Ugrás tartalomhoz

Fotó

Pathfinder

• Válasz írásához lépj be
674 hozzászólás érkezett eddig

ulmax

ulmax

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 7 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.09, 12:39

én nem is nagyon értettem a sok hozzászólást, hogy a casterek túl OP-k és gyengíteni kell őket a meleeket pedig tápolni.

Magyarázat.

Érdekes olvasmány, kösz a linket!

Szerintem, amiket ír az a 10+, de inkább 15+ szintű karakterekre vonatkoznak. Alacsonyabb szinten én nem látok ekkora különbséget kaszterek/nem kaszterek között, sőt a kaszterek a gyengébbek (amit ír persze ő is). Ráadásul a kampányok nagy része 10 szint környékén kifut (nem reprezentatív mintavétel :)). Magas szintem pedig hadd legyen egy varázsló erősebb, ha odáig folyamatosan gyengébb volt. Ráadásul ő kifogy az erőforrásaiból.

A csapat, ahol mesélek, 12 szintű: lovag, vándor, tolvaj, pap. A tolvaj iszonyú damage dealer: invisibility ringgel, két fegyveres harccal elképesztő sebzést ki tud osztani és nem fogy ki a sneak attackból. A lovag – masszívan rágyúrt a lay on hands-re – szinte halhatatlan. Brutális mentődobásai vannak és nagyon magas az AC-je. A ranger tényleg gyenge, nagyon szituáció függő. A pap nem magaslik ki közülük, de az is igaz, hogy ő supportra gyúrt rá.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.09, 07:39

Szerintem egyént a D&D3 epic level handbookja is tele volt ilyen képességekkel. Kicsit úgy érdemes ezen gondolkozni, mint hogy egy görög eposz vagy sumér sztori legendás hősei is emberefeletti, csodás tettekre képesek. Szép Heléna bájos szépsége, Odüsszeusz ravaszsága, Hektor legyőzhetetlensége, és a többi. Jó, ezek egy része esetleg félisteni származású, de azt most hagyjuk.
Ha Orpheusz lecsillapította a vadállatokat, táncra indította a sziklákat, megállította a folyókat a zenéjével, akkor "Baltás 3 Boromír", 20. szintű harcos is tárgyalhat harc közben. :)

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1669 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.08, 20:55

én nem is nagyon értettem a sok hozzászólást, hogy a casterek túl OP-k és gyengíteni kell őket a meleeket pedig tápolni.

Magyarázat.

ulmax

ulmax

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 7 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.08, 14:22

Itt egy tök jó összefoglaló: http://rollforcombat.com/blog/pathfinder-playtest-review/

Legendary skill featek: a paizo fórumon is nagy vita volt velük kapcsolatban. Ez a diplomáciás még nem is tartozik a keményebbek közé. Van olyan, hogy bármilyen magasról leesel nem sebződsz, vagy olyan, hogy bárhol életben maradsz, még az űr vákuumjában is, akkora legendás túlélő vagy.

A mellette szólók - általában utáljak a castereket - azt mondták, hogy tök jó végre a harcosnak is lehet mágikus képessége. Az ellenzők meg - amit Turin is -, hogy nincs rá valós magyarázat, mert nem mágia.

Mi főleg 10. szint alatt játszunk, lehet ezért én nem is nagyon értettem a sok hozzászólást, hogy a casterek túl OP-k és gyengíteni kell őket a meleeket pedig tápolni.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1669 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.08, 12:44

Nekem megint az a bajom ezzel a feat-tel (is többek között), hogy egyszerűen nem tudok a valóságban gyökerező dolgot hozzá kapcsolni. 

Mert ez egy fentezi játék. Vagy a Time Stop-hoz meg a Wish-hez lehet bármilyen valóságban gyökerező dolgok hozzákapcsolni? (Jó, az elsőhöz igen. :D )

Nem hiszem, hogy nem érted a különbséget.

A játék valóságában léteznek varázslatok, mint a time stop és a wish. Ezeknek a kezeléséhez rendelnek mechanikát, ami segít pl. az előbbit harci szituáción belül értelmezni. Mondjuk nekem az sem tetszik, hogy szándékoltan a körökre osztott harchoz igazítva butították le a varázslatot, az egyensúly szent oltárán. Mind1, ezeknek van a játékvilágban egy valóságtartalma, ami érintkezik a mi világunk valóságával.

Egy ilyen legendás diplomáciai cselekvésnek mi a valóságtartalma? Hogyan kell ezt elképzelni? Egyértelműen látszik, hogy a feat csak a játék mechanikai rendszerén belül értelmezendő, de nem nagyon lehet hozzá egy megfogható, elképzelhető és a játékvilágon belül is hitelesnek látszó szituációt kapcsolni.

