Ugrás tartalomhoz

Fotó

Keressük a Star Wars feelinget

• Válasz írásához lépj be
374 hozzászólás érkezett eddig

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.17, 18:40

Lehetne oldalakat írni. Amik konkrétan eszembe jutnak:
- ashoka -n em is érdemes többet mondani. 13 éves tinilány a háborúban.
- a jediket ledegradálja egy fénykardozó harcossá. Aki ismeri a könyveket/rpg-ket az tudja h kismillió erőalkalmazás van amit lehetne használni és főszereplők megoldhatnák vele a részek felében felmerülő problémákat. telepátia, harci meditáció, mások gógyítása, hibernációs transz stb...
- rendszeresen elfejtik h sugárfegyvernek van kábító fokozota
- volt vmi nagy szörny ami föld alól jött ki és tankkal vadásztak rá
- dathomiron NINCSENEK zabrakok és az éjnőverek SEM léteztek ekkor még. Persze a rajzfilm felülírhat bármit
- ez az egyik fő dolog az új kiadás bármikor felülírhatja a régit ott tehet keresztbe ahol akar
- darth maul visszahozása. nem láttam de aki beesik 2 darabban egy kohóban azt azért már eléggé a világ megerőszakolása h visszahozzák.
- mandalorai elcseszése kb a legharciasabb kultúrából csináltak egy naboo szintű ökörséget - plusz vannak képregények amik elég durva helynek mutatják(ták) be a világot.
És még lehetne sorolni. A részek jelentős többsége gyerekmese szint* csak sajnos a hivatlos kánont is hozzáigazítják - ahogy Lucas bácsi is tette mindig csak több pénzt nézve.
Már azon sem lepődnék meg ha véletlenül felbukkannak a yuuzhan vongok.

*krell-est nem rémlik, sztem nem láttam

Nagai

Nagai

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 275 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.03.17, 18:10

Konkretan mi volt olyan rosz?

A Krell Tetralogia rendkivul felnotes volt pl.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.03.17, 17:42

Hogy ők mit azt nem tudom de én magasról sz*rok rá. Ennyi baromságot, amennyit belezsúfoltak a sorozatba nemigen láttam még ameddig bírtam addig is többször szembeköpte a világot.
Gyerekeknek való, nem lehet komolyan venni.

Módosította auer: 2012.03.17, 17:42

Nagai

Nagai

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 275 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.03.17, 17:23

Apropo, ki mit szol Maul viszateresehez?

Most vajon mit fognak csinalni?

doc

doc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2580 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.06, 15:32

Köszi!

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.03, 14:05

D20-as kiadás, profession képzettség. Ezzel lehet a heti jövedelmet kalkulálni, kicsit több mint a d6-oban elvárt lenne.
Galactic Campaign Guide (d20) 57-58. oldal különböző áruk mennyisége/ára. Ugyanebben a könyvben az apartmannál és hotelnél találsz árat lakásbérlésre vagy szállodára is. Nagyon basic árakkal nincs értelem számolni úgysem azzal találkoznak a játékosok ha mégis, akkor valós életben meglevő megfelelőiknél megnézheted mekkora a kereskedelmi árrés.

doc

doc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2580 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.03, 13:50

Hasonló kérdésem lenne nekem is. Van valakinek tippje, esetleg összeírt listája a kereskedelemben forgó termékekről? Magyarán XY áru mennyibe kerül basic áron (a többit természetesen a kereslet/kínálat befolyásolja).
Ugyan ez lenne a kérdésem egy általános árlistáról pl: egy lakás bérlése, havi élelem egy főre, taxi, havi fizetések, stb. Természetesen csak támpontnak kell, mert akarok csinálni egy amolyan ELITE-es kereskedelmi minijátékot, bolygókra/szektorokra lebontott árakkal amiknek megszerzése is külön kalandalap.

A játékosok ugyanis belesétáltak egy nagyon csúnya csapdába, és hónapok alatt sikerült elnyerniük a szabadságukat egy börtönszigetről és most mindent előröl kell kezdeniük. :kirohog:

Nagai

Nagai

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 275 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.12.22, 13:22

Egyaltalan hogy tudnak akkor szamokkal dolgozni?

Azt is el tudom kepzelni hogy az emberek kiszorultak a tozsderol mert tul butak lettek hozza.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12662 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.26, 19:50

Hali!

Elképzeltem az R2-est, amint csiripel, míg dolgozik a tőzsdén.

Éppen... Van barátom, akiből kinézem, hogy le tudna ilyet mesélni -
végzettsége, munkája és mesélői képességei okán.

KLM, ez a végtörlesztéses dolog mókás. Belegondoltam, hogy a filmben Solo Jabbának valami 25K kredittel tartozott (ha jól emléxem). Ez alapján kb. 800-at kért kölcsön... Mire kellhetett neki "ekkora rahedli" pénz? :normaalis:

A SW d6 2nd ed. sourcebookban van egy kis pénzügyi jelentés, ahol valaki nagyon
nyalja Jabba nyálkás alsó részét és kimutatja, hogy a fűszer 12.400 kredit volt,
Greedo 4.100, meg kieső teljesítések, meg 320 kredit a köröztetés, meg kamat, jatt,
dátum és végeredményként kihoz egy 224.190 kredites összeget, hogy Solo ennyibe
fájt eddig a hatalmas Jabbának.
Most, 2011-ben a pénzügyi válság közepén (ha ez a közepe...) van a dolognak
egy különös bája.

Holnap játszunk...

:ok:

Adios
KLM

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.26, 17:56

Solo kidobott 25K értékű fűszert, és Jabba (amúgy jogosan) ezt verte le rajta. És mivel kedvenc pilótája volt nem többet. Csak aztán a dolgok elfajultak.

