Ugrás tartalomhoz

Fotó

THK Nemzeti bajnokság 2008

• Válasz írásához lépj be
136 hozzászólás érkezett eddig

Aeren

Aeren

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1640 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.22, 14:37

Az itt leírtakkal mi történt? Megunták? Azért ez még szép szám amit itt látok.

Hali,

A magyar terjesztés megszűnt, és ez több embernek gondot okozott. Mások (többek között én is) ettől
függetlenül hagyták abba a játékot, vagy legalábbis a gyűjtését.
Draft versenyekre amúgy el szoktam menni, de mivel lapjaim nincsenek, így másra nemigen.

Tomky

Tomky

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 111 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.09.15, 18:02

Fiúk!

hamár itt a bajnokságról van szó angliában hányan játszák a thk-t?

Baratheon

Baratheon

Törzs-fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 957 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.11, 18:44

Juhász József vagyok, nos a kérdésedre a válaszom. Vidékre kerültem, így nem nagyon tudok részt venni versenyeken. A lapjaim megvannak, szóval, ha egyszer éppen szabadságon leszek mikor egy verseny megrendezésre kerül megjelenek majd.

Sajna csak magyar lapjaim vannak, így csak olyan versenyre megyek el, ahol van értelme megjelennem.

Steelrat

Steelrat

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 794 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.03, 15:10

Na ez egy igen jó kérdés. GYERTEK VISSZA JÁTSZANI, JÓEMBEREK!!! :) :) :)

Kartal_

Kartal_

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 224 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.03, 13:51

Az itt leírtakkal mi történt? Megunták? Azért ez még szép szám amit itt látok.

Fionnarix

Fionnarix

Kingslayer

• Fórumita
  • 3294 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.06.17, 23:52

Megkésve bár...

Nemzeti végeredmény:

1. Majláth Balázs 12 pont 4-1 64,0000
2. Csala Dániel 12 pont 4-1 62,6667
3. Juhász József 12 pont 4-1 56,0000
4. Tasnádi Ákos 12 pont 4-1 56,0000
-----------------------------------------------------------------
5. Szabó Lajos 9 pont 3-2 58,6667
6. Albeck Tamás 9 pont 3-2 57,3333
7. Sipka Bence 9 pont 3-2 54,6667
8. Vincze Péter 9 pont 3-2 49,3333
9. Soós Adrián 9 pont 3-2 49,3333
10. Somodi Richárd 9 pont 3-2 46,6667
11. Miklós Roland 6 pont 2-3 68,0000
12. Andó Dániel 6 pont 2-3 58,6667
13. Nagy Dávid 6 pont 2-3 54,6667
14. Olaszi Miklós 6 pont 2-3 41,3333
15. Király József 3 pont 1-4 54,6667
16. Özvegy Árpád 3 pont 1-4 45,3333
17. Kassitzky Csaba 3 pont 1-4 45,3333
18. Bereczki Viktor 0 pont 0-5 50,6667

Elődöntők:

Majláth Balázs
- Tasnádi Ákos 1:0

Csala Dániel - Juhász József 1:0

Döntő:

Majláth Balázs - Csala Dániel 0:1

2008. évi Nemzeti Bajnok: Csala Dániel

Recky

Recky

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.10, 09:30

Na, most jöttem rá, hogy ezt tegnap nem a legmegfelelőbb topicba írtam fel... :felvon:

Na, felraktam a nemzetin készült képeket ide, lehet nézelődni. Ja, egyébként azoknak, akik szerették a múltkori versenyen készült Vicomte-képet, ezúttal a 42-es és az 55-ös képet ajánlom. :blahblah:

(Alta, Morbiczer, remélem, nincs harag. :pirul: )

Emilien_LeDement

Emilien_LeDement

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 713 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.06.08, 19:37

Mindenki hosszú élménybeszámolókat írt. Nem is maradt mit leírnom. Csak annyit, hogy a hátsó mezőnyös helyezés ellenére remekül éreztem magamat, végigröhögtem. Remélem nem volt zavaró. :asit:

