Ugrás tartalomhoz

Grashrat (Tauric Hunor)

• Válasz írásához lépj be
69 hozzászólás érkezett eddig

Odusz

Odusz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 203 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.08.30, 22:44

MÁGUS live-on vigyázzatok!

Jópofa kis kritikus,
MÁGUS live- ot játszik,
találkozik Hunorral,
ki krániul pofázik.

Gúnyolódni készül
a kritikus tábor
de ezúttal téved
live-ba ne légy bátor!

Mert Hunorunk szája
nyílik szörnyű szóra
kritikusunk néz csak,
most ütött az óra.

Hunorunknak elég volt
már bíz a jóból,
kritikus makk lepottyant,
egy hatalom szótól...

Odusz

Odusz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 203 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.08.30, 12:10

Fekete elfnek fekete kritika,
fekete kritikus, elröppen egy fika,
fekete fika a fekete éterben,
nem ritka az ilyen, pedig kéretlen...

Moondancer

Moondancer

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 104 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.08.30, 08:45

Nekem tetszett!
A sztori érdekes volt, bár a "fiú" részéről befejezetlen. Az események sodróak. És a két oldal bemutatása is tetszett. Csak így tovább!

Az össz bajom annyi volt vele, hogy...

- Néhány dolgot a hivatalostól elég elrugaszkodottnak éreztem, mint pl a lopakodóban kajtató elfet/sötételfet (aquirt). Vagy ha tényleg "mezei" elf volt akkor hogy használt hatalomszavakat? Vagy ha elf volt és használt akkor hogy élt több évezredig (MAllior hívei elég gyorsan véget érnek), valamint hogy lett lopakodója? (A Birodalmi Fejvadászok mind emberek.)

- A zavaróbb viszont az volt hogy egy kupac kifejezéssel nem tudtam mit kezdeni. Leginkább a fray-rash volt ilyen (a gho-raggot tudom mi). Egy szószedet nem ártott volna, vagy külön, vagy elrejtve a szövegben.

Köszi az írást!

_Jaqs (NPC/NJK)

_Jaqs (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.08.30, 08:38

Szerintem kezd parttalan lenni ez a vita.
Az ízlést nem lehet tanulni...vagy van,vagy nincs!

Kadmon

Kadmon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.08.30, 08:21

Ráadásul a cím is rossz választás szerintem, a megjelenése után azért csak most olvastam el, mert egy ilyen halandzsa cím egyáltalán nem érdekelt. Ha nem gyűltek volna alatta a hozzászólások, biztos nem nyitom meg.

A sok nézőpont karakter használata sem szerencsés, jobb lett volna egyetlen szereplő mellett maradni.

Kadmon

Kadmon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.08.30, 08:19

Arsentisre reagálva: Ha valaki fanfictiont szeret írni, és arra állt rá, annak nem biztos, hogy muszáj világot váltania a fejlődéshez, de jó gyakorlat lehetne pl. egy jókedélyű erigowi bajvívó udvarlásainak történetét megírni. Éles kontrasztot alkotna ennek a sztorinak a hangulatával.

A világból kilépés egyedül a túl ynevi kifejezések használatának elkerülése végett lenne praktikus. Ha a saját világodra alkotsz, akkor nem hivatkozhatsz arra, hogy "de hát, ott van a szabálykönyv 250. oldalán, mindenki nézzen utána".

A novella amúgy nem jött be, részben azért, mert nem értettem meg a szöveg felét. Magus novellagyűjteményekkel is így szoktam lenni, úgyhogy ez lehet, hogy a stílus része. A fogalmazásmódtól is háborgott a gyomrom, a negyedik mondat után majdnem abbahagytam az olvasást. A novellának nem igazán láttam mondanivalóját, a tartalma hidegen hagyott, a szereplők nem fogtak meg, de lehet, hogy azért, mert a világot nem ismerve a hátterüket és a motivációjukat nem láttam át. Hasznos lenne legalább 1-2 mondatban utalni arra, hogy ki kicsoda, micsoda, milyen szerepet tölt be.

Mindenesetre sok sikert a következő novelláidhoz :)

Arsentis

Arsentis

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 387 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.08.30, 00:16

Előrebocsátom, hogy csak kb egyharmadig olvastam.
Hát, én alapvetően a pozitív kritika híve vagyok, de a hozzáállásodból úgy érzem, reális esélye van annak, hogy még elbíznád magad.
Ezért nyers leszek, és kimondom egyenesen: ez borzasztó gyenge lett!
Megteheted, hogy befogod a füled, és ismételgeted, hogy "de, igenis jó, igenis jó!", vagy megpróbálhatsz odafigyelni a kritikára, hogy egy-egy tanácsot megszívlelve javíthass az írásodon. Őszintén szólva engem hidegen hagy, hogy melyik mellett döntesz, de azért megpróbálok segíteni, és leírok pár észrevételt.

- ne kelljen már szabálykönyv egy novella megértéséhez. Lehet jópofa halandzsanevekkel dobálózni hangulatkeltés céljából, anélkül hogy belemennél, konkrétan mit is takar az elnevezés (de ezt sem szabad túlzásba vinni). Vagy be lehet mutatni egy mindenféle érdekes tulajdonságokkal bíró szörnyet. De csak hivatkozni a (szabálykönyvben leírt) dolgaikra nem túl szerencsés.

