Ugrás tartalomhoz

Fotó

Pathfinder

• Válasz írásához lépj be
694 hozzászólás érkezett eddig

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1101 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.23, 02:22

De a Pathfindernek mindezek ellenére megvolt a maga fontos szerepe a D&D 3.5 utáni szerepjátékos történelemben, és véghez vitte, ami a dolga volt. 

Mi volt a dolga? Elszipkázni a játékosokat a maguk kategóriájában minden szempontból jobb alternatíváktól? :D

Őszinte kíváncsiségból: szerinted mely játékokra lettek volna vevők a Pathfinder rajongói, ha nem létezett volna a PF?

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6808 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.22, 23:16

D&D5E-ben opcionálisak a feat-ek. 

"Opcionálisak".

Tény, lehet nélkülük játszani, de nem feltétlenül érdemes. A featek hiánya pont azokkal a karakterekkel szúr ki, akik eleve hátrányos helyzetből indulnak.

Huh. Ebbe ne menjünk bele. Szerintem nagyon játékos-függő, hogy mennyire kellenek, nálam simán elvannak +2 HP/szint, képzettség egy mentődobásban és Szerencsés feat-ekkel.

Értelmét amúgy sem látom ennek a "XY kaszt hátrányból indul" dolognak, mert ez maximum a sterilizált doboztesztben van így. A kaland viszont nem ilyen. ;)

Bulldy

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.22, 23:02

D&D5E-ben opcionálisak a feat-ek. 

"Opcionálisak".

Tény, lehet nélkülük játszani, de nem feltétlenül érdemes. A featek hiánya pont azokkal a karakterekkel szúr ki, akik eleve hátrányos helyzetből indulnak.

De a Pathfindernek mindezek ellenére megvolt a maga fontos szerepe a D&D 3.5 utáni szerepjátékos történelemben, és véghez vitte, ami a dolga volt. 

Mi volt a dolga? Elszipkázni a játékosokat a maguk kategóriájában minden szempontból jobb alternatíváktól? :D

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6808 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.22, 22:59

Mitől opcionális, hogy a kasztképességeken túl van még egy pool amiből extra feat-ek választhatók?

Le is írta, hogy a kasztképességeken túl, szóval egyértelműen a ráadás feat-ekre gondolt. :)

Bulldy

wisp

wisp

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 265 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.22, 22:24

Ezek szerint a PF2 továbbra is a 3.x-et reszelgeti tovább? A D&D 5e-ben opcionálissá váltak a featek, itt még mindig az lesz a gerince a karakternek?

Mitől opcionális, hogy a kasztképességeken túl van még egy pool amiből extra feat-ek választhatók?

D&D5E-ben opcionálisak a feat-ek. Egyik karakter sem épül rájuk úgy, mint pl. 3E-ben a Harcos, vagy PF-ben (a Harcoson túl) a Vándor, a Zsivány vagy a Szerzetes. Ha nem akarsz vesződni a feat-ekkel, nem használod őket. De nem dobod ki ezzel egy-egy kaszt képességeinek 75-25%-át.

Ez a PF2 engem továbbra sem csigáz fel.

Bulldy

(OFF)Lehet, félreértem, de theomer szerintem a minden kaszt által, szintenként automatikusan kapott képességekre gondolt. A nevüket most meg nem mondom, de azokra gondolok, amik lehetővé teszik, hogy a harcos x hp alatt d10+szint hpt gyógyuljon, meg amivel a pap gyógyítás közben magát is gyógyítja, és hasonlók. Én 5E-ből a Basic magyarítását olvastam, de ott nem tértek ki rá, hogy ezek opcionálisan elhagyhatók lennének, nem tudom, kipróbálta-e valaki, hogy az osztályok erőszintje mennyiben épül ezekre. De mivel hivatalos szabály nincs rá (tudtommal), lényegében tényleg annyit csináltak, hogy egyes feateket átkeresztelve beépítettek az osztályok fejlődésébe, míg másokat opcionálissá tettek azzal, hogy a mesélő áldásával, tulajdonságnövelés helyett lehet őket választani. Ami egy ésszerű kompromisszum a "legyen feat" és a "ne legyen feat" igények között, de mégsem olyan egyszerű, mintha semmi nem járna automatikusan, és csak tulajdonság helyett lehetne időnként választani valamit. (Asszem Garabonciás középföldés KéM-jében utóbbi a helyzet)(/OFF)