Aeren; én voltam a harmaik ellenfél. (;

Kanalasgem

Kanalasgem

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1021 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.08, 15:48

4. Hmm... azt hiszem Stark ellenfelem volt a negyedik? Végre győztem egyet, a remény újraéledt. Ismét felrántottam a kombót
most már királyi rendelettel kezdtem(igaz fagyit nem láttam az ellentől). Végre elindítom a kombóm(4-5 pont már fel is jött), amikor az ellen bátortalanul megjegyzi, hogy a mutatott lapom egy szövetséges. Akkor mi van, szent, az a lényeg, mondom én. Hát ekkor derült ki, hogy a paklim alaplapja egy hangyányit másképp működik, mint gondoltam(értsd: septonért ad hatalompontot, nem szentért). Nade semmi baj, végülis csak a dekkem épül erre. Azért vagy egy jó kis Hit ereje plotom, azzal még nyerhetek... Hát nem, az nem volt elég 1-3.

Egész pontosan 10 (12) pontod volt, amikor kiderült a tévedés. Kettőt le is szedtünk emiatt. Arryn házas Stark volt a paklim, és a végén azért tudtam győzni, mert több mint 6 hatalompolt volt a házkártyádon.

egyébként ez volt az egyetlen győzelmem a versenyen. csak kapkodtam a fejem.
de egy hét játék után inkább csak tapasztalatszerés miatt neveztem be.
és még meg is érte, hiszen két boosterral és egy stark hatalompont jelölő készlettel lettem gazdagabb.

Jól éreztem magam

Mivel 20ig ment volna a parti, így igazából mindegy mennyi pontom volt. A 6ot túl kell lépni a győzelemhez :asit:

igen de nekem a 6. hatalompontodtól volt előnyöm, mert arryn házas paklim volt.

Aeren

Aeren

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1640 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.08, 15:37

4. Hmm... azt hiszem Stark ellenfelem volt a negyedik? Végre győztem egyet, a remény újraéledt. Ismét felrántottam a kombót
most már királyi rendelettel kezdtem(igaz fagyit nem láttam az ellentől). Végre elindítom a kombóm(4-5 pont már fel is jött), amikor az ellen bátortalanul megjegyzi, hogy a mutatott lapom egy szövetséges. Akkor mi van, szent, az a lényeg, mondom én. Hát ekkor derült ki, hogy a paklim alaplapja egy hangyányit másképp működik, mint gondoltam(értsd: septonért ad hatalompontot, nem szentért). Nade semmi baj, végülis csak a dekkem épül erre. Azért vagy egy jó kis Hit ereje plotom, azzal még nyerhetek... Hát nem, az nem volt elég 1-3.

Egész pontosan 10 (12) pontod volt, amikor kiderült a tévedés. Kettőt le is szedtünk emiatt. Arryn házas Stark volt a paklim, és a végén azért tudtam győzni, mert több mint 6 hatalompolt volt a házkártyádon.

és még meg is érte, hiszen két boosterral és egy stark hatalompont jelölő készlettel lettem gazdagabb.

Jól éreztem magam

Mivel 20ig ment volna a parti, így igazából mindegy mennyi pontom volt. A 6ot túl kell lépni a győzelemhez :asit:

Kanalasgem

Kanalasgem

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1021 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.08, 14:26

Jól éreztem magam

Fionnarix

Fionnarix

Kingslayer

• Fórumita
  • 3294 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.06.08, 14:21

Akkor rosszul emlékeztem, azt hittem, T8 is eldőlt :asit:

adriandraco

adriandraco

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.08, 14:03

A top4 egyértelműen eldőlt, 4db 4/1-es fickó volt, szóval ezzel nincs probléma. Sőt, én úgy emlékszem, hogy talán top8 is egyértelmű volt, de erre már nem vennék mérget. Svájcinál meg mindig lesz azonos pontszám/másodlagos pontok alapján eldőlő hely.

