Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

30 perc alatt (Lazok Gyorgy)

• Válasz írásához lépj be
39 hozzászólás érkezett eddig

Odusz

Odusz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 203 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.11, 22:22

Amúgy cigi OK, (végül is utolsó kívánság) őrök szokatlanul barátságosak, elsőre zavaró, de így a végére teljesen OK! Kimondottan tetszett nekem is, h. "néger a néger", bár a "fehér" meg kaukázusi, kicsit furcsa volt így együtt, de mégis hangulatos. Talán pont h. az tetszett, h. a két népcsoport tagjai milyen egységben, egyetértésben dolgozik együtt, egy ilyen morbid helyen. Mindenki "egészséges", kivéve a nyomozót; görbe tükör ez a valóságnak, korunk valóságának! JÓ! Ez már szépirodalmi magasságba is emelheti a történetet!

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-09-11 23:24:42 - Odüsz által</font></small></b>

Odusz

Odusz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 203 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.11, 22:18

Jó!
Szerintem is az benne a bukfences, h. emailt nem ellenőrzik, ill. a feleséget h. veszi rá, h. működjön közre (főleg anélkül, h. a jó házasságban élő férjével ne ossza meg a kérdést, h. "ugyanmár, mi történt?") Ha ezt kidolgozod és beilleszted a történetbe, úgy, h. ne borítsa fel a stílust, (hanem pl. a beszélgetésből derüljön ki) akko végkép le a kalappal előtted!

Amúgy ha elhinted, h. pl. "a jónevű védőügyvéd szokatlanul maga alatt teljesített", majd előbújik ő maga is, esetleg a bíró, meg pár esküdt, akkor (bár újabb klissé, és abszurdabb kissé <== hopika, micsoda asszonánc :) ) aztán tényleg jó! :) Én már egy ilyen kimenetelt is vártam. De lehet h. csak nekem tetszett volna?
Még1szer grat!

Kianah

Kianah

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 73 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.05, 18:25

Nekem csak az volt furcsa, hogy Stock mivel állította ennyire maga mellé az őröket? Bizonyítéka nem volt a zsaru ellen, az meg, hogy valaki a halálsoron már "jó gyerek", és az ártatlanságát igyekszik bizonyítani, az nem olyan ritka, nem...?
Fél év pedig szerintem is nagyon kevés a bürokrácián való átevickéléshez, főleg, ha börtönből próbálkozik v.ki... (Bár lehet, hogy ezt csak a Remény rabjai, meg a magyar állapotok alapján gondolom) :)

De amúgy jó volt, tetszett!

Arsentis

Arsentis

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 387 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.02, 23:20

Rég olvastam itt novellát...
Egyfelől tetszett a stílus magával ragadó lendülete. Másfelől ez a szitu tényleg nagyon lerágott csont. (Sztem ráadásul valószínűtlen, hogy egy nyomozó felesége csak úgy szívességet tegyen a férje által nagy nehezen lesittelt rabnak. És az sem túl valószínű, hogy az elítélteket odaengedik a nethez.)

:)

Rothskin

Rothskin

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 66 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.30, 12:53

Szvsz jópofa és szórakoztató írás.grat

Harry_Angel

Harry_Angel

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 11 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.30, 12:25

sen: Szerintem a kiemelt részben nincs logikai hiba. Amiatt, hogy tilos a dohányzás egy halálraítélt érthetően nem nagyon izgatja magát. Az öngyújtó, mint írtam, a nyomozónak mélyen a zsebében elrejtve volt található, tehát azt akaratlanul nem adta le illetve akadt rá korábban. Azzal pedig, hogy Stock tudta, hogy lesz nála öngyújtó és azt Calver meg is találta a kellő pillanatban, arra akartam lazán utalni, hogy mennyire irányítója, már szinte ördögien, az eseményeknek.

Sarkanymester

Sarkanymester

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 20 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.30, 11:55

Tök jó! Nekem tetszett.

sen

sen

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 27 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.30, 11:48

Egesz jo. Valoban erzodik rajta egy s mas. Nekem speciel kicsit Meghokkento mesek, kicsit Hetedik - mindez kb. 15 percben. Van egy-ket kozpontozasi hiba, de az semmiseg, viszont egy logikai baki azert becsuszott:

"Calver leült és mivel ideges volt, automatikusan a kabátzsebében nyugvó cigaretta után nyúlt, amikor eszébe jutott, hogy azt is beszolgáltatta. A dohányzás ugyan tilos volt az épületben, de a szükség az szükség."

Majd pedig lejjebb:

"- Ön szerint? - kérdezett vissza ráérősen, majd a füléhez erősített cigaretta felé nyúlt, melyet épphogy elért. Lazán a szájába tette és várta a zsaru válaszát.
- Nem tudom. Ezért kérdeztem.
- Mindjárt elmondom. Addig is, adna nekem tüzet?
Calver ingerülten a kabátja zsebébe nyúlt és bár biztos volt benne, hogy nincs nála öngyújtó, az egyikben mélyen elrejtve mégis talált egyet."

