Ugrás tartalomhoz

Fotó

Cathedral Live

• Válasz írásához lépj be
88 hozzászólás érkezett eddig

Mico

Mico

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 9 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.11.06, 18:32

Na,ma derült ki,hogy nem tudok menni a játékra :( Nagyon örülök neki... :) Pedig már teljesen beleéltem magam...ááááá!Ti érezzétek jól magatokat!Gery,ha szeretnéd visszakapni a könyved,írj,hogy hol,mikor adjam vissza.Sziasztok!

Gem_Kapocs

Gem_Kapocs

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 251 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.11.05, 13:29

Nu, vasárnap játék :aboci: Addigra remélhetőleg meg tudom csinálni páncélom vállszíjait és akkor tényleg lesz ork tank a játékon :nos: Ha nem sikerül, akkor csak könnyűharckocsi ;) Egyébiránt még midnig lehet jelentkezni ha valaki a lentebb leírt cuccokra igényt tart. Részemről 8:08-kor érkezem meg ELVILEG az állomásra, ez azt jelenti hogy negyed körül be is futok a MÁVot ismerve ;) Kalap, szimatszatyor, meg valszeg két nagy műanyagszatyor, erről tuti felsimertek :ok: A terep kb mennyire van az állomástól, bár a kérdés lényege annyi, hogy ha 5kor fejezzük be a játékot, akkor a 17:49-es vonatot elérem-e a nyugati felé.

Módosította Gem_Kapocs: 2008.11.05, 13:30

Gem_Kapocs

Gem_Kapocs

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 251 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.10.29, 10:38

Részemről megtettem amit kellett, egys kérés viszont lenne részemről is:
Aki igényt tart valamelyik cuccra az általam lentebb felsoroltak közül a játékon, az jelezze még péntek előtt, ugyanis úgy fogok felcipelni cuccokat Pestre.

miser

miser

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 84 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.10.28, 22:07

a kvest küldetés, amit mond neked egy npc hogy segíts neki vagy csinálj neki valmit röviden ennyi
a fajoknak nincs megkötésük, csak annyi hogy aki nem ember nem tud minden kiemelt kasztot "felvenni"

mivel jövőhét hétvégén lesz a játék légyszi jelezzétek vagy emialon vagy itt hogy ki jön, köszi

Mico

Mico

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 9 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.10.26, 12:00

No,a mérgezés dolog így már tiszta.
Bocsássatok meg tudatlanságomért,de mi ez a kvest dolog?
Aldor,ha gondolod,megoszthatom veled az egyetemen felszedett puskázási módszereimet :DNekem beváltak!Viccet félretéve,ha valamilyen reál tárgyból nem tiszta valami(matek,kémia,fizika,biológia),írj rám msnen,és ha tudok,segítek!
Örülök,hogy jövő nyáron lesz folytatás,3 nap alatt már eléggé bele is tudja élni magát az ember a dologba.
+1 kérdés:Pontosan milyen megkötések vannak a nem emberi fajokra?

miser

miser

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 84 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.10.25, 23:13

sziasztok akkor válaszolok:

Micó:
a mérgezés úgy müködik, hogy van egy fiola mérged, azt két féle képpen hazsnálhatod fel: vagy megitatod valakivel és akkor 10perc múlva meghal (közben nem vezsít ÉP-t a méregtől), vagy a fegyveredre teszed rá akkor az 10 percenként sebez egy ÉP-t, és akkor fél óra múlva hal meg. egy módon gyógyítható ellenméreggel, meg kell itatni egy ellenmérget a mérgezettel és meggyógyul
remélem így érhető:S
mester kaszt nem valószínű egy nap alatt, de nyáron lesz 3napos akkor igen, és ezért lett kidolgozva

ALdor:
1. a fajok csak színesítésnek vannak benn a játékban smmi másért
2. kb jó
3. nagyon kevés komponenses mágia van annyi mint múltkor, azok mágiáktól függnek, de aki felveszi tudni fogja
4. nem publikus, csak a nekromanta tudja amikor fölveszi a varit
5. akkor majd meg lehet oldani ügyesen:):lol:
7. kioltja egymást:)
6. Ez fontos (kösz jó kérdés): a mester kaszthoz a képzettségeken kívül egy kvestet is meg kell csinálni, a lovagnál csak a kvestet kell megcsinálni

hát azért próbálj meg eljönni:)
városneveket meg ha nem oldjuk meg majd szólunk:)

várom a többi kérdést:)

Aldor_a_harcias

Aldor_a_harcias

Birodalmi Parancsnok

• Fórumita
  • 307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.25, 11:21

Ahoj!