A top4 egyértelműen eldőlt, de én pl 3 ponttal lettem kilencedik, és talán alattam is voltak még három győzelemmel rendelkezők, és jó lett volna játszani még egy-kettőt, akkor is, ha ezzel lejjebb csúszok :asit:

Recky

Recky

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.08, 13:59

Remélem nincs harag! :lol:

Természetesen nincs, tudott dolog, hogy az idő megszépíti az emlékeket... Az enyémeket ezek szerint elég hamar. :(
A megmentésekkel valójából igazad van, inkább csak nem volt nagyon szükséged rájuk - úgy kellett volna fogalmazzak, hogy sokkal kevésbé zavartak, mint előre gondoltam volna. Az természetesen nem kétséges, hogy csatoltlap-dobatással minden eldőlt volna, de ha nem húzol ilyet, valójából mindegy, mennyi van még a paklidban... :P
Mindegy, alapvetően hiszek neked, a memóriámat ismerve biztos én emlékszek rosszul - a hatalompontok kivételével. Azt ugyan nem tudom, hogy a házamon hány pont volt, de meg vagyok győződve róla, hogy volt lenn egy sokpontos hírhedt lapom is, valaki mellettünk (talán Nico?) még számolgatta is, hogy mennyim van...
Vagy ha mégsem... hát, akkor már tényleg ideje lenne megnézetnem magam egy szakemberrel, mert már az is elég gyanús, hogy az Alta elleni meccsem eseményeire nem emlékszem... :)

Ettől függetlenül nem akartam senkit megbántani a beszámolómmal, vagy úgy feltűntetni, hogy az engem legyőző játékosoknak pusztán szerencséjük volt; ha ilyesmi történt volna, azért így utólag elnézést kérek, és nyugodtan mindenki javítsa ki a tévedéseimet... :ok: ;) ;)

Végülis, utolsóként nincs igazán mire megsértődnöm. :asit:

Fionnarix

Fionnarix

Kingslayer

• Fórumita
  • 3294 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.06.08, 13:30

Tetszett a nemzeti, de részben egyetértettem Vincuval... Azt megértetettem, hogy félúton nem változtattak a szabályokon (ebben Vincut sem támogattam), de az is igaz, hogy így 5-6 ember állt pontosan ugyanolyan pontszámmal és még az egymás elleni eredmények sem dönthettek (mert nem voltak). Még 1-2 forduló talán jobban eldönthette volna a rangsort.

A top4 egyértelműen eldőlt, 4db 4/1-es fickó volt, szóval ezzel nincs probléma. Sőt, én úgy emlékszem, hogy talán top8 is egyértelmű volt, de erre már nem vennék mérget. Svájcinál meg mindig lesz azonos pontszám/másodlagos pontok alapján eldőlő hely.

adriandraco

adriandraco

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.08, 13:26

Én is írnék pár szót, ha már először nemzetiztem...

Az első meccsemen Thaurral játszottam (akinek újra megköszönöm a kölcsönkapott gyülekezőt és kémleled az eget). Volt minden, ami elvárható egy Martell paklitól, és a törött karokat, nem tudtam begipszelni, a skorpiócsípéseket megfelelő képesítés híján nem mindig tudtam kezelni, és kevés direkt ölést sikerült megvalósítanom. Hibáztam párat, de azt hiszem Thaur egyszerűen jobb volt azon a meccsen. Persze, azért kicsit megnehezítettem a dolgát.

A második mérkőzésen S. Rihárd (bocs, de nem tudom a fórumos nevét) Greyjoy paklija ellen küzdöttem, szó szerint, mert küzdelmes meccs volt mindkét oldalról. Fagyasztással és direkt ölésekkel tartottam a frontot, ám végül a lopakodó karakterek és a jól kihasznált ellenállás nélküli harcok legyőztek. Nem tudok többet írni, mert úgy emlékszem egyikünk sem csinált semmi váraltan dolgot, így sokáig nem került egyik oldal sem előnybe.

