Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

A varazslo kaszt - dorani varazslorend (Hellguard)

• Válasz írásához lépj be
60 hozzászólás érkezett eddig

Xylaz

Xylaz

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 24 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.21, 13:05

Üdv!
Proximo bot kérdéséhez hozzászólva.
Anno valamelyik Rúna magazin oldalain volt olvasható egy terjedelmes cikk arról, hogy hogyan is szerzi meg a varázsló a botját.Ha emlékezetem nem csal a botot 3. szinttől szerezhette meg a tanonc. A bot mérete pedig minimum 120 cmben volt megadva.A maximumra sajnos nem emlékszem.

Simon_Bishop

Simon_Bishop

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 139 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.18, 09:47

Birbin:

Akkor pláne félreérthető, és pontatlan voltál. :P Ugyanis az élvezet az kapcsiból beleesik a szándékosság kategóriájába. Megvallom én az élvezetet, mint jelzőt az összes utána következő dologra érvényesnek tekintettem, mivel nem volt utána vessző, ami gondolatilag elválasztotta volna, mint felsorolást. ezért szeretm én szabatosan kifejezni magam, és inkább írok két mondattal többet.

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1819 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.17, 19:45

Simon Bishop:
Hm. Én úgy gondolom, hogy a "szándékosan fájdalmat okoz másoknak" kategóriába beleférnek az általad idézett ranagoliták.

Simon_Bishop

Simon_Bishop

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 139 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.17, 17:52

Birbin:
Elolvastam. De akkor ezexerint nem voltam érthető a válaszomban.
Akkro így mondom: a M*-ban a gonoszt a Halál jellemmel azonosítják legtöbben... Mert ez hordozza leginkább az önzés azon formáját ami már mások érdekei, élete árán is mindneképp saját értékrendját tartja érvényesnek, és erőszakolja rá másokra is. Más jellemmel ezt nem lehet megtenni. Ugyanakkor Halál jellem önmagában még nem jelenti azt, hoyg az a valaki "élvezkedik" mások pusztulásán, hanem lehet az egy teljesen hideg fejű assasin is, aki csak teszi a dolgát.

Proximo:
Nos egy 3 méteres bot valóban eléggé nagy, de én még nem sorolnám a kezelhetetlen kategóriába. Ugyanakkor mondjuk egy 2m-es varászló kezében egy 3 méteres bot nem tűnik nagynak annyira, viszont mondjuk egy 160 cm-esében kissé sután jön ki. Így szerintem is a bot mérete miden esetben a gazdájához idomul.

Proximo

Proximo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 202 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.17, 15:26

Az senkinek se "szúrja" a szemét, hogy mit kezd szegény vari egy 3 (három!) méteres bottal? Mert közlekedni nem tud vele, az tuti. OK, a Harry Potteres 30 cm-es bűvészpálca se jó, de ez a lándzsanyél is túlzás!

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1819 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.17, 12:45

Simon Bishop:
Olvasd el végig azt a mondatomat, amire reagáltál.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.17, 11:51

OFF/ Ha már AD&D: szvsz a kaotikus gonosz árt élvezetből, a semleges gonosz elsősorban önös érdekből (ő azért "gonosz", mert ha úgy látja szükségét, nem habozik mások kárára tenni), a törvényes gonosz pedig valamely kifacsart értékrendet követve.

Simon_Bishop

Simon_Bishop

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 139 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.17, 08:50

Birbin:

Élvezetből? :P És akkor az összes ranagolita "jóságos" mert őknem élvezetből, hanem kötelességtudatból, mitöbb pont az absz érzelemmentességre törekedve ölnek és kínoznak. ezt ugye te sem gondoltad komolyan? :D Ugyanis az én definícióm szerint / vagy ha úgy tetszik az AD&D-s szerint / ez is gonosz, max nem az élvezkedős, hanem a hideg fejű fajta. Oly mindegy, hogy egy pszichopata élvezetből, vagy kötelességtudatból, meggyőződésből írtja ki a falvakat, attól még gonosznak minősül.

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1819 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.17, 00:45

A szándék dícséretes.
Eléggé sablonos a jellemrajz, tipikus M*.
A ruhák tényleg viccesek, és a minden iskolának külön szín talán túlzás, de attól még a világ szerves részét alkothatják. Főként, ha a szabásuk is ugyanolyan.
A keresztény papok és apácák is egyenruhát hordanak, a buddhisták meg egyenesen narancssárgát.