Először, kezdeném azzal, amit mindkét esetben megtennék. Kötözködő kritika a szabályrendszert és előtörténetet illetően. (Remélhetőleg építő jelleggel :D )

SZABÁLYRENDSZER

1. Josephel vállvetve, továbbra is furának gondoljuk, hogy a nem emberi fajok csak megkötést kapnak. Bár egyikünk se fog más fajjal játszani, mint ami valójában (elvileg :P ), de így igen minimális az esélye, annak a bizonyos ork hordás támadásnak, és egyebeknek. Csak a szabály felmerülése érdekes, mert végeredményben azzal is jól járnak, ha eleve nem foglalkoztok a kérdéssel szabályügyben. (vagyis nincs megkötés, meg semmi)
2. Látom beraktátok az általános ÉP gyógyulást, amit mindenki használhat, de nem lesz kevés az a fél óra? :P Tudom, van hozzá anatómia, meg békacomb, hát végülis eddig nem volt belőle probléma, úgyhogy miért ne, de csak azért is. :D
3. Varázslóknál tehát a komponenseket egyszer kell megszerezni, és azok végig megmaradnak, még varázslás után is? Továbbá tolvajkodni csak tárgyat és pénzt lehet, ugye a komponens az nem számít tárgynak? A tekercs tépkedés megmaradt ahogy eddig. :P
4. Vámpír, Zombi (a kedvenceim :) ) milyen tulajdonságaik vannak? Mert eddig csak a nevük különbözik.
5. Békesség aura. Ejha, jól kitaláltátok, hogy mekkora szivatás, ha "kvest item" (fúj, de csúnya) van nála, csakhát az lesz a poén, ha éppen a fénypap élete lesz a "kvest". :D :P
6. A lovagi mesterkasztnak nincsenek követelményei. Ez most azt jelenti, hogy ott nincs második szint, egyből megy harmadik szintre, és kiválasztja a neki tetsző plusz papi mágiát?
7. Mi történik akkor, amikor egy árnypap, és egy szentpap találkozik? Kölcsönösen elűzik egymást, vagy semlegesítik egymás elűző képességét? Bár erős gyanúm, hogy előbbi lesz a nyerő, pusztán diplomáciai taktikázásból, de jobb az ilyesmit tisztázni.

ELŐTÖRTÉNET

Fúú, de tök jó sztorit találtatok ki, aztaaa, élvezetes. :D :P
Ha városnév kell, akkor szívesen leterhelek valakit U2U-ban vagy MSN-en. :lol: (A nevekkel való problémát, sose tudtam megérteni, akár mesélőről, akár szervezőről, akár játékosról van szó... tényleg nem :lol: )
Maga a koncepció, hogy tulajdonképpen a valós dátumot írtam a karakterem naplójába épp csak 1 ezrest vonok le, pont azért van, mert így nagyon egyszerűen visszakövethető a játék (kívül is meg belül is), éppen ezért, ha követni szeretnétek e koncepciót, akkor a játékos karakterek nem augusztus 3.-án ébrednek, hanem november 9.-én, 1008-ban ugyebár. :lol: Természetesen ez nem kőbevésett koncepció. Vagy ha nem elég szép, akkor lehet így is ébredést írni, ezzel a dátummal;
"A fény első szikrájának, ezernyolcadik esztendejének, tizeneggyedik havának, kilencedik napjának pirkadatakor, történt vala, hogy mézesseres mámorból ébredezve..." :lol: :lol:

No most jön az a része a hozzászólásomnak, ahol kifejtem, a két esetet; Jövök, nem jövök. :lol:
Fizikailag el tudnék menni a játékra, rá is érek, semmi más dolgom nem lenne, csakhát abba a helyzetbe léptem vagy sodródtam (világnézet kérdése), hogy engem itthon igen rövid pórázon tartanak, hogy ugyan szerezzek már jobb jegyeket, érettségi előtt, és ne magára az érettségire készüljek. (vagyis egyáltalán nem állok fényesen) Tehát az a helyzet, hogy attól függ a részvételem, hogy mennyit sikerül gürizni, ilyen rövid idő alatt. Szerencsétlen dolog, tudom, de ez van. Már buktam egy World of Warcraft társasjáték partit, és az őszi GKJ-t.

Mico

Mico

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 9 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.10.24, 20:15

