Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

A Birodalom Markaban (SW modul) (Suli Peter)

• Válasz írásához lépj be
17 hozzászólás érkezett eddig

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.23, 10:04

A csatolt file frissitve: 2008.09.23.

Tyluven

Tyluven

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 46 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.25, 14:24

Őszintén szólva nem sikerült túljutnom az elején. Leálltam ott, hogy csuklyás megbízó a kocsmában. Meg kiküld a birodalom (2 hét után!) egy fránya kis páradik szintű partit. HA nem akarnak feltünést kelteni (nehogy a lázadók megelőzzék őket), akkor ne katonákat küldjenek ki,hanem "titkosügynököket". Ha meg mindegy a feltűnés, akkor leszállni, oszt rohamosztagosok puskavégen megkérdik a bolygó lakóit/vezetőit nem láttak-e hajót. (de nem látták, mer radar az nincs, gondolom...) JA meg a fővámtiszt és az a keresés próbadobás. Hát egész frankón el van dugva a csávó, a modul szerint a helyszín közepén, egy épületben. (ha ma odamész egy határállomáson egy vámoshoz vagy határőrhöz, és megkérdezed hol a felettese, nem kell 30 ra dobni, hogy felfogd.)
Ja, és szájbarágós. És kezdő. És túl pro akar lenni. Az első 3-4 oldal elférne egy félben is. Talán a következő már jobb lesz. Úgyhogy hajrá.

massza

massza

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 385 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.07.24, 07:22

mesmer: azért a kommentek (néha érzelemtől fűtöttek főleg) nem esnek egy kalap alá egy kész cikkel. Persze ettől még törekedni kell itt is a hibátlanságra.

mesmer

mesmer

Ordo Dracul tag

• Archívum
  • 487 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.07.23, 16:21

Sztem hangulatos és tényleg Csillagok Háborúja feeling lengi körbe - mondjuk én nem játszottam, csak egyszer SW szerepjátékot... Azt hiszem nem az én "világom", a boncolgatásról, meg a helyesírásról pedig annyit, hogy a kommentek között is sok az el-, félreírás!

blarke

blarke

Krystallide templar

• Fórumita
  • 2249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.07.23, 03:18

Nem értem, miért járna bárminek a nyilvánosságra nem hozatala felelősséggel, amennyiben az nem érint senkit a szerzőn kívül, de ha el tudod magyarázni, ne itt tedd, hanem írj privit.

Aserminio_de_Mueria

Aserminio_de_Mueria

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 459 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.22, 18:46

blarke: Valóban. Viszont egy kaland íróasztalfiókban rejtegetése még nagyobb felelősséggel jár.

blarke

blarke

Krystallide templar

• Fórumita
  • 2249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.07.22, 18:40

Aserminio de Mueria: Ez tagadhatatlan, de egy modul nyilvánosság elé tárása felelősséggel is jár :)

massza

massza

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 385 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.07.22, 11:59

Nekem mondjuk igen komoly problémám van ezzel az "üzenünk az ürben" dologgal.

Tételezzük fel, hogy semmi sem árnyékolja, téríti le, ergo fogja egy birodalmi hajó. Ha fogja, akkor meg tudja mondani, hogy merre van a bajba jutott másik, hisz nyílván tartalmazza a vélt-valós koordinátákat is). (különben nem sokat ér a vészjelzés, ugye:)) Így a hajó megtalálása pofon egyszerű. (megközelítése lehet macerás, de a megtalálása nem)

Ha egy távoli hajó képes fogni, akkor a bolygón lévőknek is kéne fogniuk (ha kódolt birodalmi frekin ment, akkor legalább a helyörségnek). Mint azt SirRobert már le is írta, mi a gyikot csináltak azok 2 hétig???

Mivel nem mesélek SW-t ezért nem tudom, de szerintem egy lakott bolygó észre szokta venni, ha lezuhannak rá nagy hajók. Főleg azok, ahol űrkikötő van (radar, szenzor, műholdak, izé) Ha más nem egy felszínjáró őslakos böfögi be, hogy nagy bumm, sok por, big hajóroncs. Szal már csak a helyiek is oda mennének kukázni, ergo híre lenne alvilágban és más hivatalos helyeken is.

