Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Elder Evils - ha valami nagy gonoszra vagysz (Devenyi Peter)

• Válasz írásához lépj be
24 hozzászólás érkezett eddig

pepe

pepe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 435 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.03.06, 10:14

Szintén Elvis! Asszem nálam azért van, mert nálam ha "Elder" akkor inkább "Ones" és ha "Evils" akkor már inkább...ööö..."Elvis":D

Egybénkét rraól helte ósz, hgyo skkoal éeléknebbne rgölüzt benüknn za Evlis, mnit za Elsiv émsa,gyva im a rafnc.:)

Remélem jól sikerült érzékeltetnem.:D

Tyluven

Tyluven

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 46 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.25, 09:09

Elder Elvis mágikus mikrofonjába énekli a Jailhouse rock-ot, íly módon toborozza minionjává az ismert világ minden börtönben ülő Chaotic Evil-jét... :)

<b><small><font color=brown>Javítva: 2008-01-25 09:10:12 - Tyluven által</font></small></b>

bodzatea

bodzatea

Abyss mystic

• Fórumita
  • 2474 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.01.25, 08:12

fefceman:
Bubba Ho-Tep nézhető, jó poén :)
Utána meg lehet várni a My Name is Bruce c. alkotást...

Elder Elvis itt is bejátszott, ismertető korrekt. % a cikknek

whoisnot

whoisnot

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.25, 00:36

Hm. Amikor először megláttam a cikk címét, Elvist olvastam. Gondoltam jövök, és megírom - de mire belekezdtem, nem kis késéssel, kiderült (a kommentekből), hogy szinte mindenki más is annak látta. És ez jó. Elvis for president, ha Cthulhu épp nem ér rá. Csak találja meg valaki. Mármint Elvist.

Ami a Bubba Hotepet illeti, van itt róla egy rövidke ajánló. Én írtam, ezért csak apró betűvel reklámoznám, mert arcátlanság, csak nem tudom, hogy lehet a kommentben csökkenteni a betűméretet. Whatever.

http://www.endless.hu/?p=454

Ja, a cikket magát - bocsánat, ez nem az írójának szól! - kihagytam, mert teljesen lepörögtem a DnD3.5-ről. Átláthatatlanná, és ezért unalmassá vált a hivatalos és nem-hivatalos kiegészítők káosza, ilyesmi. Meg amúgy se játszottunk már egy idő után. De azért már magában az is jó, hogy születnek még rpg-ismertetők itthon is. Százalék.

Tantris

Tantris

Lovag

• Fórumita
  • 729 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.24, 19:02

Elder Elvis - nekem is így volt! :)

fefceman

fefceman

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 639 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.01.24, 16:12

nekem ez a bubba-ho-tep kimaradt.
elolvastam az imdb-n.
érdekesebbnek találom mint az elder evils-t:)
amugy nézhető?

Hantien_Harran

Hantien_Harran

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 52 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.01.24, 13:25

Esküszöm amikor megláttam a cikk címét így olvastam: Elder Elvis ha valami gonoszra vágysz :)

Gray_Eminence

Gray_Eminence

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 10 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.01.24, 13:22

Nos, Jester, az álláspontoddal nem tudok tökéletesen azonosulni, ennyi erővel Monster Manual sem  kellene. Ezek a könyvek nem vesznek le minden terhet a válladról, hogy az abszolút fantáziátlan  mesélőket segítsék, csak bizonyos elemeket adnak meg előre, amelyekkel sok idő tud elmenni, és nem  mindenki ér rá. Pl. egy CR 20-as lény statisztikáit kiszámolni, kitalálni. Az, hogy megvan a  főgonoszod, még nem teszi késszé a kalandot, nagyon sok munka van még vele.

Hogy példát hozzak,  én sokáig béna dolognak tartottam, ha valaki mirelit krumpliból süti a pommes frittes-t, mert hát  nam olyan sok idő már lemosni, meghámozni és feldarabolni azt a burgonyát (hogy nagyon választékos  legyek). De amióta van két gyerekem, és nem igazán jut 1,5-2 órám az ebéd elkészítésére, én is  megveszem, mert egyszerűbb. Nem olyan jó, mint a házi, de legyen egy macska is megalkuvó. A  kalandokkal is így vagyok. Ha péntek este 10-kor jut el valaki odáig, hogy mesélőként készüljön a  hétvégi játékra, igenis szívesen használ instant dolgokat.

