Ugrás tartalomhoz

Fotó

Cathedral Live

• Válasz írásához lépj be
88 hozzászólás érkezett eddig

Mico

Mico

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 9 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.07.30, 20:58

Sziasztok!
Micó vagyok,Gery-től hallotam a szerepjátékról,barátnőmmel együtt szeretnénk is menni rá.Viszont van némi problémánk,nevezetesen,hogy abszolúte amatőrök vagyunk. :) Kérdés,hogy ez mennyire nagy gond?Szóval nem szeretnénk elrontani a többiek játékát.A másik,hogy a helyzethez illő ruhával is elég sokat szenvedtünk,fegyvereket pedig nem volt már időnk készíteni.Szóval Aldorhoz lenne egy olyan kérésünk,hogy hozna-e nekünk valamilyen minimális fegyverzetet,amit kölcsönkérhetnénk a játék idejére(persze maximális figyelemmel és óvatossággal bánnánk velük).Nem célünk öldöklős csatákban való részvétel,karakterünk is a szelídebb fajtából való :) Barátnőm a későbbiekben fénypap,én pedig boszorkány szeretnék lenni,szóval tőrre,botra vagy egykezes zúzófegyverre lenne szükségünk.Jaj,és esetleg polifoam lövedékre.Bocs,hogy ilyen későn írok,és rögtön kéregetek is. :aboci:
Előre is köszönöm a választ!
Micó(Mikola Vivien)

Aldor_a_harcias

Aldor_a_harcias

Birodalmi Parancsnok

• Fórumita
  • 307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.29, 12:29

Üdv!

Na végre előtörténet! Juhéjj! :) Nem rossz, megadja a történetkezdő alapot, de van néhány információ, amit korábban is említettem (közismert és nem misztikus dolgokról van szó) és mégis hiányát leltem a koldus elbeszéléséből. [Nem létfontosságú, de mégiscsak ad némi keretet a világnak és a játékon könnyebben el lehet helyezni a történetet, annak logikáját, összefüggéseit stb.]
1. Hol játszódik a történet? Eddig egy falu (valószínű bárói fennhatóság), egy temlpom (főpapi vagy bárói fennhatóság) egy kastély (ez biztos, hogy bárói fennhatóság) és az Zerdő (talán egyéb fajok fennhatóság) került szóba. Egyik se lett különösképp megnevezve, vagy legalább maga a terület ahol ezek elhelyezkednek.
2. Hogy hívják a; Bárót, Főpapot, Báró fiát (ő lehet kivétel, hiszen nem nagyon mutatkozott), Főmágust? [Ezek magasrangú személyek, alap, hogy minden parasztgyermek, legalább a báró nevét tudja.]
3. Tehát akkor ha orkot látok, emberként, lovagként akkor milyen módon reagáljak? Ez vonatkozik a "megvadult erdei népekre" is? [Ha ismered a Warcraft és a The Elders Scrolls világát, akkor nyilvánvaló, hogy nem mind1, mert ugyanannál a fajnál, teljesen más helyzetben / viszonyban vannak.]
4. Tulajdonképpen három vallás van? Fény hatalmás, Sötétes, és Sámános természeti [Erdei!?] ? (Úgy láttam, hogy ezek már komolyabb hangsúlyt kaptak, úgyhogy megelégszem egy igennel vagy nemmel. :aboci: )

Üdv!

miser

miser

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 84 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.07.28, 16:29

Az előtörténet:http://cathedrallive.extra.hu/A%20koldus.pdf

FONTOS HÍREK:
A SZERVEZŐI SZABADSÁGOK MIATT A JÁTÉK CSAK SZOMBAT ESTIG FOG TARTANI (VAGY KÉSŐ DÉLUTÁNIG) DE PÉNTEKEN A KEZDÉS MARAD

Az előtörténet:http://cathedrallive.extra.hu/A%20koldus.pdf

FONTOS HÍREK:
A SZERVEZŐI SZABADSÁGOK MIATT A JÁTÉK CSAK SZOMBAT ESTIG FOG TARTANI (VAGY KÉSŐ DÉLUTÁNIG) DE PÉNTEKEN A KEZDÉS MARAD

miser

miser

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 84 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.07.24, 17:13

FONTOS

a mágikus lövedékeket mindenkinek magának kell megcsinálnia azt nem tudjuk vállalni, miden mást adunk
KEZDÉS: PÉNTEKEN 3-4 FELE vége vasárnap dél fele
Alsógödön kell leszállni aki nem tudja hogy hol lesz a játék az hívjon minket: 06-20-443-72-73, d
e kimegyünk elétek ha szóltok vagy akkor is ha csak segítsünk valamiben.
Szabálykönyvek az aláírásomból elolvashatóak
Előtörténet hétvégen jön!

