Ugrás tartalomhoz

Fotó

Keressük a Star Wars feelinget

• Válasz írásához lépj be
374 hozzászólás érkezett eddig

Fulgore

Fulgore

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.16, 19:59

sw7

http://index.hu/kultur/cinematrix/2015/04/16/star_wars_7_trailer/?token=05ebd7da8218b7b86995d2939338c3a2

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12662 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.07, 11:31

Kicsit máshonnan idézve:

"This establishment will be the last outpost of what made Ferenginar great: the unrelenting lust for profit! Broik, water the drinks! M'Pella, rig the dabo table!"

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 820 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.06, 16:27

Olyan régóta szerettem volna már fénycsúzlival játszani, de eddig nem lehetett, mivel mindenki mondta, hogy baromság. ;) De szerencsére, mostantól a kánon része, így már nem emelhetnek kifogást ellene. ;)

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1045 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.06, 15:29

Egyébként én itt alapvető koncepcionális hibát látok:

A Klónháborúnál kellett volna azt megcsinálniuk, amit most a Lázadókkal művelnek. A klónos sorozatban kellett volna hanyagolni a filmek szereplőit, és olyan karaktereket előtérbe helyezni, akiket képregényből ismerhettünk, vagy csak nagyon kevés szerepük volt a filmekben. Azt hiszem az eredeti ötlet pont az volt, amit most a Rebelsben megcsináltak: Egy kisebb hajó, legénység, egy jedi. Csak Lucas ezt szokás szerint megvétózta, és parancsba adta, hogy a sorozatban is a filmek szereplőit kell előtérbe helyezni.

A Rebels meg tökéletesen jó lett volna arra, hogy bemutassa mi lett a klasszikus szereplőkkel a Yavin, és a Hoth, valamint a Hoth, és az Endor között. Csak nem gagyi TCW-s  stílusban, de hát sajnos az lesz megint.

Erre megkapjuk a korábban kukába dobott ötletet meg egy rakás új karaktert, és persze megint bebizonyosodik az, hogy a Jedik mégsem pusztultak ki szinte az utolsó szálig...

sehol

sehol

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 75 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.06, 12:45

igazából a legszomorúbb dolog az, hogy a két trilógia közötti korszakból egy borzalmasan jó élőszereplős sorozatot lehetett volna csinálni (mint ahogy tervezték is) és akkor van helyette ez.

amivel alapvetően nem is lenne baj, hogy vannak ilyen színes-szagos gyerek cuccok, ha lenne megfelelő alternatíva.

de hát nincs :(

nem hiszem el, hogy nem érné meg egy trónok harca szerű/hangulatú/minőségű cuccot összerántani a stúdiónak.

abból is ugyanúgy el lehetne adni bögréket meg papucsokat

:/

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1045 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.06, 10:22

Most őszintén: Szerintetek lehetett is arra számítani, hogy valami értelmesebbet kapunk? A klónos szuttyogás, mint kanonizált sorozat után borítékolni lehetett, hogy a Lázadók sem lesz egy kiemelkedő, az eredeti történethez hangulatilag, és gyanítom történetileg sem igazodó széria.

A Disney nem azért csengette ki a milliárdokat a jogokért, hogy "egy maroknyi" rajongónak készítsék el a folytatásokat. Pénzt akarnak látni a befektetésükből, méghozzá sok pénzt. Azt meg csak úgy kapnak, ha szélesebb közönség réteg ül be a mozikba, illetve a tévék elé.

Az EU egy részének kihajítása jó ötlet, de van, amit meg kellett volna tartani. De mivel mindenkinek más-más tetszik belőle, érthető a teljes kitakarítás.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.05, 20:50

Köszönjük Disney. Maximálisan létjogosultságot (vagy lehetetlen küldetést?) kapott ezen topic címe...

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1892 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.05, 16:50

Nahát. :) Azt el kell ismerni, hogy a "No, I am your father!" után jövő "Are you an angel?"-höz képest sokkal jobb a "Who is that kid?" és a "Who are you guys? - We are a team!". A rohamosztagosok szemmel láthatólag továbbra se találnak el semmit, belenéznek a detonátorba. Na, valahogy csak el kellett érni, hogy a hendikeppel rendelkező héroszok jöjjenek ki jól minden kalandból. :D

Módosította kukac: 2014.05.05, 16:50

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12662 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.05, 13:40

Na most elkezdett rángani egy izom a szemem alatt...

...hol vannak már a halott ewokok, vagy akár a Halálcsillag felett szétkenődő Biggs Darklighter és Jek Porkins.

Adios

KLM

hyperman25

hyperman25

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 301 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.01, 16:07

10177882_638431052873051_773844632976524

hát ezzel a fénycsúzlival elég béna dolognak tűnik a rebel. kár :(

Jé... zu... som...

sehol

sehol

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 75 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.01, 15:30

10177882_638431052873051_773844632976524

hát ezzel a fénycsúzlival elég béna dolognak tűnik a rebel. kár :(

hyperman25

hyperman25

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 301 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.26, 17:40

http://starwars.com/news/the-legendary-star-wars-expanded-universe-turns-a-new-page.html

Szóval az Expanded Universe-t kánonon kívül helyezték, hogy ne zavarja az új filmek kreatív munkáit. Csak a hat epizód, valamint Seti nagy kedvence, a TCW számít kánonnak. A következő kánonnak számító dolog a Rebels lesz (ami, úgy látom, ugyanabban a kategóriában indul, mint a TCW).

(Valamint frissíteni kéne az RPG Gyíkot, mert már nagyon elavult).

