Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Pontos loves (Lazok Gyorgy)

• Válasz írásához lépj be
21 hozzászólás érkezett eddig

Ragnol

Ragnol

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.04, 21:25

Jónak jó, de nekem valahogy nem jött át. Az a kicsi plussz hiányzik belőle, amitől életszerű lessz az egész. A fiúk szerintem túl éretten beszélnek. Na nem mindenhol, például mikor idéz az apjától, az elég életszerűre sikerült. A csavar jó, csak szintén nem áttörő. Én személy szerint nem mondtam volna el a 3. részben h ő vezette a kocsit. Szenvedhetett volna, és akkor az olvassó már várná, h mi jön ki ebből. Aztán a végére a csattanót! Így elveszik az ereje a sorok között. A novella ugye rövid, tömör, ált. csattanóra végződő.... .... irodalmi mű. :) Summa summarium: csak így tovább :)

Javítva: 2007-12-04 21:27:06 - Ragnol által

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-12-04 21:27:57 - Ragnol által</font></small></b>

zserbo

zserbo

Junki

• Fórumita
  • 160 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.15, 05:41

nagyon jó...

_Tola da Radora (NPC/NJK)

_Tola da Radora (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.10.07, 08:18

Ügyes! Gratulálok!

Eogan

Eogan

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 23 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.10.05, 18:15

Engem megfogott!
Oké, tényleg nem meglepetés a vége, ha már a kétharmadáig sikerült eljutni. A realitás meg nem érdekel ezeken az oldalakon :)
A három szereplő érzései, gondolatai, belső vívódásai, na ez ütős! A stíluson ugyan viszont még van mit csiszolni, mert ebből többet is ki lehet hozni, túl szolid, de így is okoztál vele pár elgondolkodtató percet, köszi!

_Rion (NPC/NJK)

_Rion (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.10.05, 12:08

A totális realitást félretéve, (ha szeszesen ülsz volán mögé, akkor az annyi mintha embert akarnál ölni...lecsuknak bizony...) nekem nagyon tetszett. Csak így tovább! A szerkezete és az egész nagyon baba:)

Odusz

Odusz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 203 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.04, 20:51

Részletezni kellen, h. hogy lett belőle feljelentés, stb.
amúgy nem rosz, de valamiért én sem bírtam azonosulni egyik szereplővel sem.

Zajec

Zajec

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 223 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.04, 09:52

Hogy felmentenék-e, az szinte csak ügyvéd kérdése. Engem jobban izgat, hogy miért helyezték vád alá, ha egyszer se tanú, se semmi. Amúgy nem pördülne ki az autó, főleg nem, ha az oldalával, vagy a kilincsével kapja el. 1,5t vas 100-al, ki lehet számolni a lendületét, meg egy 50kg-s tininek is. Ha amerikában játszódik a történet, ott tényleg szinte minden autó automata, ezért nem sok értelme van annak, hogy "nem kapcsolok feljebb". De ezek tényleg lényegtelen dolgok. A gondot számomra az jelentette, hogy nem éreztem a katarzist, tényleg kicsit olyan volt, mint mikor egy rendőr legépel egy vallomást. Gondolok itt arra, hogy valaki (most hagyjuk, hogy halott, vagy sem) egy pánikos, durva lelki állapotra úgy emlékszik, hogy "Tisztán megmaradt bennem az elhatározás, majd az azt követő tett", meg arra, ahogy egy fiatal srác leírja a barátjáról: "...Mattet, aki vidáman készült az újabb közös élményre" ez nekem nagyon távolságtartó, kicsit olyan animal planetes. "A nőstény lesben áll, hogy zsákmányt ejtve táplálhassa fiatal kölykeit, és maga is zsírtartalékot gyűjtsön a télre" Szal talán elég lett volna valami olyasmi, hogy "Matt böködte az óráját, mint aki pipa a késésért, de azért vigyorgott rendesen, amikor felbukantam a sarkon" Persze semmi közöm hozzá, a te novellád, csak emiatt a távolság miatt a beszélők és a történések között nehezen tudtam beleélni magam. Pedig az alap koncepció egész pofás lett volna, és tul képpen az egész helyzet is egész reális.