Aldor:
1. Éjfél és reggel 7 között nincs játék pontosabban pihenő van aki akar az játszhat de aki alszik vagy pihena sátrában vagy a táborban az nincs játékban. És este csak fehér szikszalaggal átburkolt fegyverrel lehet harcolni, elég egy két csík is ha látszik jól a fegyver.
2. lásd fönn
3. nem lesz előnyük
4. igen (bár el kell mennie megtanulni (ingyen))
5. még kérdéses (valószínű töltés csökkenés)
6. nem zombiként kell mozogni és 3 ÉP-je van, semmi mást nem tud + hörög - igen sajnos ez hülyén lett megfogalmazva
de amilyen fegyvert tudod forgatnia azokat tudja továbbra is csak

Aldor_a_harcias

Aldor_a_harcias

Birodalmi Parancsnok

• Fórumita
  • 307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.20, 10:07

Üdv!

Először is köszönöm a válaszokat. Másodszor, akadtak újabb kérdéseim, amiket bátran fel teszek;
1. Éjszaka is tart a játék? :D Ha igen, akkor milyen módosulásokkal, és meddig?
2. Előtörténet várhatóan mikor fog felkerülni, mert már kevesebb, mint két hét van hátra! (Nem mintha nagyon türelmetlen volnék, csak az a biztosabb, ha ilyenkorra már minden főbb dolog le van zsírozva egy többnapos live-nál.)
3. Az embertől eltérő fajoknak lesz valami előnyük, mert eddig csak azt a megkötést láttam, hogy nem lehetnek akármelyik kaszt tagjai. Szvsz már az is elég ha történet / küldetések szempontjából számít. (Pl. Az egyik NPC csak elfekkel haverkodik, a többieknek le kell fizetni, meg kell küzdeni vele, ha akarnak tőle valamit. Erre a helyre csak törpék tudnak belépni, alacsony méretüknek köszönhetően stb.)
[Mondjuk ez a kérdés engem csak kis részben érint, mert én mindig embert játszom, mert azt a fajt ismerem a legjobban...a többihez képest legalábbis.]
4. Amikor egy harcos lovaggá lép elő, megkap egy általános papi varázslatot (tekercs&komponens), akkor automatikusan megkapja, hozzá a képzettséget, hogy használni tudja?
5. Ez nem igazán kérdés, hanem inkább javaslat a vértek szabályaira: Lehetőleg ÉP bónuszt adjanak mintsem töltési kedvezményt, mivel;
-Egész nap páncélban lenni fárasztó, és sokat segít ha hátrány nélkül levehető, és erre csak a túlvilágon tartózkodás biztosít lehetőséget. [a szellemnek már úgyis mind1 alapon]
-Aki páncélban van, mégiscsak könnyebb eltalálni, mint amikor nincs, úgyhogy számára kevesebbet jelent 3 ÉP páncélban.
6. Akkor tehát a zombi ugyanúgy mozoghat, beszélhet, nekro parancsnokság alatt, mint szabadon? [Erre nem kaptam választ]

Aldorita Kalandor kisegítő PAKK
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy aki igényli a pakk használatát, az U2U-ban jelezze.
Egykezes hosszúkard [OMEGA] - Maximálisan kicentizve, hogy szabályos / hatásos egykezes legyen. Kissé öregecske és színes rajta a burkolás, azért is kapta a nevét, mert amikor készítettem, akkor mindegyik ragasztó szalagom, szigetelő szalagom a végét járta.
Két pontos pajzs - Négyzet alakú, találati felület nagyságú, enyhén burkolt, és Custodes Lucis emblémával ellátott pajzsról van szó. Omegával ajánlott a használata, már csak azért is, mert kopottas kinézetével is passzol hozzá.