- a fogalmazásodon sokat kell még csiszolni. Csak egy kirívó példa: fölösleges minden második mondatba beszúrni a főhős nevét, ha köll, ha nem alapon. Komolytalan lesz tőle az írás.
Pl: "Már vagy fertályórája haladt a dzsungelben Uqhass..." - fölösleges! Teljesen nyílvánvaló, hogy kiről van szó.

- "képekben" jó vagy. Akciódús, élvezetes jeleneteket találsz ki. Azért tettem mégis idézőjelbe, mert voltaképp maguk a képek nem jók. Döcögősek, akadoznak. Túlmagyarázod. Nem kell minden kis rezdülésre "rázoomolni", mert elvész a lendület, nyögve nyelőssé válik a haladás.

- helyesírás. Erre tényleg megéri odafigyelni! Sok, túl sok benne a hiba.

Gyakorlásképp azt javaslom neked, hogy írj egy rendszer- és hivatalos-világ-független novellát. Persze meríthetsz ötleteket innen-onnan, sőt. De ne konkrét alapértékeket írj ki egy szabálykönyvből. Akciójelenetek helyett próbálj inkább a történetre fókuszálni (persze azért lehet benne néhány). Támaszkodj a saját fantáziádra. Szerintem kötöttségek nélkül még jobban is fog menni az írás. Látszik, hogy van fantáziád, de tedd most egy kicsit félre Ynevet, és barangolk egy kicsit a saját utadon.

:)
(nemszázalékolok)

Kerecsen

Kerecsen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 475 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.08.29, 23:24

Ezt nagyon szépen mondtad! :)

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.08.29, 21:39

bocsánat, az első versszak 3. sora helyesen:

Fekete halál az, ami köztük arat

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.08.29, 21:37

Fekete elf jár a fekete határban
Fekete aquirok hullnak a nyomában
Fekete a halál az, ami köztük arat
Fekete szörny eszik éjfekete agyat!

Fekete barbárok fekete tábora
Fekete mágia, fekete lakoma,
Fekete az odpajzs, fekete a balta
Fekete, ős igék törnek széjjel rajta!

Fekete a papír, veres tinta rajta,
Feketén sötétlik az olvasó arca
Fekete az író tápos aquir feje,
Fekete Kornya Zsolt igéivel tele!

Odusz

Odusz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 203 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.08.29, 20:52

Bátor itt mindenki...

"Fekete a zongora", "Fekete a város",
Kránba minden fekete, itt mindenki tápos...

Ork-aquir kevert kaszt, beszólok az írónak,
nem büntet meg senki, legfeljebb ír rólam,

bátor minden kritikus, nick mögé nem láthat,
virtuális világnak a pajzsán át nem árthat

ha az író elmormol dühében(nem máshogy)rátok,
mint nemes nyelven egy-két feketeősaquir átkot!!! :)

Andrash

Andrash

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 30 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.08.29, 16:54

A címválasztás többszörösen elhibázott, itt a szereplők mindegyike aquir. Mégha nincsenek is egy szinten. OK Grashrat, de miért?

Fulgore

Fulgore

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.08.29, 15:54

grashrat (kra,aqu): Alsóbbrendű létformát jelentő kifejezés; az aquirok megkülönböztetés nélkül alkalmazzák minden élőlényre a hernyóktól az elfekig.

_Peter_Nox (NPC/NJK)

_Peter_Nox (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.08.29, 15:35

Üdvözletem Mindenkinek!

Lehet elítélendő, de egy másik szemszögből szeretném minősíteni a művet, ezúttal nem az előttem szóló hozzáértők, hanem a magamfajta első alkalommal ide látogató és véletlenszerűen épp ezt a novellát elsőként elolvasó újonc szemszögéből.

Az írás teljességgel le tudott kötni, csak néha volt olyan érzésem, hogy a történet furcsa irányba folytatódik, ekkor azonban erre nem figyelve engedtem magam sodródni az új információk áradatával és számomra élvezhető volt. A szarvas hibákat a hozzáértők más felsorolták, végigolvasva a hozzászólásokat egyeseket jogosnak másokat nem annyira annak tartok, míg egyes hozzászólások véleményem szerint nem érdemesek arra, hogy egy ilyen oldalon megjelenjenek, még a vita hevében sem érzem jogosnak. Mint egyesek bizonyították lehet értelmesen, érzékletesen és az író lelkivilágába nem belegázolva is mélyen kritizálni. Nem lehet minden író stílusa egyforma, sőt...

Summa summarum, hogy ilyen vélemény is megjelenjen egy, ha úgy tetszik kívülálló olvasó számára a szerzemény élvezhető és izgalmas, minden tiszteletem a próbálkozó íróknak és további sok papírra vetett sort kívánok.