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1043 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.22, 21:26

Azért ne legyünk igazságtalanok a Pathfinderrel! Igen, megvannak a maga hibái, igen, ennek a jó része D&D 3e-örökség, és valóban, voltak sokkal innovatívabb ötletek még az OGL-alapú rendszerekben is. De a Pathfindernek mindezek ellenére megvolt a maga fontos szerepe a D&D 3.5 utáni szerepjátékos történelemben, és véghez vitte, ami a dolga volt. Nélküle ma a piac kicsit másmilyen lenne.

Hogy a mór megtette-e minden kötelességét és elmehet-e már, nem tudom. A Starfinder kevésnek tűnik ahhoz, hogy a vonalat fenntartsa hosszútávon, ezért sok minden múlhat a Pf. 2. kiadásán. Én azért drukkolok, hogy valami értelmes süljön ki belőle, annak ellenére, hogy nem látok túl sok esélyt a személyes kipróbálására. Legyen pozitív hatással a szerepjátékos piacra, vagy így, vagy úgy, azzal mindenki jól jár!

Én egyáltalán nem vagyok igazságtalan a Pf-el. A kedvenc D20-as rendszerem, csak sajnos évek óta nem meséltem benne, mert baromi fárasztó készülni rá mesélőként, és minden szabályra odafigyelni. Ha hetente tudnánk játszani, mint sok évvel ezelőtt nem lenne semmi gond vele.

Ami nekem legnagyobb gond vele, az, hogy kismillió állapot van benne, és ezek sokszor csak a nevükben térnek el, de ugyanazt a módosítót adják, illetve a manőverek végrehajtása: Mindegyikhez jár egy opp. att., ha nincs feated a manőverre. Én simán elhagynám az opp. attackot, és a featek csak arra lennének jók, hogy valaki igazán penge legyen egy adott harci manőver használatában.

A Starfinder ötletes, csak az új mechanika nekem idegen kicsit. Külön Stamina pont, ezen kívül még HP, Resolve point rendszer... Lehet, hogy a gyakorlatban jól szuperál, de mivel még nem meséltem, és játszottam, így nem tudom megítélni, de a kiadó fórumán is szoktak panaszkodni bizonyos dolgokra a rendszert, és a kasztokat illetően. A világ nagyon tetszik, simán mesélnék a szettingben mondjuk Savage Worldsben. :)

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1498 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.22, 21:01

Azért ne legyünk igazságtalanok a Pathfinderrel! Igen, megvannak a maga hibái, igen, ennek a jó része D&D 3e-örökség, és valóban, voltak sokkal innovatívabb ötletek még az OGL-alapú rendszerekben is. De a Pathfindernek mindezek ellenére megvolt a maga fontos szerepe a D&D 3.5 utáni szerepjátékos történelemben, és véghez vitte, ami a dolga volt. Nélküle ma a piac kicsit másmilyen lenne.

Hogy a mór megtette-e minden kötelességét és elmehet-e már, nem tudom. A Starfinder kevésnek tűnik ahhoz, hogy a vonalat fenntartsa hosszútávon, ezért sok minden múlhat a Pf. 2. kiadásán. Én azért drukkolok, hogy valami értelmes süljön ki belőle, annak ellenére, hogy nem látok túl sok esélyt a személyes kipróbálására. Legyen pozitív hatással a szerepjátékos piacra, vagy így, vagy úgy, azzal mindenki jól jár!

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6808 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.22, 20:50

Ezek szerint a PF2 továbbra is a 3.x-et reszelgeti tovább? A D&D 5e-ben opcionálissá váltak a featek, itt még mindig az lesz a gerince a karakternek?

