Ugrás tartalomhoz

Fotó

Pathfinder

• Válasz írásához lépj be
693 hozzászólás érkezett eddig

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6532 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.09, 20:16

A vállalható képzettség-érték csak egy dolog, az igazi tápok a képzettség-különlegességekből (skill feats) jönnek. Ezeknek lehet főjellemző követelménye, de ha nincs és az ügyetlenke varázsló ezt vette fel, akkor azzal kifejezte, hogy ő minden tehetségtelensége ellenére időt és energiát tett abba, hogy ügyesen szaltózzon. :)

Arról nem is beszélve, hogy az öt szintenként kapott főjellemző-növelésnél !NÉGY! főjellemzőt lehet növelni és amíg a főjellemző 18 alatt van, addig egy növeléssel kettőt nő az érték. Ha a varázsló kicsit is akar erre fókuszálni, akkor 10. szintre már nem az induló 8 (-1) hanem 12 (+1) az értéke.

A 10. szint pedig a maximális fejlődés fele. Ha egy kicsit is megerőltette magát a varázsló, jobban fog ugrálni, mint az iskolából épp csak kilépett harcművész.

Ezt nem kell szeretni, de van benne ráció.

Bulldy

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1764 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.09, 16:57

Ha belegondolsz, hogy a képzetlen karakter csak a tulajdonság bónuszát használja, egy képzett pedig a tulajdonság bónusz + szint + 2 összegét, ott már 3. szinttől komoly különbség van, egy 10. szintű, szint+4 (azt hiszem az az expert) képzettségű karaktert nem nagyon fog meg egy képzetlen, de jó képességű (+5 vs +15 és akkor a képzett főjellemző bónusza csak +1 volt).

Igaz, cserébe a 10. szintű, képzetlen (Athletics untrained), kétbalkezes (Dex 8) varázsló úgy fog ugrabugrálni, mint a legendás ügyességű (+4), expert proficiencyvel rendelkező (+4), de csak 1. szintű monk. Ami nem biztos hogy jobb.
Ezt nem értem. A képzetlen, ügyetlen varázsló atlétikája -1. (Képzetlenül nem jár a szint bónusznak, csak a stat bónusz van.) A kezdő szerzetesé a fenti paraméterekkel +9. Ez miért ugyanannyi?

Bulldy

Oké, benéztem az untrained leírását, de nem érzem, hogy az "un" képzőt kivéve jobb lenne a helyzet: az alapszinten képzett, kétbalkezes varázsló (+11) így még jobban is ugrabugrál, mint a monk (aki ráadásul 7. szintig még master proficiencyt se vehet fel, hogy csökkentse a különbséget).

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 917 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.09, 09:11

Ha belegondolsz, hogy a képzetlen karakter csak a tulajdonság bónuszát használja, egy képzett pedig a tulajdonság bónusz + szint + 2 összegét, ott már 3. szinttől komoly különbség van, egy 10. szintű, szint+4 (azt hiszem az az expert) képzettségű karaktert nem nagyon fog meg egy képzetlen, de jó képességű (+5 vs +15 és akkor a képzett főjellemző bónusza csak +1 volt).

Igaz, cserébe a 10. szintű, képzetlen (Athletics untrained), kétbalkezes (Dex 8) varázsló úgy fog ugrabugrálni, mint a legendás ügyességű (+4), expert proficiencyvel rendelkező (+4), de csak 1. szintű monk. Ami nem biztos hogy jobb.
Ezt nem értem. A képzetlen, ügyetlen varázsló atlétikája -1. (Képzetlenül nem jár a szint bónusznak, csak a stat bónusz van.) A kezdő szerzetesé a fenti paraméterekkel +9. Ez miért ugyanannyi?

Bulldy

Háziszabályként a bónusz 0 és 10 között lehet, így túlcsordul és -1-ből +9 lesz. De az is lehet, hogy háziszabályként nem valós számokat használnak, hanem egy olyan halmazt, amiben a +9 == -1.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6532 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.09, 08:58

Bulldy

Módosította Bulldy: 2019.08.09, 08:59

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1764 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.09, 07:37

Módosította aluminiumtrioxid: 2019.08.09, 07:38

kunadam

kunadam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 939 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.08, 22:15

Képzettségek terén osztom a véleményedet. És jó látni, hogy van különbség a karakterek között.

A kérdésem inkább arra vonatkozott, hogy támadás/AC/mentők terén nem túl gyors-e a növekedés. Érzem az egységesítés szándákét, meg persze így a matek egyszerűbb, de elég régen része a D&D-nek, hogy a +1/szint-nél van rosszabb javulás is (de az is javulás).

Ha jól értelmezem, akkor lényegében mindenkinek hozzájön a támadáshoz és az AC-hez a szintje. A különbség onnan jön, hogy a varázsló csak bizonyos fegyverek forgatása esetén kapja ezt és páncél nélkül, a harcos meg szélesebb körben. Valamit rosszul olvastam?

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6532 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.08, 13:46

Nem emlékszem, hogy ők sokallták volna a bónusz mértékét. Egyszerűen csak egy egyszerűbb számítást akartak, mint a pontosztást.

