Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Realms of Power: Divine, Realms of Power: Infernal (Guildenstern)

• Válasz írásához lépj be
24 hozzászólás érkezett eddig

Guildenstern

Guildenstern

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 322 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.24, 11:15

Biohazard:
http://www.warehouse23.com/

Armand:
Szerintem volt értelme az 5. kiadásnak. A 3. kiadásnál részletesebb, a 4. kiadásnál kevésbé bugos.

Biohazard

Biohazard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1365 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.22, 17:09

Csak egy gyors kerdes: honnan szerezted be oket? Silverland-ban nem kaphatoak ezek a konyvek

oil_ali

oil_ali

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.21, 10:26

Armand,

Nyilván, semmi sem kerek. Csak arra próbáltam utalni, hogy az igényes szerepjátszásra való hajlam kialakul az idők során, ez pedig vonzza a "történetmesélős" rendszerek szeretetét - felfedezésének igényét. De tény, hogy évekig kell várni, amíg egy Ars Magica kaland létrejön - a semmiből.

Nem véletlen, hogy pont ez jelent meg magyarúl.

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1791 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.21, 08:50

Szerintem szükség van ilyen könyvekre, és főként a filozófiai részleteikre. Mi is a bűn? Egy történelmi elemeket használó játékban jó, ha olvashat ilyesmiről az ember.

A kalandjátékbeli (pl D&D) démonok ötméteres, kardot rázó izomkolosszusaihoz képest ArMben a lelkek megrontására törekednek. Például az, aki kereskedőnek álcázza magát, s aztán finom praktikáival bűnre viszi az embereket: nem látogatják a misét (az Úr napját szenteld meg), adományait pedig üzleti alapon számítja, amivel az eredetileg kegyes cselekedetből eltűnik az áldás.
Ez a kliséváltás szerintem sokakban nem tudatosodik, amikor játékot vált.

Radivoj:
Ez a játék nem a kiismerhetetlen babonaságokról szól.
A misztikum az ismeretlenből táplálkozik, tehát bárki misztikusabbá teheti a játékát, ha olyan dolgokat mesél, amelyekről a játékosok nem tudhatnak.

Kösz az ismertetőt!

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1268 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.20, 13:08

Ó,nem akartam én aktuálpolitizálni,csak a Shadowrun-Árnyékmagyarország kopaszaira céloztam...

Armand

Armand

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 434 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.20, 13:07

Olman, elnézést, a szenilitás. :)

Ali,

tartok tőle, hogy nem oly egyértelmű az életkor előrehaladásnak és az Ars Magica iránti megnyílásnak a korrelációja, ahogy te azt feltételezed, de felesleges erre több szót pazarolni jelenleg. :)

A.

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4649 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.20, 08:51

Megkernem az erintetteket, hogy turulista es/vagy kulturrasszista nezetekrol vallott allaspontjukat /pro vagy kontra/ egy masik siteon vitassak meg.
Koszonom.

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.19, 22:23

Vagy ott a Dogs in the Vineyard, az is a XVIII. szazad eleji nyugatamerikaban jaccodik, es ejj, be jo! :reklam:

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1613 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.19, 21:50

OFF:

"Pedig elég csak Salemre gondolni, ott is volt jócskán babonaság, boszorkányrontás meg netán a háttérben a Mágia Művészei."

Szerintem pont onnantól érdekes egy kvázihistorikus környezet, hogy nem adsz játékosi kezekbe varikat. Onnantól töltekezhet föl egy világ kiösmérhetetlen babonaságokkal. Már ha egy paranoiás környezetet kívánsz építeni. (A Ars Magi nem ilyen, de most egy újvilági, salemi szcenárióról beszéltem - arról, hogy fuccs mindennek, ha white wolf-módra ott kavarnak a mittikus titkok tudói, a magija tudósművészmestermágusai.)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2499 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.19, 21:30

Úgy bizony, Johann, ha pár tirpák amerikai nem vette volna a fáradságot, hogy elmerüljön az óvilági történelemben (egy még tirpákabb meg ki nem találja az egész műfajt, a szerepjátékét mármint), sok évvel később az echte européerek se verhetnék magukat a művelcségükre.

Meg ugye nálunk tömegek hagytak hátra csapot-papot az AM megjelenésekor, főleg a Mákos meg az aquir géppisztoly egyszerű örömeit, hogy hermetikusan és művészien fireballozhassanak. Gondolkozzunk már.

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1613 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.19, 20:17

OFF 1:
Kabal:
új kiadású (5th) Pendragon van, Staffordtól egyenest. Eredeti brp-s módszer  szerint.

OFF 2:
Johann:
amit mondasz, az létezik; van kolonista fantasy, nem is egy, sőt az egyiket  (kapaszkodj meg) pont az Atlas Games adta ki. Keress rá Northern Crown címmel. Amit láttam belőle,  annak alapján lehengerlően eredeti a környezet. Persze annyira kell sík történelminek venni, mint  Rokugan-Japánt és Théah-Európát. Nem pontos, csak hangulatában idézi meg a legendás 17. századot.  Cserébe viszont pompásan játszható. További érdekesség, hogy a szerző készítette a grafikákat is.

