Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Isteni torvenyek - M* (Wyquin)

• Válasz írásához lépj be
74 hozzászólás érkezett eddig

Armand

Armand

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 434 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.28, 17:13

Elmés, még a magamfajta kívülálló is felfogtam, mit szeretne parodizálni, ami ilyen hajlott korban már nagy eredmény...:)

Simon_Bishop

Simon_Bishop

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 139 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.28, 16:11

Erre csak egy kifejezés létezik: LOL :)

A Káosz szerepjáték anno szintén próbálta bevezetni ezt a minden függ mindentől módszert, amiben valljuk be azért van némi ráció. De ha jól emléxem / megkopott emlékeim lehet hogy hibásak, aki jobban vágja javítson ki / ott úgy volt megoldva, hogy egy képzettség megtanulása úgy volt egy másikhoz kötve, hogy oda-vissza hatott a dolog, de nem feltétele hanem könnyítése volt az egyik a másiknak.
Vagyis ha M*ra szeretném lefordítani, az Élettan/Anatómia Mf képzettség elsajátítása automatikusan magával vonja némiképp a harcban történő alkalmazásának lehetőségét is. Vagyis tudni, hogy hol vannak a halálos pontok jelentheti azt, hogy direkt oda célozva súlyos, halálos sérüléseket okozol / pusztítassz / , vagy ezeket direkt elkerülve csak fájdalmat, gyengítő, demoralizáló látványos sérülést okozol az ellenfelednek / kínokozol / . Vagyis valami olyasmi, hogy az Élettan Mf automatikusan ad egy Pusztítás vagy Kínokozás Af lehetőségéget HA a delinkvensnek ugyanakkor megvan legalább egy fegyverforgatásból megvan a MF-a, hisz cask akkor lehet ezeket a pontokat harc közben igazán támadni, vagy elkerülni, ha a fegyver forgatásában már hatalmas rutinra tettél szert, minden csínyját-bínját ismered.
Fordítva viszont ha valaki kifejezetten Pusztítást akar tanulni, mire MF-on elsajátítja, rendelkezni fog annyi anatómiai ismerettel, hogy az megfelel egy Élettan Af-nak és ha úgy dönt hogy épp nem akar halálos sebesülést okozni, akkro egy Kínokozás Af-ként is megpróbálhatja használni / Terminátor módszer: tudni mi a halálos, és súlyos, lehetőséget ad oda támadni ahol nem az /. Ugyanez Kínokozás Mf-nál Élettan Af és Pusztítás Af-ként jelentkezik.
Persze mindez %-os alapon / csakazon, nem valami vegyesbazár iylen-olyan vegyes rendszerben / így áttekinthető az egész.
Persze ez csak az én személyes heppem még mindig, hogy a M* alatt akarmiylen képzettségrendszer is fusson, nekem Af=30% Kf=60% Mf=90% és a fennmaradó 10% már spec dolog felé való orientáció kezdete. Így max az öt fokozatnál használom majd a 45% és a 75% értékeket is.. "Nekem mondod Pestinek, hogy hun folyik a Lánchíd? " :)

Vagyis rendszerek jönnek-mennek, de a selftuning-homemade M* marad. Ki is vádolhatna azzal hoyg M.A.G.U.S. -ozok, mikor már az anyja sem ismerne rá? :)

Aemaeth

Aemaeth

Dark Jedi

• Archívum
  • 2584 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.28, 14:23

Üdv!

Szuper mű! A munkát is hanyagoltam kicsit, hiszen el KELLETT olvasnom!!! Szerintem nagyobb dícséret nem is kell. :)

Béke.

Xik_uz

Xik_uz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 217 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.28, 14:18

Poén. :)

Panzer

Panzer

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 193 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.28, 12:20

Hehe... :-)
Jo volt ez, nincs vele semmi baj.

Nekem megadatott az a szerencse (?), hogy egy kisebb mutet miatt otthon voltam par napot, igy aztan volt idom rendesen vegigolvasni az UTK-t.
Es igy elsore-masodikra-stb. az a benyomasom, hogy noha mardt benne par aprosag-kovetkezetlenseg-eliras (lasd novella :-) ), alapvetoen egy eleg jo es jol jatszhato rendszernek tunik. (Es egyertelmuen sokkal jobb, mint az eddigi megujitas-kiserletek!)
A benne maradt aprosagok pedig nehany haziszaballyal eleg konnyen korrigalhatoak.

Mas kerdes, a jatekban torteno kiprobalas meg hatra van...

Udv,
Panzer

Gil_Yepes

Gil_Yepes

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 39 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.28, 11:56

Üdv mindenkinek,

Az írás kicsit terjengős lett, az én számnak legalábbis... Értem a célzást, értem a koncepciót, de sokat dobna a helyzeten, kicsit több humor, kicsit kevesebb "más" mellett.
Egyébként szatíraként végülis megállja a helyét, bár szerintem nem kell minden képzettséget ilyen "tanulósan" felfogni...
További jó írkálást.
Üdv
Gil

Ian

Ian

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 64 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.28, 11:50

Alyr: igen, lassan én is belátom.