Nekem ez kimondottan szimpatikus, főleg, hogy ez nekem a legfájóbb pont az 5E-ben.

Bulldy

kunadam

kunadam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 939 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.08, 12:22

Ami viszont feltűnt, hogy szinte minden tul.módosító + szint + képzettség módosítóval megy alapból, ami azért elég meredek emelkedés. Nem úgy volt, hogy már PF1-ben is túl magasak voltak a bónuszok? Vagy ez azért van, hogy a kockának kisebb jelentősége legyen?

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6532 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.07, 10:41

Én néztem. Pathfinder 2-ben a 18 az új 15. :P

Viszont a főjellemzők nem állnak meg 20-nál, mehetnek fölé is. Viszont 18 fölött egy növelés csak 1-el növeli a statot, nem 2-vel.

Szintén érdekes, hogy öt szintenként nőnek a statok, de nem egy statot lehet kettővel vagy kettőt egyel növelni (a'la 5E), hanem 4 különbözőt kettővel (18 fölött egyel). Így ha valaki 8-as stattal is indult, 5. szintre kinőheti, a 10-15. szintű karakterek pedig sok magas stattal fognak rendelkezni.

Ennek ellenére nekem tetszik, hogy fölvállalja, itt bizony kemények lesznek a karakterek előbb-utóbb. :)

Bulldy

kunadam

kunadam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 939 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.07, 09:51

Elkezdtem olvasni.
A tulajdonságok elosztása nagyon tetszik. Van benne flexibilitás (sok a free choice), de mégis terel afelé, hogy a harcosok erősek (vagy ügyesek), a varázslók meg okosak. Aki még nem olvasta: minden 10-ről indul és utána a faj/kaszt/háttér/karakteralkotás ad "boost"-okat, amelyek +2-k egy tulajdonsághoz (illetve a faj ad egyre egy -2-t). Ezek egy része kötött (törpe +2 egészség), egy része szabadon választható.

Talán az egyetlen problémám vele, hogy túl egyszerű 18-as tulajdonságot összehozni. Lényegében, ha nincs rá faji mínuszod, akkor a kasztod fő képességét 18-ra ki tudod húzni. Mást pedig 16-ra. Én 8-ról kezdtem volna és használnám a 5e elképzelését, hogy már 14 felett egyre nehezebb tovább húzni a karaktert.

Amiért ezt még különösen tetszik, hogy így nem a pontokból drágán megvett magas értékre jön rá a bónusz, hanem egyszerűen a törpék egészségesebbek, az elfek pedig ügyesebbek. Viszont nincs az, hogy bizonyos faj/kaszt kombinációk lényegesen jobbak, szinte kötelezőek. Mit értek ez alatt. Egy 5e sorcerer pontból vehet magának 15-ös karizmát. Ehhez neki olyan fajt kell választani, ami ezt felviszi 17-re. Máshogy neki nem lehet 17-es karizmája. Ez jelentősen korlátozza, hogy milyen fajt érdemes sorcerernek hozni.
Most vegyünk egy félszerzetet, ami nem kimondottan egy sorc. faj.
Mindenje 10-es kezdetben. Kap emelést ügyességre, bölcsességre és egy szabadon választottra (karizma), valamint -2t erőr. Szóval (Erő/Ügy/Egs/Int/Böl/Kar) most így néz ki: 8/12/10/10/12/12
Választ valami hátteret (lényegében mindegy, mert mindegyik ad egy szabadon választhatót). Legyen mondjuk a csapos, ami +2 Kar vagy Egs-et és és egy szabadon választhatót. Legyen Karizma és Egészség
8/12/12/10/12/14
A kaszt ad +2 karizmát
8/12/12/10/12/16
És végül van 4 szabadon választható. Viszont itt ugye 4 különbözőt kell választani, tehát mindent legfeljebb még +2-vel tudok javítani. Választom a karizmát, az intteligenciát, a bölcsességet és az ügyességet
8/14/12/12/14/18
Nem biztos, hogy ez az optimális sorcerer, de a fő tulajdonság tekintetében megvan a 18. Egyedül törpéből nem lehet kihozni ezt, mert neki van hátránya karizmára.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.05, 06:43

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 306 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.02, 09:09

Bradge
Not a great review. A lot of dynamics of the new mechanics were missed or glossed over, which made the run-through of the rules a bit superficial and misleading

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.02, 08:18

PFRP2 review:

https://www.enworld.org/forum/content.php?6515-It-s-Finally-Here!-The-Pathfinder-2E-Review

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.24, 12:38

Előrendelhető a 2. kiadás és a hozzá passzoló Bestiary:

https://paizo.com/pathfinder

Megjelenés augusztus 1-én.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4695 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.29, 19:02

Éz a Pathfinder világleírása:

https://www.amazon.com/Pathfinder-Campaign-Setting-Inner-World/dp/1601252692

Címből talán úgy tűnik, hogy csak egy régió, de benne van minden, kb. olyan, mint a magyarul is megjelent Forgotten Realms Campaign Setting könyv.

