Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Kozos hullamhosszon (Laczko Andras)

• Válasz írásához lépj be
25 hozzászólás érkezett eddig

stargazer

stargazer

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 775 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.07.07, 09:49

ja és tökre szivesen hallgatnék rendszeresen rádióban vagy letölthető formában (egyfajta magazin jelleggel) rpg-s hanganyagot. csak én vagyok vele így? példajátékokat főleg, de akár mást is. ebből lehetne tanulni hogy mások hogyan csinálják stb.

Sonko

Sonko

Távgyógyító

• Fórumita
  • 3270 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.06.24, 14:42

Nagyjából már a menetrendszerűen felháborodó szervezetek részéről is egy legyintés volt a reakció, a szerepjáték démonizálása valahogy kevésbé trendi mostanság.

Mapett

Mapett

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 161 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.06.23, 14:43

Erre csak annyit mondanék: "Egy tejfölös uborka(szezon)saláta rendel!" Kicsit korán jött idén...

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.23, 12:48

Megszoktuk hogy hülyének/sátánistának/pszichopatának néznek. Én legalábbis. Kérdem én: és akkor mi a bánatos medvetalp van? Mondjon bárki amit akar, ha érdekel vagy van értelme, meghallgatom, ha nincs, oda se figyelek miről lengeti a száját. Nem kell foglalkozni az ilyenekkel, rájöttem.

stargazer

stargazer

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 775 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.06.22, 20:43

mindig nagyon örülök neki ha ilyen dolgokkal találkozok mint pl ez is, hogy a rádióban ilyen cikkek vannak. nem értek egyet mindennel amit hallottam. pl sztem nem feltétlenül nő meg ugrásszerűen a kommunikációs képesség. a kossuth sztem iszonyú jó lett az utóbbi időben, mindig el lehet kapni érdekes témákról történő beszélgetéseket (ha politika nem lenne benne akkor lenne ideális). sztem érdemes lett volna elmondani hogy azoknak lehet inkább vonzó a szerepjáték akiknek van affinitásuk a fantasztikus, vagy inkább természetfeletti jelenségekhez.

Kadmon

Kadmon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.21, 16:07

donsam: "ha azt mondom *itt* valakinek"
Igen, *itt* valóban erre gondolnak, mert ez az rpg.hu. A bdsm.hu vagy a pszichologus.hu látogatóinak leheh, hogy nem lenne egyértelmű, hogy a szerepjáték alatt a kockacsörgésre gondoljon.

donsam

donsam

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.21, 15:34

Nagyon elvesztek a szavakban. A lényeg, hogy eléggé meghatározó jelző volt a "szerepjátékos". Ennyi erővel filózhatnátrok-e azon, hogy a gyilkosok most berágtak a médiára, mert azt hiszik róluk, hogy szerepjátékosok. Meg a megnevezés, ha azt mondom itt valakinek, hogy na "gyere pajti szerepjátszani" akkor nem arra gondolok, hogy bújjon iskoláslányruhába és elpicsázom egy korbáccsal vagy valami.

Onsai

Onsai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 155 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.06.19, 18:28

off
"az idősebb korosztály hallgatja az MR1-Kossuth Rádiót"

Tévedés, volt egy profilváltás, és mostanság már elég sok értelmiségi fiatal, ill. 30-40-es figyeli.
on

Kadmon

Kadmon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.19, 18:06

De egyébként még ez a "szerepjátékosok ölték meg" sem jelenti azt, hogy "minden szerepjátékos gyilkos"...

Kadmon

Kadmon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.19, 18:05

Godfrid: Annyit írtak, hogy *lehet, hogy szerepjáték során ölték meg a srácot*, és azt, hogy mindezt a rendőrség cáfolta, mert nincs rá bizonyíték. Nekem ez így korrekt.
Ha valahol úgy jelent meg a cikk, hogy "szerepjátékosok hordája támadt egy járókelőre", az már megint más dolog.

