Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Az elegedett vasarlo (Nathan Carter)

• Válasz írásához lépj be
19 hozzászólás érkezett eddig

_csx01 (NPC/NJK)

_csx01 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.08.28, 20:08

lassan indul be, de a végén a fordulat tetszett. Jót szórakoztam rajta, köszönöm, és sok sikerlt a továbbiakban.

NZsolti

NZsolti

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.07.14, 13:09

Hát, az eleje nem túl eredeti, de később már szórakoztatóbb.
Kissé eröltetettnek érzem, szerintem a szerző nem túl régóta ír.
A végére túlzottan nagy csattanót akart tenni, ez érződik.
Összességében: olvasható, de négy csillagnál szerintem nem jobb.

Xik_uz

Xik_uz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 217 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.05.13, 09:27

Lerágott csont.
Talán nagyobbat üt,ha a lobotómia csaka legévén derül ki,bár úgysem nagy kaland.

akos_karesz

akos_karesz

Érdeklődő fórumozó

• Függő
  • 68 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.05.08, 13:10

Milyen rüvid novella, és mennyi kérdést vet fel... :rohog: Én nem olvastam sok ilyet, nem keresem a logikai buktatóit, így egészen jó szórakoztam rajta. Köszi a fordítónak!

_Tib (NPC/NJK)

_Tib (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.05.06, 19:12

Semmit sem jelentett volna eme iras, ha kozben jobb szelen nem az a Google hirdetes lenne, hogy: "Lapos hasat szeretne ugy, hogy ne legyen soha tobbet faradekony sem?"
:buszke:

Arsentis

Arsentis

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 387 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.05.06, 12:48

Nem tetszett. Üres. Sok hasonlót olvastam már / láttam filmen. Lerágott csont.

Odusz

Odusz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 203 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.05.05, 21:43

Nagyon jó! Kár h. kiszámítható a vége.
Buli lett volna ha előtte benondják a hírekbe,h. TV-nézők közt furcsa, éthetetlen szindróma ütötte fel a fejét... :nemertem: Esetleg, h. egy hirtelen prosperáló ZRT-t valami rosszasággal gyanusítanak... :dilis:

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1198 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.05.05, 21:00

Akkor fogjuk rá, hogy ZRT van benne :nemertem: Thx az infókat!

Zorkoczy

Zorkoczy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1205 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.05.05, 16:49

Hali!

Nem rossz, de eléggé kiszámítható. Rövid kis groteszknek elmegy.
Kissé más, de azért hasonló (és szerintem jobb is): Vonnegut - 2BR02B
Annak, aki nem ismerné, link:
http://www.gutenberg.org/files/21279/21279.txt

Ardin_con_Tyrus

Ardin_con_Tyrus

KisMester

• Fórumita
  • 75 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.05.05, 14:04

Krynn: A ZRT részvényt semmilyen tőzsdén nem vásárolhatsz. A ZRT épp azt jelenti, hogy nincs bevezetve a tőzsdére. A tőzsdén bárki lehet a vevő, így nem lehet korlátozni tulajdonosi kört.
A ZRT dolgairól igazán csak a tagok tudnak, nem kell szinte semmilyen adatot sem nyilvánosságra hozniuk.

Nem véletlenül van misztikus homály például a Facebook Inc, a Linkedin Inc. és még néhány hasonló, zártkörű részvénytársaság eredményei körül :nemertem:

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2934 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.05.05, 13:53

/OFF
Az Rt a részvénytársasági forma rövidítése volt, amíg 1-2 éve be nem vezették helyette a Zrt, Nyrt rövidítéseket. Az Rt rövidítéseket tavaly nyár tájára elvben minden cég esetén meg kellett változtatni a cégnyilvántartásban.

És a Zrt-k nincsenek semmilyen módon tőzsdére bevezetve. Attól zártkörű. De kétségtelenül részvényként ki van bocsátva, csak nem tőzsdei.