Simon Bishop:
Gonoszság az önzés? Ez valami filozófiai értelemben van nem? És kábé ez az AD&D definíciója.
Szerintem gonoszság az, ha valaki élvezetből hátrányt vagy szándékosan fájdalmat okoz másoknak.
Más az, ha valaki gonosznak tűnik föl más szemében, vagy jellemében hordozza azt.

Simon_Bishop

Simon_Bishop

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 139 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.16, 12:14

Kerecsen:

Én ArM-ban már játszottam tanoncot. Nekem bejött, csak a többieknek, akiknek elvileg a vizsgáimig tanítaniuk kellett volna a vizsgára, okoztam jelentős hátrányt, még akkor is ha későbbiekben jócskán profitáltak volna belőle, hogy velük vagyok.
Ugyanakkor egy csak tanoncokból álló party biztos jó lehet. :P Csak kicsit hereikókler utánérzése lenne...

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-12-16 12:14:42 - Simon Bishop által</font></small></b>

verren

verren

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 86 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.15, 18:47

Hogy ezt most minek kellett ide bedobni???

Kerecsen

Kerecsen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 475 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.15, 14:29

Jester!

Azt akarod kifigurázni, hogy "Az őket környékező világra derűs megértéssel  tekintenek, ritka köztük, kinek nem adatott meg a humorérzék adománya."?

Szerintem a humor  nem felvételi követelmény, hanem a képzés mellékhatása. Aki sokat tanul, széleskörűen művelt, elméje  könnyedén alkalmazza a logika szabályait, annak könnyedén jó lesz a humorérzéke. Itt vagyok például  én... :P "Na, jó elhúztam, hagyjatok má', nem gondoltam komolyan!" - kiáltja kétségbeesetten Kerecsen,  miköben a felé hajított rohadt paradicsomokat kerülgeti a hanyatt-homlok menekülés  közben.

Mindenestre szívesen játszanék egy dorani tanoncpartiban, amikor a story a helyi  ki-mit-tud körül bonyolódik....

Kerecsen

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-12-15 14:30:28 - Kerecsen által</font></small></b>

Simon_Bishop

Simon_Bishop

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 139 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.15, 11:53

Jester:

lol! :P

De hoyg jön ez most ide? :D

ZeKosza

ZeKosza

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 303 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.15, 10:45

Jester,

ROTFL :P

És ez is mennyire oda**sz a heroikus fantasynek.
Javítva: 2007-12-15 10:46:32 - ZéKósza által

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-12-15 10:46:42 - ZéKósza által</font></small></b>

Jester

Jester

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1380 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.15, 10:37

- Nem vesznek fel varázslónak?
- A halárus csak bambán néz rád a piacon, mikor megpróbálod a felére lealkudni a tegnapi halat?
- Az erioni egyetem színikörében, mindig te alakítod III. Richard-ot?
- Te vagy az egyetlen, aki nem nevet a kocsmában a "híres" bárd viccein?

Itt a helyed!
Jester humorérzék iskolája

ugyanitt dragfa nagy mennyiségben eladó

Simon_Bishop

Simon_Bishop

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 139 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.15, 10:24

Narem:

Definiáld már kérlek a gonoszségot! Mert anno vagy 10 éve egy már akkor is rutinos mesélőnek számító bácsi felette nekünk, mint csapatnak ezt a kérdést. Mondtunk pár közelítő, de elég pontatlan definíciót. De mivel a gonoszság viszonylagos / az inkvizítornek a boszmester, a boszmestrenek az inkvizítor a "gonosz" / így nem jutottunk jó eredményre. Ámde a DM bácsi mondott egyet, amit máig legpontosabbnak tartok: a gonosz az aki végletesen önző. Vagyis aki saját elveit, érdekeit minden esetben, bármi áron más érdekei elé helyezi. Ez a legpontosabb definíció. A földi, vagy az ynevi ököszféra legalján a növények állnak, mert ők kevéssé tudnak védekezni / tisztelet a kivételnek / így a növényevők kíméletlenül irtják őket. Fölöttük a ragadozók akik írtják a növényevőket. Eddig csupán táplálkozási láncról beszélünk, és maslow-féle hierarchiában alacsony szintű vágyak és kielégülések. De már az értelmes lényeknek más tervei, vágyai is vannak. Az emberek, elfek, aquirok, stbstb már a földért a kincsért, pusztán faji alapon stbstb, is ölik egymást.
Nos a démoni síkon eleve ha jól tudom ha van is növényzet, elég gyér lehet. Ellenben a lények amiket "odaátról" ismerünk mind mind valamiféle kifinomultabb értelmet képviselnek. Ergo odaát állandó háború dúl. Így ot tnincs jámbor növényevő, csak olyan van aki öl vagy meghal. A "jóságos démonok" ha léteztek is, mind kihaltak rövid úton. Így az ottani evolóciós lánc végeredményeként bármely lény akit onnan áthozol, szükségképpen önvédelemből is agresszív, destruktív hozzáállást képvisel. Mert a legjobb védekezés még mindig a támadás. Szerintem olvass egy kis Alient, főleg azt amiben a hősök az alienek bolygójára mennek harcolni, hogy a helyi ökoszférában az alien nem is számít csúcsragadozónak, míg az emberi környezetben ő a "gonosz gyilkológép" holott nem is gonosz, csupáncsak gátlástalanul "enni-inni-szaporodni"-t játszik.
Szóval amit mondtam komolyan gondoltam. Az ynev-féle világképben a démonok szükségképpen "gonoszak", sokezer generáción keresztül tanulták, és nem feltétlenül azért, mert választhatnak, hogy jók vagy rosszak legyenek.

Tika:

Ki mondta hogy a többi varázshasználónek nem lesz ilyen lehetősége? :P Pont ez a lényeg, hogy a M* rendszerét összefüggően lehet csak reformálni, máshogy nem. Nálam az alant leírt dolog, a %-os és mágiaformára való bontásos rendszer más kasztoknál is ugyanúgy működik. ÉS persze ők is kapják a bónuszokat a saját szakukra.
Ugyanakkor a felhasználói mágia más elveken nyugszik, mint a tudományos alapú, így a fejlesztése, evolúciója is más jellegű.

Zeta

Zeta

A király lovagja

• Fórumita
  • 465 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.15, 01:25

Mi sohasem használtuk a varázsbot leírást a Rúnából, de egy valami megütötte a szemem pont a botokkal kapcsolatban és az nem más, mint az, hogy az összes Dorani varázslóbot dragfából készítik a botjaikat, de szineik tényleg a specilizációtól függenek.

Shark_Man

Shark_Man

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 340 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.14, 22:33

Ez az iskola-ellentétes iskola kicsit d&d-snek tűnik, ezért nem tetszik... de azért az iskola leírások egész hangulatosak. Egy valamire azért kíváncsi lennék: 1-2 képre az egyetem udvaráról vagy a folyosókról ahogy ott mászkál a szivárvány minden színébe öltözött sok-sok varázsló :P

Tika: az új rendszerbe annyi a specializáció, hogy képzettség kell a mágiaformákhoz (őselemi mágia-elemi mágia, alkímia-TAM, nekromancia-nekromancia,démonidézések-démonológia,asztrál/mentál-lélektan(itt rossz, h ua. mindkettőnek), jelmágia-rúnamágia, időmágia alapból van)

ui. szerintem nem feltétlenül szükséges et rendszerben így lebontani iskolákra a kasztokat, arra ott van az új zöld :D

Tika

Tika

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 149 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.14, 20:53

Számomra a lila inges-gatyás, fehér csizmás varázslók voltak a legviccesebbek :D.
A dorani varázsló botjának leírása megjelent Rúnában - 2003 előtt :P.
A varázslók specializálódása eddig egyik M* rendszerben sem volt (bár az újat még nem olvastam). A varázslási idő csökkenése is csak az Új Tekercsekben - de úgy, hogy a többi varázshasználónak is volt hasonló lehetősége. Így ugye durva, mert a varázsló definitíve a mókus legerősebb kasztja, és még tovább erősítenéd :D. Mint ha a Shien-suval chi harcoló kardművész még extra bónuszokat kapna :).
Term. nem akarok kötekedni, látszik, hogy sok munka volt vele. És ahogy már valaki írta, ellentmondásossága miatt abszolút illeszkedik az official kiadványok közé :D.

Xik_uz

Xik_uz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 217 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.14, 14:40

Simon Bishop:

Én sem mondtam mást, ezzel teljesen egyetértek.

Jester: :P

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]