ShamesMaldune

ShamesMaldune

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1182 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.03, 23:54

Szerintem sem rossz, legjobban az a megoldás tetszett benne, hogy az írás részekre van bontva, és  az  egyes szereplők gondolatait írja le külön-külön.
A csavar a sztoriban viszont kicsit sablonos -  amikor  előkerült az egyetlen hű barát, akkor már egyből gondoltam, hogy ő a hunyó, vagy legalábbis  részben.  talán túl sok krimit láttam már.
A esküdtbíráskodásról annyit, hogy O.J. Simpson is  megúszta a  bűnügyi pert, a polgáriban mégis rábizonyították, hogy ő volt. Az egész rendszer egy  vicc.
Ja, hogy  valaki nem lép le egy száguldó autó elé - legtöbbször nem is. De pl. éjszaka, zuhogó  esőben lehet, hogy  meg sem hallod, mert nagyon lefoglal a képedbe zuhogó víz,  stb.

Javítva: 2007-10-04 00:54:28 - ShamesMaldune  által

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-10-04 00:55:15 - ShamesMaldune által</font></small></b>

Mammon

Mammon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 131 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.03, 10:36

Metyú Abinszön, Emili, Dzsémsz Elisztő... esküdtek...
Mé kell mindig amcsiangolba írni, Lazók György uram???
Vagy tán előregurult pár évtizedet az időben?
Pej...

Xik_uz

Xik_uz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 217 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.03, 08:16

Ilyen helyzetben tuti,hogy nem mentené fela bíróság a srácot - még akkor sem tenné,ha ezer szemtanú látja,ahogy az autós fényes nappal,az előírt sebességgel közlekedik,amikor a hülye civil szabálytalanul próbál átkelni.
A kettesben közlekedésről meg annyit,hogy akár automata váltós is lehet az a kocsi,ahhoz meg csak a gázt kell nyomni... :)

Ennek ellenére nekem teccett,nem volt ez rossz. :)

Hellguard666

Hellguard666

The Fallen One

• Fórumita
  • 2313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.10.03, 06:57

Arsentis:

Persze, én is leírhatnám n+1-ként, hogy tök jó hangulatos írás, de azzal mire megy az írója már megbocsáss?

Értem én, hogy jólesik az emberfiának ha simogatják az egoját, de talán-talán nem árt meg az sem, ha a hibákat is kiemeljük. Aztán majd a szerző átgondolja - vagy nem :) - és eldönti, hogy jogosnak érzi-e vagy sem! :)

_A Bárd (NPC/NJK)

_A Bárd (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.10.02, 20:00

Nagyon jó lett. Azt hittem valami egszerű kis sztori lesz a gyilkosság szörnyüségéről demég csavar is volt benne! Bagyon jó!

Arsentis

Arsentis

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 387 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.10.02, 16:06

Tetszett (főleg a karakterek lelki folyamatainak ábrázolása).
Hellguard666: nem kell a kákán is csomót keresni folyton. Persze nem tökéletes az írás, de sztem kellemesen hangulatos.
:)

Archenemy

Archenemy

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 124 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.02, 12:52

Mi vagtunk mar el ozet kocsival (elenk ugrott az autopalyan egy masik kocsi elol, kisse varatlan volt), es nem volt ott semmifele kipordules.

A tortenet kapcsan valami joval sablonosabb csavarra szamitottam (apa bekattant, nincs is kislanya, vagy reg meghalt, es random gyilkolgat), bar a harmadik resz kezdetekor mar rajottem a vegere :), ezzel egyutt egesz jo volt.

Hellguard666

Hellguard666

The Fallen One

• Fórumita
  • 2313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.10.02, 12:28

Fishblood:

Nem t'om hol élek :) de én nem szoktam lelépni ha egy marha százzal tipor városon  belül...

Másrészt személyes tapasztalataim alapján a sok "okos" haver akik bepiálva  vezetnek nem is akarnak lassan menni...merthogy baromira nem érzi magát kábultnak. De ha nézel  egy-két Lúzer zsarukat a Cool TV-n, ott is lehet látni, ahogy a mattrészeg sofőr lépésben kacsázik a  pickuppal. :) merthogy abban bízik, így majd okésan hazaér.

Allyra:

Ha már belemegyünk a  dologba, általában ilyen esetben nem mentenék fel a srácot. Nincs alibi, az ő kocsija gázolt,  bevallása szerint semmire sem emlékszik, csak arra, hogy mattrészegre issza magát..

"Az  ügyvédje azzal jött, hogy éjszaka volt és zuhogott, nem láthattam jól, de én bizony felismertem azt  a kocsit."