A harmadik meccsen Recky-vel csatáztunk. Időben ki tudtam hozni az új Eddardot, így nem álltam rosszul, és Boltony fattyának és a vastrónos Aryának (meg némi befolyásnak) köszönhetően két lopakodóm is volt. Ennek ellenére Recky szorgalamasan gyűjtögette a hatalompontokat Tommennel az öléseim után, és Tywin miatt meg sokat pihentek a karaktereim térdelve. A fordulópont talán ott jött el, amikor rá tudtam kényszeríteni Recky-t, hogy Tywint térdeltetve beleálljon egy harcba. Egyébként folyamatosan Egy Lannister mindig megfizeti az adósságáttól rettegtem, de úgy tűnt, az kimaradt Recky paklijából (pedig Tommennel mellett külön jó).

A harmadik meccsemet Nico ellen játszottam. Érdekes mérkőzés volt, mert gyakorlatilag Bűzös nyerte meg nekem. Nico az áradásokkal elintézte a befolyásaimat, így direkt ölésre kevés lehetőségem volt, de egy azért összejött, ha jól emlékszem, Theonra sújtott le Arya bosszúja, ami azért nagy érvágás lehetett. Persze, kint volt időben az új Eddard is, de az döntötte el a meccset, hogy Niconak valószínűleg nem jött ki túl jól a paklija, nem volt védelme a politikai harcaim ellen, így Bűzössel Westeros vérziket, Kisujjat és hasonló kaliberű lapokat dobtam a kezéből.

Az utolsó meccsen Árpival (Emilien) kerültem össze. Ismertük már egymás pakliját, tudtuk, miről fog szólni a mérkőzés. Árpi megpróbálta lassítani a játékomat és közben elég befolyást összegyűjteni egy Westeros vérzikhez, én pedig versenyt futottam az idővel, hogy elég hatalompontot összeszedjek a győzelemhez, mielőtt elszállna az összes karakterem, és közben lelkesen fagyasztgattam Árpi befolyásait. Ha egy körrel tovább mentünk volna, kezdhettem volna mindent elölről Eddard és a farkasok nélkül. (Ja, és Árpi csúnyán érvénytelenítette az egyik mentésem, így egy új Robb szállt el 3 hatalomponttal :asit: ) Jó hangulatú meccs volt.

Tetszett a nemzeti, de részben egyetértettem Vincuval... Azt megértetettem, hogy félúton nem változtattak a szabályokon (ebben Vincut sem támogattam), de az is igaz, hogy így 5-6 ember állt pontosan ugyanolyan pontszámmal és még az egymás elleni eredmények sem dönthettek (mert nem voltak). Még 1-2 forduló talán jobban eldönthette volna a rangsort.

Vincu

Vincu

Huligán

• Fórumita
  • 3181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.08, 13:23

Előre is elnézést, ha túlzottan észosztónak, vagy fölényeskedőnek érződik majd a hozzászólásom. :asit:

Recky!

Nem akarlak megsérteni, de én egy kicsit máshogy emlékszem arra a meccsre. :P
Megmentések terén nem álltam jól? Te minek nevezed ha kint van Wendamyr mester + A Könyves (aki válaszból felállítja Wendamyrt, aki így egy kettes követelést is lenulláz) + Euron másodpéldánnyal + vizi szentély (amivel körönként keresek másodpéldányt)? Nem tudom, én ezt elég magabiztos mentés alapnak érzem. Abban igazad volt, hogy Tywin mellett térdelve maradnak, de ezen esetekre meg ott volt a kezemben 2 Visszatér akit megérint a tél. Különösebben meg nem volt zavaró, ha meghal egy kis nyümi karakterem, azért voltak.
Az tény, hogy eltartott a 4. plotig a meccs, de igazából csak az volt a kérdés mikor húzom fel a 6 csatolt lap dobatás bármelyikét, és akkor már nem nagyon fog zavarni az 1 db keményre fagyott Kampós szigony, főleg hogy volt még a paklimban is, aminek már a Gyülekezőknek hála több mint a fele kiment. Ha emlékszel kábé 5 pontom volt, mikor felfedtem a Krák felemelkedését. Úgy fejeztük be, hogy hatalmi harca már igazából el se kellett volna menjek, mert 14 pontom lett addigra. A házkártyádon 7 pont lehetett, de semmi esetre sem voltál 13-14 pont közelében.
Remélem nincs harag! :)