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1198 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.05.05, 12:33

Sigmund: persze, én is tudom, próbáltam jelezni a szmájlikkal és a "komolyra fordítva a szót" frázissal, hogy nem ez volt azért a lényeges - bár vsz kétségtelenül hozzátartozik a meséhez, mennyire hiteles/hihető. :nemertem:

Ardin con Tyrus, az Rt. általában az NyRT rövidítése tudtommal, a ZRT-t külön ki szokás írni. Különben a zárt körű társaságok részvényei is a tőzsdén vannak, csak a vásárlók köre szűkösebb. Ettől még az értékpapírok piacra dobásánál nagyon is szigorú feltételeknek kell megfeleleni, és persze előtte is a vállalat alapításánál. Ezek pedig ütik a misztikus homályát az egész cégnek. De mint mondtam, ez a legkevesebb, a fordítás tényleg szép lett.

hajnalkrisztian

hajnalkrisztian

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 171 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.05.05, 12:29

Első körben 128000 találatot adott ki a Google a Lobotomy Inc.-re. Szerintem szinte bármilyen idióta cégnévvel alapíthatsz céget. Persze Magyarország megint csak kivétel.
Nekem azért tetszik ez a szösszenet, mert a bugyuta reklámok alakítják az életünket és képesek rá, hogy bármit elhitessenek velünk. Egy szimpla végbéltükrözésre telefonon keresztül 999,-Ft-ért már fel sem tűnik az embereknek. Unottan kapcsolsz másik csatornára, ahol meg 1499,-Ft-ért szívátültetés van, vagy az aurádat fésülik szép szivárványosra.
Nekem nagyon aktuális és találó az írás. Talán egyes dolgok más országokra igazabbak, de attól még jó.

Ardin_con_Tyrus

Ardin_con_Tyrus

KisMester

• Fórumita
  • 75 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.05.05, 11:10

Aranyos, bár tényleg kiszámítható, miután kiderül a kulcsszó. A mondanivalója és a hangulata mindenesetre ütött.

Az Rt-kről annyit, hogy léteznek Zártkörű Részvénytársaságok is, nem mindegyik Rt van a tőzsdén. :nemertem:

Mouse

Mouse

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 24 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.05.05, 10:22

Énis úgy érzem, hogy a dupla nullás csatorna misztikuma elveszik az utolsó bekezdés miatt. Látom, hogy csak fordítás tehát az egyben van, de maga a sztori nem fogott meg.

Módosította Mouse: 2008.05.05, 10:23

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.05.05, 10:15

Krynn, ez nem realizmus, ez groteszk. Ekként is kell kezeleni. Legalábbis szerintem.

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2473 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.05.05, 10:01

Szerintem az utolsó bekezdés nélkül is ütős lett volna a sztori, és akkor fel sem merültek volna az Rt. létezésével kapcsolatos kérdések.

Kicsit rövid volt, de nem rossz! :nemertem:

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1198 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.05.05, 09:16

Jól sejtem, hogy a fickó nem tudta mi az a lobotómia? Különben ez az Rt. dolog egy kicsit fura. Ha annyira titkos, hogy csak egy nem létező csatornán jelenik csak meg a kiválasztott keveseknek, akkor hogyan viszi tőzsdére a részvényeit? :) Ha pedig nem is olyan titkos, hanem tényleg egy nyílt dolog, akkor a) Cégbíróság nem jegyzi be, mert tevékenységük illegális b) valami alternatív valóságban vagyunk, és a Lobotómia Rt. komoly pénzeket fizethet az egészségügynek, hogy életben tartsák a vevőiket, ami mondanom sem kell hamar túllépi a 200 dolláros fejenkénti bevételüket. :normaalis: Jah, és azér egy dolog, hogy sok a hülye és ezt a teleshop néha kihasználja, de egy másik kérdés a fogyasztóvédelem - főleg nyugaton. Szóval szemrángást okozó elektródák? Nemár. :P
Na jó, komolyra fordítva a szót, nem volt túl nagy durranás a befejezés, a lobotómia szót az utolsó sorig nem kellett volna ellőni, csak mint vmi csodabeavatkozás emlegessék a vállalat tevékenységét. Akkor ütött volna, így meg már a felétől kb. várható volt a dolog. A leírások hangulatosak voltak. :)

fejes91

fejes91

A Káosz Ura

• Fórumita
  • 337 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.05.05, 09:05

Jó volt ez így reggel :normaalis:
(Nem igazán értem ezt az értékelés dolgot, hogy működik.)

Módosította fejes91: 2008.05.05, 09:08

hajnalkrisztian

hajnalkrisztian

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 171 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.05.05, 08:36

Hehe. Betalált. Kérem a telefonszámot. :-)

-------------- automata szoveg -------------------------
Az elégedett vásárló ( Nathan Carter )
http://rpg.hu/iras/mutat.php?cid=5244
--------------------------------------------------------

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]