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-09-19 21:18:21 - Radivoj által</font></small></b>

oil_ali

oil_ali

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.19, 16:05

Óh, Armand,

Egyszer még a legbutusabb "Vérpistike" is betölti a harmincat. A saját logikámból kiindúlva csak azt mondom, hogy ők fogják megvenni. És majd még a huszadik kiadást is.

Üdv,

Ali.

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2476 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.19, 15:54

Kedves Armand,

Az üzeneted gondolom oil.ali-nak szólt, nem nekem. :) Részemről semmi gond, csak remélem, ő is elolvasta.

Nekem tetszetősnek tűnnek ezek a kiadványok, bár tényleg érdemes lenne valamilyen formában arra törekedniük a kiadóknak, hogy hosszú távon is használható könyveket adjanak ki, és ne kelljen minden egyes verzióváltáskor az egész garnitúrát lecserélnie a szerepjátékos partinak, csak a megfelelő, kifejezetten az újhoz kapcsolódó köteteket pótolni.

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-09-19 16:57:14 - Olman által</font></small></b>

Biohazard

Biohazard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1365 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.19, 15:17

btw..3. kiadas ota kovetem figyelemmel/jatszok ARM-mel. Nekem ugy tunik,a 3. kiadasnal meg csak nagyvonalakban ismertettek ezeket az elmeleti dolgokat/ismereteket,mint pl hermetikus hazak;regiok;magia elmelet stb..4. kiadasban kicsit elmelyultek a temaban,de meg mindig eleg hezagos,es ha jol latom,az 5. kiadasra erett meg a gondolat a keszitoknel,hogy a jatekosokat igenis melyebben is erdeklik ezek a dolgok! Nekem megvan a Pax Dei es a Maleficium is..emlexem,vert izzadva,amerikabol szereztem be oket. Kivancsi leszek ezekre :)
Meg1z,koszi az ismertetot,johet meg tobb is!!

Biohazard

Biohazard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1365 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.19, 15:12

Koszonom a leirast,nekem kedvet csinalt a konyvekhez! :) Mar jo ideje megmozgatja a fantaziamat, milyen lehet egy infernalista party-t osszedobni es ertelmesen jatszani/meselni nekik,ezert minden bizonnyal bele fogok nezni a konyv(ek)be :)

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1268 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.19, 14:30

Valószínűleg nem fogják ötödször is megvenni az emberek-nem mindenki olyan hülye,mint én (na jó,a 4. kiadású GURPS óta én is leálltam a gyűjtögetéssel). De próbálj csak meg jó állapotban levő régi kiadású Runequest-et vagy Pendragont szerezni! Ezeknél én nagyon hiányolom az újrakiadást,lehetőleg a D20 mellőzésével.

kunadam

kunadam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 946 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.19, 10:36

Hát én péládul veszem őket... És nem vagyok vén (még)! Mostanában viszont nem látok az Atlas tervei között semmit? Ugye nincs baj az Ars Magica háza táján.

Armand

Armand

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 434 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.19, 10:35

Kedves Olman,

a szenioritás okán engedd meg nekem a vénf***ozást, legalább magamra, meg a régi ismeretség okán Guildensternre.

A legkevésbé sem szorulok annak magyarázatára, hogy kik és miért játszanak Ars Magicát: a mai napig az egyik kedvenc játékom, és elég sokáig műveltem aktívan. A kérdésem tehát nem arra vonatkozott, hogy miért vesz az ember EGYÁLTALÁN Ars Magicát, hanem arra, hogy miért éri meg kiadni ötödjére, amikor soha nem lesz tömegjáték. Marvin meg ne higgye, hogy újrakezdhető az ezerszer lerágott "Rpg-kiadás: idealizmus vs. profitéhség" c. közkedvelt szkeccs.:)

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-09-19 11:36:10 - Armand által</font></small></b>

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2476 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.19, 10:19

Az angyalok (Isten fiai) és halandók (emberek leányai) gyermekei, a nefilek (nefilim, "rendkívüli emberek") elméletileg saját erejükben bíztak, és nem Isten gondviselésében. A Biblia magyar fordításában óriásokként szerepelnek (Móz1 6:4). Bővebben az apokrif irat, a Jubileumok könyve ír róluk.

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-09-19 11:19:32 - Olman által</font></small></b>

oil_ali

oil_ali

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.19, 08:58

Hát én inkább úgy fogalmaznék, hogy aki szerepjátékosként elér egy bizonyos kort -- és még mindíg szeret játszani, nem pedig csak amolyan alkalmi játékos -- az játszik ilyen játékokkal. Egy idő után több benne a kihívás, mint az ütöm vágom rendszerekben. Ezért aztán sokan megveszik ezt is. És nem vén f***ok, hanem... mondjuk veteránok.

(bocs a bölcselésért, de így 30 táján még nehezen viseli az ember ha vénf***ozzák.) :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]