Aeren

Aeren

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1640 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.08, 13:08

Talán nem nekem kellene folytatnom, de azért leírom a versenybohóc szemszögét is:
Egy szuper, jól ágondolt szentes/baelor szentélyes dekket raktam össze, amiben 3féle helyszín(szentély, sasfészek, blokádtörő), 1 csatolt(rhllor kiválasztottja) és 48 szent volt. A pakk gyengéje láthatóan a sasfések (nomeg egy apró nüansz, de erről később), így a közellenség számomra a Stark/Greyjoy volt.

1. ellenfelem Rezovics volt (Stark): Rögtön visszakevert, így elkeztem reménykedni, hogy nem lesz itt fagyasztás, szóval A királyi rendelet helyett pénzzel nyitottam. Na, hát ő kezdett, a sasfészkem felperzselődött, aztán keményre fagyott(hogy ettől miért nem esett le mindkettő...), szóval az 5 aranyas sasfészkem kemény -1 aranya termelt nekem. Egyetlen vicc volt a partiban(mivel a menet nagyjából ezen a toborzáson el is dőlt), amikor 2es követeléssel kezdett, nálam pedg 3 karakter volt. Valamiért balta helyett(amim nem volt) szemes harccal kezdett, erre befektettem az összes emberem, és megnyertem. Sziszegett egyet, majd elindította a 2es erejű emberét koronázni, amire Septon Chayle reagált... ekkor kért 1 perc szünetet :P A végére a balta azért levitte a két emberem a háromból.
A lényeg a lényeg: 0-1

2. Kikaptam Sakmatost(Greyjoy): Bár az első menetben megfogadtam, hogy stark/greyjoy ellen királyi rendelet lesz a nyerő, olyan kezdőhúzást produkáltam, hogy mégis inkább kibenjeneztem a kombóm. Jutalmam egy Áradás(vagy mi) lett. De sebaj, van 2 csatolt írtó plotom is, tehát második menetben... na itt cselfogás volt. De harmadik menet is van ám... Yess, lejött az a frány csatolt, de ő kezdett. Na és mit gyülekezik fel? Na mit? Szóval nem lett negyedik plot. Teljes megsemmisülésem akkor teljesedett ki, amikor még mintegy utolsó döfésként jótanácsot is kaptam paklim javítására(bár azt igazán nem tudom, mikor rakhattam volna ki a telet, ha nincs negyedik körünk :) ). 0-2

3. A harmadik ellenfelem Martell volt, a netes nevét nem tudom(bocs). Itt feljöttek a kombó nagyjából kezdésre, elkezdtem mutogatni a szentjeim, amíg sikerült a pakliban maradt 4 nem-szent egyikét mutatnom, Nico ekkor világosított fel, hogy ilyenkor biza nem keverünk újra... nah igen apró figyelmetlenség :( Azért a partit hoztam, mivel körönként 5x tudtam használni(miután egy szent lement folytattam a mókát). 1-2

5. Dávidot kaptam a végére, igazából itt már egyszerű test a test elleni kűzdelem ment(főleg miután 10 lapból kirántottan a westeros vérziket), de a hit erejéből még mindig csak 1 volt a dekkemben, és balta ikonos karakter nélkül nehéz nyerni 1-4.

