Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Narancslekvar (Konyhanna)

• Válasz írásához lépj be
29 hozzászólás érkezett eddig

Hermion

Hermion

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.05.23, 08:04

Végülis teljesen jogos. Az új mókuson kívül semmi sem jelent meg a közelmúltban itt magyarországon, ugye?
Meg a DnD új kiadásáról is olvashattunk itt ugye? Mi meg inkább lassan lekvárfőzésre adjuk a fejünket. Jön a gyerek, kevesebb az idő már az írásra és a játékra.
Sajna a narancs dzsem amit kóstoltam anno nem volt túl jó mert keserű volt picit. De az állaga és a színe nagyon ott volt :D.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2688 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.05.22, 22:29

Jé, jön a visszhang!

Fantasmic

Fantasmic

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 68 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.05.22, 17:41

Ha írnék egy cikket a kukac nélküli retektermesztésről, vagy a csíborok szexuális életéről, vajon azt is kitennék ide?

hajnalkrisztian

hajnalkrisztian

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 171 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.05.22, 11:24

Vigyük be a lekvárt a fantasybe.

Lekvárdémon. :-)

Lekvárátok: A hatalomszó üvöltészerű elhangzása után a célpontok csontjai lekvárkeménységűvé alakulnak, ezáltan nem képesek tovább harcolni.

"Jam"aicaban fog játszódni a következő árnyékfutamunk.

És végül megfogadom, hogy ezután az össze Star wars-os játékon a dzsedi mestert dzsemi mesternek fogom hívni. :-)

Módosította hajnalkrisztian: 2008.05.22, 11:25

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2688 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.05.22, 09:22

Csak arra mertem utalni, hogy ha némely szerepjátékosok fociznak, mások terítőket hímeznek, és szinte mindegyik rendszeresen fogyaszt vizet, akkor jöhetnek a cikkek a fociról, hímzésről vagy a vízivás csodáiról, mert valakit biztos érdekel az is? Ne már.

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1863 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.05.21, 22:37

Miért jó benne a kesernyés héj?

aposztrof

aposztrof

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.05.21, 21:58

Konyhanna: istennő vagy a szememben, nehogy letörjön a sok ízléstelen hozzászólás! Aki meg nem érti, hogy mi köze ennek a szerepjátékhoz, próbálja meg elkészíteni XD Szerintem utána mindenki képes lesz átérezni, milyen lehet egy alkimista(inas) vagy varázsló élete...
PS: postai utánvéttel rendelhetnék a következő adagból? XD

Fantasmic

Fantasmic

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 68 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.05.20, 08:13

Hova tévedtem?

hajnalkrisztian

hajnalkrisztian

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 171 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.05.20, 07:57

Asszem mindig oda jukadunk ki, hogy bár a narancslekvár készítés, tetűdugás (vagy mi itt az előbb :-) ), stb. jó dolgok, de igazából lusta vagy-ok (-unk) tengernyi teleírt papírunkból, füzetünkből összerakni egy-egy anyagot és néha ide felrakni, hátha valaki még használhatja, vagy csak szórakozás céljából olvasgatná. De ígérem, erőt veszek lustaságomon és felrakok pár anyagot. :-) Remélem más is hasonlóan tesz. Ki tudja kiből lesz a cserebogár.

Módosította hajnalkrisztian: 2008.05.20, 07:58

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2688 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.05.20, 07:28

Hosszú/jófejkedő:

Képzeljétek, engem speciel nagyon érdekelnek a közönséges levéltetvek párzási szokásai, és mivel terepjáccani is szoktam, napnál világosabb, hogy az erről szóló 600 oldalas disszertációmnak minden jogosultsága megvan itt megjelenni, holnap küldöm! Aki sípol miatta, nyilván csak csökevényes képzelőereje miatt teszi (vagy nem dug eleget), hiszen a téma a levéltetvek borús, gótikus románcától a mutálódott óriásrovarok inváziójáig kalandötletek ezreit kínálja a világ összes létező műfajában. A játékhoz nem kell más, csak dobókocka, a fantáziád, no és sok-sok tetű!

