Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Husevok (Lazok Gyorgy)

• Válasz írásához lépj be
20 hozzászólás érkezett eddig

Garaf

Garaf

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.06.12, 19:44

Szerintem legközelebb ne olvassátok el a címet:). Nekem bejött:). Bár egy picit felfordult a gyomrom, elég izgalmas volt(tudom,hogy nem függ össze).Egy amerikai C-kategóriás filmnél mindenképp:).

Odusz

Odusz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 203 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.03.16, 13:16

Nagyonjó, főleg a vége!
Az eddig hozzászólókkal egyet értek, valóban néha "a kevesebb több".
Megj.: ha a fémeszközök véresek maradnak akkor nem kell sok idő és tiszta rozsda lesz minden.

Hmmm. Az egyetemi menzán is rozsdás a bárd és a konyhások furcsán viselkednek... pár emberből amúgy is elegem van... hmm, lehet, h. nyitok én is egy éttermet?! :)

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3351 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.03.12, 13:18

Helo!
Kar erte, hogy mar az elso mondattol kiszamithato. Vajon minek ragtad ennyire a szankba a rengeteg ismetlodo jelzovel, stb.? Egyszeruen tul sokat kattog a srac azon, hogy milyen hus lehet, amit eppen belapatol. Ennyi utalast meg egy szellemi fogyatakos is megertene :-)
Az elso harmad vegefele, a ket srac es a pincer parbeszedenel miert van szaz fele taglalva a szoveg?
A stilusa tetszik, a "Toros" nev nagyon ul, a mondatok java szerintem jol megirt, a parbeszdek nagyon ott vannak. Az utolso par mondat kulonosen jo. Az is bejott, ahogyan a pincer berangatta a csokat a konyhaba, mikozben fohosunkben megerlelodott a cselekves. Tok realis szerintem. Ugyanakkor itt szerepelt az alabbi mondat is:
"A kezében ott volt ugyanaz a mosdatlan bárd (...)"
Jujj. Talan mosatlant akartal irni? A bardok ugyanis nem mosakodnak ;-)
"Ugyanaz": mi most a srac szemszogebol latjuk a fickot, aki korabban meg nem latta. Azt csak a narratortol tudjuk, hogy egy barddal verte szet a haverja fejet par perce. Szoval Feri szamara az a bar nem lehet "ugyanaz", mivel o most latja eloszor.
Egy apro bukfenc meg benne, mikor a srac gyanuja felebred, es a mobilt kezdi keresni a kukaban - de ugy, hogy elobb kinyomja a telot, es utana kezd el kutakodni. Gondolom Te is kerestel mar szazszor lehalkitott mobilt egy halom cucc kozott - ha nem hallod, ahogyan rezeg, akkor kajak nehez megtalalni :-)
Summa: A stilusa es a hangulata kiraly, a sztori sajna leragott, es a tul sok utalas miatt hamar leesik a poen. Hajra tovabb!
Udv!

<b><small><font color=brown>Javítva: 2008-03-12 13:19:52 - Nocturna által</font></small></b>

Petro

Petro

Jómunkásember

• Archívum
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.03.04, 13:06

Elolvastam, végülis tetszett, csak túl kiszámítható volt a cím alapján. Bár az ilyen slasher-horrort nem kamálom annyira, de nem rossz. Egyből a texasi láncfűrészes gyilkos ugrott be nekem is.
Az utolsó mondatért külön grat, azt jól eltalálta a szerző!

Jee

Jee

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.02.27, 13:18

"a börtönben kapnak majd enni. "
Ez tetszett. :)

Godfrid

Godfrid

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 129 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.02.26, 21:05

Lepus: Félreértetted, én az éttermet üzemeltető testvérpárra utaltam, nem a főhősökre, akik ha nem tévedek nem is voltak testvérek.
Lovecraft stílusához semmiképpen sem hasonlítanám a novellát. Teljesen más kategória.