15. szinten, legendary skill proficiencyvel én simán hajlandó vagyok elhinni, hogy a karakter akkora szociális félisten, hogy a hihetőség korlátai nem vonatkoznak rá.

(Egy ekvivalens szintű varázslóhoz képest, aki ekkor 8. szintű spelleket tud lövöldözni, ez még mindig eléggé soványka, valljuk be.)

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3221 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.08, 11:18

Nekem megint az a bajom ezzel a feat-tel (is többek között), hogy egyszerűen nem tudok a valóságban gyökerező dolgot hozzá kapcsolni. 

Mert ez egy fentezi játék. Vagy a Time Stop-hoz meg a Wish-hez lehet bármilyen valóságban gyökerező dolgok hozzákapcsolni? (Jó, az elsőhöz igen. :D )

Nem hiszem, hogy nem érted a különbséget.

A játék valóságában léteznek varázslatok, mint a time stop és a wish. Ezeknek a kezeléséhez rendelnek mechanikát, ami segít pl. az előbbit harci szituáción belül értelmezni. Mondjuk nekem az sem tetszik, hogy szándékoltan a körökre osztott harchoz igazítva butították le a varázslatot, az egyensúly szent oltárán. Mind1, ezeknek van a játékvilágban egy valóságtartalma, ami érintkezik a mi világunk valóságával.

Egy ilyen legendás diplomáciai cselekvésnek mi a valóságtartalma? Hogyan kell ezt elképzelni? Egyértelműen látszik, hogy a feat csak a játék mechanikai rendszerén belül értelmezendő, de nem nagyon lehet hozzá egy megfogható, elképzelhető és a játékvilágon belül is hitelesnek látszó szituációt kapcsolni.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 722 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
2    3                              

Kelt 2018.08.08, 11:03

Akkor a "Legendary negotiator" meg fegyverszüneti tárgyalások háború közben? Máris megvan a közös nevező.

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 715 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.08, 10:48

Előbbi a sorban állás bárhol, utóbbi meg egy webáruház, ahol szinte bármit megkapsz (ami legális), de nem biztos,hogy jól jársz (:

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 722 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
2    3                              

Kelt 2018.08.08, 09:40

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3221 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.08, 09:08

Mert ha valaki csehül áll a harcban, akkor egy erélyesebb felszólításra is esetleg elgondolkodik azon, hogy leálljon annak a bazinagy fejszének a hadonászásával, ha meg nem áll úgy, akkor miért tenné? Hihetetlen kisugárzás? Na de ha az, akkor ez természetfeletti dolog, nem pedig olyan, amit kitartó, szívós diplomáciai tanulmányokkal lehetett elérni (előfeltétel). Szóval látszik, hogy az egész arra megy, hogy a tisztán harcimarci dogok mellé adjon nem harcimarci dolgokat is, amiket azért a harcban el lehet sütni, de innentől ez megint egy mechanikai crunch a nem izomagyú kasztoknak, semmi köze a valóságunkhoz, amivel az rpg-k világához kapcsolódunk.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.04, 07:03

Ha én ilyen jellegű newschool designt akarnék csinálni, akkor:
- a Diplomácia skillnél leírt lehetséges haszbnálatoknál ott lenne, hogy EZT és EZT harc közben nem lehet használni;
- a featnél le lenne írva, hogy a "harc közben nem lehet" limitet törli, de a próba DC-je 5-tel magasabb.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1669 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.03, 23:07

Számomra ebben a featben az a leglenyűgözőbb, hogy az oldschool és a new school felfogás szerint is rossz design.

Oldschool design alatt azt értem, hogy a játék a mesélőt és a játékosokat felelős résztvevőkként kezelik, akiknek nem kell mindent a szájába rágni. A szabályokat "természetes nyelven" (natural language, a fordítás szerintem eléggé esetlen, de ha már az egyetemen is így hallottam, maradjunk ennél) fogalmazza meg, és nagy teret hagy a mesélői interpretációnak. Oldschool paradigma alapján a játékban semmi szükség egy ilyen featre, mert a mesélő saját döntése alapján el tudja bírálni, hogy mikor reális a szociális képzettségek használata harc közben, és mikor nem.

A new school design ezzel szemben a játék "objektívvé tételére" törekszik, és igyekszik minimalizálni az önkényesen meghozott mesélői döntések szerepét. Mindenre igyekszik jól körülhatárolt, a félreértelmezés lehetőségét minimálisra szorító, a szabálykönyv által definiált szaknyelven (technical language) megfogalmazott szabályokat hozni. New school paradigma alapján a feat létezése indokolt, de megbocsáthatatlan, hogy a lehető legminimálisabb erőfeszítést sem teszi azért, hogy segítse a KM-et példacélszámokkal, és azt sem definiálja, milyen körülmények között indokolt a próbálkozás komplett elutasítása.

