Ugrás tartalomhoz

Fontos! Olvasd el és add tovább! Ha regisztráltál valaha felhasználót az LFG.HU-n (vagy régebben az RPG.HU-n), akkor kérünk, hogy jelentkezz be vele, mert 2018. május 25-től a GDPR miatt változik az adatkezelés módja. Ha nem adsz külön engedélyt az adatait tárolására, a felhasználói fiókodat törölnünk kell.
Köszönjük.

Fotó

Pathfinder

• Válasz írásához lépj be
643 hozzászólás érkezett eddig

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 536 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2018.04.03, 13:44

The Goblin:

http://www.enworld.org/forum/content.php?5126-The-Goblin-Pathfinder-2-s-Newest-Ancestry!

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7494 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.29, 19:10

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7494 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.28, 11:40

Ha valaki fizikai példányt szeretne a playtestből, az mostantól előrendelheti:

http://paizo.com/pathfinderplaytest/preorder

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 536 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2018.03.27, 19:02

Közben már Rogue is One van:

http://paizo.com/community/blog/v5748dyo5lkn4?Rogue-Class-Preview

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5380 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.23, 10:50

Ha nem tévedek, a D&D5E eléggé sikeres jelenleg, szeretik a régi és az új fanok is. Azt hiszem ha a 4E nem olyan felemás fogadtatást kapott volna anno, hanem pl. akkora siker lett volna, mint most az 5E, akkor a Pathfinder sem lenne most ekkora hír.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1509 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.23, 10:31

A játékosok érvényesülési módszere miatt ne kiáltsunk már ki kasztokat hátrányosnak. 

Miért ne? Komoly kérdés. Ha a wizard, a cleric vagy a druid a játékosok érvényesülési módszerétől függetlenül a csapat hasznára tud válni (legfeljebb szusszan előtte egyet és átkonfigurálja a varázslatait), miért ne lehetne kimondani, hogy a harcos hátrányosabb helyzetből indul, mert lényegesen kevesebb olyan vektor van, ami mentén tud kezdeni valamit egy adott helyzettel?

Ha arra mentek az emberek, akkor nyilván érdekelte őket. Hogy ezzel játszottak és nem valaki másnak a liebling játékával? Hát, na. Had ne sírjak.

...Oké?

(A téma úgy vetődött fel, hogy Garabonciás szerint a Pathfindernek "fontos szerepe volt a 3.5 után, és véghez vitte, ami a dolga volt". Szerintem csak annyit csinált, hogy nála jobb játékoktól vitte el a játékosbázist. Ezzel lehet vitatkozni, de a "jó, elvitte, na és?", bár teljesen elfogadható nézőpont, nem olyan meglátás, ami továbbgördítené a beszélgetést.)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6077 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.23, 09:55

Nekem úgy tűnik, hogy ezt a PF kiadója ezt nem más játékokkal szembeni konkurrenciának szánja, hanem a saját, vélhetően stabil rajongótáborának. :nos:

Nem gondolom, hogy ez itthon sok rajongót megmozgatna, bőven jól elvan a többség más, saját parti számára bejáratott, de hasonló játékokkal.

Nekem pl a Kard és mágia nagyon is megfelel, e mellett néha játszunk egyebeket is, de alapvetően szerintem a PF se nem hiánypótló, se nem az új Szent Grál a D&D-ben.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6158 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.23, 09:08

A játékosok érvényesülési módszere miatt ne kiáltsunk már ki kasztokat hátrányosnak. Meg egy "Harcos" nevű kasztnak mihez kellene értenie?

A Pathfinder kinyírta a bulit:

Ha arra mentek az emberek, akkor nyilván érdekelte őket. Hogy ezzel játszottak és nem valaki másnak a liebling játékával? Hát, na. Had ne sírjak. Ha valaki nagyon akar játszani egy játékot, akkor legyen ő a mesélő és szervezzen csapatot.

Bulldy

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1509 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.23, 06:58

Értelmét amúgy sem látom ennek a "XY kaszt hátrányból indul" dolognak, mert ez maximum a sterilizált doboztesztben van így. A kaland viszont nem ilyen. ;)

Ez fura, mert pont kb. egy(-két?) hete merült fel valamelyik topicban, hogy tényleges játékban, ahol a játékosok értelmesen viselkedtek, a harcos előnyei sosem kerültek elő, és mindenki jobban járt a tolvajokkal meg a varázshasználókkal (aztán ebből a beszélgetésből lett a Spears of the Dawn ismertető is) :P

(Nem 5E, de az elv ugyanaz - ha egy kaszt csak pofozkodni tud, nem meglepő, hogy nem sok előnyét lehet látni, ha a játékosok aktívan kerülik a pofozkodást. Featekkel legalább annyi előnye van, hogy pofozkodni nagyon jól tud.)