Üdv mindenkinek!
Örömmel látom,hogy felkerült a szabálykönyv,most csak átfutottam,de azért lenne hozzá pár kérdésem:méregnél mit jelent az,hogy ha fegyverre teszik,a sebződött 10 percenként veszít 1 ép-t(addig,míg meg nem hal vagy megitatnak vele ellenmérget?)?Ha ellenmérget itatnak vele 10 percen belül,akkor nem sebződik,ugye?Valószínű én vagyok értetlen :lol: Másik az lenne,hogy mennyire reális egy nap alatt eljutni mesterkasztig?Ahhoz nagyon kell pörögnie a játéknak...Lochan,a helyzeti előny jól hangzik... :lol:
Nekem tuti volt egy sötét fegyverem :lol: És bot meg tőr fegyverhasználatom.Plussz volt még valamilyen mágiám,azon még gondolkodok,mi lehetett:DAztán meg,Vanda sajnos nem tud jönni :lol: ,viszont helyette lehet hozok mást/másokat.A csapatbeosztás még kérdés,de én nagyon örülnék régi harcostársamnak(mit gondolsz,Aldor?).Mára ennyi,szép estét!
Micó

miser

miser

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 84 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.10.22, 18:39

fönn van az előtörténet egy kicsit gagyin szerkesztve, ebben benne van az első játék előtörténete, története, és a második live előtörténete egy kicsit hosszú de elég sok infó van benne. pdf-ben van fönn, ha valakinek kell doc-ba szóljon vagy itt vagy emailbe és elküldöm
városnevek még nincsenek benne, csak ami nem tartozik a játékhoz, azt reméljük a következő játékra kitaláljuk ha nem akkor bocs

ha van valakinek kérdése, reakciója a szabkönyvre szóljon, új képzettségeket szívesen látunk:)

Lochan

Lochan

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 17 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.10.22, 13:45

Nah. Végre elolvastam azt a sok mindent amit írtatok. Jönnek a válaszaim.

Mart: Ha valami bajdo van esetleg valakivel akkor tudod a számunk hívj fel. A Bárdot csak miattad raktuk be. Amúgy sajnos ilyenre sikerült. És ha egy ork két fadarabbal dobol egy koponyán szerintem az is hangszer...

Igen a képek egy része felkerült. De ez édes kevés... Joshep várom a te képeidet is...

Akinél tárgy volt az előző játék végén az feltétlewnül jöjjön mert megint meg fogja kapni.
Aki volt már előző játékon és emlékszik rá az küldje el azokat az értékeit is ha még tudja. Nem arról a szintről fog indulni de egy kis helyzeti előnye lesz az újakhoz képest.

Miser: Működik a telszámom. Légyszike az előtörténettel siess mert sokakat érdekel szerintem. de feltehetnég az eléőző játék történeteit is. Egy egész részt csinálhatnál... Benne lehetne a koldus és a napló is. Köcce

Üdv mindenki! Tudjátok hol értek el ha kellek.

miser

miser

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 84 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.10.22, 08:45

hidd el az az egy zombi is elég , mert ha van zombi akkor csapatostul van :titanic:, meg ő is létre tud hozni így már két zombija lehet :gyagya:

a szálfegverekre meg igen bármi jöhet ha jól van polifoamozva, és biztonságosan tudod kezelni

Mart

Mart

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 70 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.10.22, 08:39

Erre vártunk régóta már!Végre megnézhettük a képeket :titanic: :gyagya:

Miser:
Spoiler

QBee

QBee

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.10.22, 06:47

Üdv!

Egyelőre csak átfutottam a szabkönyvet, amin megakadt a szemem: árnymágus: "Tud parancsolni egyszerre egy zombinak, (npc-nek, más nekromanta zombijának nem)". Nem lesz sok egy kicsit az az egy zombi? :titanic:

Másik: szálfegyvernek alabárd, pole-axe jöhet, vagy csak lándzsa?

miser

miser

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 84 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.10.21, 18:44

sziasztok
végre volt időm frissíteni a honlapot, amin az időpont is olvasható
de ami fontosabb kész az új szabálykönyv (előtörténet majd késöbb, de valszeg nem lesz)

kérünk mindenkit akinek van kérdése az tegye föl, he nem érhető a rendszer akkor is kérdezzen (mert bevallom néha leher, hogy hülyén van fogalmazva)
és akinek van ötlete akár mágia akár új képzettség, város név akár más az írja meg nekünk vagy ide vagy emailon

miser

miser

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 84 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.10.17, 18:36

üdv

a képek amiket kaptunk föltöltöttem ide : http://cathedrallive.gallery.extra.hu (ez lesz ezentúl a galéria)
jövőhéten remélem a végleges verziót a szabálykönyvből feltudom tölteni, és a honlapot is tudom frissíteni, és majd ha van valami észrevétel vagy ellenvetés akkor még meg tudjuk beszélni, és ha kell tudunk változtatni rajta

ha esik nagyon akkor latyakos eléggé az út és a terep, de száraz az idő akkor meg nem :)

ha van valakinek kérdése nyugodtan szóljon

Mart

Mart

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 70 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.10.17, 10:58

Gem kapocs:
Ha a saját tapasztalataimból indulok ki:még sáros időben is ok-nak tűnt egy pár focicipő :) Most ezzel elárultam a saját korhűtlenségemet :) Na jó csak lusta voltam másik lábbelit vinni... :)

Gem_Kapocs

Gem_Kapocs

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 251 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.10.13, 11:16