Bulldy

Bulldy és PEtrus nem emelte ki, de én kicsit hangsúlyoznám, hogy az Inner Sea World Guide szerintem kifejezetten játékbarát kiadvány.

Úgy értem, hogy bár vannak benne átlapozható sallangok (prestige class, feat, stb.), maga a világleírás elég jól fókuszál a játék közben is használható dolgokra. Van benne nénány ország, ami nekem kicsit kilóg az összképből (pl. függetlenségi háborús nem-amerika fantazi környezetben), de kifejezetten jó cucc, ráadásul vannak benne mammutokon lovagló ősemberek, és északiak, akik közül az lehet király, aki legyilkol egy sárkányt. Metál.

A kedvencem egyébként Isger, elég érdekes hely. Hatalmas problémái vannak (goblinok, rablóbandák, zombik), amit csak tetéz, hogy a helyi bábkirály a Pathfinder gonosz birodalmának a kiszolgálója. A helyiek normálisak ugyan, de ha a játékosok segítenek nekik, akkor a báb, és ezzel a gonosz birodalom helyzetét stabilizálják. Elég jó kis helyzet :)

Kieron

Kieron

Homályszövő

• Fórumita
  • 970 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.28, 14:00

Köszi szépen az infókat! :)

:sor:

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.27, 18:50

Az Inner Sea World Guide volt az egyik könyv, amit megtartottam, amikor pár éve kiárusítottam a Pathfinder gyűjteményemet (a Complete Campaign volt a másik). A végén lévő pár oldalt kivéve teljesen rendszerfüggetlen, a kiadvány gyönyörű a térképeivel és az illusztrációival, a világ szerintem kellemes csalódás és játszható d20-tól függetlenül is, printben pedig komoly, súlyos darab, megérte a pénzét.
A további könyvek közül csak abba érdemes belenézni, ami érdekel részletesebben, különben elveszel a rengeteg kiadvány között. Az Adventure Path-ok is "önhordók", azaz tartalmaznak valamennyi világleírást, ami szükséges a kalandokhoz, plusz általában elég részletesen kiveséznek egy-egy helyszínt, ami az adott AP központi helye.
Fontos tudni, hogy a "Pathfinder Chronicles" fejlécűek mind régiek, még a 3.5-höz kompatibilisek inkább (bár kb. ugyanúgy használhatók), a "Pathfinder Campaign Setting" az új elnevezés és ahhoz van rengeteg.

Módosította Petrus: 2019.05.27, 18:51

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6532 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.27, 17:32

Éz a Pathfinder világleírása:

https://www.amazon.com/Pathfinder-Campaign-Setting-Inner-World/dp/1601252692

Címből talán úgy tűnik, hogy csak egy régió, de benne van minden, kb. olyan, mint a magyarul is megjelent Forgotten Realms Campaign Setting könyv.

Bulldy

Kieron

Kieron

Homályszövő

• Fórumita
  • 970 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.27, 16:33

Sziasztok!

A Starfindert olvasgatva érdekelni kezdett a Pathfinder világa is, viszont kicsit utánanézve szembesültem vele, hogy (amennyire én láttam legalábbis) nincs egyetlen komplett kampányszetting, hanem 1-1 könyv külön minden területhez, témához.

Meg tudnátok mondani, hogy melyik leírásokkal érdemes kezdeni, melyek azok, amik a világ központi területeiről, legfontosabb szervezeteiről szólnak?

Mivel érdemes ezek után folytatni, és van-e olyasmi, ami teljesen marginális a világ szempontjából (vagy szimplán pocsék a kiegészítő minősége)?

ulmax

ulmax

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 7 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.09, 12:39

én nem is nagyon értettem a sok hozzászólást, hogy a casterek túl OP-k és gyengíteni kell őket a meleeket pedig tápolni.

Magyarázat.

Érdekes olvasmány, kösz a linket!

Szerintem, amiket ír az a 10+, de inkább 15+ szintű karakterekre vonatkoznak. Alacsonyabb szinten én nem látok ekkora különbséget kaszterek/nem kaszterek között, sőt a kaszterek a gyengébbek (amit ír persze ő is). Ráadásul a kampányok nagy része 10 szint környékén kifut (nem reprezentatív mintavétel :)). Magas szintem pedig hadd legyen egy varázsló erősebb, ha odáig folyamatosan gyengébb volt. Ráadásul ő kifogy az erőforrásaiból.

A csapat, ahol mesélek, 12 szintű: lovag, vándor, tolvaj, pap. A tolvaj iszonyú damage dealer: invisibility ringgel, két fegyveres harccal elképesztő sebzést ki tud osztani és nem fogy ki a sneak attackból. A lovag – masszívan rágyúrt a lay on hands-re – szinte halhatatlan. Brutális mentődobásai vannak és nagyon magas az AC-je. A ranger tényleg gyenge, nagyon szituáció függő. A pap nem magaslik ki közülük, de az is igaz, hogy ő supportra gyúrt rá.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]