Daneelprophet

Daneelprophet

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.26, 17:20

Elképzeltem az R2-est, amint csiripel, míg dolgozik a tőzsdén.

KLM, ez a végtörlesztéses dolog mókás. Belegondoltam, hogy a filmben Solo Jabbának valami 25K kredittel tartozott (ha jól emléxem). Ez alapján kb. 800-at kért kölcsön... Mire kellhetett neki "ekkora rahedli" pénz? :normaalis:

Holnap játszunk...

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.26, 15:40

Rossz könyvre emlékeztem most itthon megnéztem. Meg tisztáztam magamban a végtörlesztés dolgot.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12662 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.26, 14:47

Hali!

Akkor ezt anno rosszul olvastam/olvastuk, mert ez rögzült.

Mondjuk Te a Smugglers Guide-ra hivatkoztál, én meg a Tramp Freightersre.

Meg persze lehet dobni alkudozás-ellenpróbát is :felvon: - már a csempész
és az uzsorás között.

Adios
KLM

Módosította KLM: 2011.10.26, 14:49

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.26, 12:03

Akkor ezt anno rosszul olvastam/olvastuk, mert ez rögzült.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12662 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.26, 11:58

Hali!

Van végtörlesztés, de nincs rá kedvezmény.

A GG6: Tramp Freighters szerint jellemzően 300%-os a téháem - magyarán felveszel
20K creditet és 30 hónapon keresztülfizetsz havi min. 2000-et. Vagy egyszerre 60K-t.
Viszont ez felmehet 900%-ra ha "balhés" vagy - pld. nincs megverhető rokonod :felvon: ,
többször cseréltél már rendszámot és tűntél el a hatóságok elől, stb.

Adios
KLM

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.26, 09:08

Ez mintegy mellesleg azt is jelenti, hogy olyan ipséktől kell kölcsön kérni egy fuvarozó kisvállalkozónak
(mondjuk Han Solo), aki ad kölcsön, csak "érdekes" feltételekkel (lásd Jabba), mert a bank nem ad.

Ez a Platt Smugglers guide szépen ki van fejtve. A lényeg h túl nagy a galaxis és túl könnyen el tud tűnni egy kisteherfuvarozó. ezért marad az alvilág, ahol elég durva kamatra adnak, eltörik az ujjaid ha nem fizetsz időben és asszem 1 nap után nincs végtörlesztés, hiába vna meg a teljes összeg (ez mondjuk érdekes mert ha kamatostól! vissza tudja valaki adni akkor mért nem éri meg a másik félnek)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12662 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.26, 08:58

Hali!

Egyébként a dolog működhet teljesen legálisan is - mindenféle adatokat be lehet szerezni egy cégnek/brókernek,
elvinni egy R2-est, memóriájában egy távoli bolygó éves narancstermelési kilátásaival a tőzsdei ügynökségnek stb.

Viszont - itt kezdek az IRL közgazdasági ismereteim határára érni - gyanítom, hogy pont a nem valós idejű
adatforgalom miatt is, meg a sok ezer évnyi tapasztalatok alapján olyan a tőzsdei/pénzügyi szabályozás,
hogy nem nagyon lehet 5% tőkével bankot üzemeltetni illetve fél nap alatt bedönteni egy bolygó gazdaságát
(mint ahogy ezeket az elmúlt években és per pillanat most is láthatjuk).

Ez mintegy mellesleg azt is jelenti, hogy olyan ipséktől kell kölcsön kérni egy fuvarozó kisvállalkozónak
(mondjuk Han Solo), aki ad kölcsön, csak "érdekes" feltételekkel (lásd Jabba), mert a bank nem ad.

Tisztes hasznot viszont hozhat, ha az ember (Boba esetében klón) befekteti a pénzét. Ha van neki.

Adios
KLM

Grimlock

Grimlock

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 295 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.10.25, 20:37

Vagyis "realtime" adatforgalom nélkül is lehet tőzsdézni.

Ezt senki sem vonta kétségbe.
De az adatszállítás, ill. a piaci információk "megelőzése", vagy berhálása rengeteg játéklehetőséget ad.

Vedd figyelembe h ami neked és játékosaidnak eszedbe jut az a galaxis több (tíz)ezer éves történelme során másoknak ergo bolondbiztosak a tőzsdei rendszerek, épületek a teljes infrastrúktúra - csakúgy mint a mai világban.
nameg mondjuk pl egy hutt tőzsdét megpiszkálni nem egészséges mert lehet h Boba Fett kopog nálad utána.

Erről jutott eszembe, hogy mintha Fettnek is lettek volna érdekeltségei a tőzsdén (a Legacy of the Force idején legalábbis nagyban kereskedett)

Daneelprophet

Daneelprophet

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.25, 19:55

Nyilván van tápos bizt. rendszerek, de vannak mindig próbálkozók is.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.25, 12:43

Vagyis "realtime" adatforgalom nélkül is lehet tőzsdézni.

Ezt senki sem vonta kétségbe.
De az adatszállítás, ill. a piaci információk "megelőzése", vagy berhálása rengeteg játéklehetőséget ad.

Vedd figyelembe h ami neked és játékosaidnak eszedbe jut az a galaxis több (tíz)ezer éves történelme során másoknak ergo bolondbiztosak a tőzsdei rendszerek, épületek a teljes infrastrúktúra - csakúgy mint a mai világban.
nameg mondjuk pl egy hutt tőzsdét megpiszkálni nem egészséges mert lehet h Boba Fett kopog nálad utána.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]