Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Korongos jatekmechanizmus (Frigabus)

• Válasz írásához lépj be
30 hozzászólás érkezett eddig

Warg

Warg

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 443 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.02, 09:55

Én még emlékszem rá, hogy amikor elkezdtem a játékot nem is olyan régen, akkor nehéz volt a klasszikus kockázós módszerbe is belerázódni. Persze itt a legtöbben már elalvás előtt, ha becsukják a szemüket, akkor is kockák gurulnak a szemük előtt. Így nehéz egy kicsit elvonatkoztatni, és alternatív megoldásokon gondolkozni...

Frigabus: mi volt a gond a kockázós rendszerrel, amiért átnyergeltetek erre? Van valami kézzelfogható előnye ennek a módszernek azzal szemben?

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2056 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.02, 09:53

"a test csoportnak megfelelő számú fekete, az elme csoportnak megfelelő számú kék és az asztrál csoportnak megfelelő számú fekete korongot kell belerakni, összesen ugye 27-et"
Gondolom véletlen elírás és a LÉLEK csoport lenne a fehér korong.

Amúgy érdekes ötlet, nekem bejött. Kérdés, hogy mennyire használná az ember (pl. én). Köszönjük a cikket! :szomoru:

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4463 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.02, 09:44

FUDGE. Kicsit továbbfejlesztve és spéci kocka helyett koronggal, de tkp. ez a FUDGE. :szomoru:

Morsat

Morsat

Kapitány

• Fórumita
  • 1024 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.02, 09:31

Érdekes. De mivel én magam a gyorított folymamatokat kedvelem, így egy kockadobási időt jobban elfogadok mint amikor valaki korongokat húz (gondolom az izgalom kedvéért általában egyesével és izgul minden egyes korong után akár:))....
De ez én vagyok... meg hiába no, a szerpjátékhoz valahgy már hozzánőtt a kocka :szomoru:. persze én azt szeretm minél kevesebbszer kerül elő, de ha már előkerül valami az kocka legyen, egy dobás, huss és mehetünk tovább....bár lehet csak megszokás kérdése lenne...

Guildenstern

Guildenstern

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 322 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.02, 09:30

Az ötlet jó, de ebben a formában inkább csak nehezíti a játékot, az újdonság varázsán kívül sok előnye nincs.
Viszont erre építve lehetne olyan szabályokat bevezetni, amik kihasználják a korongokat (vagy kártyákat). Pl. a fáradtság és sebesülés jelölhető korongokkal (ami egyből csökkenti is a rendelkezésre álló korong számot), vagy más módon "készletként" hasznosítani a korongokat a véletlen generáláson túl.

svin

svin

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 21 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.02, 09:30

Upsz, valoban ott van a 27 db szám. Benéztem, bocsi. Most már fogom a dolgot.

De továbbra is fenntratom, hogy egy példa nem ártott volna.

Frigabus

Frigabus

Újdonsült fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 10 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.02, 09:24

Üdv!

Igen, kicsit slendrián a leírásom.

Szóval: persze nem belenézve kell húzni, és minden húzás után vissza kell tenni a korongokat (vagy a kártyákat újra bekeverni, bár ez utóbbi szerintem több csalásra ad módot).

A nehézségi szintekről: egy normáli játékben valóban elég 5-6 belőle, mert a matematikai esélyek miatt 6 felett már nagyon kis esély van a sikeres próbra, ott már tényleg "emberfeletti" a feladat.

Macerásság: egy harcközpontú játékban, ahol 10-15 karakter gyakja egymást, valóban elég nehézkes a dolog, de nem a játékosoknak, hanem a mesélőnek. Mivel általában nem ilyen játékokat játszunk, és ritkásan bízzuk a szerencsére (a dobásra, illetve ez esetben a húzásra a helyzet eldöntését), szerintem aránylag jól működött.

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 996 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.02, 08:32

Szerintem egész jó, így első ránézésre. Egyszerű, világos. A 9 célszám egyáltalán nem kevés, a legtöbb rendszerben 5-6 van, felesleges is több.

Azonban nem vagyok benne biztos, hogy jól értem: minden játékosnak van egy 27 koronból álló zsákja, amibe húzáskor nem lát bele, és ebből húzza a tulajdonság+képzettség számú korongot?

Meg szerintem az Asztrál csoportnak a nevét is (fent még Lélek volt) meg a színét is (ugyanúgy fekete, mint a Test) elírtad, de persze ez részletkérdés.

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1813 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.02, 08:29

svin:
"Ezután össze kell állítani a karakterek koronghúzási tartalékát, mely a tulajdonság-csoportok arányában a következő: a test csoportnak megfelelő számú fekete, az elme csoportnak megfelelő számú kék és az asztrál csoportnak megfelelő számú fekete korongot kell belerakni, összesen ugye 27-et."

A szám adott, csak az a kérdés, vissza kell e tennie, vagy sem. Amúgy tényleg baromi macerásnak tűnik, ráadásul lassú is a módszer, bár elég szemléletes lenne.

svin

svin

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 21 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.02, 07:49

Bevallom nekem nem jön be. Nagyon macerásnak tűnik.
Másrészt a leírásból úgy érzem kimaradt pár fontos dolog.
Például, hogyan is megy a korongok húzása?
Hány korong vana zsákban?
- minden színből 1 db, és minden egyes húzás után visszateszi és újra húz?
- minden színből 10 db?
- minden színből 100 db?

Ugyanis úgy érzem eléggé mások az esélyek pl 8 azonos szín kihúzására a fenti 3 esetben.

Példákkal is jó lett volna illusztrálni a dolgot, mert nekem az sem derült ki, hogy pl egy 'kommunikáció + lovaglás' esetben egy vagy több színű korong(ok)ból kell húzni, vagy sem.

Másrészt a 9 db célszám rém kevésnek tűnik. Ez még egy d10 dobásnál is kisebb mozgásteret biztosít.

hantarex

hantarex

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 107 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.02, 07:36

Kafa. De minek korongokkal vacakolni amikor egy pakli francia vagy magyar kártya is ugyanúgy megteszi (kör a test, treff az elme, káró a lélek). Én is gondolkoztam korábban ilyen kártyás megoldáson, de nem jutottam semmire végül. Ez a rendszer egész tetszetős.

-------------- automata szoveg -------------------------
Korongos játékmechanizmus ( Frigabus )
http://rpg.hu/iras/mutat.php?cid=5287
--------------------------------------------------------

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]