Ez pedig egyszerüen hülyeség. A szakértők szétszedték volna a kocsit mint Floki a  lábtörlőt, ráadásul a verdának szarrá kellett törni az ütközéstől... ilyen egyszerüen nincs, hogy  szemtanú vallomását nem fogadják el, más bizonyíték meg nincs! /Nem voltam még ilyen helyzetben, de érzésem szerint ha 100-nál zuhogó esőben rágyorsít, majd ütközik egy 50 kilós testtel, ott a kocsinak nem egyenes irányba kellett volna elmennie a helyszínről... megpördül, vagy ilyesmi./

Szóval nekem a történetben is  akadnak problémáim, a stílussal, szal maradnék annál a 45%-os értékelésnél.

Mondjuk annyit  mondanék még a szerzőnek, hogy szép dolog az igyekezet, de bizonyos dolgoknak utána kéne olvasni,  mielőtt novellát ír belőle az ember fia. :D

Peace and happiness!

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-10-02 13:31:17 - Hellguard666 által</font></small></b>

Sonko

Sonko

Távgyógyító

• Fórumita
  • 3270 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.02, 12:15

Nincs rosszul megírva, de valahogy sejteni lehetett a végét.

Allyra

Allyra

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 270 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.10.02, 10:21

A hangulata szerintem is kellemes.
Viszont, nem tudom, másutt mik a törvények, konkrétan ott ahol játszódik (jó, esküdtszék, meg minden, de akkor is), de el nem tudom képzelni, hogy lehet valakit felmenteni úgy, hogy ittasan vezetett, ráadásul még csak nem is emlékszik a történtekre, és halálra gázolt valakit közben. Mindezek után egy bocsánatkérés.. hát. (Most ugye abból kiindulva, hogy a rendőrség, stb mit tudott.)

Szóval nekem ez nem teljesen reális.

Fishblood

Fishblood

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 388 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.10.02, 10:03

Hali!

Kellemes olvasmány, nekem tetszett.

Hellguard666 te hol élsz? ( költői kérdés volt, nem személyeskedek )

Zuhogó esőben, csak az autó fényszóróit látva a sötétben, nem igazán tudod megbecsülni, hogy milyen sebességgel közeledik. Ez sokaknak még fényes nappal sem sikerül, amikor a legtöbb gázolás történik...

A másik: Tipikus, hogy a buliból hazafelé mindenki lassan akar menni, de senki nem olyan hülye, hogy kettesben huzassa végig...
És ha mindenkinek sikerülne ez a fene nagy akarás nem lenne egy "diszkóbaleset" sem, ami pedig lassan már minden hétvégén megtörténik ( ha nem is mindegyiket közli a híradó ). Sajnos a pia elég sok fiatal józan ítélőképességét elveszi ( már ha volt neki egyáltalán ).

Amúgy meg, ha a srác lassan vezet és a csaj nem lép le az útról, akkor nics konfliktus és nincs történet sem. Az nem lett volna nagy sztori, hogy békésen kocsikáznak haza felé...

Béke.

Hellguard666

Hellguard666

The Fallen One

• Fórumita
  • 2313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.10.02, 08:15

Hümmm...

Nekem eléggé laposnak tünt. Semmilyen feszültséget nem éreztem áradni a novellából, talán mert olyan mesterkéltnek tünik a dolog. Az apa haragja se jön át, mint ahogy a többi érzelem is csak leírva van, de bennem nem kel életre.

"ezért bosszús voltam, ha nem is nagyon."

Ezt is - és az ehhez hasonló dolgokat - talán érdemesebb lett volna egyszerübben leírni. Miért nem tud a fiú "kicsit bosszús" lenni?

"Félúton jártunk, amikor észrevettem, hogy valaki le akar lépni a járdáról. Azt hittem a közeledő fényszórókat látva meggondolja magát, de nem így történt."

Ez nem túl valószínü, hogy így megtörténne.
Egy hatvan mérfölddel száguldó autó - 96 km/h - közeledése esetén szinte senki nem lépne le, főleg zuhogó esőben. Talán célszerübb lett volna azt írni, hogy a leendő áldozat már az út közepén járt a gyalogátkelőn, amikor elgombázta a csávó.

Másrészt, ha a srác lassan akart volna menni - ahogy írtad a novellában - könnyen megtehette volna... egyszerüen kettesben vezet végig, és nem vált feljebb. Kettőben, padlógázzal nagy eséllyel max. 30-35 mérfölddel tudott volna menni, és akkor már sír, zokog a motor.

Szőrszálhasogatás OFF!

Xik_uz

Xik_uz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 217 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.02, 07:58

Szép volt! :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]