De a Pathfindernek mindezek ellenére megvolt a maga fontos szerepe a D&D 3.5 utáni szerepjátékos történelemben, és véghez vitte, ami a dolga volt. 

Mi volt a dolga? Elszipkázni a játékosokat a maguk kategóriájában minden szempontból jobb alternatíváktól? :D

Őszinte kíváncsiségból: szerinted mely játékokra lettek volna vevők a Pathfinder rajongói, ha nem létezett volna a PF?

4E-re (ami jobb harci minijáték), oldschool játékokra (amik jobbak sandbox játékra). Erre persze lehet azt mondani, hogy aki diehard 3.X fan, az soha nem váltott volna, de a legtöbb ember alapvetően olyan játékkal játszik, amilyen kampány indul a közelében - és nemzetközi fórumokon nem egyszer lehet olvasni, hogy a PF organized play gyakorlatilag megfojt minden kezdeményezést, ami bármilyen más játék bevezetésére irányul, mert a játékosok élből elutasítják az új rendszerek megtanulásának még a gondolatát is.

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1052 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.23, 02:22

De a Pathfindernek mindezek ellenére megvolt a maga fontos szerepe a D&D 3.5 utáni szerepjátékos történelemben, és véghez vitte, ami a dolga volt. 

Mi volt a dolga? Elszipkázni a játékosokat a maguk kategóriájában minden szempontból jobb alternatíváktól? :D

Őszinte kíváncsiségból: szerinted mely játékokra lettek volna vevők a Pathfinder rajongói, ha nem létezett volna a PF?

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6158 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.22, 23:16

D&D5E-ben opcionálisak a feat-ek. 

"Opcionálisak".

Tény, lehet nélkülük játszani, de nem feltétlenül érdemes. A featek hiánya pont azokkal a karakterekkel szúr ki, akik eleve hátrányos helyzetből indulnak.

Huh. Ebbe ne menjünk bele. Szerintem nagyon játékos-függő, hogy mennyire kellenek, nálam simán elvannak +2 HP/szint, képzettség egy mentődobásban és Szerencsés feat-ekkel.

Értelmét amúgy sem látom ennek a "XY kaszt hátrányból indul" dolognak, mert ez maximum a sterilizált doboztesztben van így. A kaland viszont nem ilyen. ;)

Bulldy

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1509 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.22, 23:02

D&D5E-ben opcionálisak a feat-ek. 

"Opcionálisak".

Tény, lehet nélkülük játszani, de nem feltétlenül érdemes. A featek hiánya pont azokkal a karakterekkel szúr ki, akik eleve hátrányos helyzetből indulnak.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6158 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.22, 22:59

Mitől opcionális, hogy a kasztképességeken túl van még egy pool amiből extra feat-ek választhatók?

Le is írta, hogy a kasztképességeken túl, szóval egyértelműen a ráadás feat-ekre gondolt. :)

Bulldy

wisp

wisp

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 55 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.22, 22:24

Ezek szerint a PF2 továbbra is a 3.x-et reszelgeti tovább? A D&D 5e-ben opcionálissá váltak a featek, itt még mindig az lesz a gerince a karakternek?

Mitől opcionális, hogy a kasztképességeken túl van még egy pool amiből extra feat-ek választhatók?

D&D5E-ben opcionálisak a feat-ek. Egyik karakter sem épül rájuk úgy, mint pl. 3E-ben a Harcos, vagy PF-ben (a Harcoson túl) a Vándor, a Zsivány vagy a Szerzetes. Ha nem akarsz vesződni a feat-ekkel, nem használod őket. De nem dobod ki ezzel egy-egy kaszt képességeinek 75-25%-át.

Ez a PF2 engem továbbra sem csigáz fel.

Bulldy

(OFF)Lehet, félreértem, de theomer szerintem a minden kaszt által, szintenként automatikusan kapott képességekre gondolt. A nevüket most meg nem mondom, de azokra gondolok, amik lehetővé teszik, hogy a harcos x hp alatt d10+szint hpt gyógyuljon, meg amivel a pap gyógyítás közben magát is gyógyítja, és hasonlók. Én 5E-ből a Basic magyarítását olvastam, de ott nem tértek ki rá, hogy ezek opcionálisan elhagyhatók lennének, nem tudom, kipróbálta-e valaki, hogy az osztályok erőszintje mennyiben épül ezekre. De mivel hivatalos szabály nincs rá (tudtommal), lényegében tényleg annyit csináltak, hogy egyes feateket átkeresztelve beépítettek az osztályok fejlődésébe, míg másokat opcionálissá tettek azzal, hogy a mesélő áldásával, tulajdonságnövelés helyett lehet őket választani. Ami egy ésszerű kompromisszum a "legyen feat" és a "ne legyen feat" igények között, de mégsem olyan egyszerű, mintha semmi nem járna automatikusan, és csak tulajdonság helyett lehetne időnként választani valamit. (Asszem Garabonciás középföldés KéM-jében utóbbi a helyzet)(/OFF)

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.22, 21:26

Azért ne legyünk igazságtalanok a Pathfinderrel! Igen, megvannak a maga hibái, igen, ennek a jó része D&D 3e-örökség, és valóban, voltak sokkal innovatívabb ötletek még az OGL-alapú rendszerekben is. De a Pathfindernek mindezek ellenére megvolt a maga fontos szerepe a D&D 3.5 utáni szerepjátékos történelemben, és véghez vitte, ami a dolga volt. Nélküle ma a piac kicsit másmilyen lenne.