Üdv!

miser

miser

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 84 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.07.17, 14:51

Gjin köszi a figyelmeztetést, feltöltöm máshova is hogy letölthető legyen

Aldor sorba a kérdésekre:
1. csak rögtön a csata után szellem alakban nem
2, igen
3. 4- mi adunk majd jelzéstszalagok formájában
5. hát úgy működik hogy a boszorkány akire rámondja barátságot fog érezni a boszi iránt, tehát ő nem akadályozza a boszit, de aboszinak se nagyon érdeke hogy megtámadja, de nyílt harc ilyen varázslat alatt nem lehetséges max védekezés
6. igen
7. egy tekercset kell felolvasni és közben táncolni azt is mi adjuk
8. nem
9. ha mergtámadják a fényapot, vagy varázslattal vagy simán fegyverrel, és ha eltépi a tekercset akkor a varázslat csak konkrét sebző vagy fegyveres támadás semlegeítődik, tehát ha mágiával támadtak ellene akkor a nem sebződik de a támadó elveszti a komponenseit,ha fegyverrel akkor olyan mintha nem lett volna talállat
10. megteszi de ha nem akarsz bárd lenni elég fölösleges :titok: jó tanács
11. van ha két egykezes fegyvert forgatsz ha kétkezest akkor nincs, és csak akkor tudod forgatni és pontot bevinni ha két kézben tartod
12. igen lesz cak még nem döntöttük e el hogy +ép vagy minusz töltés idő lesz a játék elején majd kihirdetjük
13.mérete kaszthoz illő, nem kötelező a peremet burkolni
14. 3-5 fős csapatokban de lehet egyedül is menni
15. az előtörténetből nem fog kiderülni, de nem ismered a világot senki sem igazából ami kiderül az előtörténetből csak anniyt, mivel a játék egyik pontja hogy ezeket kiderítsd
16. nincs biliárdozás szigorúan tilos
nincs markolat fogás
roham ésszerűen ellenféltől függő, de nem szabad durván erőből
kétkezes fegyverrel két kézben lehet csak harcolni
ha földre kerül az ellenfél megvárjuk még föláll és ha azt mondja mehet folytatódik a harc
17. péntek reggeltől lehet jönni már olyan 3-4 fele kezdenénk de ez még változhat, vége vasárnap 12- 13 fele
18 igen

minden mágikus komponenst és szalagot biztosítunk a résztvevőknek

Gjin

Gjin

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.07.17, 10:26

Halihó!
Én egyelőre ott tartok, hogy a szabálykönyvet nem tudom letölteni, ami azért érdekelne, bár nem tudok lemenni. És, mellesleg, mindig reménykedem, hogy problémáim nem egyediek. (magyarul: nem csak én vagyok béna...)

Aldor_a_harcias

Aldor_a_harcias

Birodalmi Parancsnok

• Fórumita
  • 307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.16, 19:30

Üdv!