Aserminio_de_Mueria

Aserminio_de_Mueria

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 459 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.22, 09:08

blarke: Egy modul nyilvánosság elé kiküldése maga erény, ugyanis az ember ilyenkor felvállalja, hogy néhány száz másik szakértő az írását elemeire bontja és minden félmondatot jó alaposan megrágnak, olyan hibákat is felfedve, amelyre száz év alatt sem gondolt volna az író.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.21, 22:12

Furcsa mód nem vagy egyedül, én is ismerek több 30-40 éves ős-rajongót, akik szerint az első három epizód sztorija ezerszer jobb, mint a klasszikusoké ("The Good Ones"). Persze mind pokolra juttok ezért a véleményetekért, de sebaj... :-)
A mostani mesélőmmel én is sokkal jobban szeretek a Régi Köztársaság korában játszani.

blarke

blarke

Krystallide templar

• Fórumita
  • 2249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.07.21, 21:42

kabal: kettőnk között van egy olyan különbség, hogy én nem küldtem ki nyilvánosság elé a modult. de a párhuzam tetszik :>
a problémákat pedig SirRobert összefoglalta. Hangulat megvan, ha a középső trilógiát számítjuk sw hangulatnak, de én eretnek vagyok, és nekem a csilivili kezdőtrilógia a bugyuta szerelmi és darkside-ra átesési sztorival együtt jobban bejön. (ez már persze vallásháború.)

oil_ali

oil_ali

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.21, 15:13

Hát nekem ez tetszik. Mondjuk csak átfutottam - nincs sw csapatom - de nekem ez tetszik. Megvan benne a csillagok háborúja hangulat, és ez a legfontosabb.

SirRobert

SirRobert

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 115 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.07.21, 12:23

Hát az a baj, hogy sokk mindent nem értek.
Mire várt a birodalom 2 hetet, mire segítséget küld? Ha nem is csillagrombolót, de egy kisebb hajót, mondjuk egy másik korvettet, de ha tudják mennyire fontos adatok vannak a hajon akár csillagromboló is mehetne.
Minek szálltak le a bolygóra? Orbitális pályán is lehet hiperhajtóművet szerelni.
Mért nem kértek leszállási vektort valamelyik űrkikötőhöz?
Mért nem vették fel a kapcsolatot a helyőrséggel?
Mért nem riasztották a helyőrséget, a parancsnokságról?
D6-ban lehetett orbitális pályáról is hajót keresni, nem a legalacsonyabb célszám, de nem volt lehetetlen. Főleg ha szűkítették a keresés körét, vagy ha a hajó bármilyen vacak vészjelzést adott le.
Nálunk a parti nem indult volna gyalog túrára, hanem a hajóval kereste volna a roncsot, ha már valamennyire betájolták merre van.
A hutt mért, akar egy szép kis fejpénz a birodalomtól a fejére? Ha bárki eltudja mondani a hajón, hogy a ki és mért támadta meg őket a felszínen, tuti hogy tennének róla, hogy ne legyen ragadós példa. De ha később valamelyik rabszolga egy civilizáltabb vidéken elmondja ki ő és hogyan kapta meg ezt a státusz, akkor is vizsgálat lesz és hutt lesz a bűnbak, vagy sokat kell fizetnie.

Cruzifix

Cruzifix

Nagymester

• Fórumita
  • 812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.21, 10:15

egyszerű kis alaphelyzet, amiből lehet jó kalandot csinálni.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.21, 10:06

SAGA-ra konvertálni tényleg öt perc. Ugyanúgy neki, mint neked. Ez a barátnőkkel folytatott vécédeszka-lehajtási vitákra emlékeztet engem...:-)

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5186 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.21, 08:23

- pont az első oldal tetején egy szövegrész 2x van. Kicsit zavaró
- a hajóosztály neveket (tudtommal) nem szoktuk magyarosítani
- azért egy fővámtisztet nem ennyire nehéz megtalálni szvsz, meg úgy a többi keresésre is értendő…

Úgy általában szerintem sok helyen nem kellett volna ennyire részletesen leírni a dolgokat. Oldják meg a jk-k úgy ahogy tudják. Kicsit szájbarágósra sikerült a modul.
Összességében nem rossz kis, habár azt hiányolom h a karaktereknek nagyrészt csak egy választásuk van, máshogy nemigen tudnak cselekedni így a modul elég lineárisra sikerült.

blarke

blarke

Krystallide templar

• Fórumita
  • 2249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.07.21, 07:50

Na igen. Tördeléssel bajok vannak, bekezdésismétlődés, vesszőhibák... meg nekem szúrja a szemem hogy azt a plusz 5 percet, hogy lekonvertálja saga-ra, már nem szánta rá :)

Dirky

Dirky

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 17 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.21, 07:39

Khmm, nem ártott volna a szerzőnek még egyszer elolvasni a szöveget elküldés előtt. Esetleg kétszer.

-------------- automata szoveg -------------------------
A Birodalom Markában (SW modul) ( Süli Péter )
http://rpg.hu/iras/mutat.php?cid=5297
--------------------------------------------------------

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]