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.28, 11:48

Ian: valóban, ahhoz, hogy az ember jól tudjon az ilyeneken szórakozni, nem árt az egészséges távolságtartás. Van egy olyan sejtésem/tapasztalatom, hogy a mágus kapcsán csak ez egészséges.

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2476 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.28, 11:41

Nagyon jó volt! Még ilyet! A csapdaállításhoz tényleg ennyi minden szükséges az ÚTK szerint?

Ian

Ian

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 64 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.28, 11:34

Wyquin: lehet, hogy kicsit túl sokat láttam mostanság a magus-bohózatból (új felvonások hamarosan  várhatók)...
Tudod mit, szoríts egy kis helyet nekem is a kanapén, és kérek a csipszből. Ha elég  hangosan kacagsz, lehet, én is röhögni fogok. :)
Alyr: nem erről beszéltem.

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-11-28 11:36:55 - Ian által</font></small></b>

_neon swallow (NPC/NJK)

_neon swallow (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.11.28, 11:27

üdv!

jópofa írás, bárcsak mindenki ilyen formában "fikázna". és tényleg, hisz végig  olvasom a hozzászólásokat és egy darab habzószájú baromságot sem találok. tisztelet!

ami a paródia  tárgyát illeti, még csak egyszer volt a kezemben az új magus, de szerintem külalakra és a tartalmat  tekintve is jó. nem a legjobb, demindenképp jó próbálkozás. aki fikázza, az ne játszon vele -és most  a fikázó alatt nem a novella íróját értem- nekem bejön. tény, hogy próblémás, de hát a háziszabályok  majd ehhez a rendszerhez is kialakulnak, nekem ez bőven elég. éljen az új magus! vagy kalandorok  krónikái, mert hát a magus szó nincs ráírva sehol:).

százalék a novelláknak.

neonfecske

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-11-28 11:28:19 - neon swallow által</font></small></b>

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.28, 11:17

Ian: hmm, és erről vajon a paródia tehet? Ennyiből Hofi sem volt túl szórakoztató, hiszen valójában nem vidám dolgokról szóltak azok a humorestek.

wyquin

wyquin

Rendszeres fórumozó

• Admin
  • 288 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.28, 11:12

Üdv Mindenkinek!

Ian

Nem az az örömteli, ha az ember talál parodizálható marhaságokat pl. egy ÚTK-ban. Viszont örülnék annak, ha tudnánk együtt nevetni. Azt hiszem, úgy könnyebb problémákat megoldani. :)

Üdv: Wyquin

Ian

Ian

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 64 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.28, 11:00

Wyquin: Hofin Gézán röhögtem, és nehogy leszedd az oldalról az írást, remekül sikerült! Igazad van, itt tart a Magus. Örüljünk együtt! :)

Andal

Andal

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 519 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.28, 10:58

Még nincs meg az új alapkönyv, ezért kérdeznék csak: pusztítás, csapdaállítás 1-3. szintjéhez is szükséges egyéb képzettségek megléte, vagy 4-5. szinthez? Van vmi leírás a fenti képzettségeknél, hogy melyik szint kb. mit jelent?

Gulandro

Gulandro

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 825 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.28, 10:49

Ahoy,

bad_angel: szerintem közel ugyanazt írtad mint én. Az biztos, hogy a fenti paródia nem az első 3-4 kiadás alapján készült el. :)

wyquin

wyquin

Rendszeres fórumozó

• Admin
  • 288 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.28, 10:48

Üdv Mindenkinek!

Ian

Én mindjárt magamba szállok és magam kérem a cucc eltávolítását az oldalról, ha megesküszöl rá, hogy te sosem röhögtél Hofi Gézán!
És ez most nem minőségi összehasonlítás, mert Hofi egészen kivételes humorista volt, de basszus, nem lehetne végre lekapni azt a szemellenzőt és annak látni egy mókának szánt cikket az elejétől a végéig, ami?
Értem én a sírig elkötelezettséget, de ha már nevetni sem szabad egy M* paródián szerinted, akkor lehet, hogy kicsit távolabbról kellene szemlélned a dolgot, mert ez már szvsz egészségtelen.

Üdv: Wyquin

bad_angel

bad_angel

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.28, 10:09

Gulandro: Tudom ajánlani a több szintű csapdakészítés szakértelemet, aminél az első szinthez nem kell semmi, nyúl fogásra az is jó, de mondjuk az 5. szinthez kell ez a sok "hasznos" dolog, ami Tarin bányáiban ma is müködő csapdákhoz megalkotásához kell.
De ha a sejtésem igaz, akkor nem ez a koncepció az új mókusban, és szerintem ezért jogos eme kritika. De ha nem így lenne, ezer bocsánat.

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.28, 09:50

Még most is vigyorgok, pedig tíz perc és már ZH-t kell írnom...

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6277 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.28, 09:46

ROTFL -nagyon jó!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]