Karakk

Karakk

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 37 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.02.26, 17:33

Nekem nagyon-nagyon tetszett. Bár, aze lőttem szólóknak igaza volt abban, hogy túl kiszámítható, pl. a cím miatt. De tetszett, hogy a Texasi Láncfűrészes Gyilkos beltenyésztett kannibalizmusát magyar területre hoztad.

Ja, és amit még kiemelnék, ami nekem nagyon tetszett:
"...mert mindjárt lefagy a tököm!

Mielőtt ez a nem túl valószínű esemény bekövetkezhetett volna..."
Ez ihajcsuhaj. :)

De amúgy az egész novella nagyon jó.

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.02.26, 09:16

Godfrid: Nos, nem tudom hogy mennyire volt "igazán elfajzott" a két testvér, nekem egyáltalán nem ez jött le. Két városi vagány, meglehetősen primitívek és szegények, de emberek - nem úgy, mint az állati sorba süllyedt kannibálok.

Ez egy tipikus lovecrafti felütés mindenestül. Nincs benne helye "mi vagyunk az igazi szörnyek" gondolatoknak, mert teljesen világos, minden kérdésen felül áll, hogy kik az igazi szörnyek.
Az, hogy a falusiak "csak élni akartak", épp hogy tovább fokozza embertelenségüket, szörnyeteg voltukat: "Nem volt bennük se megbánás, se sajnálat, hogy így alakult, hisz ha valamiben biztosak lehettek, az az volt, hogy a börtönben kapnak majd enni." Ez nem mást jelent, mint azt, hogy ők már nem emberek.

Amúgy a novella jó volt, bár kicsit közhelyes. :)

Kadmon

Kadmon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.02.25, 16:55

Bár az első hozzászólásomnál nem írtam, de nekem is pozitívum, hogy magyar környezetben játszódott a történet. Nagyon sok hazai író megijed, ha a főszereplő nevének Ferit vagy Gábort kell adnia... (Gyanítom, hogy ez részben az olvasók miatt alakult így, de akkor is.)

hantarex: Már az is elég elcsépelt, hogy a rendőrök / egyéb segítségre érkezők is beépített emberek.
Ami azt illeti, régebben amúgy nekem is jobban tetszettek azok a sztorik, aminek a végén szív a főhős, de pl. pár hete olvastam a "They do not Die" című képregényt, amiben egy hasonló szitu végén a szomszéd városba szaladnak, és kiderül, hogy ott is a szekta tagjai az emberek, és jól elkapják őket. Akkor valahogy úgy éreztem, hogy akkor mi értelme volt az egésznek? Végigolvastam egy sztorit, aminek igazából nem volt egy rendes lezárása, és a főszereplőknek nem volt még esélye sem a győzelemre. Idős koromra még a végén megszeretem a happy endet? :)

<b><small><font color=brown>Javítva: 2008-02-25 16:58:04 - Kadmon által</font></small></b>

Godfrid

Godfrid

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 129 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.02.25, 16:03

Az elejét nagyon jól sikerült eltalálni, izgalmas, olvastatja magát. Az utalások kellenek bele, bár lehetnének változatosabbak, és kevésbé egyértelműek. Talán jobban kilehetett volna hangsúlyozni, hogy a két testvér volt igazán elfajzott a többi lakó meg csak élni akart.

Hantarex: A rendőrös ötlet felesleges nyújtás lenne, ha belegondolsz még megvalósíthatatlan is. A város kicsi volt hogy rendőrörse legyen, ha betelefonálsz akkor a központba kapcsolnak nem a helyi járőrnek...

hantarex

hantarex

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 107 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.02.25, 15:38

Túl kiszámítható volt. A cím és az első pár sor elolvasása után már tudtam mi lesz a vége. Esetleg lehetett volna még csavarni egyet a sztorin ha a rendőrök akiket kihiv szintén tagjai a kommunának :)

_darvicor (NPC/NJK)

_darvicor (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.02.25, 14:18

szerintem a végén Ferinek kellett volna átvennie a helyét a szakácsnak...a pincért nem öli meg...megegyezik a falusiakkal...elötte ízlett neki a kaja...a haverja is csak idegesítette...legalább lenne melója és kajája...a következő "adagot" már ő készíthetné...valami vidám gyerekdalt fütyörészve...

fefceman

fefceman

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 639 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.02.25, 13:30

Szerintem a cim sokat elárul.Amikor elolvastam azt a sort hogy egy étkezde...blabla...
Akkor már tudtam mi lesz.
Túl kiszámitható.
De nem rosz

Airyku

Airyku

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 766 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.02.25, 12:51

Tyű! Egész jó! Tetszett, hogy van benne humor is. :) Igazi kis hungarikum!