Szóval vices parti volt, igazán frappáns zárszót viszont nem tudok, várom a " :asit: " megjegyzéseket :lol:

Módosította Aeren: 2008.06.08, 13:09

Recky

Recky

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.08, 11:58

Na, hát akkor megnyitnám én a beszámolók sorát. Alapvetően élveztem a versenyt, jó volt idegen játékosokkal is játszani a sok ismerős után, még akkor is, ha sikerült mélyen alulmúlnom még saját, nem túl magas várakozásaimat is... :) Azt mondjuk nem mondom, hogy zavart volna egy kicsivel több sikerélmény a játék során, de ahogy az lentebb olvasható, elvesztett meccseim többségében szerintem nem hoztam szégyent a Lannister névre, ellenfeleimnek meg kellett küzdeniük a győzelemért... Bár tény, hogy a legyőzésem számukra nem sok másodlagos pontot jelenthetett... :P

Mindenekelőtt, a paklim. Hát, igazság szerint nem tudom eldönteni, pontosan hogy nevezzem a paklit, amit összeraktam; volt benne tövises Tywin és Tommen Baratheon, e mellett pedig hírhedt lapokra, vastrónos Vastrónra és Oroszlánszájra épült, elnyert uralomból ölt, és megölt karakterekből szerezte a hatalompontot… Szóval ilyen kicsit kaotikus egyveleg. Hát, úgy is működött – valószínűleg jobban jártam volna, ha kiválasztok egy koncepciót, és arra megyek rá, de a tesztelésen még ez sem tűnt olyan rossznak…
(Ja, és köszönet Fionnarixnek, Niconak és Thaurnak, akik mind hozzájárultak pár lappal a paklimhoz.)

Viszonylag korán megérkeztem a Sárkánytűz elé, így a bolt előtti ácsorgás jutott osztályrészemül előbb Alta, majd Aeren, Thaur, Kanalasgém, és még pár ember társaságában. Aztán végül csak kinyitott a bolt, be lehetett menni, neveztünk, stb.; és már itt feltűnt, hogy mintha egyetlen Targa játékos sem akarna érkezni (pedig külön készültem a Targa égetésre, hiába). Idővel befutottak a szegediek is, és már lassan a nevezés is lezárult, mikor Fionnarix még mindig nem érkezett meg, holott volt még legalább 6-7 lap, amit ő hozott a paklimhoz - arról nem beszélve, hogy ha nem ér oda időben, páratlanul is lettünk volna (ja, és persze ahhoz sem ártott a megjelenése, hogy végül második helyezett lehessen :ok: ). Na, aztán nagy sietve csak beesett az utolsó pillanatban, így le lehetett zárni a nevezést, és miután eldőlt, hogy 5+4-es formátumot játszunk vagy 4+8-ast (végül az előbbi lett), megtörténhetett az első sorsolás is.

Na, hát az első körben Alta Baratheonjaival kerültem szembe. A többiek riogattak vele, hogy az első plotom valószínűleg az utolsó is lesz, mert az ellenfél paklija három perc alatt nyer – ehhez képest egész jól kihúztam a dolgot, a mi meccsünk tartott legtovább abban a fordulóban. Szívesen írnék még arról is, hogy pontosan mi történt a játék közben, de Tharr látja lelkemet, az egészből csak arra emlékszem, hogy az elején kidobta a kezemből az Oroszlánszájat, és hogy Castamere-n volt 4-5 pontom, amik aztán valahogy eltűntek (gondolom, a helyszínnel együtt). Nem tudom, ez már az aggkori szenilitás jele lehet, de ez a meccs valahogy teljesen kiesett. :asit:

