Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Meg egy perc (LuiseX)

• Válasz írásához lépj be
18 hozzászólás érkezett eddig

LuiseX

LuiseX

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 8 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.05.20, 19:11

Aingus Og

Igen, jól sejted, arra kiséreltem meg elküldeni, bár sikertelenül, mint korábban írtam.
Újra írni nem szerettem volna, nem lustaság végett, hanem mert így éreztem kereknek, ahogy megszületett.
Elnézésed, s a többiek elnézését kérem, ha emiatt kísérleti nyúlnak érzitek magatokat, nem ilyen célzattal küldtem, de hazudni se óhajtok, hogy nem volt az érveim közt.
Az rpg.hu-t is azért választottam, mert tisztelem az itt véleményezőket, és értéknek tartom a szavukat.
Egyébként is tereveztem, hogy küldök be novellát, de most ez a pályázat adott egy érvet, amivel végül meggyőztem magam...

Ezenkivül még elnézéseteket kell kérjem, hogy nem küldtem be még második novellát, de egyenlőre a gépem jelenleg nem teljesen életképes, így a rajta lévő alkotásaimat sem tudom elérni:S:S

Üdvözlettel,
LuiseX

Aingus_Og

Aingus_Og

Énekmondó

• Fórumita
  • 636 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.05.20, 15:37

LuiseX

Ha jól sejtem, HP 70 év múlva. A bekerült novellák mind 6000 K fölött vannak, egyébként.

Én a helyedben újraírtam volna rendesen, mert közönségként így egy kicsit kísérleti nyúlnak érzem magam (leteszteljük szegény rpg.hu-sokon, hogy mi a szar...)

AiO

_Arendyr (NPC/NJK)

_Arendyr (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.05.16, 18:29

sok a csak...

hajnalkrisztian

hajnalkrisztian

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 171 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.04.29, 09:55

Szeretettel várom és remélem a többiek is. :-)

LuiseX

LuiseX

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 8 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.04.28, 09:53

Sziasztok!
Köszönöm szépen a kritikákat, ígérem megfogadom a tanácsokat.
Azért, hogy kerek legyen az egész el szeretném árulni, eredendően ez egy pályazatra írodott, ahol sajnos volt egy elég kellemetlen kritérium(max. 6000 karakter), így cselekmény helyett inkább a változások eredményét szerettem volna bemutatni, technikai okok miatt minimális cselekményyel.
A rövid idő távok is a pályázat kiírása miatt alakultak így.

Freddie:
Mivel az emberek addigra már (a történet szerint) nem gondolkoztak, gépies logikával közelítettem meg, minek a hasznosítása maradjon el, így esett a választás a legenergiaígényesebb dologra(ami ma is az újrahasznosítás).
Hellguard666:
Igazából megkíséreltem a technoblablát kihagyni, de sajnos a kiírás miatti időt valahogy jelölnöm kellett, sajnos:(
Zyro, hajnalkrisztian:
Remélem a fentiekkel válaszoltam az általatok felvetett problémákra, ha nem, akkor elnézéseteket kérem. Egyébként köszönöm az észrevételeiteket.

A teljesség kedvéért, be kell valljam, mindössze azért küldtem be ezt a művet (valóban, novellának én sem nevezném:D), mert kiváncsi voltam, mit ronthattam el, ezért köszönöm még egyszer a kritikákat.
Ha esetleg érdekel titeket, beküldhetem az rpg.hu-ra néhány komolyabb alkotásomat.

Módosította LuiseX: 2008.04.28, 09:53

_kertesz100@freemail. (NPC/NJK)

_kertesz100@freemail. (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.04.23, 08:36

A novella nem kiáltvány, annak van cselekménye, vagy kellene, hogy legyen. A 20év ilyen léptékben kevés. Az energiáról és anyagokról szóló elmélkedés zavaros. Ekkora önsajnálat már humoros, pedig nem ez volt a szándékod. Azt ugyan te is szemléltetted akaratlanul is, hogy mennyit felejtett az emberiség, mert a nem jelemzett hősünk nem egy fedél alatt gyújt tüzet, hanem kint az esőben, és minden ösztönét elfeledve, oda ül mellé, és esik a hátára az eső. Felesleges cselekvés rosszúl kivitelezve.
A téma megérne egy hosszabb misét, de azt bizony végig kellene gondolni. És nagyon veszélyes vállakozás lenne, hiszen a végig gondolás egy novella erejéig sem sikerül. A világ, és könyhullató hangulat kevés. "Jöttünk a nagy büdös semmiből, és megyünk a nagy büdös semmibe"? Ez kevés! Az irodalom egy része hangulat,de van ott más is jócskán.
Tessék végig gondolni hangulatainkat, és akkor még nagy lehetőségek állnak előtted, mert ismered a szavak hatalmát.
Hajrá!!!!

Gerimaci

Gerimaci

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 37 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.04.22, 15:36

Hát sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de ez így egy kicsit kevés. Mondjuk egy bevezetőnek lehet, hogy jó lenne, csak éppenséggel itt nincs folytatás.
Így magában csak egy röpke elmefuttatás, amit épp rossz hangulatban írhattál.

