Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Isteni torvenyek - M* (Wyquin)

• Válasz írásához lépj be
74 hozzászólás érkezett eddig

Akosh

Akosh

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 557 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.30, 12:30

Hantien Harran:

Marhaság.

Hantien_Harran

Hantien_Harran

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 52 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.30, 12:07

Abszolúte off leszek, dehát most úgyis fel lett kapva a pusztítás téma szóval leírom.

Új zöldben nem vagyok otthonez Új tekercsek szerint van:
1: A pusztítás 6. fokát birtokolták a kyr pusztítók legkiemelkedőbb harcosai. Ütéseik a technikának hála akkor is szétloccsantották az ellenfél agyát, ha egyébként a sisak kibírta az ütés erejét.
2: A barbárok előszeretettel játszák a foglyulejtett törpékkel az úgynevezett buksizást. Ez a játék úgy néz ki, hogy van jópár megkötözött törpe meg jópár fegyveres barbár. A cél, hogy a barbároknak a (sisakos) töpék fejére kell csapni. A cél az, hogy a sisak még kibírja az ütést, de a törpe agya szétloccsanjon.

Most akkor hogy is van ez? :)

wyquin

wyquin

Rendszeres fórumozó

• Admin
  • 288 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.30, 11:41

Üdv Mindenkinek!

Mosomedve

Végül is tényleg lehetséges, hogy a kétkezes csatabárdhoz, vagy a nehézlovas kopjához felvett pusztítás képzettség azt jelenti, hogy combvénára, vagy tüdőcsúcsra támad precíziósan a fegyverforgató, hogy gyorsan, egyszerűen és biztosan megölje az ellenfelet.
Hmm, egyszer talán azt a jelenetet is érdemes lenne megírni :).

Üdv: Wyquin

Galm1

Galm1

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 123 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.30, 10:54

Szvsz nem erőltetett, hanem tényleg kicsit sarkítva, de visszaadja a képzettségek túlságos egymáshoz kötését. Bár nem olvastam az új "Zöld könyvet",ez már a kemény borítós szakértelem könyvben is így volt (Új törvénykönyv?).Akkor lenne jobb ha a képzettségek adnának bónusz egymásikhoz.Pl csapdahatástalanítás a csapdaállításhoz (ez D&D pléda).

Mosomedve

Mosomedve

Orbitron Megaharcos

• Fórumita
  • 1648 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.30, 10:14

Erőltetett:(.
Ha a pusztítás tényleg cask annyi lenne mint a tök szétvágása, akkor mindenki pusztítással nyomulna Yneven.
sőt az orvtámadás sem csak annyi hogy a másik mögé kell állni a tőrrel...

Tilleo

Tilleo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.29, 22:01

Lathan
A továbbiakatt itt, mert esetleg érdekes lehet: http://forum.rpg.hu/index.php?showtopic=9588

Tilleo

KekPafrany

KekPafrany

Kotnyeles Saláta

• Fórumita
  • 608 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.29, 18:53

Gratula :) ez jó :) Főképp a második, az elsőnél "fejére kell csapni" jobban illett volna befejezésként :D

Ilyenből jöhet még :)

Thorin

Thorin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.29, 17:40

"Egy nagyon gyenge céhen belül (nem a teljes oktatással számolva) is ez a csapdaállító is csak a KAP-jai felét költötte el, de ezzel a céh egyik mestere lehet, ha akar. Ha iskolát is vett fel, akkor kb 15 Kp-ból is megoldható.'"

Ebben az esetben vajh miért tolvaj, meg fejvadász kasztok (iskolák) léteznek, miért nem csapdakészítő iskolák, hiszen egy ilyen csomag a tanuló ismereteinek felét teszik ki, erre már szakosodni lehetne egyetemen...

Lathan

Lathan

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 15 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.29, 17:04

Tilleo:
Elsőre is elnézésed kérem, igazad van, a legmélyebb képzettség fa, az 3 szint mély (az anyanyelvet nem számítva, ami ingyenes ugye), és a legdurvább képzettségfában 5 képzettség van... itt sem számítva az ingyen képzettségeket.
Viszont:
Egy nagyon gyenge céhen belül (nem a teljes oktatással számolva) is ez a csapdaállító is csak a KAP-jai felét költötte el, de ezzel a céh egyik mestere lehet, ha akar. Ha iskolát is vett fel, akkor kb 15 Kp-ból is megoldható.

Szóval azért nem olyan elveszettek a csapdaállítók.

Lathan

Angelyr

Angelyr

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 209 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.29, 16:52

Jó munka!

Bár én személy szerint nem nevettem rajta, de nagyon jól ragadta meg a szabályrendszer fonákoldalát ez a kis paródia. Kicsit ugyan sarkít, dehát ez nélkülözhetetlen egy ilyen típusú történethez.

Azért nem volt rossz!

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1791 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.29, 15:11

"Na fiam, most, hogy megjártad Krán legsötétebb bugyrait, véredet és velődet áldoztad elfeledett népek nyelvének megismeréséért, beavatlak a Gerinchasító titkába. (dobpergés) Fiam... a fejére kell csapni."
A novella is jó, de ez a beszólás még jobb. :)

"elképzelem mondjuk a sigranamoi egyetemen az élettan előadásokat...
Bejön a professzor... körülnéz... sóhajt. "Na jó, akkor kezdjük az elején. Az a négy barbár üljön kicsit távolabb egymástól, a varázsló középre, a harcosokat is szeretném jól látni... te, korg, nem megmondtam, hogy nem hozhatsz be fegyvert a tanterembe??"