Második ellenfélnek Vincu sorsoltatott ellenem, aki új hátteres, 45 lapos Greyjoy-jal volt (illetve, gondolom, ha használta az új hátteret, biztos 45 lapos volt a paklija, de igazság szerint nem számoltam meg ;)). Hát, valójából ez volt az a ház, amitől a legjobban féltem, mert helyszínek és elhalálozó karakterek nélkül egyaránt halálra volt ítélve a paklim – szerencsére azonban Vincu nem játszott helyszínmanipulációkkal (vagy ha igen, akkor csak én nem találkoztam velük), és a megmentések terén sem alkotott akkorát, hogy az különösebben zavaró lett volna. Egy vastrónos Varjúszeműt pakolt fel minden földi jóval (kampós szigonnyal, tengeri támogatással, másodpéldányokkal, ilyenekkel), illetve egy-két kisebb karakter csámborgott még ott a térfelén. Ezt a helyzetet elég jól sikerült kontrollálnom, Tywin ugyanis elég hamar megjelent nálam, kapott egy másodpéldányt vagy jeges sisakot is, szóval meglehetős biztonságban ácsoroghatott ott. Varjúszemű védhetetlenségét akinek a nevét nem szabad kiejteni dobatta le róla, a térdelhetetlenségét pedig sikerült keményre fagyasztani (külön köszönet Thaurnak, aki az utolsó pillanatban szállította ezt a lapot a paklimhoz), szóval elég sokáig nem volt módja részt venni a harcok alakításában (hála egy jól időzített cselfogásnak, még a fegyvertárat sem tudta kirámolni egy újabb szigonyt keresve). Én közben kitartóan ütlegeltem őt vörösköpönyegeseimmel, öltem a pontot adó karaktereimet – szóval jól elvoltam, és ha nem járnak túl az eszemen Benjen rejtekén, vagy ha Varjúszemű képessége nem dobja el a paklimról gyors egymásutánban az Oroszlánszájaimat, úgy legalább egy nyert meccset elkönyvelhettem volna.
Arra igazság szerint már nem emlékszem, mi volt a pálfordulás első jele, de Vincu egy idő után elkezdett magára találni, lehozta a nem térdelő Theont, egy harcba meg már maga Tywin is kénytelen volt beletérdelni, onnan pedig már nem volt visszaút… Végül így is valami 13-14 pontom volt a végén, szóval szerintem elég becsületesen helytálltam. :lol:

Harmadszor Adriandraco Starkjaival küzdöttem meg (elnézést kérek, ha tévednék, de a logika azt diktálja, hogy ő volt az, mivel öten játszottak Starkkal, és a másik négy játékos nevéről tudom, hogy kikhez tartoznak). Eleinte ez a meccs is erősen kedvezett nekem, de ez elsősorban ellenfelem pechsorozatának tudható be: a kincstárak kiürítésével kezdett, erre a húzási fázisban rögtön összegyülekezett két Arya bosszúját. Ha jól rémlik, ezen a meccsen is kihoztam Tywint, kétszer lefagyasztottam egy hóhértőkét (másodszor, miután az első fagyásom is keményre fagyott), egy csomó hatalompontot gyűjtöttem Tommennel… aztán kikaptam. A fura az, hogy az átmenetre már itt sem emlékszem – lehet, hogy annyira sokkolt a mai napi eredménytelenségem, hogy az már az emlékezőközpontom működésére is kihat…

Na, a negyedik, Emilien elleni meccsem legalább annyira sikerült viccesre, mint bosszantóra, nem nagyon állt ugyanis másból, mint elnézett helyzetek sorozatából, mindkét résztől. Volt itt minden: asztalon lévő karakter kézből kidobott példánya, Tywin védnöksége alatt térdelve maradni elfelejtő karakter, gyülekezés Dorne kedvelt fegyvere ellenére, csatolt lap kijátszása egyértelműen halálra szánt karakterre, uralom elbénázása egy teljesen értelmetlen harc kedvéért, elfelejtett húzás pótlása uralmi fázisban, és még sok-sok hasonló finomság. Hogy mindezek közben az asztalra került az általam legyőzhetetlennek gondolt, később azonban mégsem annak bizonyuló Tywin – Királyvár kombó (mindkét lap megfelelően levédve, persze), hogy az Oroszlánszáj 9 vagy 10 pontot gyűjtött magára, illetve, nehogy az ellenfél fegyvertényei megemlítetlenek maradjanak, hogy Areo Hotah sikerrel mentett meg fél asztalnyi karaktert a téli vihartól, vagy hogy Tywin eleste után saját Királyváram hajtotta Emilien malmára a vizet; nos, mindez igazából már csak hab volt a tortán.
Elég hosszú meccs volt egyébként, másfészer mentek körbe a cselekmények, és bár egy idő után egyértelműen Emilien volt kedvezőbb helyzetben, itt is elmondható, hogy a győzelem közvetlen közelében vesztettem: ha csak egyetlen körrel korábban húzom fel Tomment, a futótűz támadásban elhalálozó karakterek összeszedték volna nekem a még kellő pontokat.