Rövid/paraszt:

Emmeg minek ide?

blarke

blarke

Krystallide templar

• Fórumita
  • 2249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.05.20, 00:36

elGabor: LOL. :sor: :sör:

Az a baj, hogy ez kis mennyiség (és nem vaygok annyira IKSZPART, hogy le tudjam kezelni a tízszer ennyi narancsból és edényből adódó problémákat :)). Anyáméknak perverziója volt a "minden nyáron elteszünk 25 kilónyi barackból lekvárt" hozzáállás. Ha jó volt a termés az adott évben, volt, hogy 50 kiló lett az a 25... aztán csodálkoztak, hogy miért nem lehet beférni a spájzba. De azt a bazinagy üstöt kavargatni külön élvezet volt :dilis:
Viszont ezt a lime-os megspékelést ki kell próbálnom (akár ilyen kis adagokkal is. Hah, van egyáltalán három lábas ebben az albérletben? -.-). Majd jelentek. :lol:

Sparrow

Sparrow

Írófióka

• Fórumita
  • 708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.05.19, 22:40

de hát Hanna, ez után rengeteget kell mosogatni! :sor: :geek:

Rothskin

Rothskin

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 66 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.05.19, 20:38

Na jó. Régóta olvasom az rpg.hu-t. Hajnalkrisztián jól írta a dolgokat. Semmi bajom a receptekkel. Tőlem írhattok kilószámra. Régi szerepjátékos vagyok, kedvenc újságom a holdtölte/bíborhold volt. Azért szerettem mert rengeteg ötletmorzsa volt benne, amin el lehetett gondolkodni, tovább lehetett fejleszteni. Ezzel szemben a rúna csak annyit tudott felmutatni, hogy jól keverjük a szart és csanád ismét kifejlesztette a 30-dik szintű tűzvarázslatokat ( tűzkorbács, tüzes kard, lángoló here), vagy hogy íme, ez a dzsann vidék hivatalos mágikus horoszkópja. Az rpg.hun rengeteg jó ötletet, értékes írást találtam meg, és ezért is kedvelem. Semmi gondom a receptekkel, vagy kissé eltérő írásokkal, mindössze annyit szeretnék, időnként valami eredeti, ötletes írás is felkerülne. Persze ez az én hibám is, hiszen elküldhetnék néhány kalandmodult esetleg novellát, csak marha lusta vagyok. Mindenesetre jöhet minden recept.

Módosította Rothskin: 2008.05.19, 20:41

KekPafrany

KekPafrany

Kotnyeles Saláta

• Fórumita
  • 608 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.05.19, 18:39

:) tényleg hasznos. Ha másért nem, legalább a mesélők is látják, hogy készül a kaja.. És máris ideillik.

Egyszer majd ki is próbálom, ha lesz megégetnivaló bőrfelületem :sor:

Hermion

Hermion

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.05.19, 18:29

Répakenyér és mákos-répás piskóta: RULEZ

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.05.19, 16:52

"ötszáz hozzászólásos flém kerekedne"

Miért ne kerekedhetne ebből is?

Ez a lekvár például poros nyomába sem érhet a hétvégén kivitelezett, zseniális répakenyeremnek...

_Athalay (NPC/NJK)

_Athalay (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.05.19, 16:37

Igen csak megkóstolnám :sor:
Aki nekiáll elkészíteni annak ajánlom, hogy a végén ne töltse tele egyből az üveget, hanem mindegyikbe tegyen sorba, mert sok hő hatására az üveg elrepedhet, eltörhet. (más lekvár főzésénél már segítettem)

Módosította Athalay: 2008.05.19, 16:38

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.05.19, 15:52

"Ha ez a Rúna lenne, akkor azért közölték volna (...)"

Sőt, a Vérnarancslekvár leírásából ötszáz hozzászólásos flém kerekedne...

hajnalkrisztian

hajnalkrisztian

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 171 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.05.19, 14:10

És igen, köszönöm a receptet. Néha felüdülés olvasni egy ilyet, mivel normál esetben nem nézegetek recept oldalakat. :-)

Módosította hajnalkrisztian: 2008.05.19, 14:11

Madrac

Madrac

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 71 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.05.19, 14:02

Ismerve fozesi kepessegeimet inkabb nem vagok bele az elkeszitesebe, de a cikk azert tetszett. Mondjuk en baracklekvar parti vagyok. :) Viszont az biztos hogy Hanna megint megirta a cikket ugy hogy barki szamara elkeszitheto. :sor:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]