Na ezen is hangosan röhögtem. :)

Jester

Jester

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1380 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.29, 14:30

Köszi Wyquin! Igazán jó darab, remekül szórakoztam. :)

wyquin

wyquin

Rendszeres fórumozó

• Admin
  • 288 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.29, 12:34

Üdv Mindenkinek!

Nah, egy kis adalék, bár jobb lenne, ha mindenki szórakozna, oszt maradnánk ennyiben :).

Egyetértek Tilleoval abban, hogy a Csapdaállítás képzettségnél azért megvan a 3 fok mély fa, ugyebár a Mechanika-Mértan-Írás az testvérek között is három. Hozzávehetnénk még a negyediket, a Nyelvet, de azt 3. fokhoz a gyenge követelmények miatt már csak nulladik fokon kellene tudni.
Jobban belegondolva lett volna még kiaknázható lehetőség a témában, mert az írás-olvasás 1. foka valami olyasmi, hogy írni ugyan még nem tud, de olvasni már igen, és ez azt jelenti, hogy a számtan 2. fokához elég az olvasás, vagyis a számok leírása nem függ össze az írással. Ehhez jön még, hogy minden (KAP takarékos) karakter jobban tud olvasni, mint beszélni egy új nyelven, ami azért a M* játékkörülményeit figyelembe véve nem kifejezetten életszerű.
De nem nagyon akarok belemenni egy kritikába, mert annyira nem érdekel a játék.
Csak az ismeretségi körömben aggasztóan magas a M* iránt érdeklődők száma, és mivel folyton szóba kerül, időnként találni olyat, ami megragadja egy írással ilyen-olyan szinten foglalkozni vágyó ember fantáziáját.
Más szóval ez csak egy szimpla játék, némi sarkítással, mert hát egy rendszer sem tudja pontosan modellezni a valóságot.
Engem meg szórakoztatott az abszurditásba forgatható szituáció, úgyhogy megírtam.
Örülök, hogy volt, akinek tetszett.
Ennyi, és nem több :).

Üdv: Wyquin

Tilleo

Tilleo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.29, 08:18

Lathan:
"Csak egy valamit nem értettem: a legdurvább képzettségnek is max. 2 képzettség mély  követelmény fája van (ez a legdurvább képzettségnél is max 3 képzettség összesen."
Amit  állítasz az szimplán nem igaz!
Csapdaállítás: Mechanika gyenge, Csomózás gyenge
1. Csomózás: nincs  követelmény.
2. Mechanika: Számtan / mértan (erős)
3. Számtan / mértan: írás olvasás (gyenge)
4.  Írás olvasás: nyelv (gyenge)
(5. nyelv)

Vagyis egy hivatásos prémvadász, aki 3. fokon birtokolja  a csapdaállítás képzettségét, valóban meglehetősen széleskörűen művelt. Nemmellesleg ha egy  vandonjáró karaktert alkotnánk, akkor az induló KAPjainak jó kétharmadát elviszi az hogy tud csapdát  állítani.

Tilleo

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-11-29 08:18:31 - Tilleo által</font></small></b>

Kael123

Kael123

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 97 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.28, 23:38

:)
Az első sztem jobb lett. Barbárok 4ever :)

_Ceriak&#39; (NPC/NJK)

_Ceriak&#39; (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.11.28, 22:27

Tetszett, bár kicsit meghúztam volna – ha rövidebb, jobban üt. De jó volt így is.

Feanor

Feanor

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 301 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.28, 21:27

A barbáros nem üt olyan nagyot, de a második a fináléval igen! :)

TREX

TREX

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 102 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.28, 20:18

.

Lathan

Lathan

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 15 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.28, 18:45

Sziasztok!

Be kell valljam, hogy magam is jót nevettem a fenti íráson. :) tetszett.

Csak egy valamit nem  értettem: a legdurvább képzettségnek is max. 2 képzettség mély követelmény fája van (ez a legdurvább  képzettségnél is max 3 képzettség összesen, akkor miért bonyolult ez. Főleg, mivel azt is leírtuk,  hogy a KM belátásra van bízva, hogy ő mit szeretne követelménynek magasabb szinten. pont a  Csapdaállítás, meg a Zárnyitás a példa ott is.

A Pusztítás új leírása szerint pedig ez egy  összetett képzettség, aminek több vállfaja van, s pont nem a barbárok voltak a legkomolyabb  alkalmazói a képzettségnek.

Azért köszönöm a visszajelzést.

Lathan

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-11-28 18:46:04 - Lathan által</font></small></b>

Shadowmasters

Shadowmasters

Yeti lovag

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.28, 17:34

Húúú basszus :) (jó értelemben) A fejlődési fa hasznos dolog ,de néha nagyon LOL tud lenni. Ja és ha hozzávesszük h az ÚT szerint a barbárnak az élettan tiltott...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]