Végül, az ötödik meccsem Nico ellen zajlott, aki Greyjoy-Lannister paklival volt. De valószínűleg lehetett volna bármi mással is, mivel kétszer egymás után produkáltam valami rettenetes (karakter nélküli) húzást, aminek a felét rögtön el is dobatta cselekményből, úgyhogy csak idő kérdése volt a vereség, mely, ha nem tévedek, kb. a negyedik plot alatt következett be (azért 20 pontot még úgy is nehéz összeszedni, ha én közben csak vegetálok). Mondjuk tény, hogy éppen ilyen pakliktól tartva nem akartam Greyjoyok ellen játszani: amit láttam belőle, az az agresszív helyszín- és kézdobatás volt. Nico szerint ellenem jött ki legjobban a paklija az egész versenyen; hát, adott helyzetet tekintve, szerintem egy félszívből kijövő pakli is könnyen földbe döngölt volna.

Hát, szóval így nézett ki a dolog a tizennyolcadik, utolsó helyezett szemszögéből… Illetve, azt azért pozitívumként megemlíteném, hogy a bonusz-nyeremények kiosztásánál utolsónak sikerült engem is kisorsolni, így egy nagyon szép Martell bőrtokkal lettem gazdagabb, melyet egyébként szívesen elcserélnék valakivel Lannister bőrtokra, Lannister hatalompontokra, vagy esetleg valamennyi aranysárkányra (vigyázzatok, mert ha nem lesz jelentkező, a végén még kénytelen leszek elkezdeni Martellel játszani ;)).

Na, ezek után viszont szeretném majd hallani egy előkelőbb helyezést elért játékos beszámolóját is, mivel úgy sejtem, nem sok közös lesz majd a két elbeszélésben... :(

Ja, és csináltam fényképeket is, amiket ha lesz időm, majd felrakok a szokásos helyre.

Módosította Recky: 2008.06.08, 12:02

Fionnarix

Fionnarix

Kingslayer

• Fórumita
  • 3294 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.06.07, 19:10

Majd elfelejtettem, TOP4 +házak:

1. Rezovics /Stark/
2. Fionnarix /Stark/
3. Juhász Józsi /Baratheon/
4. Thaur /Martell/

A további sorrendet sajnos elfelejtettem elkérni, s nem tudom mindenkinek a helyezését,ezért csak azt tudom leírni, ki milyen házzal volt:

Stark: Rezovics, Fionnarix, Vicomte11, Adriandraco, Kanalasgém
Lannister: Xerlorn, Recky
Baratheon: Juhász József, Alta, Johnkraizer, Aeren /Egyezséggel/
Greyjoy: Vincu, Morbiczer, Nico /Egyezséggel/, Sakmatos, Greyjoy+
Targaryen: Hát ilyen sajnos nem volt :)
Martell: Thaur, Emilien

Nagyon színvonalas verseny volt, magam nem is játszottam gyenge/közepes deck ellen, Szegedről csak brutál paklikat láttam :P

Találkozzunk 15-én Classic Drafton :asit:

Módosította Fionnarix: 2008.06.07, 19:16

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]