Hogy a mór megtette-e minden kötelességét és elmehet-e már, nem tudom. A Starfinder kevésnek tűnik ahhoz, hogy a vonalat fenntartsa hosszútávon, ezért sok minden múlhat a Pf. 2. kiadásán. Én azért drukkolok, hogy valami értelmes süljön ki belőle, annak ellenére, hogy nem látok túl sok esélyt a személyes kipróbálására. Legyen pozitív hatással a szerepjátékos piacra, vagy így, vagy úgy, azzal mindenki jól jár!

Én egyáltalán nem vagyok igazságtalan a Pf-el. A kedvenc D20-as rendszerem, csak sajnos évek óta nem meséltem benne, mert baromi fárasztó készülni rá mesélőként, és minden szabályra odafigyelni. Ha hetente tudnánk játszani, mint sok évvel ezelőtt nem lenne semmi gond vele.

Ami nekem legnagyobb gond vele, az, hogy kismillió állapot van benne, és ezek sokszor csak a nevükben térnek el, de ugyanazt a módosítót adják, illetve a manőverek végrehajtása: Mindegyikhez jár egy opp. att., ha nincs feated a manőverre. Én simán elhagynám az opp. attackot, és a featek csak arra lennének jók, hogy valaki igazán penge legyen egy adott harci manőver használatában.

A Starfinder ötletes, csak az új mechanika nekem idegen kicsit. Külön Stamina pont, ezen kívül még HP, Resolve point rendszer... Lehet, hogy a gyakorlatban jól szuperál, de mivel még nem meséltem, és játszottam, így nem tudom megítélni, de a kiadó fórumán is szoktak panaszkodni bizonyos dolgokra a rendszert, és a kasztokat illetően. A világ nagyon tetszik, simán mesélnék a szettingben mondjuk Savage Worldsben. :)

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 536 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2018.03.22, 21:01

Azért ne legyünk igazságtalanok a Pathfinderrel! Igen, megvannak a maga hibái, igen, ennek a jó része D&D 3e-örökség, és valóban, voltak sokkal innovatívabb ötletek még az OGL-alapú rendszerekben is. De a Pathfindernek mindezek ellenére megvolt a maga fontos szerepe a D&D 3.5 utáni szerepjátékos történelemben, és véghez vitte, ami a dolga volt. Nélküle ma a piac kicsit másmilyen lenne.

Hogy a mór megtette-e minden kötelességét és elmehet-e már, nem tudom. A Starfinder kevésnek tűnik ahhoz, hogy a vonalat fenntartsa hosszútávon, ezért sok minden múlhat a Pf. 2. kiadásán. Én azért drukkolok, hogy valami értelmes süljön ki belőle, annak ellenére, hogy nem látok túl sok esélyt a személyes kipróbálására. Legyen pozitív hatással a szerepjátékos piacra, vagy így, vagy úgy, azzal mindenki jól jár!

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6158 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.22, 20:50

Ezek szerint a PF2 továbbra is a 3.x-et reszelgeti tovább? A D&D 5e-ben opcionálissá váltak a featek, itt még mindig az lesz a gerince a karakternek?

D&D5E-ben opcionálisak a feat-ek. Egyik karakter sem épül rájuk úgy, mint pl. 3E-ben a Harcos, vagy PF-ben (a Harcoson túl) a Vándor, a Zsivány vagy a Szerzetes. Ha nem akarsz vesződni a feat-ekkel, nem használod őket. De nem dobod ki ezzel egy-egy kaszt képességeinek 75-25%-át.

Ez a PF2 engem továbbra sem csigáz fel.

Bulldy

theomer

theomer

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2018.03.22, 20:37

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.22, 17:08

Én egyelőre még nem nagyon kezdtem el követni az infókat a második kiadás kapcsán, de nem biztos, hogy nekem is tetszeni fog a végeredmény. A Starfinderben is csalódtam egy kicsit az a helyzet, de most úgy érzem, hogy ott akarnak változtatni, ahol nem kellene.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6077 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.22, 16:53

A nagy újdonság elvileg az lenne (már az első kiadástól kezdve), hogy "olyan mint a 3.X, csak nem szar", de igazából a preview alapján nekem a kijelentés második fele erősen megkérdőjelezhetőnek tűnik

A kiemelt rész miatt ez oximoron. :rohog:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]