Abban persze igazad van, hogy nem egy  core rulebook, és nem mindenkinek van rá szüksége, de az nem is fogja megvenni. Feltéve, hogy nem  gyűjtő... :-)

Helyesírás javítva.

<b><small><font color=brown>Javítva: 2008-01-24 13:23:33 - Gray Eminence által</font></small></b>

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2916 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.24, 13:17

Ez móka lesz. Arra én is kiváncsi vagyok, a Kétlábon Járó Féreg az statisztikailag eltér-e majd az ELH-ostól, bár az Exemplars of Evilben lévő utalások alapján legalábbis a szerepe, története elég más. Ott voltak a Tolstoff (vagy mi) család, akiknek elég érdekes kapcsolata volt ezzel az Ősi Gonosszal...
(És amiről egyébként nekem folyton a Raoul Reniertől az A kárhozott jutott eszembe).

Jester

Jester

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1380 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.01.24, 12:29

Ja, Elvis meg alap. :)

Jester

Jester

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1380 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.01.24, 12:27

Ezek a kiadványok számomra a fából vaskarika tipikus példái. Amelyik mesélő képtelen saját kútfőből kitalálni egy a világ elpusztítására törő főgonoszt és a hozzá tartozó szektát, főleg a mostanában egyre szaporodó filmek és könyvek inspiráló erejét is beleszámítva, az szerintem inkább ne is meséljen. Mivel ha minden igaz a könyv - és társai - az ötleteken kívül mást gyakorlatilag nem nyújt messze nem must have kategória inkább csak amolyan díszítőelem a polcon fölösleges pénzmaggal rendelkezők számára.

Az ismertető sem ragadott meg. Nincs késztetésem, hogy a boltba rohanjak megvenni a kiadványt.

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2471 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.24, 11:55

Elder Elvis - detto. Amíg meg nem láttam a borítón. :)
Ebből is látszik, mennyire megállja a helyét a gyakorlatban az alábbi elmélet:

„Egy anlgaii etegyem ktuasátai szenirt
nem szimát melyin serenrodbn vnanak a bteûk egy szbóan...” (Egy angliai egyetem kutatásai szerint nem számít, milyen sorrendben vannak a betûk egy szóban, az egyetlen fontos dolog, hogy az elsõ és az utolsó betûk a helyükön legyenek. A többi betû lehet teljes összevisszaságban, mégis probléma nélkül olvasható a szöveg. Ennek oka, hogy nem olvasunk el minden betût magát, hanem a szót egészében.

Bakou-1

Bakou-1

Régi fórumozó

• Archívum
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.24, 11:47

Hehe...nekem is Elvis lett a címből.

"Már kezdtem reménykedni, mert egyből beugrott a MiB beszólása: Elvis nem halt meg, csak hazament... " Nem a Mars Attack!-ban volt ez?

svin

svin

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 21 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.24, 10:50

Én is Elvisnek olvastam és egyből a Bubba-Ho-Tep ugrott be :)

Armand

Armand

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 434 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.24, 10:05

Az Elvis-rajongók a témakörben tekintsék meg a Bubba-Ho-Tep c. műalkotást, nem fogják megbánni:D
http://imdb.com/title/tt0281686/

Holleau

Holleau

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 3 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.24, 09:48

Az ősi Elvis-ek meg a szerepjáték? Nem hittem a szememnek. De ha ennyien "megálmodták" már, így kor hajnalban, akkor meg is kéne valósítani. :)

Megnézném mint kiegészítőt

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1383 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.24, 09:42

Szintén Elvis. (Ezt a csalódást! Már kezdtem reménykedni, mert egyből beugrott a MiB beszólása: Elvis nem halt meg, csak hazament... Erre csak egy D&D kiegészítő.)

_Hanameth het-neb (NPC/NJK)

_Hanameth het-neb (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.01.24, 09:29

Szinén Elder Elvis ... :)
Tudja az Öreg Ördög miért ...

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 974 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.24, 08:42

Korán van még, én Elder Elvis-nek olvastam, húú, gondoltam, végre valami érdekes! :-)

_neon swallow (NPC/NJK)

_neon swallow (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.01.24, 08:21

detto:D amúgy én nem játszom adnd-t, de az ismertető tuti.

neonfecske

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]