Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Heroes of Might and Magic V - Tribes of the East (Ravenheart)

• Válasz írásához lépj be
19 hozzászólás érkezett eddig

_Set (NPC/NJK)

_Set (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.02.23, 13:44

na meg ez a másik dolog....h sztem az ember és az elf olyan tép lett, h az már szánalmasan siralmas....én lassan 10 éve necro rajongó vagyok minden heroes részben, és az 5ben sztem nagy okosság a necromanta felkiáltójel....de jáccottunk haverommal standard módot, ő emberrel volt...megcsináltam a játék végére a Howl of Terrort...vagyis ugye h fejlesztődik a Sikítás képesség...még -6 morált kap az ellenfél...hát én nemtom:S:S:S:S....elkezdtük a csatát...elég nagy számokkal (70 Angyal, és a többit képzeljétek hozzá), első köröm úgy indult, h Halálsikoly, és a játék végére a Griffnek a 7es morálját sikerült letornáznom 4esre...és az meg elég szánalmas...ha azt nézzük, h ez a necró faj legütősebb képessége....:S:S:S:S: szal lol

_Set (NPC/NJK)

_Set (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.02.23, 13:34

csuma srácok...kérdés...olvastam ilyet, h lehet a dualhoz hőst kreálni, ezt hol lehet véghez vinni? :P és milyen korlátok uralkodnak abban a módban..bár gondolom h nem tudok iszonyat 35. szintű Deirdre-t csinálni 40 Sötét Lidérccel az oldalán, de azért várom az infókat...

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.19, 19:33

Nagy patch... Nem egészen értek veled egyet. A patch szó ugyebár foltot jelent, nem más, mint foltozása az alap programnak, azaz a hibákat hivatott kijavítani. A kiegészítő pedig kiegészíteni hivatott a játékot, bővíteni a tartalmát.
Protozoli jó példákat hozott fel a musthave kiegészítőkre.:P Az ilyesmit szeressük. De például a Quake2-höz egy jó add-ont se tudnék mondani, leszámítva az Extremitiest, aminek a tartalma ingyen fenn volt a neten.:S No comment, téma lezárva részemről.:D

Protozoli

Protozoli

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 10 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.19, 14:40

A kiegészítő egy nagy patch, amire már úgy gondolják, megéri a pénzért árusítást. Abban igazad van, hogy vannak tök selejt és felesleges kiegészítők is (a heroes chronicles-el nem játszottam, de szerintem a sims milliomodik kiegészítője nagy hülyeség, mert én már voltam úgy, hogy magára az egész játékra untam rá, és azon egy kiegészítő sem segíthet), de például a Warcraft-hoz a Frozen Throne, a WOW-hoz pedig a Burning Crusade és a wrath of the lich king nagyon is kellenek.

blarke

blarke

Krystallide templar

• Fórumita
  • 2249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.19, 10:05

OFF2: a magtól függ, hogy mekkora a gyári órajele az AMD procinak. Van belőle vagy háromféle. Nemtudom hogy melyik melyik, de van olyan 4200+ ami 2.2-n és van ami 2.1-en megy. Sose volt AMD-m, csak olvastam, úgyhogy nemtom melyik melyik :P Üdv

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.18, 19:38

Hmm... a google másként gondolja.:P Vezérlőpult szerint Nvidia GeForce 6600GT. És jól bírja a gyűrődést, nem a videókártya, hanem a RAM és a proci kapott frászt.
Egész pontosan 2,1GHz a gyári órajele az AMD procimnak.:) Ezzer boccsánat a bakikért.

Négyről csak halovány emlékeim vannak. Jelenleg a mágianyúvasztó képzettség az ellenfél skilljének csökkenti a szintjét elsősorban, magasabb szinten erősebb varázslatok esetén is. Plusz a Might Over Magic Képesség az ellenfél Spell Powerjét csökkenti.
Erősnek elég erős, de cserébe más képzettségeket kell feláldoznod. Ha varázsló ellenfeled van, akkor egyet érdemes kiválasztani, amit használ - Warlockokoknál Shatter Destruction, Necromancernél Shatter Dark, és így tovább. De a Luck és az Attack még mindig kívánatosabb.:D

Malendil

Malendil

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 670 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.18, 19:16

Ravenheart

Nem példátlan egyébként a sorozatban, hogy a barbároknak mágianyuvasztó képessége legyen. A négyesben is volt valami ilyesmi. Ahhoz képest a mostani erősebb?

Off/konfig: az AMD Athlon X2 4200+ CPU gyári órajele 2200 MHz. Gondoltam, hogy erre gondolsz, csak kötözködtem kicsit. :P
Nem vagyok teljesen képben a régebbi nVidia kártyákban, de mintha az FX jelzőt kizárólag a rosszemlékű ötezres szériában használták volna. Tudtommal nem létezik FX6600GT. Mondjuk azon nem csodálkozom, ha egy FX5600-as kártya megfekszik újabb játékok alatt.
(Én eddig az X800-al max grafikán toltam a HoMM V-t, remélem nem kell alább adnom. :D

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.18, 15:17

Valóban szükségesek, de fenntartásokkal kezelem őket, mert nagy részük nem sokat ér. A patch meg a kiegészítő két külön műfaj, de ha az előzőt akarják pénzért rád sózni, annak te sem örülsz.
A ToE egy jól sikerült kiegészítő, ahogy például a Starcraft: Brood War is. De például az ismertetőben is említett Heroes Chronicles szintű dolgokat ingyen is találsz a neten...