Godfrid

Godfrid

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 129 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.19, 17:49

Kadmon:
"Gyenes Tamás Nűnű: Az meg kb. olyan lenne, hogy ha egy újságban megjelenik egy hír, hogy >>egy budapesti lakos gyilkosságot követett el<<, akkor minden budapestit potenciális gyilkosnak állítanak be"
Ellenben ha azt írják, ha a gyilkos nem Budapesti lenne, nem történt volna meg a gyilkosság. Így azért már más lenne a téma. Jogilag: Diszkriminálták a szerepjátékos szubkultúrát, tehát kötelezhetnénk az adott médiumot, hogy vonja vissza a kijelentését, és kérjen nyilvánosan bocsánatot.

Tomasso

Tomasso

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 135 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.19, 15:45

Höhöhö...A telefonszámuk bezzeg 666-ra végződik! Hiába magyarázol ezután, hogy nem is vagy sátánista. :-)

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.19, 13:47

Áh, azzal megint összezavarnánk mindenkit. Ez már szerepjáték marad, ha a fene fenét eszik is. Persze aztán lehet, csak én nem érzek hajlamot a név megreformálására.:gonosz:

Julianus

Julianus

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 92 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.06.19, 12:32

Pl. regölős társasjáték vagy mittudomén :gonosz:

Julianus

Julianus

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 92 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.06.19, 12:06

Kadmon:
A "szerepjáték" elnevezés valóban nem minden esetben helyénvaló. Ha jól emlékszem, a Harc és Varázslatban a "szerepjátszó társasjáték" terminus technicus-t használták. De ugyanebben az alapműben találkozhatunk a "személyiségjáték" és a "fantáziajáték" elnevezésekkel is, könnyen észrevehető az útkeresés, hogy minek is nevezzük el az rpg-t magyar nyelven. Szerintem még mindig nem találtuk meg a megfelelő kifejezést, érdemes lenne tovább agyalni rajta, hogy valami frappáns, a magyar nyelv adta lehetőségeket kihasználó elnevezés szülessen.

Ackenheil

Ackenheil

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 23 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.19, 11:10

Hééé:gonosz: Megvágták, amit mondtam! :D Utána még volt szó TÉNYLEG pozitív figurákról is, csak kikapták. :langol: Az alvilági kardművészem meg egy jópofa meka utcagyerek Shadowrunban, aki meg persze tud karddal bánni :langol:

All_in

All_in

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 61 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.19, 10:13

Narrator, könnyen lehet, hogy igazad van abban, amit mondasz, vagyis nem talált célt, ebben szerintem Jester írta le a lényeget. Megfelelő tájékoztatás talán akkor lenne, ha a híradó, vagy Fókusz, Napló stb csinálna hasonló riportot. (De persze ők nem csinálnak, mert jobban érdekli őket az ilyen-olyan településen történt tragédia, vagy nemtudomki "kálváriája" :D )

Az alvilági kardművész, mint pozitív figura tényleg mókás volt. :gonosz:

Narrator

Narrator

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 97 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.06.19, 09:42

Hali!

Donsman teljesen igazad van szerintem is nagyon jellemző a médiára, hogy soha nem a valódi lényeget keresik. De ez nem meglepő, hiszen itthon nagyon nincs is olyan, hogy pl. oknyomozó riport :gonosz::D:D. Lényegében csak a bulvár sajtó fogalma állja meg ma a helyét amit egyáltalán nem érdekell az igazság csak a SZENZÁCIÓ :D.

Ami az adás idejét és jellegét illeti teljesen osztom, hogy nem talált nagyon célt (ami a hasznos info átadásának célja lett volna) de azt hiszem nem is ez volt a lényege hanem csak valami felületes ismerkedés a média és köztünk "szerepjátékosok" között.

Armand

Armand

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 434 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.06.19, 08:20

Azért ez nagyon kemény, amikor az interjúalayn srác bemondja, hogy "van egy ilyen jövőbeni alvilági kardművész figurám", majd 10 másodperc múlva: "Szóval, én ilyen pozitív figurákkal szeretek játszani" :gonosz:

Jester

Jester

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1380 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.06.18, 21:23

Azok a bizonyos "öreg" arcok akiknek hallgatniuk kéne az ilyen műsorokat, azok pontosan olyan gyorsan kapcsoltak el róla, ahogy én a Szadó családról...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]