Ugrás tartalomhoz

Grashrat (Tauric Hunor)

• Válasz írásához lépj be
69 hozzászólás érkezett eddig

MailMan

MailMan

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 38 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.08.27, 21:21

Hellguard666,

"Felesleges szmírpnek hívni a nyulat. smile.gif Nem tudom már ki fogalmazta ezt így meg itt az rpg.hun, de nagyon igaza volt."

Orson Scott Card regelt az rpg.hu-ra? o.O :sir:

_csx01 (NPC/NJK)

_csx01 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.08.27, 20:44

Lehet hogy csak álmos vagyok, de engem nem kötött le, na majd a következő, hajrá hajrá ne add fel.

Fulgore

Fulgore

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.08.27, 18:05

A kráni fekete lazac, a kráni fekete pisztráng, a kráni fekete piránya, a (kráni fekete) wul madár, a kráni fekete csata szúnyog harcértékeit és némi bestis ismertetőjét leírnád... Ha a ghoraggok ilyen debilek lennének, ahogy te lefestetted őket, akkor a bestis 5-6.000 fős létszám nagyon kevés, mert évente kipusztulnának. Javasoljuk a javítást 5-6 millió főre?

hajnalkrisztian

hajnalkrisztian

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 171 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.08.27, 14:47

Vegyesen érzek.
Egyrészt úgy látom, hogy írni tudsz. Pár hibától eltekintve jó a fogalmazás. Szeretem is a sötét elfeket, ezért örömmel olvastam. De...
Túl soknak érzem. Túl tipikus, túl fekete, túlságosan kráni. Az alapötlet professzionális, ahogy cserkészni indul egy vadász, akinek marha sok iqja van. Ez nagyon tetszik.
Szerény véleményem szerint, márpedig én senki sem vagyok, át kéne írni a kevesebb, néha több jelszóval.
Amúgy jöhet még, ha van hasonló. :-)

Cruzifix

Cruzifix

Nagymester

• Fórumita
  • 812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.08.27, 13:37

nem annyira gáz szerintem. valahol mindent el kell kezdeni. a folytatás már biztos jobb lesz és alaposabban átnézi az író is és azok is akik azt mondják művére, hogy "jól van, mutasd meg másnak is"
szóval, legközelebb jobban odafigyelni, jobb történetet kitaláln, (vagy jobbat játzsani/mesélni) meg ilyenek.

tmtke

tmtke

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 16 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.08.27, 12:40

Az Uqhass-t hogy kell ejteni? Ugass? :sir: (bocs...)

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.08.27, 10:41

Jujj!
Ez de gáz volt! Szinte látom ahogy az író a kockákat dobálja írás közben, az erddményekhez igazítva a sztorit. Űbertáp monszták űbertáp monszták ellen, miközben a fél Bestiáriummal is balhéznak ofkóz. Túlburjánzó képek, fölösleges részletek, túllihegett hasonlatok...Meg pár tucat marhaság. Kétlem, hogy a wul tojó pölö egy pillanatra is magára hagyná a tojását, kétlem hogy a bizonyítottan veszedelmes ellenfélre váró gho-raggok hugyozással és fegyverélezéssel ütnék agyon az időt mert unatkoznak (és persze ezzel zajt is csapnak ugye...), nem hinném hogy a vadászat egy obszidiánelfnek az áldozat halálra kínzását jelentené, és így tovább, és így tovább. Ha első ujjgyakorlat, akkor elmegy egynek az asztalfiókban. De egyébként felejtős, kuka. Pocsék úgy ahogy van.

Hellguard666

Hellguard666

The Fallen One

• Fórumita
  • 2313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.08.27, 10:22

Eléggé gyenge novella. Mondanivalója effektíve nulla, az érdeklődést pedig kábé annyira kelti fel mint egy tamponreklám.

Felesleges szmírpnek hívni a nyulat. :buszke: Nem tudom már ki fogalmazta ezt így meg itt az rpg.hun, de nagyon igaza volt. Attól hogy az obszidiánelfet fray-rashnak hívod, nem leszek kíváncsibb rá.

"Ezután egy tökéletes tornádóvágást mutatott be a fray-rash, minthogy megmaradt két ellenfele egyszerre akart rátámadni fegyvereikkel és őseik igéivel egyaránt: a pengéit mereven kinyújtotta egymással ellentétes irányba, majd megpördült testének függőleges tengelye körül, miközben lefejezte mindkét szolgát."

Ez a leírás egyike a "Jézusom mi ez a szar???" kategóriás mondatoknak a novellában. Kezdve azzal, hogy semmi értelme a mozdulatsornak ebben a formában, még az érdekesség szikrája sincs benne, amitől felül tudnék emelkedni azon, hogy egy ilyen hülyeség után halottnak kellene lennie az elfnek.

Értékelésem nulla lenne, de nincs ilyen opció. Igy marad az egy csillag.

_Jaqs (NPC/NJK)

_Jaqs (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.08.27, 08:22

Jah,s a cím!
Egészségedre! :buszke:
(Vagy erre robitusszint kell mondani?)

_Jaqs (NPC/NJK)

_Jaqs (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.08.27, 08:19

Viszonylag jól indul,de később nagyon leromlik.Vigyázat,SPOILER jön! :buszke: ;)

Túl sok a felesleges leírás, szóismétlés, magyarázás. Kihallatszik a kockacsörgés, viszont érdekesen képregényes a megoldás,szinte látom a buborékokat a szereplők feje felett. :D
Befejezés,lezárás nincs, az egész egy kínosan hosszúra nyúlt akciójelenet két (Shwarczengoragg és Predatorelf) szemszögből.

Gyöngyszemek:

A fekete (gondolom hidegtűrő) piranhák által evett fekete lazacok fekete mivel táplálkoznak? Érdekelne a tápláléklánc! Fekete orchideával? :sor:
Az Yvorl..izé...Ranagol redves farkára tett megjegyzés nem istenkáromlás (és plágium)?

-------------- automata szoveg -------------------------
Grashrat ( Tauric Hunor )
http://rpg.hu/iras/mutat.php?cid=5316
--------------------------------------------------------

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]