Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

WoD kampanyleiras - Sao Paulo (bgege )

• Válasz írásához lépj be
8 hozzászólás érkezett eddig

_Raistlin (NPC/NJK)

_Raistlin (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.09.07, 07:38

"Remélem a fentiekkel senkinek nem vettem el a kedvét, hogy nyaraljon egyet São Paulóban"
De. Igazából egész Dél-Amerikától elment a kedvem.

Mammon

Mammon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 131 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.08.30, 07:29

jesszus, balazs, ez meg mi az isten haragja???
különben mindegy is... atomot nekik!

Balazs

Balazs

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 646 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.08.27, 20:07

Sziasztok!

Már értem, hogy Dél-Amerikában miért dolgoznak/drogoznak a gyerekek(az énekest várjátok még meg, kb 40 sec):
http://es.youtube.com/watch?v=S3kqfo8DlsY
los conquistadores de ecuador - ez mindent elmond :sir:.

Daoldin

Daoldin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.08.26, 08:18

ugyan nem Sao Paulo a helyszín, hanem épp Rio de Janeiro, mégis a bűnözés kérdése és a fíling miatt érdemes még megnézni az Isten városa című filmet, nomeg mert egy nagyon jó film :buszke:
http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_wh...i_film_id=55277

THE_Eye

THE_Eye

Csillagvadász

• Fórumita
  • 1262 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.08.25, 09:25

Köszönet a leírásért, messze nem csak WoD-hoz használható.

Tilleo

Tilleo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.08.25, 07:30

Nagyon jól használható városleírás, szinte már látom is magam elött a szabbat falkákat :)

kalandvadasz

kalandvadasz

jómunkásember

• Fórumita
  • 1433 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.08.25, 07:10

Fontos megjegyezni, hogy a dél-amerikai kontinens legjobb egyeteme, a USP Sao Pauloban található. Az itt szerzett diploma nemzetközileg is az élbojba tartozik.

A városlakók magukat paulista-nak hívják, a paulistánost még sose hallottam. Ezért hívják a főutcát Avenida Paulistának.

A paulisták évszázados ellentétben vannak a Cariocákkal, vagyis a rióiakkal. Szóval ha Sampában (Sao Paulo szleng neve) kiderül, hofy riói vagy, sokkal nagyobb problémád lehet, mint ha simán gringo vagy. AZ pedig kiderül, mert a kiejtés olyan durván tér el, hogy még egy külföldi is megérzi.

A portugálon kívül télleg senki nem beszél más nyelvet, még a reptéri kisasszonyok se.

Szövegbéli hiba: A metrórenszertől a folyókig terjedő rész kétszer szerepel a szövegben, gaz copy-paste átok.

Máskülönben a cucc teljesen helytálló, hozzátéve hogy közel egy hónapnyi otttartózkodás alatt nulla darab bűncselekményt láttunk és szenvedtünk el. Az Avenida Paulistán éltünk, talán ezért :)

Egyébként pedig nagyon szép város, minden hibája ellenére én kedvelem (bár nem laknék ott tartósabban). Ha valaki igényli, komoly mennyiségű saját készítésű fényképet tudok megosztani a városról.

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.08.25, 06:16

Korrekt leírás. Én is láttam egy interjút pár brazil sráccal. A legtöbb nem volt annyi mint én és már ölt, vagy ölték meg valakijét. Ám a legfélelmetesebb az, volt az egészben, hogy látszott rajtuk, hogy még csak keménykedő tinik... Stukkerrel.
Jó, hogy utánanéztél az áraknak, jó a leírás. Én a démon helyében felbérelnék pár srácot, hogy lyuggassák ki az angyalt.

Fejsze

Fejsze

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 66 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.08.25, 06:10

Nekem a Justiceiros volt ami a legjobban megragadta a fantáziám, mint kalandlehetőség. És persze beléjük is remekül lehet vinni a morális dilemmát: ezek most ugyanolyan gyilkosok mint a többi vagy az angyal szempontjából végül is jót cselekszenek?

Tetszik :)

-------------- automata szoveg -------------------------
WoD kampányleirás - Sao Paulo ( bgege )
http://rpg.hu/iras/mutat.php?cid=5315
--------------------------------------------------------

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]