Ugrás tartalomhoz

Fontos! Olvasd el és add tovább! Ha regisztráltál valaha felhasználót az LFG.HU-n (vagy régebben az RPG.HU-n), akkor kérünk, hogy jelentkezz be vele, mert 2018. május 25-től a GDPR miatt változik az adatkezelés módja. Ha nem adsz külön engedélyt az adatait tárolására, a felhasználói fiókodat törölnünk kell.
Köszönjük.

Fotó

Pathfinder

• Válasz írásához lépj be
654 hozzászólás érkezett eddig

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6185 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.19, 06:46

Most épp a bookdepo-n is van Pathfinder alapkönyv zsebkiadásban. (Nem tudom meddig, a múltkor éjszaka jött az email, hogy van nekik, reggelre, mikor a levelet olvastam, elfogyott.)

Bulldy

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6185 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.16, 14:41

amazon.de

( https://www.amazon.de/gp/aw/d/1601258879/ref=pd_aw_sim_14_2?ie=UTF8&psc=1&refRID=JPAPZ0GYVKNQNA5KWBYP )

Kicsit drágább, mint a BD és van postaköltség, de legalább kapható náluk.

Bulldy

harlequin10

harlequin10

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 167 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.16, 12:46

Ha csak egy crunchybb, több karakterfejlesztési lehetőséget kínáló 5E-t kapunk jó kalandtámogatással, én már elégedett leszek.

Há'de az a 4E! :P

Rossz játék biztos nem lesz, annál több rutinja van a Paizo-nak. Csak semmi átütőt nem érzek benne. A D&D-nek szüksége volt az 5E-re a 4E félrecsúszása után. A PF-nél ezt nem érzem, bár tény, hogy nem követem annyira, mint a D&D-t.

A biztonság kedvéért rendeltem gyorsan egy Pathfinder pocket edition-t, mielőtt kifogyna. :)

Bulldy

Hűűűű....szabad kérdeznem, honnan rendelted azt a pocket könyvet? Mert a Bookdepon kifogyott...

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6185 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.13, 19:37

Ha csak egy crunchybb, több karakterfejlesztési lehetőséget kínáló 5E-t kapunk jó kalandtámogatással, én már elégedett leszek.

...A 4E-hez mióta van jó kalandtámogatás? :D

Ott vannak a HH modulok! :P :D

A maga idejében egy csomó minden jött ki hozzá. Végigjátszottad már mindet? ;)

Bulldy

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1539 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.13, 13:31

...A 4E-hez mióta van jó kalandtámogatás? :D

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6185 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.13, 09:45

Rossz játék biztos nem lesz, annál több rutinja van a Paizo-nak. Csak semmi átütőt nem érzek benne. A D&D-nek szüksége volt az 5E-re a 4E félrecsúszása után. A PF-nél ezt nem érzem, bár tény, hogy nem követem annyira, mint a D&D-t.

A biztonság kedvéért rendeltem gyorsan egy Pathfinder pocket edition-t, mielőtt kifogyna. :)

Bulldy

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1539 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.12, 19:02

Nekem az eddigiek alapján szimpatikusabb, mint az első kiadás, bár ez nem egy nagyon magas léc.

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 901 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.12, 15:59

Én azért kíváncsi leszek az augusztusban megjelenő pdf-re, de nem hiszem, hogy át fogok váltani a második kiadásra. Én szeretem a részletesebb képzettségrendszert, a mostani kasztokat, fajokat, rendszert. Fejlődni, változni kell, de szerintem nem a megfelelő irányba tartanak. Aztán majd meglátjuk...

ulmax

ulmax

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.11, 13:46

Szerintem az is benne van, hogy bizonyos időnként ki kell adni egy új kiadást, hogy a játékosok megint újra megvegyék az alapkönyveket. Én mondjuk jelen esetben nem csinálnék ilyen radikális módosításokat. Azt hittem, hogy a Starfinder újításait/egyszerűsítéseit fogják tovább csiszolgatni (azzal, hogy castereket nem nerfelik annyira, mint ott :)) Az 5E - többek között - azért népszerű, mert egyszerűbb, könnyebben tanulható. Nekem meg pont az összetettsége (és a tápolás :), meg az, hogy magas szinten egyre kevésbé vagyok a kockákra utalva... vagy ez is tápolás?) tetszik jobban PF-nek.

Remélem az a jó szokásuk megmarad, hogy a szabályokat közzéteszik a szabadon hozzáférhetővé a Neten, nem úgy, mint az 5E... A Starfindert se tették fel még, ami baljós előjel.

