Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Book of Spirits (Mesmero)

• Válasz írásához lépj be
13 hozzászólás érkezett eddig

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2486 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.11.14, 20:08

A "de viszont" olyan, mint a régi lapozgatós könyvek "emberszerű humanoid" kifejezése. Felesleges halmozás.

_Ceriak' (NPC/NJK)

_Ceriak' (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.11.13, 20:59

Krynn: Számomra elég a józan észre alapozni. Engem a hideg kiráz tőle :D

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1345 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.13, 15:50

Ceriak': ,,Habár a pleonasztikus vagy tautológikus kifejezésekben látszólag felesleg van, mégis gyakran változtat az értelmükön a mellőzhetőnek ítélt szó. Például a 'teljesen ingyenes volt'-nál elsőre úgy tűnhet, hogy a 'teljesen' felesleges, mellőzhető, de valamelyest mégis változtat, erősít az értelmén. A 'de viszont' sok tévhittel szemben nem újkeletű kifejezés, de ha túl gyakran használják és általánosodik akkor veszít az erősségén, hovatovább nem jelent többet a 'de'-nél vagy a 'viszont'-nál. Persze mindenkinek magának kell eldöntenie mikor indokolt a használata." - a magyar wikiről. Csak hallomásból tudom, hogy az akadémia néhány éve teljesen elfogadottnak mondta ezt a kifejezést, de viszont erre nem esküdnék meg :D

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2486 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.13, 11:11

Van még több a sanctumon :D kb. 20-nál tartunk, és némelyiknél tényleg nemzetközi oldalakat előztünk meg.

_Ceriak' (NPC/NJK)

_Ceriak' (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.11.12, 23:27

Van „de” és van „viszont”. „De viszont” nincs.
Egyébként korrekt ismertető.

Aleph

Aleph

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 133 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.12, 21:20

Pett-moondevil:

Nézz kicsit vissza, van még pár nWoDos ismertető, ha jól számolom, akkor kb. ez az ötödik.

Hatásvadász? Hm, engem is érdekelne.:D

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1345 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.12, 21:14

Lepus, röhejesen hatásvadász?! Klisékben úszó rettenet?! Azt hiszem egy ici-picit túlzol talán, persze ez ugye nem baj, ha már a kritikust túlzásokkal vádolod... Azért mégis beidézhetnél néhány röhejes dolgot, hátha csak én kerültem el, esetleg néhány klisé rettenetet (a már általad idézett, tényleg feltűnően elcsépelt ötletet kivéve).

Pett-moondevil

Pett-moondevil

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.12, 21:03

Külön öröm, hogy nemzetközi oldalakat előzött meg a cikk és az is, hogy pár napon belül a második nWoD-s ismertető.

Pett-moondevil

Pett-moondevil

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.12, 20:23

(Értékelésem lemaradt.)

Pett-moondevil

Pett-moondevil

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.12, 18:56

Engem érdekelni kezdett a könyv az ismertető hatására, szóval elérte nálam a célját, akármennyire is esetlen néhol és a magyarságára is lehet azért panasz.
Egyszóval: köszönöm!

(off: Monte Cook szerintem se a megfelelő dologhoz nyúlt.)

kalandvadasz

kalandvadasz

jómunkásember

• Fórumita
  • 1433 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.12, 11:00

rhynn: hát nemtom. Főleg sima nWoDot meg Mage-et olvasok, máshoz nem nagyon tudok hozzászólni. De amiket eddig olvastam, azok erősen begyere kategóriásak voltak (Urban Legends, 13th precinct, Skinchangers, Mysterious Places, Secrets of the ruined temple, Intruders, Legacies-sorozat, Order-sorozat) és csak néha futottam bele a nemámiez-típusú dolgokba (speciel ez a könyv se jött be annyira, mint a kritikusnak.) Úgyhogy én nagy átlagban inkább arról beszélnék, hogy a WW-s fiúk erősen megrázták magukat, és amíg tart a lelkesedés meg a szakmaiság, addig nem aggódom.

Speciel Monte Cook dolgától felállt a hátamon a szőr, és gyorsan becsuktam a könyvet, de ízlések és pofonok, ugye.

vadász

rhynn

rhynn

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 393 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.12, 08:38

jó hogy vannak ilyen ismertetők, bár ami megjelenik, azt 1-2 nap után átfutom, hogy érdemes-e megvenni.

Én úgy érzem, nem minden WW kiadvány üti meg a szintet, ami eléri ezt a kategóriát.
Az alapkönyvek nagyon jók, épp a Monte Cook's WOD könyvet nézegetem, a kiegészítők már kevésbbé. Misterious Places az a ritka kivételek egyike, a legtöbb azonban csak a tápoljuk még jobban szegény karikat vagy épp az ellenfeleket témában íródott.

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.12, 06:33

Nehéz eldönteni, hogy a könyv is klisékben úszó rettenet (a tiltott tanok iszonyatos könyve, mely rémséges őrületbe taszítja olvasóit vagymi), vagy csak az ismertető sikerült röhejesen hatásvadászra...

A horrort úgy a legkönnyebb megölni, ha önmaga paródiájává válik... Ugye, "commiculus!"...

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6624 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.12, 06:33

Book of Spirits (Mesmero)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=5115

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]