Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Az utolso jarat (Kiss Gabor)

• Válasz írásához lépj be
12 hozzászólás érkezett eddig

Garaf

Garaf

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.06.11, 20:06

Szerintem(már ha jól gondolom Nyomkereső javíts ki ha tévedek) nem Magyarországon játszódik és inkább 1970-be tenném.És ezenkívül egész jó főleg észrevenni,hogy a kutya próbálta valamire ráébreszteni a tagot...

Odusz

Odusz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 203 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.03.31, 21:51

Ja. Amúgy majdnem elfelejtettem: 83%

Odusz

Odusz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 203 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.03.31, 21:50

Hangulatilag jó! A többit meg már leírták előttem.
Megj.: A pszichiáter attól még h. nem közveszélyes és állítólag nem önveszélyes, biztos AKKOR MÉG en mvoltak öngyilkossági gondolatai, beszámítható, de a rehabilitáció és reszocializáció keretében tuti beutalta volna a klinikára, vagy lealább is terápát esetleg gyógyszert rendelt volna. Bele kellett volna írni, h. önszántából írásban lemond erről, mert pl. "mi köze akárkinek is az ő gyászához", akkor rendben van, de így valószínűtlen!

MaXX

MaXX

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 27 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.03.13, 21:06

Jó ez az iromány, nem csoda, hogy nem fantasy. Ja, és a kutyákat is utálom...

Javítva: 2008-03-13 21:06:41 - MaXX által

<b><small><font color=brown>Javítva: 2008-03-13 21:07:20 - MaXX által</font></small></b>

Zajec

Zajec

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 223 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.03.12, 15:26

blarke: kár lenne. Előbb-utóbb mindenkit érnek ilyen vagy hasonló veszteségek, ha ugyan erre gondoltál, megnyugodhatsz, én sem leszek kivétel.

Nyomkereső: ja, ez az első? Akkor jóóó!

_Thauglimorgorius (NPC/NJK)

_Thauglimorgorius (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.03.10, 21:35

A kiszámíthatóság és a kisebb hibák (nekem csak a lojális munkáltató tűnt fel elsőre, a többi felett őszintén megmondom elsiklottam) ellenére szerintem egész korrekt kis novella. Ha pedig - mint említetted - első darab, akkor várom a további szárnypróbálgatásokat is, és szerintem nem vagyok vele egyedül:)

Üdv:
Thaug

blarke

blarke

Krystallide templar

• Fórumita
  • 2249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.03.10, 19:27

Zajec: ne tudd meg, hogy most mennyire utállak, gyűlöllek és irigyellek... meg a fószert is a kutya miatt.

_Nyomkereső (NPC/NJK)

_Nyomkereső (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.03.10, 18:21

Köszönöm a véleményeiteket!
Jól esett, hogy megosztottátok velem, ezért tisztelettel, reagálok rájuk:
Miért is íródott? Válasz nincs rá. Csak úgy. Csak úgy kijött belőlem. Egy kezdő gondolat született a fejemben, papírt, tollat ragadtam és leírtam azt, ami jött. A végkifejlettel bajlódtam csupán. Nem akaródzott meghalasztani a főhőst. Ezért olyan, amilyen, és ezért látható előre a vége. Tudom, egy novellának csattanni illik, de hát ez van (lett). Azért a vonat, holnap is ott megy el. Igazából, nem is történetet szerettem volna írni, csupán érzelmeket elmesélni (s ha ez valamennyire sikerült, annak örülök). Ez az első írásom -ha úgy tetszik, „novellám”-, ezért is, vannak benne, még alakítható, javítható részek, mint a kürtszó vs. vonatfütty, eltűnő fájdalom, humánus munkáltató, sok felkiálójel, stb. Időközben ugyan, már átgyúrtam, de nem volt meg bennem a türelem –mint pálinkafőzés után a friss főzettel-, hogy pihentessem egy ideig, ezért ez még a nyers változat. Elnézést kérek érte! A következő írásommal (ha lesz) már türelmesebben bánok.
Üdv! Kiss Gábor

KekPafrany

KekPafrany

Kotnyeles Saláta

• Fórumita
  • 607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.03.10, 14:31

Nekem viszont sikerült átéreznem..

Nekem tán a gödörbe lépés sántít egy hangyányit. Szerencsés, hogy másnapra nem fáj neki.

Kedves alkotó, ilyen novella jöhet még.

Zajec

Zajec

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 223 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.03.10, 11:14

Amúgy a villanymozdony is szokott kürtölni (dudál?) ha nem is fütyül úgy, mint egy gőzsíp. Amúgy igen, egész helyes történet volt, még ha nem is értettem egészen, hogy miért írta meg a szerző. Van aki lassan, fokozatosan dolgozza fel a veszteséget, van, aki egyszerre, és van, aki sehogy. Ez persze így van, de miért lett ebből novella? Félreértés ne essék, semmi komoly bajom nincs az írással, csak valahogy az volt az első gondolatom amikor befejeztem, hogy ok, a tag visszatér az életbe, és akkor most mi van? De lehet, hogy velem van a baj, (szerencsére) nem tudom átérezni. Amúgy technikailag rendben van, százalékot emiatt a kettősség miatt nem adok.

Sparrow

Sparrow

Írófióka

• Fórumita
  • 706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.03.10, 04:13

A főszereplő nekem is tetszik, de túl sok felkiáltójelet mond. Továbbá az volt az érzésem, hogy egy másik dimenzióban járunk, egy alternatív Magyarországon, ahol a munkáltatók ismerik az 'együttérzés' és 'megértés' szavakat, hát, szokatlan élmény ilyet olvasni. A végét előre sejtettem. Összességében tetszett, egész átélhetőek az ábrázolt érzelmek.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.03.10, 00:34

A főszereplő nagyon élethű lett,tisztára mintha rólam szólna.
A vonatfütty és a villanymozdony nem nagyon fér össze,de ez már csak kötözködés.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6456 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.03.10, 00:34

Az utolsó járat (Kiss Gábor)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=5207

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]