Elég, hm, érdekes ez a PF2. Én kicsit úgy érzem, hogy erősen csökkent az érdeklődés a D&D5E miatt a PF iránt és próbálnak előre menekülni.

Engem abszolút nem hoz lázba, bár a - most már mondhatjuk, hogy klasszikus - Pathfindert szerettem. Igaz nem meséltem sokat, de ez főleg azért van, mert sok munkát kellett volna beletennem (szabálymagyarázat, betanítás). Elég volt ezt a D&D5E-vel és a Savage Worlds-el eljátszani. (Persze ha a játékosok vállalják, hogy kiolvasnak mindent, ami érinti őket, simán mesélek. :) )

Amit eddig olvastam, az nem tűnik olyan nagy dolognak. A 3 cselekedet + reakció, hát, nem tudom, valamire jó lesz. A képzettségrendszer átalakítására nem értem miért volt szükség, én pont azt szerettem benne, hogy ha arra mentél, durva képzettség-értéket lehetett összehozni. Aki akart ezzel szöszölni, az pont ezt élvezte, aki meg nem, az berakta ugyanarra a képzettségre a pontjait minden szinten.

Nem gondolkodok rajta, hogy megvegyem. Inkább azon gondolkodom, hogy a klasszikot szerzem be, amíg lehet kapni...

Bulldy

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6185 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.11, 08:47

Elég, hm, érdekes ez a PF2. Én kicsit úgy érzem, hogy erősen csökkent az érdeklődés a D&D5E miatt a PF iránt és próbálnak előre menekülni.

Engem abszolút nem hoz lázba, bár a - most már mondhatjuk, hogy klasszikus - Pathfindert szerettem. Igaz nem meséltem sokat, de ez főleg azért van, mert sok munkát kellett volna beletennem (szabálymagyarázat, betanítás). Elég volt ezt a D&D5E-vel és a Savage Worlds-el eljátszani. (Persze ha a játékosok vállalják, hogy kiolvasnak mindent, ami érinti őket, simán mesélek. :) )

Amit eddig olvastam, az nem tűnik olyan nagy dolognak. A 3 cselekedet + reakció, hát, nem tudom, valamire jó lesz. A képzettségrendszer átalakítására nem értem miért volt szükség, én pont azt szerettem benne, hogy ha arra mentél, durva képzettség-értéket lehetett összehozni. Aki akart ezzel szöszölni, az pont ezt élvezte, aki meg nem, az berakta ugyanarra a képzettségre a pontjait minden szinten.

Nem gondolkodok rajta, hogy megvegyem. Inkább azon gondolkodom, hogy a klasszikot szerzem be, amíg lehet kapni...

Bulldy

ulmax

ulmax

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.10, 10:14

Én nagy PF rajongó vagyok. Nekem jobban tetszik, mint az 5E és pláne jobban, mint a 4E. Az teljesen igaz, hogy a mesélőnek - különösen magas szinten - komoly kihívás. Mostanra mondjuk egy halom pénzt beleinvesztáltam a HeroLab-ba és a Fantasy Grounds-ba, amik sokkal könnyebbé teszik a dolgom.

Viszont ez a második kiadás, az eddig megjelent cikkek alapján nem nagyon tetszik. Egyelőre sokkal bonyolultabbnak tűnik, mint az első, pedig elvileg az lett volna az egyik cél, hogy egyszerűsítsék. Az pedig, hogy úgy tűnik, erősen nerfelik a castereket, nekem elég fájó. Mindenki azzal jön, hogy magasabb szinten a többi kaszt jelentősen alul marad velük szemben, de én ezt nem érzem.

Mi értelme van a goblint bele tenni a core-ba, meg az alchemistet... aztán pedig leírják, hogy a paladin azért marad továbbra is csak LG, mert már nem férne bele a core-ba, ha többféle jellemre is kidolgoznák...

Nem hiszem, hogy váltani fogok...

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 595 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.03, 13:44

The Goblin:

http://www.enworld.org/forum/content.php?5126-The-Goblin-Pathfinder-2-s-Newest-Ancestry!

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7538 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.29, 19:10

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7538 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.28, 11:40

Ha valaki fizikai példányt szeretne a playtestből, az mostantól előrendelheti:

http://paizo.com/pathfinderplaytest/preorder

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 595 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.27, 19:02

Közben már Rogue is One van:

http://paizo.com/community/blog/v5748dyo5lkn4?Rogue-Class-Preview

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5407 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.23, 10:50

Ha nem tévedek, a D&D5E eléggé sikeres jelenleg, szeretik a régi és az új fanok is. Azt hiszem ha a 4E nem olyan felemás fogadtatást kapott volna anno, hanem pl. akkora siker lett volna, mint most az 5E, akkor a Pathfinder sem lenne most ekkora hír.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1539 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.23, 10:31

A játékosok érvényesülési módszere miatt ne kiáltsunk már ki kasztokat hátrányosnak. 

