cikkezni, fiúk! ;)

Jester

Jester

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1380 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.07.30, 16:05

Nekem kicsit olyan: Nagyvisszatért az íróbarátom, hát összedobok ide valami felvezetőt hátha nem mindenki emlékszik már a nevére és egyébként is kell a reklám. szájíze van az egésznek, de már messziröl is.

woof

woof

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 877 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.29, 21:23

Nah, gyerekek, a ZSP-balhé levitte az ingerküszöböt, vagy mi? Hirtelen nem találok semmit ebben a cikkben, ami okot adna a hisztikére, de majd elolvasom még egyszer, hátha... :-P

szs

szs

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.07.27, 21:39

Neked meg azért, hogy Attilát magyarázd, mert ő olyan, hogy rászorul (mintha értettem volna, mit akar, nem?)... ezt is persze szmájlizva -

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1292 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.27, 20:41

Szs, szerintem Attila úgy értette, hogy neked fizettek a cikk megírásáért. - persze szmájlizva -

Onsai

Onsai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 155 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.07.27, 19:41

Nekem bejött a cikk.

Armand

Armand

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 434 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.27, 18:38

Beleolvastam alant a regényrészletbe: ennyiben tehát bizonyára sikeresnek tekinthető ez a marketingtevékenység, mert Szabó S. cizellált hozsannája nélkül ez bizonyára nem történt volna meg.

Most már világosabban látom, mily időtálló elegyét,- mi több, frigyét - hozta létre B. Hackett a hard sci-fi hagyományos paneljeinek és a családi értékek örök primátusának, és ez az alábbi családi sci-fi szabadvers megalkotására ihletett.

B. Hackett : Kriolombikba szült bele az anyám

Már egy földi hete
- a Tau vagy a Pavonis relatív ideje szerint,
számomra viszont csak öt napja a relativisztikus időkiesés miatt -
csak a mamára
gondolok mindíg, meg-megállva.
Nyikorgó implantált szülőcsatornával ölében,
ment a holofedélzetre, ment serényen.
Én még őszinte ember voltam
folyékony nitrogénes kriobölcsőmben,
ordítottam, toporzékoltam:
a testem telepumpálva valamilyen proteines kriooldattal.

És így tovább...

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-07-27 19:39:35 - Armand által</font></small></b>

szs

szs

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.07.27, 13:00

Szerinted én vagyok a hirdető? Max. bértollnok, ha már a titkos összefonódások korát éljük.

Armand

Armand

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 434 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.27, 12:50

Hát bizony, majd pont egy könyvtárban fogják tudni elválasztani az ocsút a búzától, amikor azt se tudják a szerencsétlen filoszok, hogy a Zsoldos-díjjal járó dicsfényt és babért ily példás szerénységgel viselő szerző a világon van. Akinek volt vér a pucájában, hogy arcbakacagja a Cherubion kiadó vérrel szerzett aranyát.... és akkor még a bristoli tyúkokat nem is említettem.;)

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.27, 12:48

Számlaszámot? Nem úgy szokott lenni, hogy a hirdető fizet?

szs

szs

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.07.27, 12:04

Wyquin: köszönöm!

(x)? Nem is rossz ötlet. Az ugye fizetett hirdetést jelent? Küldjek számlaszámot? ;)

A 100Ft az durva.

_H. A. (NPC/NJK)

_H. A. (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.07.27, 10:42

Üdv! Én csak az Erdőhold történet első kötetét olvastam, azt is csak véletlenül (a könyv ott hevert a Baranya Megyei Könyvtár kiárusító pultján 100 Ft-ért (!), de igyekezni fogok megszerezni/kölcsönkérni/kikölcsönözni a többit is, főleg most, hogy már van néhány cím is a tarsolyomban... ;)
H. A.

sezlony

sezlony

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 106 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.27, 10:23

Volt szerencsém folyamatában követni a regény születését. Szerintem jó könyv, ráadásul valódi sf, ami azért nem túl sűrű jelenség az utóbbi évtizedből.

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.27, 09:35

Hol maradt az (X)?

;)

Zajec

Zajec

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 223 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.07.27, 09:22

Ez a poszthumán dolog engem most érdekelni kezdett. Amúgy hallottam már dehonesztálóbbat, mint hogy valakire azt mondják, Nemere István utódja. ;)

wyquin

wyquin

Rendszeres fórumozó

• Admin
  • 288 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.27, 08:30

Üdv Mindenkinek!

szs.

Megtörtént :-).

Üdv: Wyquin

szs

szs

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.07.27, 07:58

Kabal, szerintem olvasd el a cikket még egyszer, s tegyél fel olyan kérdéseket, hogy "mit állítunk?", meg hasonlók. Mert úgy tűnik, alapvető szövegértési problémák jelentkeztek, de sikerült gúnyolódással pótolnod őket. (Meg ma már tök jó feladatgyűjteményeket lehet kapni, amik segítenek szintet lépni az értő olvasásban.) Ha már csipkelődünk, ugye...

Többet a könyvről: ez nem kritika, hanem pályakép. Majd lesz szó a könyvről is, meg a könyvhír részlegben sok mindent meg lehet tudni róla.

A 6+1 valóban a publikációkra (megjelenésekre ) vonatkozik s nem a megírásra, mint a legtöbb írónak, Botondnak sem volt üres a fiókja az első regénye megjelenésekor. Sajnos a cikkből az jön le, hogy akkor írta őket, ezt elrontottam. A szóban forgó mondatnak így kellene lennie:

Hackett nem csak szorgalmasan publikálta korábbi és írta újabb regényeit (bő két év alatt 6+1 megjelent kötet, mert - hogy ne feledkezzen bele túlságosan saját univerzumába - egy Dark Space regényt is összehozott),hanem igen tudatosan építkezett is.

Ha valami illetékes ki tudná javítani, megköszönném. ;)

Xik uz: jó döntés!

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-07-27 09:01:20 - szs. által</font></small></b>

Ruann

Ruann

Kyr Mortor

• Archívum
  • 1178 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.07.27, 07:49

"Hogy ne legyek igazságtalan, elkérem egy ismerősömtől ezt a Poszthumán Döntést (ő ugyanis  tényleg megvesz mindent,amire Cherubion van írva). Biztos nagyon jó lesz. "

Akkor majd  figyelj oda, mert erre Delta Vision van írva ;)

Opszii.. ezt bebambultam, Jud már leírta...

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-07-27 08:50:54 - Ruann által</font></small></b>

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]