Protozoli

Protozoli

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 10 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.18, 14:51

Ravenheart, azt írtad a leírás elején, hogy neked nem nagyon jönnek be a kiegészítők. Szerintem egy játékkiegészítő olyan, mint egy kiéhezett ember számára az étel, vagyis nagyon fontos. Egy efféle "patch" újra feléleszti a játékosokban rejlő tüzet a játék iránt, újra tűzbe hozza őket. Persze nem szabad túlzásba vinni, tehát a sokadik kiegészítő már pont az ellentétes hatást éri el. Nekem van ps2-m, és ott nincsenek kieg.-ek, hiányoznak is. (sokszor gondolkodom el azon, hogy én mit adnák ki hozzájuk) Összefoglalva, szerintem szükségesek. (max.1-2)

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.17, 20:17

A nekromanciát a 2.1-es patchben újították meg (meg vele párhuzamosan talán az 1.5-ösben). Én is jó ideje játszom már, de csak pár hete lett annyi szabadidőm, hogy megint írhassak. Ráadásul túl sok helyen javítottam bele, ami újabb hibákat szült - ezekért sorry, mondhatjuk, hogy a védjegyem.:P

Messor_

Messor_

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 439 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.17, 19:45

Köszi az ismertetőt!

Bár már egy jóideje játszom a játékkal. :P Összességében hasonló a véleményem, mint a tiéd, kellemes játék lett.
Egy dolgot mintha nem olvastam volna az ismertetőben: a nekromancia megújítása, vagy ezt már valamelyik patch is megcsinálta? Mert az is megért volna egy néhány szót. De sebaj, köszi a hasznos ismertetőt!
Üdv all!

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.17, 18:34

Bocs, hogy nem voltam egyértelmű.
Az eredeti videókártya egy GeForce FX6600GT volt, 128 megás.
A procim pontos neve asszem AMD Athlon 64 X2 4200. De mostanában már abban sem vagyok biztos, milyen vas van az otthoni gépben, annyira ritkán látom.:P

Malendil

Malendil

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 670 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.17, 16:47

Köszönöm az ismertetőt! Nagy kedvencem ez a játék.

Egy kis kötözködés a hardverkövetelményeket illetően: mivel érted a 4200 MHz-t az AMD procin? Folyékony nitrogén? :P
(Az eredeti videokártyával kapcsolatban is sikerült elég semmitmondónak lenned.)

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-12-17 16:48:06 - Malendil által</font></small></b>

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.17, 15:30

Ha véget ér a vizsgaidőszek, kaptok kritikát GalCiv2 új kiegészítőjéről, meg Fantasy Warsról...:) Bár utóbbi elég jól halad, lehet szilveszterre megleszek vele.:P

Zenékkel nekem semmi gondom nem volt. Háttérben eldöngicsélnek, nem idegesítik az embert... Ha meg mégis, arra az esetre ott van nekem Amorphis/Haggard/Therion/stb... :D

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.17, 15:11

Üdv!

Remek kritika, örömmel olvastam. Ha véget ér a vizsgaidőszak, talán még a játékot betesztelni is lesz időm... :P

Tisztelettel:
R'naggol

Protozoli

Protozoli

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 10 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.17, 14:48

Szerintem csak az a baj a HoMM5 Tribes of the East-el, hogy a zenék a Heroes 3-hoz képest rendkívül gyengék. (a Rpg.hu->teszt->protozoli tesztjei című fórumban én is írtam róla egy tesztet régebben, ha valakit érdekel a teljes véleményem, az ott megtekintheti)

Aapep

Aapep

Ancient Bone

• Fórumita
  • 834 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.17, 12:26

Áldassék a Nival! Érdekesnek, tetszetősnek tűnik. Főleg az új épületek fogtak meg igazán. Végre lesz hasznuk azoknak a tárgyaknak is, amik uram'bocsáss adott pillanatban értéktelennek minősülnek. Az asztrológus kifejezetten ötletes gondolat. A memory mentor hasznossága meg asszem vitathatatlan.

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.17, 01:50

Nem hiszem. A HoMM Kingdoms egy full-extrás browser alapú stratégiai játék (mint pl. Utopia), és ha minden jól megy, tavasszal már útjára is indul. Ráadásul nem tartom valószínűnek, hogy AAA project lenne, mint ahogy a Nival is állította a hirdetésben, valamint a Kingdoms a Heroes5-ös látványvilágot használja fel újra.

whoisnot

whoisnot

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.17, 01:29

A brékin'nyúzhoz: sztem ez a HoMM Kingdoms lesz, a Heroes MMO változata.

http://www.hommkingdoms.com

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6331 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.17, 01:29

Heroes of Might and Magic V - Tribes of the East (Ravenheart)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=5146

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]