Miért ne? Komoly kérdés. Ha a wizard, a cleric vagy a druid a játékosok érvényesülési módszerétől függetlenül a csapat hasznára tud válni (legfeljebb szusszan előtte egyet és átkonfigurálja a varázslatait), miért ne lehetne kimondani, hogy a harcos hátrányosabb helyzetből indul, mert lényegesen kevesebb olyan vektor van, ami mentén tud kezdeni valamit egy adott helyzettel?

Ha arra mentek az emberek, akkor nyilván érdekelte őket. Hogy ezzel játszottak és nem valaki másnak a liebling játékával? Hát, na. Had ne sírjak.

...Oké?

(A téma úgy vetődött fel, hogy Garabonciás szerint a Pathfindernek "fontos szerepe volt a 3.5 után, és véghez vitte, ami a dolga volt". Szerintem csak annyit csinált, hogy nála jobb játékoktól vitte el a játékosbázist. Ezzel lehet vitatkozni, de a "jó, elvitte, na és?", bár teljesen elfogadható nézőpont, nem olyan meglátás, ami továbbgördítené a beszélgetést.)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6107 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.23, 09:55

Nekem úgy tűnik, hogy ezt a PF kiadója ezt nem más játékokkal szembeni konkurrenciának szánja, hanem a saját, vélhetően stabil rajongótáborának. :nos:

Nem gondolom, hogy ez itthon sok rajongót megmozgatna, bőven jól elvan a többség más, saját parti számára bejáratott, de hasonló játékokkal.

Nekem pl a Kard és mágia nagyon is megfelel, e mellett néha játszunk egyebeket is, de alapvetően szerintem a PF se nem hiánypótló, se nem az új Szent Grál a D&D-ben.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6185 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.23, 09:08

A játékosok érvényesülési módszere miatt ne kiáltsunk már ki kasztokat hátrányosnak. Meg egy "Harcos" nevű kasztnak mihez kellene értenie?

A Pathfinder kinyírta a bulit:

Ha arra mentek az emberek, akkor nyilván érdekelte őket. Hogy ezzel játszottak és nem valaki másnak a liebling játékával? Hát, na. Had ne sírjak. Ha valaki nagyon akar játszani egy játékot, akkor legyen ő a mesélő és szervezzen csapatot.

Bulldy

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1539 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.23, 06:58

Értelmét amúgy sem látom ennek a "XY kaszt hátrányból indul" dolognak, mert ez maximum a sterilizált doboztesztben van így. A kaland viszont nem ilyen. ;)

Ez fura, mert pont kb. egy(-két?) hete merült fel valamelyik topicban, hogy tényleges játékban, ahol a játékosok értelmesen viselkedtek, a harcos előnyei sosem kerültek elő, és mindenki jobban járt a tolvajokkal meg a varázshasználókkal (aztán ebből a beszélgetésből lett a Spears of the Dawn ismertető is) :P

(Nem 5E, de az elv ugyanaz - ha egy kaszt csak pofozkodni tud, nem meglepő, hogy nem sok előnyét lehet látni, ha a játékosok aktívan kerülik a pofozkodást. Featekkel legalább annyi előnye van, hogy pofozkodni nagyon jól tud.)

De a Pathfindernek mindezek ellenére megvolt a maga fontos szerepe a D&D 3.5 utáni szerepjátékos történelemben, és véghez vitte, ami a dolga volt. 

Mi volt a dolga? Elszipkázni a játékosokat a maguk kategóriájában minden szempontból jobb alternatíváktól? :D

Őszinte kíváncsiségból: szerinted mely játékokra lettek volna vevők a Pathfinder rajongói, ha nem létezett volna a PF?

4E-re (ami jobb harci minijáték), oldschool játékokra (amik jobbak sandbox játékra). Erre persze lehet azt mondani, hogy aki diehard 3.X fan, az soha nem váltott volna, de a legtöbb ember alapvetően olyan játékkal játszik, amilyen kampány indul a közelében - és nemzetközi fórumokon nem egyszer lehet olvasni, hogy a PF organized play gyakorlatilag megfojt minden kezdeményezést, ami bármilyen más játék bevezetésére irányul, mert a játékosok élből elutasítják az új rendszerek megtanulásának még a gondolatát is.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]