Jobban örültem volna, ha az eredeti trilógia lenne egyedül kánon.  :freud:

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1892 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.26, 15:47

http://starwars.com/news/the-legendary-star-wars-expanded-universe-turns-a-new-page.html

Szóval az Expanded Universe-t kánonon kívül helyezték, hogy ne zavarja az új filmek kreatív munkáit. Csak a hat epizód, valamint Seti nagy kedvence, a TCW számít kánonnak. A következő kánonnak számító dolog a Rebels lesz (ami, úgy látom, ugyanabban a kategóriában indul, mint a TCW).

(Valamint frissíteni kéne az RPG Gyíkot, mert már nagyon elavult).

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1045 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.07, 16:43

Engedve a mazochista hajlamaimnak megnéztem a TCW eddig általam nem látott szezonjait(3-6), és azt kell mondjam, hogy beigazolódott az eddig is hangoztatott véleményem: Ez egy nagy rakás sz*@#r!

A hat évadból maximum egy évadra való értelmesebb epizódot lehetett volna kihozni, a többi kuka. Amit ezek műveltek ebben a sorozatban az siralmas. Nem egyszer kedvem lett volna sírni, és/vagy a falba verni a fejem.

Ez a sorozat a legjobb példája annak, hogy pénzért mennyire lehet belerondítani mások jól összerakott, felépített, színvonalas munkájába(Dark Horse-féle képregények, könyvek, melyek nem a sorozaton alapszanak).

Sajnos van egy olyan érzésem, hogy a Rebels sem lesz jobb, mint ez a hulladék volt.

Csak az új filmet ne kúrják el...

scottish

scottish

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.24, 16:08

Sziasztok,

Talán érdekelhet valakit. Péntek este 22:00 kezdettel a bartók rádión futó filmzenékkel fogalkozó Celluloidákban a STAR WARS filmzenéről lesz szó.
Az adás élőben is hallgatható a neten és a hangtár menűben később is meghallgatható.

Nagai

Nagai

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 275 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.03.21, 12:47

Nem is olyan rég a most mesélt történet a Nar Shadda-ra terelődött. Gondoltam rákeresek a neten, hogy néhány ötlettel tudjam fűszerezni az alap elképzelésemet (csempész hold a Hutt űrben). Erre mint az özönvíz zúdult rám a rengeteg információ. Nem sima leírás, hanem cirka 6000 év összefoglalva, részletezve, kilométeres forrásmegjelöléssel. Valami faj rommá bombázta az új köztársaság idején, meg voltak őslakói, meg mittudomén még mi a fene.

Nem az információmennyiséggel van a baj, hanem azzal, hogy az információk gyakran felülíródnak. Ezt sajnos az új trilógia vezette be, majd a CW sorozat folytatta. A korábbi anyagok még rendben voltak, de onnantól, hogy Boba Fett korábbi élettörténetét a film felülírta, majd ugyanezt tette a sorozat Ventress, meg jónéhány másik karakter, és bolygó leírt hátterével borult az egész.
Sajnos minden egységesítési szándék bukik, mert Lucas egyet gondol és megy a süllyesztőbe minden, amit valaki megalkotott.
Számomra például a mai napig a Dark Horse képregényekben kiadott klónháború az igazi. Az ott történt események, Ventress előélete, a csaták, stb... A többi lényegében szemétre való gyerekes baromság.

Fett uj eleterol van egy nagyon jo Tom Taylor kepregeny amit mindenkinek ajanlok.

doc

doc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2580 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.21, 12:01

Biza régen azért csínján voltak források. De mivel nekem nincs időm a témában megjelent rengeteg könyvet/kieget/leírást elolvasni, kézenfekvőbb az ha én találom ki.
Mivel a csapatban én vagyok a legolvasottabb a témában, még szerencsére nem kellett szembesülnöm azzal, hogy valamelyik PC kimerítő előadást tart arról, hogy amit mondok az nem úgy van. :blahblah:

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.21, 07:43

Nem is olyan rég a most mesélt történet a Nar Shadda-ra terelődött. Gondoltam rákeresek a neten, hogy néhány ötlettel tudjam fűszerezni az alap elképzelésemet (csempész hold a Hutt űrben). Erre mint az özönvíz zúdult rám a rengeteg információ. Nem sima leírás, hanem cirka 6000 év összefoglalva, részletezve, kilométeres forrásmegjelöléssel. Valami faj rommá bombázta az új köztársaság idején, meg voltak őslakói, meg mittudomén még mi a fene.

Nem az információmennyiséggel van a baj, hanem azzal, hogy az információk gyakran felülíródnak. Ezt sajnos az új trilógia vezette be, majd a CW sorozat folytatta. A korábbi anyagok még rendben voltak, de onnantól, hogy Boba Fett korábbi élettörténetét a film felülírta, majd ugyanezt tette a sorozat Ventress, meg jónéhány másik karakter, és bolygó leírt hátterével borult az egész.
Sajnos minden egységesítési szándék bukik, mert Lucas egyet gondol és megy a süllyesztőbe minden, amit valaki megalkotott.
Számomra például a mai napig a Dark Horse képregényekben kiadott klónháború az igazi. Az ott történt események, Ventress előélete, a csaták, stb... A többi lényegében szemétre való gyerekes baromság.

Pontosan.

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1045 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.20, 23:17

doc

doc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2580 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.20, 21:48

Én az origi három alapfilmet veszem kiindulópontnak mindenhez. Olvastam pár regényt, meg nézegettem Clone Wars epizódokat, de azokból max kalandötletet merítek. Nekem már 10 éve is sok volt a világhoz fellelhető leírás/regény/újítás, stb.

Szóval szépen bezártam a böngészőt és visszaevickéltem az első három film remek hangulatához és ebből kiindulva csak ennyit írtam le: "Csempész hold a Hutt űrben".

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]