Khm...

Eisenhower

Eisenhower

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 16 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.30, 09:23

Szerintem teljesen jó és ötletes volt!
Csak hajrá! Bár a myomozó szerintem is kicsit amatőrként viselkedik a végén...
De ez már az ő baja :)

harigeri

harigeri

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 5 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.29, 21:08

Van benne pár bukfenc, de mindegyik elnézhető, mivel előreviszik a cselekményt.
A nyomzó lehetne kicsit rutinosabb. (Ha tényleg hamis bizonyítékokkal csukatta le a fickót, akkor a legkevésbé sem érdeke, hogy bármiről is beszéljen a fickóval.)
Azt talán bele lehetett volna fogalmazni, hogy a rab utolsó kívánsága volt, hogy a nyomozóval töltse az utolsó óráját.
Összességében tetszett.

Shadowmasters

Shadowmasters

Yeti lovag

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.29, 14:15

Hmm egész pofás írás:) Ha az apróbb hibákat (Calver-Carver, néhány furcsa v odanemillő szó/kifejezés) kijavítod akkor még jobb lesz. Grat!

Jee

Jee

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.29, 14:09

Kabal, az, hogy nálunk nem kötelezőek ezek a kifejezések, azzal is összefügg, hogy nálunk nem pejoratív értelemben használták a néger szót. Sőt! Gondolj a Kuntakintére (vagy hogy volt a név), vagy Tamás bátyja kunyhójára, stb.. Ott mind pozitív hősök voltak a négerek, így nevezve. Ez egy szerencsétlen történelni hagyatékunk, hogy pont ez a szó gyökerezett meg a nyelvben.

Az indián szavunk meg külön érdekes (az amerikai indiaiak.. :)).

Jee

Jee

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.29, 14:06

Elég jópofa darab. :)

Ha a feleségének írt levelet, akkor simán lehet a gyilkos. És ezt a felesége is tudhatta - és akkor meg miért tett eleget a rab kérésének?
Ráadásul, ha annyira jóban volt a feleségével (a nyomozó), akkor az nem furcsa tekintetekkel méregette volna, hanem megkérdezi tőle, hogy igaz-e a vád, amit a rab írt.

Szóval a történet semmit nem mond Stock vétkességéről - csak az ötletességéről.

Másrészt: gyanítom, hogy a rabok (főleg a kivégzésre várók) ineternetezését, levelezését ellenőriznék a börtönből.

Azért jó az ötlet.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.29, 14:05

VIC: Én meggyőződéses antirasszista vagyok,mégis nagyon örülök, hogy nálunk még nem lett kötelező "afroamerikai"-zni, vagy az indián szó helyett "amerikai őslakó"-zni. Ezek a mimóza körülírások majdnem olyan rosszak,mint a rasszista eredetiek (a jóérzésű kisebbségi szervezetek tiltakoznak is a "pozitív diszkriminációs" csoportok ellen). Egy évig tanultam cigányul (nyelvvizsga miatt,offkorz) és igencsak meglepődtem,hogy a "roma" szó lovári nyelven egyszerűen "ember"-t jelent...

VIC

VIC

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 383 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.29, 13:07

Hát, kicsit logikátlan itt-ott, de azért jó. Külön tetszett, hogy négernek nevezte a négert.

Zajec

Zajec

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 223 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.29, 08:31

Egyszerű és hatásos. Igaz, hogy felhasznál minden létező klisét, de ezekből végül egy (számomra mindenesetre) új, és okos megoldás kerekedik ki. Nekem is nagyon tetszett, grat.

Pestaa

Pestaa

Operálandusz

• Fórumita
  • 279 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.29, 08:29

"Bár igaz, nem írtam ki, hogy "szerintem az a baj hogy""

Ilyen szintre igazán nem szükséges fejlődnöd, egy épkézláb, kellemes hangnemű és lenyelhető hozzászólás is megteszi.
Dicséretes, amit például a "Hét szóban" produkáltál, de azért ne szálljunk már el magunktól.

_Nombra (NPC/NJK)

_Nombra (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.08.28, 23:08

BRUTÁLIS!!!!!!!!!!

braka

braka

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.28, 21:34

Habár az ötlet nem teljesen eredeti, a kivitelezés nagyon is az. A történet a megfelelő ütemben gyorsult, és a csattanó sem hiányzott a végéről!
Csak így tovább!

Aingus_Og

Aingus_Og

Énekmondó

• Fórumita
  • 636 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.28, 21:15

Pestaa: a kritikám a konstruktív résszel kezdődik, úgyhogy nem "csupán" ennyi tellik. Bár igaz, nem írtam ki, hogy "szerintem az a baj hogy", így nem is várhatom hogy mindenki megértse.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]