Mammon

Mammon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 131 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.04.22, 14:59

hát ez... hát ez egy... háphápháp...
nem tud semmit, de tábortüzet rakni igen...
nem tud semmit, de a történelmet keni-vágja...
maga a történet logikátlansága pedig megalol.
hát ez bizony így nulla.

remélem nem csap le rá hollywood! :)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.22, 14:15

van még mit csiszolni rajta, de vannak benne ígéretes részek..

hajnalkrisztian

hajnalkrisztian

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 171 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.04.22, 13:44

Ezt most még át kell írni egyszer-kétszer, beleszőni az alábbi intelmeket és szerintem jó lesz. Novellának most még tényleg sovány, viszont egy hangulatot át tudsz adni és ez jó. Ezt kell továbbgyúrni. :-)

Személyes véleményem:
A scifi-vel az a baj, hogy manapság már mindenki szakértő, mivel a technika körbevesz minket. Vagy olyan érákat kell megcélozni, melyek a közeljövőben játszódnak. Ergó nem kell nagy dolgokat kitalálni, csak továbbgondolni az aktuálisakat. Vagy egy távoli jövőt festesz le és oda szinte bármilyen ötletet bevihetsz, hiszen ez a te jövőképed. Egy dolgot érdemes megfogadni és ezt már említették is a kollégák alant, pár évtized alatt nem fordul meg a világ. (persze vannak kivételek, pl. post apokaliptikus jövőképek)Szerintem egy ilyen esetben két három emberöltő kellene, hogy a tudás egy része teljesen elvesszen.

Én várom a javítást, mert szeretem a jó scifit.

Zyro

Zyro

Komisszár

• Fórumita
  • 214 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.22, 12:40

Ezer éve nem szóltam hozzá novellához, de most megszállt a jótétlélek. :)

Egy: Ahhoz, hogy az ötletből novella legyen, nem elég a hangulatteremtés. Ez utóbbi egyébként kis gyúrással egész jó szintre hozható nálad.

Kettő: Az egész novella egyetlen alapvető hibával küzd - "mutasd, ne mondd". Ha azt akarod, hogy az olvasó átérezze, követni tudja, élvezze a sztoridat, akkor a vezérkarakter ne elmesélje a történetet. Élje át. Írd le az ő történetét, ne pedig a világét. Amit itt bemutattál az lehetne felvezetés egy novellához, de ennyi és nem több. Így csak egy érdektelen leírás.

Három: Ha már leírásoknál tartunk - a novella rövid műfaj és hálás dolog párbeszédekkel (is) előbbre mozdítani a cselekményt. Apropó - hálás dolog cselekményt belevinni...

Négy: Szintén a cselekménnyel kapcsolatban: mindenki sablonokból építkezik (nagyon kevés a kivétel). A jó író árnyalja a sablonokat, egyedivé teszi őket. Ezt a történetet már nagyon sokan elmondták előtted és már akkor is érdektelen volt. Ha jobbá akarod tenni, akkor:
- Gondold át logikusan mi történne egy ilyen helyzetben
- Gondold át - és írd le - hogyan reagálnának az emberek, hogyan reagálna a karaktered.
- Ruházd fel egyedi vonásokkal a fentiek alapján mind a főhőst, mind a sztorit.

Akad a novellában néhány pozitívum is, például képes vagy kerek magyar mondatokban fogalmazni, tisztában vagy a helyesírás alapjaival, és úgy általában ki tudod fejezni amit gondolsz - bármilyen hihetetlen is, erre mostanság a magyar "írók" nagy többsége nem képes...

Lehet ez még jobb is, tessék gyúrni rá.

Uff,

(Z)

<b><small><font color=brown>Javítva: 2008-04-22 13:41:47 - Zyro által</font></small></b>

Petro

Petro

Jómunkásember

• Archívum
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.22, 12:35

Nem tetszett, átgondolatlan a koncepció, és hiányolok a végéről valamiféle csattanót. Sorry.

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.22, 11:09

Hát ez... szar volt.

"Ez már nem az irodalom világa. Már rég feladtam írói ambícióimat, és lesüllyedtem a nyolcadikos M.A.G.U.S. házikiegészítő-gyárosok szintjére. Már csak firkálgatok, küzdök, hogy ellophassak az életedből még egy percet..."

malcav

malcav

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 0 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.04.22, 09:34

Szerintem írj inkább ingergazdag harci jeleneteket gyilkos robotokról és túlélő zsoldosokról, az izgalmasabb lenne.

Hellguard666

Hellguard666

The Fallen One

• Fórumita
  • 2313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.22, 08:55

Hmm...

Ez így elég gáz... az alapötlet lehetne egész pofás is, de nem így.

Kapásból nem árt ha sci-fihez annyi fizikai ismerettel rendelkezik az ember, ami annyi technoblablához elég, ami hihető. Vagy ne legyen technoblabla...

Rövid, lapos, és jobbára kidolgozatlan. Szerintem ez nem novella, maximum egy novellakísérlet.

Mouse

Mouse

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 24 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.22, 08:44

Nemakarok senkit se megbántani, mert én még ilyet sem tudok írni, de nekem ez olyan volt mint egy felújított épület tartógerendák nélkül.

Freddie

Freddie

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 95 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.22, 08:05

20 év alatt így leépültek volna az emberek, és elfelejtettek mindent? Ez kissé erős nekem. Meg az is, hogy elsőként az újrahasznosítást lőtték ki, amikor ugye nyersanyaghiány van... Ellentmondásos az egész, számomra logikátlan. (Fúziós erőművet nem sikerült összeeszkábálni az önreplikáló robotok mellé?) Az elírások sem szépek.

Severus

Severus

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.04.22, 01:19

Nem igen szoktam hozzászólni semmihez itt az rpg-n, csak olvasgatok...viszont ezt nem tudtam szó nélkül hagyni...
"Csendesen zuhogott az eső, lágyan verve a hátam. Én csak ültem, és figyeltem a kicsiny tábortüzet"
Csak nekem furcsa, hogy "csendesen zuhog" az eső, és közben tábortűz ég?:)
Egyébként nem rossz a novella, érdekes gondolat, csak van benne-szerintem-még pár ehez hasonló képzavar.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6369 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.22, 01:19

Még egy perc (LuiseX)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=5240

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]