Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Grin (Rorimack)

• Válasz írásához lépj be
39 hozzászólás érkezett eddig

Gil_Yepes

Gil_Yepes

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 39 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.15, 15:56

Üdv mindenkinek gazdagon,
Miriádnyi csillag köszönjön jó éjt nektek!

Wyquin

Nekem is van asszony, nem beszélek vele így, csak néha :-)
Egyébként nem volt szándékomban számonkérni az értékrendszeredet, az mindenkinek a sajátja (kivéve a többségnek akinek nincs).
Lezárva a témát, csak annyit szeretnék még mondani, hogy:
Véleményem szerint szükség van színvonalas magyar Fantasy, Sci-Fi, Horror irodalomra, ami jelenleg sajnos nem jellemző (tisztelet a kivételnek). Ha viszont egy megjelenő könyvet mindenhonnan csak a köpködés szegélyezi, akkor az írónak az élettől is elmegy a kedve, nemhogy írásra adja a fejét, ergó nem is lesz színvonalas irodalom a közeljövőben! Ezért mondom, hogy inkább kellene egy - egy építő kritikával hozzájárulni, egy olyan folyamathoz, amely tulajdonképpen nekünk jó. A könyv ettől még lehet gyenge termés, de szerintem kell legyen benne valami, ami pozitív.
Zárom itteni hozzászólásaimat,
a guru megnyilatkozott :-)
Na ennyi elég is.

We Slut mindenkinek.
Gil

wyquin

wyquin

Rendszeres fórumozó

• Admin
  • 288 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.09, 16:34

Üdv Mindenkinek!

Gil Yepes

Bizonyára másként értékeljük a minumumot, pozitívumot, negatívumot. Ez egészen addig nem baj, míg valaki számon nem kéri a saját értékítéletét és -rendszerét valaki máson.

Egy példán megpróbálom érzékeltetni a különbséget. Tételezzük fel, hogy otthon pocukrot darál az asszony. Az ember benéz a konyhába, látja ám, hogy sehol a tető a darálón, a porcukor meg kezdi fánk kinézetűvé változtatni a lakást.
- Bazzeg, asszony, a túróért nem rakod rá azt a rohadt tetőt, nem látod, hogy szanaszét száll a cukor???
De aztán (a te értelmezésed szerint), hogy politikailag korrekt legyen, még hozzá teszi mosolyogva:
- Azért nagyon helyes, hogy a konnektort nem a lefolyóba dugtad!

Vannak az írásban alapvető, minden - pénzért - publikáló írótól elvárható szintek, amiket azért nem szoktunk megdicsérni,mert ez olyan minimum, amit egyszerűen muszáj lenne hozni.
Ha ezt sem sikerül, akkor negatívumként értéklejük, és alkalmasint kritikában szóvá tesszük.
Ha meg valami nagyot durrantott az író, valami kiemelkedőt hozott össze, akkor megdicsérjük, hogy csak így tovább.
Na már most, a határok, hogy hol az elvárt, a negatív és a pozitív teljesítmény határa, bizonyára mindenkinél változik.
Érdemes lenne megpróbálni együttélni a tudattal, ebben a könyben a kritikus számára nem volt olyan kiemelkedő teljesítmény, amit érdemes lett volna megdicsérnie.
És szvsz a kritika ettől nem lesz rossz :D.

Valamint, én nem azt kifogásoltam, hogy a kritikát kritizálja valaki, hanem hogy járványos méreteket öltött a kritikák olyatén kritizálása, mely számon kéri a kritikán a negatív hangvételt, de egyetlen érvét sem cáfolja. Ha már a kritikustól egyesek elvárják a pártatlanságot, elfogulatlanságot, objektivitást, meg más marhaságot, akkor legalább saját kritika kritikájukban próbálják meg a saját elveikhez tartani magukat :).

Üdv: Wyquin

Namaglino

Namaglino

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 21 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.09, 13:20

Nálam a könyv-, filmismertetők lassan fehér foltot képeznek itt az rpg.hu-n. (Régóta olvasom az oldalt.) Az életkedvem megy el néha egy-egy elolvasása után. És nem azért mert, teszemazt nem értek egyet az íróval, vagy általam kevésbé érdekes témáról ír, hanem azért mert a könyvesboltba már betérni sincs kedvem, a moziműsort meg már le se hívom :D

Igen, néha nem tetszik a stílus. De ez az én egyén szoc-porblémám.