No, még egy kérdés amit a köz okulására itt teszek fel:

- A terep mennyire sáros/latyakos az időjárási viszonyoktól függően? Mivel igen jó esély van rá hogy befejezem a csizmámat a játékig, ettől függ hogy marad-e a bakancs, vagy felkapom csillivilli vadonásúj bőrcsimmámat. (Ami a sajátkezű készítés miatt valószínüleg baromi könnyen beereszti majd a vizet :D ) Meg persze az időjárástól, mert értelemszerűen napos, száraz időben nem fogok félni hogy szétázok benne :gyagya:

Gjin

Gjin

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.10.11, 21:06

Nos, ha már itt megidézték szellemem, mint halhatatlan szaktekintélyt...
Először is: fájdítsátok még a szivem, most már nagyon lájvozhatnékom van... :gyagya: (panaszkodós smile: jelenleg sajnos nem igazán tudok járni, úgyhogy ez eléggé a felejtős kategória...)
Másodszor is: azért észt osztok, mint egykori bárd... :D zongorista-orgonista létemre azon a véleményen vagyok, hogy a hangszer nem rossz ötlet, elvégre más esetben minden kis fahangú pocokból lehetne bárd...
Szóval, a zenei képességek elbírálása fontos, s ha valaki egy hangszerből dallamot tud csiholni, az már szint...
Harmadszor, azaz, másodfélszer. Kisesszé a bárdok nemes hivatásáról. (aki unja, lapozzon... )
A varázstudók kijátszásához minden szerepjátékon elengedhetetlen bizonyos szintű intelligencia. A harcos kijátszásához minden lájvon valami alapvető mozgékonyság, vagy hogy az ember legalább tudja kontrolállni a mozgását, etc. Ehhez képest, ma, a huszonegyedik században még mindig hallottam rá példát, hogy egyesek egy "süss fel nap" eléneklésével már bárdok lettek...
No, küldjetek el a csudába a hülyeségeimmel nyugodtan, de én fontosnak látom, hogy ezt is komolyan vegyük. Úgymond, szívügyem.

miser

miser

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 84 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.10.08, 20:32

akkor a játék időpontja: november 9. vasárnap, találkozó reggel 8:10kor az alsógödi vasútállomáson, vége 4-5 fele
a játék ingyenes

a hangszer még kérdéses majd a játék elején biztos el lesz döntve, de valószínűleg az lesz, hogy mindenki aki valami zenés dolgot akar annak kell ez a képzettség

a játék elő története nem tudom mikor lesz kép remélem minél hamarabb, meg a honlap is frissítve lesz ha lesz egy kis időm csak sajna nincs

a szabálykönyv már nagyjából kész nem sokára az is fel lesz töltve

Mart ahogy az előzőre is hívtunk, természetesen erre is és szeretettel várunk örülnénk ha jönnél

bátran akinek van affinitása bátran jöhet 2-3-4 fős csapatokban gondolkodjatok, ha valaki egyedül jön azt is könnyedén megoldjuk:), de számítson rá hogy valszeg be rakjuk egy csapathoz, cuccokat nem tudunk biztosítani, se fegyvert se ruhát azt akinek nincs valakitől légyszi szerezzen

kérdéseket észrevételeket várom:)

Mart

Mart

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 70 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.10.08, 13:50

[indent=1]Gem Kapocs:

TDKs elfoglaltságaim vannak

Spoiler

Tanács/5let: Hangszert lehessen használni a képzettség nélkül viszont a bárd csak akkor tudjon mágiát használni ha megvan ez a képzettség. Tehát nevezzük át a hangszerhasználatot mondjuk bárdmágiának, a leírást pedig valami ilyesmire: A karakter képes bárd varázslatok használatára, ehhez hangszerre van szüksége.

[/indent ]

A hangszerdologra azért lenne reflekálnivalóm: Úgy látom sokban megmaradt a régi Búró rendszer. Emlékeim szerint én is hoztam vmikor szájharmonikát (a gitárt akkor még nem mertem hozni) és nem szólt érte senki...
Bár azért azt megjegyezném,h ennyi erővel a wc-papír gurigából kiváló trombitát,a sajtosdobozból pedig faja kis dobot lehetne szerkeszteni,elvégre az is hangszer nem? :aaaaa:
Ezen azért még lehetne javítani,de úgy kb unblock a bárd kijátszására vonatkozóan is.(de sztem rajtam kívül nem sok emberrel találkoztam,aki liveon ezt a szép hivatást választotta volna, esetleg Gjin...

Spoiler
)

Arról h tudnék e menni:ha hívtok esetleg :felvon: Báár mostanában tényleg rengeteget rohangálok és már jó ideje nem voltam liveon...

(OFF)Esetleg jó lenne ha VÉGRE le tudnánk egy két dolgot tisztázni Miserrel és Lochannal(/OFF)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]