Kissé tömörre sikeredett szabálykönyvet hoztatok össze -így legalább hamar végig tudtam olvasni- ezért akadtak hiányosságok, amiket közzé tennék.
1. Amikor egy karakter meghal, akkor közvetlenül a csata után lehet csak kirabolni, vagy akkor is, amikor szellemként utazik a túlvilágra? Esetleg még a túlvilágon belül? [Ugyebár a tolvaj kasztúak, szellemként is tolvajok maradnak :D ]
2. Ahhoz, hogy elérjem a Lovag kasztot, mindhárom fegyverhasználatra szükségem van? (Hosszúkard, Pajzs, Pallos) Még akkor is ha csak "pallost" használok?
3. Harci mágusnál, amikor elsüti a Tűzaura nevű varázslatot, akkor lesz valamilyen jelzés, ami mutatja, hogy az illető "spontán kigyulladt"? :)
4. Nekromanta varázslatnál, amikor egy karakterből zombit csinál, akkor a zombira kerül e valamilyen jelzés? [vagy ez pótlódik, az akadozó mozgással, hörgéssel?] Játéktechnikailag van e valami egyéb hatása? Például, csak sétálhat, nem beszélhet civilizáltan stb.
5. A Boszorkány a Barátság nevű varázslatkor milyen visszaélésekkel bír? Itt arra gondolok, hogy ő megtámadhat, míg én nem? Akadályozhat? (pl. ráugrik a kardomra és nem sebződik, elém áll stb.) Vagy csak amolyan safety módon; Én nem ütöm őt, ő nem üt engem, aztán elmegyünk egymás mellett, esetleg levágjuk egymás csapatát, és iszunk rá egyet, mint két jóbarát. :D :D
6. A Pap, Szentfegyver nevű varázslatának van e valamilyen jelzése?
7. A Sámán, Természet Tánca nevű varázslatát, mennyi ideig kell csinálnia, hogy hasson? Elég két tánclépést csinálnia, hogy minden ellenfele sebződjön 1 ÉP-t?
8. A Fény pap, Menedék nevű varázslatát, át lehet ütni, varázslattal, szent fegyverrel, ilyesmikkel? [Ugyanez vonatkozik a Sötét pap, Lélekfal nevű varázslatához, lévén ugyanaz a két varázslat.]
9. A Fény pap, Isteni Kegyelem nevű varázslatánál az egyik ellenfél fizikai és mágikus SP-jéből vesz el 1-et, vagy azok által elszenvedett ÉP-t gyógyít vissza?
10. Hangszereknek, gondolom hangulathoz és egy-egy küldetés megoldásához van köze, de végülis, egy egyszerű kézi dob is megteszi? [ha igen, akkor viszek egyet, de a jó ritmuson, még van mit csiszolnom :D :D ]
11. Két fegyveres harc van a játékban? Ha igen, akkor olyan előfordulhat, hogy valaki 2 kezes fegyvert használ [az én esetemben egy normál méretű hosszúkardról van szó, ami ebben a rendszerben számít kétkezesnek], ám az ellenfél, közel tud jönni, és akkor elővillan 1 db 1 kezes tőr... :D (természetesen fegyverhasználat képzettségek megléte esetén)
12. Páncéloknak, vérteknek van valamilyen játéktechnikai hatása? Vagy csak diszítőelemként szolgál, és poénból lehet rá költeni SZP-t? :titok:
13. Pajzsok, méreteivel, széleivel, milyen viszonyban álltok?
14. Hogyan vannak felosztva a karakterek? Magányosan mászkál mindenki? Csapatba lesznek összerakva? Mindenki kap 1-1 HPC-t, NPC-t?
15. Látom még készül az Előtörténet, ez eddig rendben van, viszont a világról lehet szerezni valamilyen elképzelést? Itt amolyan alapdolgokra gondolok, hogy melyik faj honnan jött, milyen viszonyban állnak egymással, vannak e fontosabb események, népek, királyok, hősök amiket / akiket mindenki ismer? [már az is elég, ha pont ezek lesznek az előtörténetben...csak legyen már ;) ]
16. Harci szabályok, mint olyanok készülnek még? Mert az Általános szabályokon kívül nem nagyon láttam megkötéseket, vagy engedélyezéseket az alábbi apróságokra;
-Billiárdozás szálfegyverekkel.
-Markolat [és markolatot szorító kézfej] megragadása... igen, nem, csak szálfegyveren.
-Belharc... igen, nem, csak megtámasztósdi.
-Roham... igen, nem, mindent bele, csak elé rohanás és belassulás, ha pajzs a pajzsnak akkor lehet keményen.
-Kétkezes fegyverrel harcolni X kézben tartva... 1 kézben is lehet, csak 2 kézben lehet, 1 kézben nem támadhatsz, de védekezhetsz. [Egy belső sugallat, a harmadikat jelölné válaszként :) ]
-Földrekerült ellenfelekkel mi a teendő... hagyjuk felállni, halottak automatikusan, halottak, ha ott állok közel és fölé emelem a fegyverem, leszúrom és sebződik annyit amennyit. (személyszerint bevállalnám a negyediket, de ezek a belső sugallatok... :D )

17. A játék időpontjáról mit lehet tudni? Mármint óraszám szerint, mikorra érdemes lent lenni, és kb. mit saccoltok a játék végére (esetleg egy konkrét időpont, ahol biztosan befejeződik)
18. A helyszín, gondolom a kelták által is használt része a gödi erdőnek, mert ez esetben könnyedén odatalálok, de azért újaknak, illetve olyanoknak akik még nem jártak ott, azért el kellhet egy kis segédlet.
Hát körülbelül, ennyi lenne az eddigi észrevételem, és (remélhetőleg) konstruktív véleményem. Ettől függetlenül jó esély van rá, hogy kinézek a játékra, hogy végre egy jót kalandozhassak. [hát még ha készen állna végre a teljes felszerelésem :) :nos: :D ]