Gil_Yepes

Gil_Yepes

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 39 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.09, 13:09

Wyquin:
"Ráadásul akárhányszor is hangzik el, attól még nem lesz igaz, hogy a kritikának pozitívumot is KÖTELEZŐ mondania. Legfeljebb, ha a kritikus úgy gondolja, de ez meg az ő döntése."
A kritikának nem kötelező mondania pozitívumot, de ha ezt nem teszi, akkor hiányos lesz, ergó (meg a gidák) ROSSZ! Egy JÓ kritika szerintem kétoldalú KELL legyen. Ha nem dícsér semmit, akkor az egyszerűen oltás, és nem kritika. Egyébként a kritika egy írás, aminek szintén van minősége, tehát újból kritizálható (ördögi kör). Szóval tartom amit mondtam.
Üdv mindenkinek

wyquin

wyquin

Rendszeres fórumozó

• Admin
  • 288 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.09, 12:47

Üdv Mindenkinek!

Egy jó kritika indokol. Én pedig nem látok "ész nélküli" savazást, ellenben negatívumok kiemelését, némi érveléssel körítve igen.
Nem feltétlenül kell egyetérteni a kritikával, nyilván mindenkinek megvan a maga véleménye.
De ez a lassan járványos mérteket öltő kritika kritizálás is magáévá tehetne valamennyit az érvelés és indoklás technikájából, ha már számonkérően viszonyul a kritikához :D.

Üdv: Wyquin
ui.: az meg, hogy nem dicsért meg valamit a könyvből a kritika, tán önmagában is elárul ezt-azt...
Ráadásul akárhányszor is hangzik el, attól még nem lesz igaz, hogy a kritikának pozitívumot is KÖTELEZŐ mondania. Legfeljebb, ha a kritikus úgy gondolja, de ez meg az ő döntése.

Gil_Yepes

Gil_Yepes

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 39 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.09, 11:52

A kritika kicsit okoskodó lett, legalábbis szerintem. Mondjuk a szuperhős vonalat én sem szeretem, de a többi infó alapján, nekem megtetszett a könyv. Mintha az egész kritika le akarna beszélni a könyvről, nos nem sikerült. A másik fele, hogy miért nem dícsértél valamit benne? Egy jó kritika nem csak savaz ész nélkül,így nem kerek.
Százalék a kritkának...

Namaglino

Namaglino

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 21 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.08, 11:54

Mert te sodrod meg az baj,
mer' nem tudok sodorni az is baj.

Beka

Beka

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.08, 10:44

Namaglino:

Az a baj, hogy a Génszimfónia annyira r*hadtul kib*szottul sz*r könyv, hogy nekem pl nincs kedvem még egyszer elolvasni csak azért, hogy bármit is írjak róla.

(Pardon for the language.)

Namaglino

Namaglino

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 21 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.08, 09:40

Üdv!

Szívesen olvasnék egy Génszimfónia kritikát itt azt RPG.HU-n!

Nem, én nem tudom megírni.

Erre a Grin-re meg már megkiváncsisodtam.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.08, 05:03

Beka:
A te hozzászólásodat pedig egy mondatban összefoglalhattad volna,és nem kellett volna olyan szavakat olvasnom,hogy prekoncepció,meg provincialitás. :-) "Nem igazán sikerült írás."
Kész!

Alfdam

Alfdam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 908 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.07, 23:41

Alfdam: igyekszem majd tovább írtani az és olyanokat és a zárójeleket. Se fikázni nem szándékoztam, se magasztalni, véleményt mondani viszont igen.