Tisztelettel: Peter Nox

Ronin

Ronin

Anyaszomorító

• Fórumita
  • 1947 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.08.29, 14:28

">Ronin - Egyetértek veled cimbora. Aki az Ynevi Kemíny Dénes kalandjait akarja olvasni a riegoyi sellővel, lakodalmas happy-enddel, az nézze a Cartoon-Networköt"

Ezt félreértetted, nem arra gondoltam hogy mennyire is legyen vérpistis egy kráni novella - nem is mennék bele jobban -, csupán a kritizálókat kritizáltam egy kicsit.:)

Amúgy ne már hogy ennyien nem tudják, mi az a grashrat... Tessék fellapozni a Summariumot a kráni szószedetnél!

Kerecsen

Kerecsen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 475 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.08.29, 11:00

Tényleg vegyes volt a novella, a jól sikerült részeket hazavágta egy-egy rosszul sikerült elszólás, vagy ordító helyesírási hiba.

A szereplők előttem sokáig mint egy csapat ork jelentek meg. Nagyok, erősek, közönségesek, hugyoznak, bárdokat cipelnek...

A gyakori túlírást egyenesen elvárom az Ynevre telepített novellától. Nekem ez nem hiba, ez fícsör! (csak hogy én is lopjak idézetet...)

A kritikusokhoz: Attól még, hogy valami nem tetszik (ne adj isten, szar - bár itt erről azért szvsz nem beszélhetünk), ne mondjuk rá, hogy "szar"!

Ne értsetek félre, nem kell szembedícsérni! Arra ott vannak a közeli ismerősök. Elő kell venni a hibákat, rájuk mutatni, esetleg javítani, vagy javaslatokat tenni...

És nem várni feltétlen megalázkodást az írótól. Ha úgy érzi, sérti az, amit a vitriolos nyelvű wannabe-kritikusok humorosnak szántak, vagy épp saját stilisztikai felsőbbrendűségük bizonyítására összehoztak, hát igenis tegye szóvá, és kérje ki magának!

Nem volt olyan rossz a novella, hogy az író lelkébe gázoljon bárki is miatta (tény, volt itt olyan írás, amelynek írója megérdemelte, főleg ahogy a kritikákra reagált).

hajnalkrisztian

hajnalkrisztian

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 171 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.08.29, 10:45

Felforrósodott a helyzet. Már érzem is, ahogy a fekete loppakodó páncélom szétfolyik a végtagjaimon, meg máshol is. Nagyon kell koncentrálnom, hogy be ne folyék a számon, meg a seggemen. De közben már elővettem a fekete fegyvereimet, amit még huszonkétmillió éve kovácsoltak mindenféle égből hullott fémekből, meg jól bele is zártak nem is akármilyen lelkeket és fekete rúnák is vannak rajta. Sok. És fekete szúrós szememmel vizslatom a fekete kráni tájat, merthogy annyira jól látok, hogy bárkit kiszúrok bármilyen fényviszonyok között és bárhogy rejtőzködhet. Aztán meg a fekete kráni nyilpuskámból kilövöm rá a fekete nyilveszeim sokaságát, perszehogy ismétlő fegyverem van, hogy az áldozat homlokán taláható légy jobb tökét ellőve kiloccsantsam a fekete agyát.

No szerintem a fenti leírás bemutatja, hogy durvábban is le lehet írni, amit Tauric leírt. Most is állítom, hogy kicsit sok az írása, de annyira azért ne húzzuk le. Ez az ő Yneve. A miénk más és kész.

Abban viszont a többieknek is igaza van, hogy ha valaki ide feltesz egy művet, különösen ha saját, akkor számítani kell hidegre melegre. Tanulni kell mindkettőből.

_Tauric (NPC/NJK)

_Tauric (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.08.29, 07:58

Jó reggelt Odusz,

Kössz a tartalmas és jogos észrevételeket a novellával kapcsolatban! Erősen megszívlelem őket a jövőben.

Arra kérlek téged is, hogy a fantasyra és erre a novellára koncentráljunk. A fantasyra, a közöttünk lévő közös nevezőre, amit mindnyájan szeretünk. A kritikusokra vagy a szerzőre vonatkozó személyeskedő megjegyzéseket felejtsük el.

Üdv.:
Tauric

Odusz

Odusz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 203 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.08.29, 01:27

Ja és a nevekre célszerű vigyázni: régen ugye megjelent a gótikus; európai hangzású név mindenféle gondolkodás nélkül magyarul. Így úgy qdta kki modult, h. szerepelt benne Balhas a társaság tápos segítője, akitől csak tanulni lehet! :) és "Getzi, aki jó ember volt és igaztalanul ölték meg!

Célszerű megnézni, .h az a fantasy- név amit kitalálok;semilyen nyelven se létezen mint szó v. szókifejezés DE megértsék! (Sőt ne jelentsen trágár, v. komikus szavakat MÁS nyelveken is!

Odusz

Odusz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 203 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.08.29, 01:21

Más: valóban nehéz a tudatalatti plágium elkerülése (ha nem lehetetlen, lehet h. a mi gondolkodó értelmes elménk; világunk is egy nagy- nagy plágium? :) )
Ezért érdemes legalább 10-30 hozzáértővel elolvastatni, lehetőleg olyanokkal akik tényleg profik!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]