D&D5E-ben opcionálisak a feat-ek. Egyik karakter sem épül rájuk úgy, mint pl. 3E-ben a Harcos, vagy PF-ben (a Harcoson túl) a Vándor, a Zsivány vagy a Szerzetes. Ha nem akarsz vesződni a feat-ekkel, nem használod őket. De nem dobod ki ezzel egy-egy kaszt képességeinek 75-25%-át.

Ez a PF2 engem továbbra sem csigáz fel.

Bulldy

theomer

theomer

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 211 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.22, 20:37

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1043 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.22, 17:08

Én egyelőre még nem nagyon kezdtem el követni az infókat a második kiadás kapcsán, de nem biztos, hogy nekem is tetszeni fog a végeredmény. A Starfinderben is csalódtam egy kicsit az a helyzet, de most úgy érzem, hogy ott akarnak változtatni, ahol nem kellene.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6581 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.22, 16:53

A nagy újdonság elvileg az lenne (már az első kiadástól kezdve), hogy "olyan mint a 3.X, csak nem szar", de igazából a preview alapján nekem a kijelentés második fele erősen megkérdőjelezhetőnek tűnik

A kiemelt rész miatt ez oximoron. :rohog:

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.22, 16:49

Be kell valljam, én még életemben nem játszottam Pathfindert, de ez eléggé úgy tűnik mintha a nagy újdonság az lenne, hogy a fighterek sok különbözők featet vehetnek fel? Mer...ez rohadtul nem új, a harmadik kiadás ismeretében. 

A nagy újdonság elvileg az lenne (már az első kiadástól kezdve), hogy "olyan mint a 3.X, csak nem szar", de igazából a preview alapján nekem a kijelentés második fele erősen megkérdőjelezhetőnek tűnik.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.22, 14:12

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 863 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.22, 12:32

Be kell valljam, én még életemben nem játszottam Pathfindert, de ez eléggé úgy tűnik mintha a nagy újdonság az lenne, hogy a fighterek sok különbözők featet vehetnek fel? Mer...ez rohadtul nem új, a harmadik kiadás ismeretében. 

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.21, 22:06

Ahogy egyre többet olvasgattam az új kiadásról, egyre jobba nőtt az érdeklődésem - standardizált akciók, egységesített varázstárgyhasználat, mágiát nem használó karakterek számára is elérhető mitikus képességek skill featek révén...

...aztán megérkezett a fighter class preview ééééés én ilyen gyorsan még életemben nem veszítettem el az érdeklődésem egy játék iránt.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.08, 15:33

Magad uram, ha szolgád nincsen. :P
http://lfg.hu/83010/hirek/keszul-a-pathfinder-2-kiadasa/

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1498 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.08, 10:13

Első részletek: 3 akció +1 reakció 1 körben

http://paizo.com/community/blog/v5748dyo5lklh?All-About-Actions

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4519 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.07, 21:38

A KéM nekem is megvan A5-ben (sőt, anno a női játékosnak A5 felében - A7? - un. "Retikül Edition" volt).

Kilences betűmérettel? Mesterlövész volt a játékos? :rohog:

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6808 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.07, 20:19

A KéM nekem is megvan A5-ben (sőt, anno a női játékosnak A5 felében - A7? - un. "Retikül Edition" volt).

Viszont a PF alapkönyv A4-ben is tisztes példány és nem a nagy betűméret miatt 576 oldal. Nem tudom mennyire olvasható így, ezért kérdeztem. :)

Bulldy

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1498 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.07, 20:06

Tényleg, valakinek megvan az új, kisalakos kiadás? Ha igen, mennyire olvasható?

Bulldy

PF-em nincs kicsiben, de pl. a KéM Szörnyek és Kincsek kisalakos (kb. füzet méret) nyomtatásban van meg, és az számomra olvasható, de emellett rettentően praktikus is egyben, és jobban kézre áll, mint az A4-es méretben nyomtatott KéM-anyagaim. Ugyanakkor pl. a KaTán volt játékosom, akit zavart, hogy a KaMat példakaraktereket is hasonló méretben nyomtattam ki, szóval ez egyénfüggő is lehet. Én szeretem a pici méretű kiadványokat. :) Tök jó lenne minden RPG-ből egy pocket edition!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]