_Thauglimorgorius (NPC/NJK)

_Thauglimorgorius (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.02.25, 10:41

Összességében szép darab. Bár egy résszel van kis fenntartásom:
Amikor Gábort megöli a szakács - mikor levágja a kezét... hát... sztem a csávó akkor olyan torkaszakadtából üvölt hogy a szomszéd faluban is lehet hallani... bár nem tudom, szerencsére még nem volt részem hasonló élményben:D

És csak még egy dolog, bár ez csak egyéni vélemény: túl sokat elárulsz közben:) végén nagyobbat ütne a csattanó ha belecsempésznél egy kis homályt:) (bár ezt már mondták előttem is

No, mára ennyi. Voltam Thaug

Sonko

Sonko

Távgyógyító

• Fórumita
  • 3270 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.02.25, 10:39

Jól megírt novella, ismert befejezéssel :) Amit már említettek: tényleg kicsit redundánsra sikeredett, egyes jelzőket túl sokszor említesz. A végső harcot viszont egy szuszra meséled el, ez nekem nem tetszett.

Továbbá az elején nem tudtam eldönteni, hogy az elbeszélő amolyan objektív-narrátor, vagy pedig kissé cinikus, és oda-odaszúr egy megjegyzést ("A fővároshoz szoktak és finoman szólva nem értékelték a vidék rusztikus szépségét." - ez kissé kilóg a szerepből)

A magyar környezet +1 pont, semmit nem von le a mű élvezeti értékéből, sőt, még hitelesebb is. A párbeszédek meg jók, életszagúak.

Cruzifix

Cruzifix

Nagymester

• Fórumita
  • 812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.02.25, 10:29

Jóétvágyatkívánok! :)
szerintem aranyos volt nagyon.

krisko

krisko

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 341 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.02.25, 10:15

Hmm, mintha valaki Torchwood-ot nézne! :)

Kadmon

Kadmon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.02.25, 08:50

Hm, én reggelizés közben olvastam el :)
Igazából Gábor nem hiányzott a történetbe, elég lett volna, hogy Feri megtalálja a dzsekit, és bemegy, hogy megkérdezze a pincért, hogy nem látta itt Kriszt. Ha Gábort nem ölik meg rögtön (pl. azért, mert nincs is), sokkal tovább lehetett volna húzni a feszültséget, egészen addig, amíg be nem ér Feri a konyhába.
Nem kellett volna a hús leírásánál mindig emlegetni, hogy fura, meg nem tudja, milyen állat - az olvasónak szerintem elég, ha a végén esik le a dolog, elég lett volna annyi, hogy valami ízetlen szürke húson nyammogtak.
Kicsit sokat szerepelt benne a vér, meg belek, meg mosdatlan, meg hányingert keltő, ezekből vissza lehetne venni - a kevesebb itt hatásosabb lenne szerintem.
A sztorit már feldolgozták párszor, de ez is egy korrekt változat volt. Általában azzal szoktak véget érni, hogy a főhős kinyír mindenkit, vagy a végén a főhőst is elkapják, ahhoz képest nekem újdonság volt, hogy önbíráskodás helyett kihívta a rendőrséget.
Szóval, nekem tetszett.

Sparrow

Sparrow

Írófióka

• Fórumita
  • 708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.02.25, 02:11

Tetszik. Csodálkozom rajta, mert én utálom ezt a fajta horrort. A Hostel című filmszerűséget is kábé a felénél kikapcsoltam. Ez viszont tetszik. Sőt, még meg is éheztem. Egy beteg állat vagyok. :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]