Pedig jó lenne, ha legközelebb eldöntenéd, mert akkor valószínűleg nagyságrenddel javulnának az írásaid. Szerintem.
Véleményedre addig vagyunk kíváncsiak, amíg a tálalása érdekfeszítő és szórakoztató. Amint nem az, csak egy egyszemélyi köpethalom lesz, de amíg mondandód tálalása érdekfeszítő és szórakoztató szinte mindegy, hogy mi a véleményed.
Konkluzió: A véleményed senkit sem érdekel. A jó kritika érdekel. :D

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.07, 15:53

woof: Sir, Yessir! (írtam egy új Nemeréről is, jó? :bociszemek: )

Beka: igazad van. Az nem lehet, hogy nem igazán sikerült mondatok legyenek egy műben, és mivel nincsenek, azokon fennakadni sem lehet, tehát ezekről szó se essék. (...quae non sunt, nulla quaestio fiat estébé.)

:elmegy Nagy Egészet nézni:

Beka

Beka

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.07, 14:17

Szerintem totál hülyeség, és szakmailag is kifogásolható ez az idézgetős-értékelős módszer. Teljesen olyan benyomást kelt, mintha nem igazán sikerült mondatok lennének egy műben, és a kritikus (?) kétségbeesetten beléjük kapaszkodva bizonygatná az igazát. De ha valóban biztos lenne az igazában, akkor nem kellenének az ilyen alátámasztások. Szóval kilóg a lóláb, de nagyon.

Az is nyilvánvaló, hogy ha nem akad fenn ilyen részleteken, hanem a nagy egészet nézi, teljesen más eredményre jut. (Persze csak akkor, ha objektív, és nincs prekoncepciója.) Kicsit jobban el kellett volna helyezni irodalom- és eszmetörténeti vonatkozásban az egészet, így nagyon lóg a levegőben, és olyan provinciálissá válik, rávetítve a provincialitás árnyékát a regényre is. Helytelen.

Nem igazán sikerült írás.

woof

woof

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 877 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.07, 14:06

Tolkient Szélesi már lefoglalta Az Magyar Gyűrűk Ura megírásakor.
No de nem is azér akartam ideböffenteni, hanem hogy elmondjam, ritka fosra sikeredett ez a kritika. Nem azért, mert még Norris sem érti, nem is azért, mert nem elég dícsérő vagy fikázó, hanem mert mire ezt egyáltalán eldönthettem volna, meguntam és becsuktam az ablakot. Második nekifutás is kellett. Unalmas, öszefüggéstelen katyvasz, és a bölcsészpoénok durrogtatását most kihagynám :-D

Rorimack, baszodalásan, kapd össze magad, mer' szégyent hozol a Falkára.

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4615 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.07, 13:58

neon swallow:
http://forum.rpg.hu/index.php?autocom=mark...&category=2

3000 forumzsetonert lehetsz akar az is :D

_neon swallow (NPC/NJK)

_neon swallow (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.11.07, 13:34

Rorimack: Jó sci-fi regényt:D Amúgy a példák közül a Tetovált embert olvastam, valamikor kiskoromból rémlik. Van benne egy sztori egy szobáról,aminek a falai ilyen virtuális valóságfélék. Lehet iszonyat baromságot írtam, de ennyi rémlik. Régen voltmár na.

Marvin: Akkor én lehetek az RPG.HU Tolkienje? :D

Akosh

Akosh

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.07, 13:12

A belinkelt cikkből egy mondat:

"A szerző történelmi hűséggel követi végig kitalált szereplőjén keresztül az eseményeket és a legendás Attila életútját."

Mi ez, ha nem önmagát beteljesítő jóslat? :D

ZeKosza

ZeKosza

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 303 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.07, 11:23

OFF

Bepe,

huhh, újra elolvastam azt a belinkelt rémálmot, és megdöbbentett, hogy már vagy negyedszer (?) kell végignéznem, olvasnom ugyanazt. Komolyan, erre már forgatókönyvet lehetne írni. Mindig ugyanaz. Magyarok? Vagy emberek? Ehh, csak keserű költői kérdés volt... :D

Onsai

Onsai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 155 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.07, 10:09

Én személy szerint élveztem a Grint és a kiemelt mondatok sem zavartak az adott szövegkörnyezetben.

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4615 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.07, 09:16

gyanitom valahol itt indult el a szeker.
http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=2061

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]