Egészen impresszív, hogy két, egymással gyökeresen ellentétes szempontrendszer alapján is sikerült elbaszniuk a dolgot.

_SR87 (NPC/NJK)

_SR87 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2018.08.03, 21:10

Szerintem nem kéne külön featet (pláne nem egy legendary skill proficiencyhez és 15. szinthez kötött featet) felvennem ahhoz, hogy diplomáciával próbálkozhassak harc közben, pláne akkor, ha ez mechanikailag abban merül ki, hogy "a KM nagy kegyesen megengedheti neked, hogy dobhass egy tetszőlegesen magas DC ellen, ha épp olyanja van, és nem dönt inkább úgy, hogy egyből ignorálnak helyette".

Pont erre gondolok. Ez szerintem simán belefér egy alap diplomáciába. Nem ismerem annyira a PF világát de gondolom a 15. szint és a legendás képzettségek azok már nem mindennaposak. Szóval ha nem vagy nagyon magas szintű legendás tárgyaló akkor esélyed sincsen rá, hogy az ellenfeleddel tárgyalhass a megadásról... Ez kicsit durva lenne. Akkor nincsen az a városi őrjárat aki rábírt már gazfickókat arra, hogy inkább tegyék le a fegyvert és hagyják elfogatni magukat, 

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6319 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.03, 20:55

Hát igen, nálunk D&D5-ben az szokott felmerülni, hogy amikor nagy krittel ölnek meg valakit harc közben, akkor bónusz akcióból engedem bekiabálni, hogy "Adjátok meg magatokat!" és dobhat egy megfélemlítést.

Persze az időnként ezzel próbálkozó játékosaimra jellemző, hogy amikor jó esélyük lenne erre, akkor elfelejtik, bezzeg amikor semmi esély rá, akkor csinálják, főleg az, akinek a karaktere nem képzett megfélemlítésben és a karizmája is alacsony. :P

Bulldy

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1669 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.03, 19:21

A hangsúly azon van hogy ezt bármikor használhatod, pl csata közben.

Szerintem nem kéne külön featet (pláne nem egy legendary skill proficiencyhez és 15. szinthez kötött featet) felvennem ahhoz, hogy diplomáciával próbálkozhassak harc közben, pláne akkor, ha ez mechanikailag abban merül ki, hogy "a KM nagy kegyesen megengedheti neked, hogy dobhass egy tetszőlegesen magas DC ellen, ha épp olyanja van, és nem dönt inkább úgy, hogy egyből ignorálnak helyette".

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5132 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.03, 18:32

A hangsúly azon van hogy ezt bármikor használhatod, pl csata közben.

_SR87 (NPC/NJK)

_SR87 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2018.08.03, 17:54

Üdv!

Ezt eddig sima Diplomácia dobással nem is lehetett? Mert az furcsa lenne.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1669 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.03, 13:27

LEGENDARY NEGOTIATOR | FEAT 15
3 actions
Prerequisites: legendary in Diplomacy
You use your incredible skill at persuasion to negotiate quickly in adverse situations. You attempt to Make an Impression and then immediately Request that your opponent cease their current activity and engage in negotiations. The GM sets the DC of the Request based on the circumstances; some creatures might simply refuse, and even those who agree might ultimately find your arguments lacking.

^Pathfinder in a nutshell  :bravo:

ulmax

ulmax

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 7 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.02, 18:53

Lehet tölteni a PF2 playtest cuccokat!

Nekem első pillantásra kicsit nehezen áttekinthetőnek tűnik, de még épp csak átpörgettem az alapkönyvet.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6319 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.22, 21:15

amazon.de

( https://www.amazon.de/gp/aw/d/1601258879/ref=pd_aw_sim_14_2?ie=UTF8&psc=1&refRID=JPAPZ0GYVKNQNA5KWBYP )

Kicsit drágább, mint a BD és van postaköltség, de legalább kapható náluk.

Bulldy

Meg is jött a PF Pocket Edition. Ebben a méretben valóban vállalható. A betűk kicsik, de nem olvashatatlanok. Mondjuk a Naplemente Nyugdíjas Klubban lehet, hogy lesz már vele gondom...

A képek is impozánsabbak nagyban, de ez speciel várható volt. Az tuti, hogy játékra cipelni egyszerűbb, mint az eredetit. :)

Bulldy

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]