Aldorita Kalandor kisegítő PAKK
Van néhány fölös cuccom, amiket levihetek a játékra, ha valakinek van rá igénye. Hogy miért? ... Csak.
Rajtad álló Feltételek: Ha lehetséges akkor jobban vigyázz rá, mint a saját holmidra. A játékvégén a kölcsön tárgyakat visszaszolgáltatni kérem.
Egyéb körülmények: Bár jó esély van rá, hogy ráérek a játékra lemenni, de a különféle vallások ördögei / démonjai nem alszanak, mert a pokolban túl meleg van...ráadásul, nem biztos, hogy a teljes pakkot le tudom szállítani, úgyhogy van limitje a szolgáltatásnak. A pakk tartalma folyamatosan változhat, de erről igyekszem mihamarább értesítést adni. [Ha jól tudom az aláírás folyamatosan módosul a hsz-ekben, úgyhogy ott lehet aktuális információk után nézni.]
Előnyök: Gyakorlatilag lesz cuccod a játék egész idejére, úgy, hogy nem kell megcsinálnod, karbantartanod, és oda / haza cipelned.
A pakk kezdeti tartalma:
Kis dob - a kezedben könnyen elfér. Lehet rá kombinálni valamilyen vékony kötelet, vagy egy hosszú övet, így hordozhatóvá tenni úgy, hogy a kezek szabadon maradjanak. Agyagból van az alapja, úgyhogy nemigazán tesz neki jót, egy komoly zuhanás. Hátránya, igazából annyi, hogy lehet én is használni fogom...
Közepes dob - Ehhez már mindkét kéz szükséges. Kissé kopottas, és fém alapja van, bár nem nagyon hajtottam még meg, de jót szól.
2 db lándzsa - Egyszerűek, könnyűek, biztonságukat illetően, Josephnél kell érdeklődni, mert ő burkolta, tehát jó eséllyel biztonságosak. :)
2 db lándzsa - Ugyanaz, mint a fenti 2, csak ezek minimális burkolásúak, mivel a súlyuk miatt nem veszélyesek, de ha a szervezők a jól burkolt fegyvereket írják elő, akkor ez a kettő nem játszik.
BBB-nagy tőr - BrutálisanBurkoltBazi-nagy tőr. A nevéből adódóan biztonságos, viszont hátránya, hogy olyan széles, hogy nem lehet övbe tűzni. Fontos megjegyezni, hogy ez a fegyver ereklyének minősül, mert előfordult, hogy nehezebb volt egy kardnál...
Házíj - Házi készítésű, rövid íjról van szó. Egy diófaág és egy félbevágott, bicikligumikerék, spárgával való kombinálásából született.
Bár nem mértem sose, de meggyőződésem, hogy 20 font alatti. [sajnos itt be kell riszkelni a különféle próbákat, de most reálisan, objektíven nézve, tényleg jók az esélyek] Hátránya, hogy már csak 1 vesszőm maradt hosszá, úgyhogy azt neked kell készíteni hozzá;
Végy egy viszonylag vékony, kb. félméteres farudat / pálcát, és jól burkold be az egyik végét, a másik végét meg hagyd simán "laposan", mert nem hagyományos kilővő eszközről van szó. ;)
Néptáncos fehéring - Azthiszem L-es méret, és emlékeim szerint (legalábbis amikor rámjött) egy picit akadályozott a vívásban (gondolom, nem arra készült :D ) de valamennyire beleillik a fantasy világba, legalábbis az alapszintet megüti.
Fontos megjegyezni, hogy ez a tárgy ereklyének minősül, mert egy Ostromjáték alkalmával, amikor saját hibámból nekidőltem egy fának, akkor ez az ing itta fel véremet, hogy ne okozzon problémát a további harcokban...
Barbár szőrfelső - Ez talán XL-es méret, mert még rámjön (najó, azért kell egy kicsit küzdenem). Egy ujjatlan felsőről van szó, ami combközépig ér, tehát övvel kombinálva, teljesen elfogadható. Egy kicsit zakadozott, de bírja a strapát. Hátránya, hogy amennyiben nem készül el a teljes felszerelésem, akkor ezt fogom használni!
Fontos megjegyezni, hogy ez a tárgy a legzorább / legkirályabb ereklyének minősül, mert a hosszú évek kalandjai alatt, ez szolgált alapruhámul, és sokan így emlékeznek meg rólam...
HalálLlándzsa - Jelen állapotában, ez az egyik legveszélyesebb fegyverem. [amennyiben valaki ezt kéri, akkor persze nekilátok, megjavítani, hogy játékba kerülhessen] Vastag nyelű, nagyon vastag burkolású, igazi nehézfegyverzet. Hátránya, hogy sok helyet foglal, úgyhogy viszi a limitet, rendesen.

Üdv!

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 2037 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.09, 14:04

Fantasy világban játszódó élőszerepjáték, amiben angyal és démon csatájába csatlakozhattok, hol földi erők küzdenek a hatalomért. mítikus szörnyek és élőholt seregei mellett vagy ellen vonulhatsz hadba.
Hatalmas templom, kripta, oltárok, labirintus útvesztőiben próbálhatod kardod és elméd élességét.
(intrika, harc, mézsör)

A játék ingyenes és a gödi erdőben lesz augusztus 1-3. között!

A honlapon minden más információ elérhető: http://cathedrallive.extra.hu/

Email cím: cathedrallive@extra.hu kérdezz bátran akár ott vagy itt!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]